Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

tole sem danes prebral v grupi KTM GT, mogoče bo pa komu le potegnilo....

 

 

Thanks for the welcome. 
Hi to the group from France, which explain my weird english 
I’ll pickup my SDGT this week.
Anyone have still mounted Kobra handguards from SW-Motech ?
Thought ?

 
 
Komentarji
Paul Fenton
Paul Fenton Please don't apologise for your English. My French is crap! We are all about sharing our love of our KTMs.

 

 

ps. KTM lahko zamenjaš z besedo Motorcycle :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

tole sem danes prebral v grupi KTM GT, mogoče bo pa komu le potegnilo....

 

 

Thanks for the welcome. 
Hi to the group from France, which explain my weird english 
I’ll pickup my SDGT this week.
Anyone have still mounted Kobra handguards from SW-Motech ?
Thought ?

 
 
Komentarji
Paul Fenton
Paul Fenton Please don't apologise for your English. My French is crap! We are all about sharing our love of our KTMs.

 

 

ps. KTM lahko zamenjaš z besedo Motorcycle :P

Tebi ne bo nikoli, ker še vedno bluziš z nekimi tujimi jeziki, kateri nimajo prav nič skupnega z našimi balkanskimi jeziki. 

Ampak nabijanje in bluzenje je vedno rešitev, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to kje posneto,da se vedno ponavlja.......al se je samo cd zataknil:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil bi čas, da se ta tema zapre.

Ali pa, da v njej objavljajo le tisti, ki jim je slovenščina kolikor toliko znana in jo ustrezno tudi uporabljajo. Moralizirati o jeziku, ki ga ne obvladaš, je prvorazredno ignorantstvo... 

Hlapčevstvo glede jezika me spomni na dva policaja, ki ju tujec sprašuje za informacijo. Ko ugotovi, da ne govorita ne angleško, ne nemško, ne francosko, ne italijansko... se odpelje dalje. Pa reče policaj kolegu: Francl, zgleda, da se bo treba naučiti kakšen tuj jezik. Francl mu odvrne: "zakaj pa, poglej ta-le je govoril štiri jezike pa mu to ni čisto nič pomagalo..."

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons zvečer sem bil v centru ... vsi tujci (pa jih ni blo mal) so dobili za jest in za pit ... dnar ne smrdi :P

če bi sreču une dve s krivimi ući in bi spet men neki "či en ping peng" govorile... bi se kr lovil po tromostovju :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Tebi ne bo nikoli, ker še vedno bluziš z nekimi tujimi jeziki, kateri nimajo prav nič skupnega z našimi balkanskimi jeziki. 

Ampak nabijanje in bluzenje je vedno rešitev, kajne. 

potegne samo tistim, ki zmorejo razumeti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

potegne samo tistim, ki zmorejo razumeti :P

 

Vem,da sem zdaj omejen...

Sam kaj ima skupnega,da se tujec prijavi na moto forum in v polomljeni Angleščini piše in se opraviči...z nekom,ki 30+ let živi v Sloveniji in NE zna Slovenjščine...ker očitno nisem edini...se boš potrudil in nama z Borutom razložil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Vem,da sem zdaj omejen...

Sam kaj ima skupnega,da se tujec prijavi na moto forum in v polomljeni Angleščini piše in se opraviči...z nekom,ki 30+ let živi v Sloveniji in NE zna Slovenjščine...ker očitno nisem edini...se boš potrudil in nama z Borutom razložil....

Ne vem zakaj bi bil ti omenjen, poanta zgodbe je popolnoma drugje, med drugim navaja ali prikazuje kaka naj bo:

*toleranca do drugih

*spoštovanje do drugih, ki govorijo v drugem jeziku

itd...nihče pa ni bil konkretno omenjen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm zadnič poslušu po televizijo Slovenca iz Amerike, ki se od vojne (WW2) ni nauču tekoče amerišk govort :huh:

Tavares je tudi tukaj ene 10 let :P .... pa me ne moti ... itak navijam za skakalne skakauce in komi čakam polete v Planici ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
14 minutes ago, DAMI34 said:

Arnoldstain, bunkermuzej, takoj čez wurzenpass. Šel večkrat mimo, nikol pogledal. Je gugl pomagal.

Vsaj "Korensko sedlo" prosim :), za tega res ni opravičila, da se uporablja nemško ime, saj lezi tudi na slovenskem ozemlju. Arnoldstein je drugače Podklošter.

...

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

 

 

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, nejc74 pravi:

Vsaj "Korensko sedlo" prosim :), za tega res ni opravičila, da se uporablja nemško ime, saj lezi tudi na slovenskem ozemlju. Arnoldstein je drugače Podklošter.

...

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

 

 

sem opravičujem a ja sam internacionalno dete in me gladko boli kurac a me jebe JJ po slovensko al albansko. Enako velja za kraje. Kukr piše gugl, in zame so Udine pač Udine, ne pa Videm. So vedno bile.

In še nekaj realnega:

fata: Halo Milojka, čujem da imaš novog dečka. 

milojka: pa imam

fata: lepo tebi, Taljana si dobila, iz Udin.

milojka: ma ne bre, Izudin se zove :P

ps...korensko sedlo je do meje, od meje dalje je nek avstrijski pass :P kjer si običajno jezik zlomim

 

 

Pravkar, izibajker pravi:

Sem videl link s točno lokacijo, zato sem pa napisal, da je samo podoben tistemu v Višegradu...

 

ma podoben je tut mostu čez Vipavo, pa ni..je pa podoben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

sem opravičujem a ja sam internacionalno dete in me gladko boli kurac a me jebe JJ po slovensko al albansko. Enako velja za kraje. Kukr piše gugl, in zame so Udine pač Udine, ne pa Videm. So vedno bile.

ps...korensko sedlo je do meje, od meje dalje je nek avstrijski pass :P kjer si običajno jezik zlomim

 

 

ma podoben je tut mostu čez Vipavo, pa ni..je pa podoben

? Tuki ti dam cist prav.... Ne zastopim zakaj zakaj so nekater tako uspiceni ce nekdo napise avstrijsko ime mest v nemscini in podobno..... Ceste nekateri tolk, pa dej potem nej vsi pisejo samo v slovenscini in nikakor ne v drugih jezikih kot so anglescina, hravsko in podobno.....

So tudi mene ze napdl ker sm napisal VIllach in ne Beljak... ampak.... to ni za to tem tako da, pustmo zadeve pri miru. Nej se rajs naprej slike gor limajo, je bl zanimiu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, nejc74 pravi:

Vsaj "Korensko sedlo" prosim :), za tega res ni opravičila, da se uporablja nemško ime, saj lezi tudi na slovenskem ozemlju. Arnoldstein je drugače Podklošter.

...

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

Rož, Podjuna, Zila, venec treh dolin,

moja domovina, narod moj trpin.

 

 

A to mas domotozje, da te taka stvar iztiri? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DinDiin said:

A to mas domotozje, da te taka stvar iztiri? ?

ne, vzgojili so me v spoštovanju do slovenskega jezika, in kulture, verjetno ker moja mama prihaja iz Maribora, oče pa iz zgornjega Posočja, in za oba je bil slovenski jezik nekaj, kar ni samoumevno, ampak si moraš izborit pravico, da ga lahko govoriš. Drugače me ne motijo tujci, ki govorijo drugače. V Švici mi ni treba govorit nemščine, pa se jo vseeno učim, ker se mi zdi tako prav. Zapisat lep stavek je približno tako kot zvozit ovinek po idealni liniji ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, nejc74 pravi:

ne, vzgojili so me v spoštovanju do slovenskega jezika, in kulture, verjetno ker moja mama prihaja iz Maribora, oče pa iz zgornjega Posočja, in za oba je bil slovenski jezik nekaj, kar ni samoumevno, ampak si moraš izborit pravico, da ga lahko govoriš. Drugače me ne motijo tujci, ki govorijo drugače. V Švici mi ni treba govorit nemščine, pa se jo vseeno učim, ker se mi zdi tako prav. Zapisat lep stavek je približno tako kot zvozit ovinek po idealni liniji ?

A nimajo tam 4 uradne jezike? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, nejc74 pravi:

ne, vzgojili so me v spoštovanju do slovenskega jezika, in kulture, verjetno ker moja mama prihaja iz Maribora, oče pa iz zgornjega Posočja, in za oba je bil slovenski jezik nekaj, kar ni samoumevno, ampak si moraš izborit pravico, da ga lahko govoriš. Drugače me ne motijo tujci, ki govorijo drugače. V Švici mi ni treba govorit nemščine, pa se jo vseeno učim, ker se mi zdi tako prav. Zapisat lep stavek je približno tako kot zvozit ovinek po idealni liniji ?

Vendar nekomu drugemu razlagat da je manj Slovenca, ker nima niti pojma kje je korensko pa niti neki wurcenpass je pa ...kar pač je.

Razumeti da ima primorec malo skupnega s krajnsko klobaso in več s pašto in joto, pomeni pa, da poznaš tudi zgodovino.

Zato obstaja tema, "govorimo po naše"...in se tja selijo objave. Tam se je mogoče fino skregat, prerekat itd

Ker sem že povedal večkrat: dokler bodo linki do člankov v angleščini, hrvaščini, razna besedila v tujih jezikih, ne vidim nekega problema pri poimenovanju krajev. Na koncu itak govorimo tako kot gugl napiše.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Vendar nekomu drugemu razlagat da je manj Slovenca, ker nima niti pojma kje je korensko pa niti neki wurcenpass je pa ...kar pač je.

Razumeti da ima primorec malo skupnega s krajnsko klobaso in več s pašto in joto, pomeni pa, da poznaš tudi zgodovino.

Zato obstaja tema, "govorimo po naše"...in se tja selijo objave. Tam se je mogoče fino skregat, prerekat itd

Ker sem že povedal večkrat: dokler bodo linki do člankov v angleščini, hrvaščini, razna besedila v tujih jezikih, ne vidim nekega problema pri poimenovanju krajev. Na koncu itak govorimo tako kot gugl napiše.

 

 

 

Letos si bil prvič na Velikem Zvonu :) 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Letos si bil prvič na Velikem Zvonu :) 

 

sam res, pa se je našel nekdo, ki ga je tudi poimenovnje motilo.

Zaradi mene se dobremu šniclu lahko reče, šnicel, bišteka, zrezek al špon futr, dokler se z njim mastim :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snečer pravi:

A nimajo tam 4 uradne jezike? :) 

Ne zna pa vrjetno niti enega.... Ne rabi.... Isto k so prihajali iz bivse juge k nam delat in so si govoril ne rabim znat slovensko, sej bojo oni po nase... Buce, ne rabis buce, noces... JEst sm se 2015 preselil v avstrijo brez kakega znanja nemscine... Danes govorim zelo odlicno nemsko. Zakaj?  Ker rabim njihov jezik na vsakem koncu ce kaj potrebujem in ne iscem pomoci pri drugik ker sam ne zmorem ali ne znam.

 

Vsak naj prvo pred svojim pragom pomede in potem dalje dela zgago. Naj vsak pise imena mest in podobno tako kot pise. Ce pa vas nekatere moti da ne pise slovensko, potem prosim se spravite na vse tiste ki pisejo na tem forumu v hravskem ali drugem jeziku.. Pac na motosvetu samo slovensk..... 

 

Fantje in deklet spotikate se v popolnoma brezvezne stvari. Porabite cas za kaj bol pametnega!

 

LP, iz Villacha ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

sem opravičujem a ja sam internacionalno dete in me gladko boli kurac a me jebe JJ po slovensko al albansko. Enako velja za kraje. Kukr piše gugl, in zame so Udine pač Udine, ne pa Videm. So vedno bile.

In še nekaj realnega:

fata: Halo Milojka, čujem da imaš novog dečka. 

milojka: pa imam

fata: lepo tebi, Taljana si dobila, iz Udin.

milojka: ma ne bre, Izudin se zove :P

ps...korensko sedlo je do meje, od meje dalje je nek avstrijski pass :P kjer si običajno jezik zlomim

 

 

ma podoben je tut mostu čez Vipavo, pa ni..je pa podoben

In to napiše človek, ki živi na primorskem. Žal ne morem ti napisati Primorec.

Kot vnuk dveh Primorcev, ki sta morala bežati pred fašisti, iz Slovenskega primorja imam Primorce za največje domoljube. Nikoli ne-bi napisal, da je dedek iz Bagnoli della Rosandra in babica iz Sant'Antonio In Bosco. Vsakemu ponosno povem, da sem potomec TIGR-ovca iz Boljunca in kmetice iz Boršta. Poznam dosti zgodovine Primorcev in ni bila lahka. Zato so zelo ponosni na svoje korenine in jezik. Kraji v Benečiji in primorju so pred Lahi imeli vsi slovenska imena. Res ne vem, zakaj bi se jih sramovali.

 

P.S. Če imaš Slovenski gugl, je Udine VIDEM!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kaldu pravi:

In to napiše človek, ki živi na primorskem. Žal ne morem ti napisati Primorec.

Kot vnuk dveh Primorcev, ki sta morala bežati pred fašisti, iz Slovenskega primorja imam Primorce za največje domoljube. Nikoli ne-bi napisal, da je dedek iz Bagnoli della Rosandra in babica iz Sant'Antonio In Bosco. Vsakemu ponosno povem, da sem potomec TIGR-ovca iz Boljunca in kmetice iz Boršta. Poznam dosti zgodovine Primorcev in ni bila lahka. Zato so zelo ponosni na svoje korenine in jezik. Kraji v Benečiji in primorju so pred Lahi imeli vsi slovenska imena. Res ne vem, zakaj bi se jih sramovali.

 

P.S. Če imaš Slovenski gugl, je Udine VIDEM!!

 

da, ti si pravi primorec, ker veš nekaj primorskih besed. U Wajdušni mona se ni nikoli rjeklu Videm, ampak Udine. Kot ne testeninam testenina, ampak pašta... (do kdaj smo bili pod Italijo pa veš)

Ampak ja, rad mam zavedne Slovence, ki mi vedno znova in znova govorijo, de nejmam pojma. :P

Ne vem, zakaj je potrebno začet z obračunavanjem, in to takoj osebno. Očitno manjka še par kalibrov in bo tudi tale tema spet prava internacionalna zmešnjava.

 

 

Naj pa poudarim: pravilna in lepa raba slovenščine je vsekakor vedno in povsod dobrodošla in jo rad preberem, pa tudi kako "domačo" narečno, tako kot neke štose v pravem avtohtonem jeziku..torej Bosanc bolan nek priča bosansko.

In sovražim sinhronizirane risanke, pfuj. Ice age, naj bo Ice age!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, gasperX pravi:

Ne zna pa vrjetno niti enega.... Ne rabi.... Isto k so prihajali iz bivse juge k nam delat in so si govoril ne rabim znat slovensko, sej bojo oni po nase... Buce, ne rabis buce, noces... JEst sm se 2015 preselil v avstrijo brez kakega znanja nemscine... Danes govorim zelo odlicno nemsko. Zakaj?  Ker rabim njihov jezik na vsakem koncu ce kaj potrebujem in ne iscem pomoci pri drugik ker sam ne zmorem ali ne znam.

 

Vsak naj prvo pred svojim pragom pomede in potem dalje dela zgago. Naj vsak pise imena mest in podobno tako kot pise. Ce pa vas nekatere moti da ne pise slovensko, potem prosim se spravite na vse tiste ki pisejo na tem forumu v hravskem ali drugem jeziku.. Pac na motosvetu samo slovensk..... 

 

Fantje in deklet spotikate se v popolnoma brezvezne stvari. Porabite cas za kaj bol pametnega!

 

LP, iz Villacha ;)

Slovenščina pa se ti že malo zatika :) (hec)

Zakaj si mi v slovenščini stregel? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

Slovenščina pa se ti že malo zatika :) (hec)

Zakaj si mi v slovenščini stregel? :) 

Sm pa tja se mi res ze zatika, se posebej ce mam ksn devi vina u rit ?

Vrjetno zato ker bi blo zlo neumno, da bi vs stregel v nemscini glede na to, da sm vedu kdo pride. 

Drugace pa strezem v vedno v nemscini neglede na to kdo pride. Razno ce vprasa ce gre v drugem jeziku potem lahko strezem v 5ih jezikih, ker pa vohat ne morm od kod je gost ampak se naceloma gostje vedno trudijo nemsko narocit neglede na to od kod prihajajo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!