Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred 2 urami, Tepko pravi:

 

Ja glasnost me niti ne moti toliko, bom pa sosede budil :D 
Zdaj glede tresljajev vem samo za boxerje. Sicer precej bolje kot stari Hyosung 650 V2, ampak še vedno kar dobro "ruka". 

Mene glasnost moti zaradi mene. Že turbulence okrog čelade so mi bile preglasne. Čepov pa nisem prenesel. Zadevo sem rešil z drugo šipo.... Na tvojem mestu bi pogledal Kawasaki Versysa 1000. Japonci se spoznajo na motorje in lahko pričakuješ le redne servise, tih in uglajen motor, dovolj konj za prehitevanje v 6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se zmeniš s kakšnim forumašem, da ti posodi za par km motor, če že moraš preizkusit. Drugače pa tudi Adria Mototours ni slaba zamisel, greš na celodnevno vožnjo z ožjim izbrancem. Čeprav se s prevoženimi kilometri tudi utrdiš in lažje voziš, kot prvi dan, pa motor malo sebi prilagodiš, nastaviš...

Vsaj jaz pa kupujem motor s čustvi in ne z razumom, kot je nekdo že omenil...tisto, kar ti je pač všeč, pa četudi sediš za mizo in ga le od daleč gledaš:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tepko pravi:

Ej če je tole njihova stran: 
http://www.triumph-motocikli.si/dt_team/jerman-marko-s-p/

Je to eno j****no klavrna stran od strani, če ji to lahko sploh rečemo. Še zdej mi ni jasno, ali imajo v Depali vasi štacuno ali samo skladišče ali pa je tam samo en s.p. doma... Skratka bil sem že v Kranju zadnjič, pa so rekli, da ne vedo kje bi imeli kake Triumphe razen v Murski Soboti, pa še za to mi je rekla, da dvomi in da naj grem raje v AT v Beljak. 

ti kupuješ motor ali oblikovanje internetne strani?

v kranju? vomberger? :smoke:

si poklical markota za testno vožnjo? aja zanič web page ima .. se pa gradi prodajni salon ..ko bo končan se bo verjetno našlo tudi kaj denarja za web page..

pa kar nekajkrat je že imel letos motorje za sprobat . naslednjič bo : o glej v soboto www.facebook.com/events/1525355640837715/permalink/1558335180873094/

je treba mal po netu pogledat - tista stran je pa ravno od opevanih murskosobočanov - ni jermanova.

njega najdeš - www.facebook.com/pg/Marko-Jerman-sp-202240173276252/events/?ref=page_internal

pred 1 uro, Tepko pravi:

Ja pa imajo kje v slo sploh za probati kawasakije?

nimajo .zato pa vozim bonevilla in ne w800 - čeprav sem dvakrat prosil za testno vožnjo kawe - prvič po tem , ko je dal direktor svoj motor na teste in drugič , ko je bil naprodaj.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tepko pravi:

Ja pa imajo kje v slo sploh za probati kawasakije?

Ne...vsaj kar vem. Kawe se same prodajajo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tepko pravi:

Ej če je tole njihova stran: 
http://www.triumph-motocikli.si/dt_team/jerman-marko-s-p/Je to eno j****no klavrna stran od strani, če ji to lahko sploh rečemo. Še zdej mi ni jasno, ali imajo v Depali vasi štacuno ali samo skladišče ali pa je tam samo en s.p. doma... Skratka bil sem že v Kranju zadnjič, pa so rekli, da ne vedo kje bi imeli kake Triumphe razen v Murski Soboti, pa še za to mi je rekla, da dvomi in da naj grem raje v AT v Beljak. 

Že v soboto sem ti napisal, da se zapelji k Jermanu na tesno vožnjo s Tigrom 800 xrt. Ta spletna vizitka je sicer res bolj skromna in neugledna, ampak vseeno nisi uspel uporabiti informacij na njej - če nisi verjel meni, bi komot poklical na eno izmed dveh telefonskih cifer, kjer bi te informirali, ali so štacuna, skladišče, ali pa tam stanuje en s.p. 

Ne vem, čedalje bolj se mi dozdeva, da skoraj namerno kompliciraš in se skušaš oddaljevat od rešitve... 

In btw, v Kranju še predobro vedo, kje bi imeli kakšne Triumphe. Ampak smo v Sloveniji, kjer je šikaniranje soseda državni šport...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dlicen pravi:

Ne vem, čedalje bolj se mi dozdeva, da skoraj namerno kompliciraš in se skušaš oddaljevat od rešitve... 

:OK: 

če hoče zakomlicirat ... pač bo ... 

kok punc ste pa probal preden ste šli previč z njo prvič v postlo :huh: 

noben motor ni popoln (razen ninđe) in vsakega si je treba prilagodit svojim potrebam in posameznikovim specifičnosti telešćka.... niso še novga motorja naredl, da ga jaz ne bi malo modificiral, seveda vse v dovoljenih in homologiranih okvirjih.

p.s.

še vendo ne vem, kere gume bo meu :? 

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

 

kok punc ste pa probal preden ste šli previč z njo prvič v postlo :huh: 

 

Pa saj to pravim, naj jo sproba. Ne pa, da jo stalka po internetu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dlicen pravi:

Pa saj to pravim, naj jo sproba. Ne pa, da jo stalka po internetu. :D

eni smo taki, da samo probaval :P

k na tržnici ... greš od štanta do štanta in ko vse probaš, si sit ... in to đabe ;)

Zdj pa resno. So mi pravili o modelih, ki so tko od štacune do štacune hodili in se vozili z motorji in zaradi takih, se to več ne počne....

tudi z rabljenim, ki se prodaja po netu, če nauš položu cele kupnine, se nauš niti 1 km zapelu ....

to sem hotel s tem povedat ;) 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se da probat. Podjetja, ki motorje posojajo imajo objavljeno ponudbo in cenike. Ni pa nujno da boš dobil lih vsako prdalico na posojo. In ne bo zastonj. Konec koncev morejo tudi frdamani trgovci od nečesa živeti. Od firbcev in zastonjkarjev se pa bolj slabo živi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, dlicen pravi:

In btw, v Kranju še predobro vedo, kje bi imeli kakšne Triumphe. Ampak smo v Sloveniji, kjer je šikaniranje soseda državni šport...

zanimivo - na moto vomberger strani lahko odpreš : Honda , piaggio , vespa , gilera, aprilia, moto Guzzi , derbi .. le ko postaviš miško na triumpha se ne zgodi nič.. 

ko pritisneš pa tukaj http://www.vomberger.si/prodajni-program/nova-motorna-kolesa#/triumph-m8/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=15 na Triumph ti pa odpre moto Guzzi...

zgleda da nima več triumphov ..

toliko o delovanju internetnih strani..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, jskrablin said:

Sej se da probat. Podjetja, ki motorje posojajo imajo objavljeno ponudbo in cenike. Ni pa nujno da boš dobil lih vsako prdalico na posojo. In ne bo zastonj. Konec koncev morejo tudi frdamani trgovci od nečesa živeti. Od firbcev in zastonjkarjev se pa bolj slabo živi.

Sej ni treba, da je čist zastonj, tja do ene 20-30€ ni problem plačat za testno vožnjo. Dovolj imam tudi samo kako urco, da se mal zapelem okol, da pač vidm a mi motor sede al ne. 

Pa problem je že v tem, da ponavad niti v štacun določenega modela nimajo (recimo KTM), tak da ne moreš niti videt, nisi se gor usest ne nič, lahko samo gledaš slikce in pač verjameš trgovcu da so njihove prdalice najboljše. No pač na to se ne grem. Do sedaj sem kupoval motorje na tak način, nazadnje mi 650cc ni bil najbolj všeč in če bi imel takrat izbiro, bi zelo verjetno kupu kaj drugega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Tepko pravi:

...Dovolj imam tudi samo kako urco, da se mal zapelem okol, da pač vidm a mi motor sede al ne. ...

Jaz sem si lani enkrat spomladi pri prodajalcu Moto Guzzi v Lj (čez cesto nasproti Bauhausa) izposodil V7. Za eno uro so mi ga rentali brezplačno...

Je pa nemogoče pričakovat, da bo imel vsak proizvajalec prav vsak svoj model na voljo za testne vožnje. 

Mislim (brez zamere prosim), da malo preveč kompliciraš. Če boš kupil nov motor, slabe tehnologije skoraj ne moreš več dobit. V salonu se vsedi na modele, ki so ti v najožjem izboru. Če se dobi vsa oprema, ki jo hočeš, pa če ti še ergonomsko ustreza, nabavi in vozi.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj nemogoče pričakovat? Zdaj za motor za 6k€ mi je jasno, pač pocen in se jim ne splača. Če pa kupuješ nekaj za 10k€ pa bi človek pričakoval, da boš lahko prej vsaj sprobal, preden kupiš, ali je vam ostalim pač čist tak flegma tolk dnarja odštet za eno stvar in potem ugotovit, da to ni to in potem si v riti, ker imaš po možnosti še kak leasing ali kredit in nikakor ne moreš zamenjat, doma ti gnije, ker ti pač ni všeč,... 

Kompliciram? V bistvu niti ne. Ravno s testno vožnjo, sem pač ugotovu, da 1200 kubičn boxer od BMW-ja pač ni zame in mi je zelo fajn, da ga nisem šel na slepo kupit, ker sem že dejansko sanjal in računal, kako bi skup napraskal 15k€ zanj... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Tepko pravi:

Kompliciram? V bistvu niti ne. Ravno s testno vožnjo, sem pač ugotovu, da 1200 kubičn boxer od BMW-ja pač ni zame in mi je zelo fajn, da ga nisem šel na slepo kupit, ker sem že dejansko sanjal in računal, kako bi skup napraskal 15k€ zanj... 

Vedno ga boš sanjal in z zavistjo gledal tiste, ki se z njim vozijo...vozil se boš pa z enim brezveznim in sam sebe tolažil :P

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tepko pravi:

Zakaj nemogoče pričakovat? Zdaj za motor za 6k€ mi je jasno, pač pocen in se jim ne splača. Če pa kupuješ nekaj za 10k€ pa bi človek pričakoval, da boš lahko prej vsaj sprobal, preden kupiš, ali je vam ostalim pač čist tak flegma tolk dnarja odštet za eno stvar in potem ugotovit, da to ni to in potem si v riti, ker imaš po možnosti še kak leasing ali kredit in nikakor ne moreš zamenjat, doma ti gnije, ker ti pač ni všeč,... 

Kompliciram? V bistvu niti ne. Ravno s testno vožnjo, sem pač ugotovu, da 1200 kubičn boxer od BMW-ja pač ni zame in mi je zelo fajn, da ga nisem šel na slepo kupit, ker sem že dejansko sanjal in računal, kako bi skup napraskal 15k€ zanj... 

Ja pac smo si rabljenega kupil, brez testne,  potem pa ugotavljas kaj  ti  sede in kaj ne....fak  it. Ko pa ugotovis  kako pa kej,  gres pa  v  stacuno pa pljunes  in odpeljes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Tepko said:

Zakaj nemogoče pričakovat? Zdaj za motor za 6k€ mi je jasno, pač pocen in se jim ne splača. Če pa kupuješ nekaj za 10k€ pa bi človek pričakoval, da boš lahko prej vsaj sprobal, preden kupiš, ali je vam ostalim pač čist tak flegma tolk dnarja odštet za eno stvar in potem ugotovit, da to ni to in potem si v riti, ker imaš po možnosti še kak leasing ali kredit in nikakor ne moreš zamenjat, doma ti gnije, ker ti pač ni všeč,... 

Kompliciram? V bistvu niti ne. Ravno s testno vožnjo, sem pač ugotovu, da 1200 kubičn boxer od BMW-ja pač ni zame in mi je zelo fajn, da ga nisem šel na slepo kupit, ker sem že dejansko sanjal in računal, kako bi skup napraskal 15k€ zanj... 

So že prej fantje napisali, zakaj večina trgovcev tako nerada omogoča testne vožnje. Jaz tudi lahko pridem v prvi salon in rečem, da bi menjala in bi rada testno vožnjo. Pa grem potem do naslednjega salona in to naredim spet. Pa do naslednjega... In ponovim vse čez dva meseca.
Zato, ker trgovec ne ve ali misliš resno, ali ne. Zato, ker se je folk izživljal nad temi motorji. Zato, ker se s tem zavarujejo.


Ali si si ogledal kakšen rabljen motor in lastnika zaprosil za testno vožnjo?
Vprašaj kakšnega forumaša, če bi ti bil pripravljen posoditi motor za kakšen krog (ali se nenazadnje samo usesti gor oz. ga občudovati v živo na razdalji 5 cm.)
Zmeni se v avtošoli. Itak so navajeni, da jim mulci motorje mečejo po tleh, tako da ne bo panike če greš v garažo si izbereš katerega bi in greš z inštruktorjem na panoramsko vožnjo. (ponavadi neradi posojajo samo motor, tako da dobiš v paketu še nekoga ki ti bo komentiral vožnjo - win-win situacija )
Pokliči na adriaticmototours, si izberi najlepšega in pojdi na testno vožnjo. Za cel dan. Za cel vikend! Menda veš približno kaj bi rad, ni ti treba 5 različnih motorjev sprobati. Izberi si dva, ki sta ti najbolj všeč, ampak si nista zelo podobna. In potem primerjaj. Na temu je dobro to, na tistemu mi je bilo bolj všeč to, na temu manjka to, itd.

Ni neke znanstvene fantastike, kupuje se s srcem in dušo. Po par km lahko ugotoviš, da je bil ta nakup največja napaka ever, lahko pa da si dobil motor svojih sanj in boš z njim prevozil še 60k km. Ne boš pa vedel dokler ne probaš. Zato ti pa fantje priporočajo, da lahko tudi kaj rabljenega pogledaš, saj če nisi prepričan točno kaj bi rad, potem v primeru, da ti ne bo všeč ne boš toliko izgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

zanimivo - na moto vomberger strani lahko odpreš : Honda , piaggio , vespa , gilera, aprilia, moto Guzzi , derbi .. le ko postaviš miško na triumpha se ne zgodi nič.. 

ko pritisneš pa tukaj http://www.vomberger.si/prodajni-program/nova-motorna-kolesa#/triumph-m8/sort=p.sort_order/order=ASC/limit=15 na Triumph ti pa odpre moto Guzzi...

zgleda da nima več triumphov ..

toliko o delovanju internetnih strani..

Očitne težave z internetno stranjo.

Če klikneš http://www.vomberger.si/triumph imaš pa vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 8. 2017 ob 21:53, Tepko pravi:

Zakaj nemogoče pričakovat? Zdaj za motor za 6k€ mi je jasno, pač pocen in se jim ne splača. Če pa kupuješ nekaj za 10k€ pa bi človek pričakoval, da boš lahko prej vsaj sprobal, preden kupiš, ali je vam ostalim pač čist tak flegma tolk dnarja odštet za eno stvar in potem ugotovit, da to ni to...

Ja, sem malce spregledal ta tvoj parameter, ti kupuješ motor v rangu 10 -15k€. 

Jaz imam pa motor v rangu 3k€ in sem z njim super zadovoljen, mi popolnoma ustreza in ga ne mislim menjat niti pod razno...

Ta dva sta neprimerljiva. Najboljši nasvet boš pa verjetno dobil od nekoga, ki ima stroj v istem rangu kot ga sam iščeš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tepko Prodajalci registrirajo nove modele in jih dajo v test na začetku sezone, ko se največ motorjev tudi proda. V toku sezone jih prodajo in zato jih septembra skoraj ne moreš več dobiti na test.

2. Zaslužek pri prodaji novih motorjev je zelo nizek, zato smo lahko samo izredno veseli, da se že tako veliko število prodajalcev odloča za testne vožnje, saj morajo kar nekaj denarja vložiti v to.

3. Letos so imeli organizirane testne vožnje: BMW, Ducati, Harley Davidson, Honda, KTM, Moto Guzzi (ne pozabi jutri), Yamaha, Triumph in sigurno sem še kaj izpustila. Ko imajo, greš. Ne moreš pa pričakovati, da bodo prodajalci tebe čakali.

4. Na testno vožnjo se lahko komot zapelješ tudi v tujino. Celo test centri obstajajo zunaj naše kure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, raza pravi:

Očitne težave z internetno stranjo.

Če klikneš http://www.vomberger.si/triumph imaš pa vse.

v bistvu je bila cinična navezava na omenjeno kvaliteto internetne strani na kateri je jerman napisan kot prodakalec in serviser.

pred 5 urami, 3nity pravi:

@Tepko

2. Zaslužek pri prodaji novih motorjev je zelo nizek, zato smo lahko samo izredno veseli, da se že tako veliko število prodajalcev odloča za testne vožnje, saj morajo kar nekaj denarja vložiti v to.

3. Letos so imeli organizirane testne vožnje: BMW, Ducati, Harley Davidson, Honda, KTM, Moto Guzzi (ne pozabi jutri), Yamaha, Triumph in sigurno sem še kaj izpustila. Ko imajo, greš. Ne moreš pa pričakovati, da bodo prodajalci tebe čakali.

motorji , ki so vrazstavljeni v salonih so kupljeni .

če je kateri od teh tudi testen je tudi kupljen od proizvajalca.

jerman , ki gradi nov prodajni salon pa ima enega,2 ali 3 motorje s katerimi lahko opraviš testno vožnjo ..sicer bolj na način "sline mi tečejo" kot " dej en krog za pelat "..

jerman na določene prireditve , kjer omogoča vožnje s triumphi ,vse testne motorje pripelje iz avstrije. za 7-8 motorje to pomeni 2 kombija in prikolica gor , dol , gor , dol .. pičkin dim ..not..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!