Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Vprašanje: punca ima čelado hjc drugače dovolj velika le ličnice so predebele čeprav so xs in manjših se ne dobi. Po 1 uri nošenja postane nošenje čelade neudobno. Nekaj sem bral po netu in našel različne odgovore. Ima mogoče kdo podobne izkušnje? Oz. Rešitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2017 ob 15:06, cikadina pravi:

z mikrofibro za steklo (kozarce) ma recimo hofer, ne puscajo "muck" in so ful mehke in gladke, se bolj kot tiste za ocala.

Drgac pa pinlock in vizir nista vecna.

A pa ima to hofer skoz al je bla samo teden akcija? 

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, ufo plast pravi:

Vprašanje: punca ima čelado hjc drugače dovolj velika le ličnice so predebele čeprav so xs in manjših se ne dobi. Po 1 uri nošenja postane nošenje čelade neudobno. Nekaj sem bral po netu in našel različne odgovore. Ima mogoče kdo podobne izkušnje? Oz. Rešitev

mogoče številka potem ni ustrezna (premajhna), glede na to da jo tišči..? Če je nova čelada so bojo ličnice še usedle. Lahko tudi da ji kalup HJC čelad preprosto ne sede na obliko glave. Js bi probal na njenmu mestu še kakšno drugo firmo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, ufo plast pravi:

Vprašanje: punca ima čelado hjc drugače dovolj velika le ličnice so predebele čeprav so xs in manjših se ne dobi. Po 1 uri nošenja postane nošenje čelade neudobno. Nekaj sem bral po netu in našel različne odgovore. Ima mogoče kdo podobne izkušnje? Oz. Rešitev

Ličnice se bodo kar hitro posedle,  najkasneje po nekajkratnem pranju. Če je ne zelo močno tišči v čelo, ličnice niso problem.

Če pa se po daljšem času še vedno slabo počuti, kupite oblogo S, saj ima xs in s čelada isti kalup. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mislil da se bodo ličnice udelale, čelada je stara 2 mogoče 3 leta in so ševedno kompaktne. Tišči jo samo v lica vse ostalo je prima toraj je školka ok. Trenutno so v čeladi najmanjše ličnice toraj xs. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben problem je imela moja s Shark čelado. Trpela nekaj let in čakala, da se ličnice uležejo. Sedaj ima HJC in je zadovoljna. In ne tišči več v lica.

Hočem rečt - ni vse samo v velikosti čelade, ampak tudi v njeni obliki - kot je omenil že @blazzarss

Različne znamke čelad imajo različne kalupe in enaka velikost čelade pri HJC ali pa na primer Shark/Nolan/kajvemkajše....ne pomeni tudi, da bodo vse te različne čelade enako pasale na vse buče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je bila na prejšnji strani ravno debata o pinlocku in njegovem čiščenju. Sam sem ga očistil s stelexom in sčistil s papirnato brisačko. V nedeljo sem ga konkretno testiral v nalivu in steklo se ni rosilo tako, očitno nisem odstranil nobenega "zaščitnega" premaza.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Iščem čelado ki jo bom uporabljal večinoma na pisti. Odločam se med HJC RPHA 11 ali X-LITE 802 puro carbon. Obe imata podobno ceno, zanima me če je kdo sprobal obe katera ponuja boljšo vidljivost s pogledom navzgor da pogleda ne moti zgornji rob čelade. Katera ponuja več za svoj denar? Glasnost me ne zanima.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V motocharliju sem gledal rpha11 in 802 rr ,probal sem obe,s popusti je cena obeh nekje 470 eur mi pa na zalost xlite ni dobro sedela na glavi sem se pol odlocil za rpha11 je pa 802rr zelo lahka ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlocam se za nakup celade in izbiram med te dvema AGV K5S ali Shark spartan, motor bo pa hornet CB600F kaj priporocate, si kdo lasti katero od teh ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam modelov kot si jih ti naštel, vendar prodajam čelado R- Halmets velikost XL

Je enaka kot na sliki, uporabljena 1 sezono, brez prask

Več na ZS 

R halmets.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MIRKO GAVRILOVIĆ pravi:

Ne poznam modelov kot si jih ti naštel, vendar prodajam čelado R- Halmets velikost XL

Je enaka kot na sliki, uporabljena 1 sezono, brez prask

Več na ZS 

R halmets.jpg

za oglase imaš temo mali oglasi. Pobrskaj pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MIRKO GAVRILOVIĆ pravi:

Ne poznam modelov kot si jih ti naštel, vendar prodajam čelado R- Halmets velikost XL

Je enaka kot na sliki, uporabljena 1 sezono, brez prask

Več na ZS 

R halmets.jpg

Če sjo sam z hed pa šouldrsom umivu, jo jest uzamem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎. ‎05‎. ‎2017 ob 8:20, Žan96 pravi:

AGV ax8 dual evo, končno pripravljena na uporabo (črn vizir, interphone)

 

IMG_20170504_081646.jpg

 Malce poročaj ko jo boš stesteral in na kakšnem motorju jo boš nosil. hvala škoda sam da nima notranjega vizirja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dejcpob pravi:

 Malce poročaj ko jo boš stesteral in na kakšnem motorju jo boš nosil. hvala škoda sam da nima notranjega vizirja

Jo uporabljam že cca 2000km na ktm 690 Enduro/SMC. Meni je super ker je tiha in lahka, jo pa pri višjih hitrostih rado obrača, tudi pri močnem vetru jo zanaša. Meni odgovarja temen vizir, ne maram občutka sončnih očal na nosu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade s 'strehico' (bolj offroad orientirane) niso za konstantne hitrosti preko 100+km/h. Pa že pri nižjih jih zna fino 'vlečt', odvisno tudi od vetra...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od vetrne zaščite na motorju, jaz tud pri 200+ nimam problema. Je pa strehca bolj za imiđ kot za funkcijo.

IMG_2193.JPG

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

Odvisno od vetrne zaščite na motorju, jaz tud pri 200+ nimam problema. Je pa strehca bolj za imiđ kot za funkcijo.

IMG_2193.JPG

Vetrna zaščita, kaj je to :? Meni pride strehca najbolj prav pri offroad ožemanju ko je sonce nizko, da ga malo blokiram... druge omembe vredne funkcije pa nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Vetrna zaščita, kaj je to :? Meni pride strehca najbolj prav pri offroad ožemanju ko je sonce nizko, da ga malo blokiram... druge omembe vredne funkcije pa nima.

šajba na motorju, na KTMu gre ves veter cez glavo in mi ne piha pod strehco. Na moji celadi je strehca tako visoko, da ne pomaga kot zascita proti soncu v oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Vetrna zaščita, kaj je to :? Meni pride strehca najbolj prav pri offroad ožemanju ko je sonce nizko, da ga malo blokiram... druge omembe vredne funkcije pa nima.

Lih zato mi je strehca kul, da ni sonca.

pred 18 urami, fishy pravi:

a pa si jo ze kdaj pelu tko, mal bl hitro, mene je to odvrnilo...

 

 

Ja peljal sem se kolikor 690ka da od sebe, je mal moteče ni pa smrtno nevarno. Je pa res da sem navadno integralko nazadnje uporablu pred več kot 10 leti in se to na kartu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je kdo tukaj ki je kdaj testiral razliko med HJC RPHA ST (še boljš rpha 70) in RPHA 11 al pa staro 10 + (razlike velike pomoje ni med 10+ in 11)? Je velik razlike in predvsem kje se opazi al pa pozna med vožnjo? Jih ni nikjer v trgovini za dobit za probat, da bi videl kaj se bolj obnese sploh tanovih dveh ...

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motoguzi pravi:

Zanima me če je kdo tukaj ki je kdaj testiral razliko med HJC RPHA ST (še boljš rpha 70) in RPHA 11 al pa staro 10 + (razlike velike pomoje ni med 10+ in 11)? Je velik razlike in predvsem kje se opazi al pa pozna med vožnjo? Jih ni nikjer v trgovini za dobit za probat, da bi videl kaj se bolj obnese sploh tanovih dveh ...

Rpha 10+ sem imel, sedaj vozim Rpha ST.

skupen problem je da se sčasoma pretegne notranjost. (spužvice in postanejo glasnejše)

Razlike, 10+ je lažja, bolj športna bolj zračna, ter slabša za pozimi, ker je potrebno prekriti zračnike (na gobcu), nima notranjega vizirja in težje je nastaviti zračenje. Meni ST bolj ustreza, za odtenek je bolj tiha kot 10+.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 5. 2017 ob 19:34, DAMI34 pravi:

Rpha 10+ sem imel, sedaj vozim Rpha ST.

skupen problem je da se sčasoma pretegne notranjost. (spužvice in postanejo glasnejše)

Razlike, 10+ je lažja, bolj športna bolj zračna, ter slabša za pozimi, ker je potrebno prekriti zračnike (na gobcu), nima notranjega vizirja in težje je nastaviti zračenje. Meni ST bolj ustreza, za odtenek je bolj tiha kot 10+.

Se pravi razlike v glasnosti praktično ni? kako pa misliš da je problem z zračenjem? Ne dihtajo dovolj dobro ali se jih ne da regulirati drugače kot odprto ali zaprto? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motoguzi pravi:

Se pravi razlike v glasnosti praktično ni? kako pa misliš da je problem z zračenjem? Ne dihtajo dovolj dobro ali se jih ne da regulirati drugače kot odprto ali zaprto? 

ja je, sej sem napisal ST je bolj touring usmerjena.

Z zračenjem ni problema, poleti, ker zlo dobro zrači, pozimi ima problem Rpha 10+, ker ne moreš zapreti mrežic na gobcu, zato sem jih vedno prelepil. ST je kar se dihtanja tiče odlična, pozimi in poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!