Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Zdravo, 

v soboto kupil HJC RPHA 11 ker 70ke v moji grafiki še nekaj časa ne bo in me zanima sledeče glede velikosti. Vzel sem velikost L 59, moj obseg glave je 58.8 cm (brez podakape) in sedaj sem 2 x jo že mel na glavi pred tv, da vidim če je velikost prava. Čelada je zelo tesna, ni sicer da bi me krkoli bolelo vendar stiska konkretno (včasih k da bi mal čutil utrip), da sm kr mal rdeč v faco. Po 2 urah, ko sm prvič zaspal z njo na glavi pred kavčom me je bolel desn del ušesa. Zanima me če je to ok, da je tesna in se bo še mal posedla al raj nesem nazaj pa vzamem velikost XL (60-61)? Se bojim, da bi se pol vse te gobice sčasoma tolk razštelale (kokr tle eni pravte), da bo vse mim pihal in blo za nikamor?

 

P.s. Sem jo probaval pred tem v yogiju isto velikost in tam mi je bla ok, še najbolj od vseh drugih modelov in recimo NOLAN x802, ki ma cifro večje kalupe. Zdj pa ne vem al so ble nalepke z velikstjo mogoče tam zanalašč zamenane, al je bla že tolk sprobana al kaj ...

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju je 1-1,5h testiranje neko "merilo" če je čelada OK ali ne. V praksi dvomim, da kdo vozi 2h brez postanka. Bodi pozoren pri natikanju čelade...jaz si na koncu vedno z roko "popravim" ušesa....se mi je že zgodilo, da mi je en del ušesa malenkost upognilo in po pol ure me je začelo ful bolet. Imam pa taka bolj mehka ušesa in se hitro zvijejo pa jih morem vsakič popravit, ko nataknem čelado :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bila že na več glavah, zato so bile blazinice malo potlačene.

Jaz ne bi menjala, raje blazinice nekajkrat operi, ker ti bo potem glava v večji čeladi plesala.

Vsaka nova čelada malo pritiska na ličnice, ne sme pa tiščati v čelo, tako da te začne glava boleti.

pred 6 minutami, Rey pravi:

Po mojem mnenju je 1-1,5h testiranje neko "merilo" če je čelada OK ali ne. V praksi dvomim, da kdo vozi 2h brez postanka. Bodi pozoren pri natikanju čelade...jaz si na koncu vedno z roko "popravim" ušesa....se mi je že zgodilo, da mi je en del ušesa malenkost upognilo in po pol ure me je začelo ful bolet. Imam pa taka bolj mehka ušesa in se hitro zvijejo pa jih morem vsakič popravit, ko nataknem čelado :D 

Meni pa se včasih levo uho prepogne, potem pa ga med vožnjo čutim, kako se počasi poravnava :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so se v RPHA 10+ blazinice izrazito posedle v nekaj mesecih, tako da je iz "cisto rahlo na tesno" šlo na "v vetru rada plešem".

Po mojem ce lahko zaspis s celado na glavi, potem ne more biti izrazito premajhna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motoguzi pravi:

Zdravo, 

v soboto kupil HJC RPHA 11 ker 70ke v moji grafiki še nekaj časa ne bo in me zanima sledeče glede velikosti. Vzel sem velikost L 59, moj obseg glave je 58.8 cm (brez podakape) in sedaj sem 2 x jo že mel na glavi pred tv, da vidim če je velikost prava. Čelada je zelo tesna, ni sicer da bi me krkoli bolelo vendar stiska konkretno (včasih k da bi mal čutil utrip), da sm kr mal rdeč v faco. Po 2 urah, ko sm prvič zaspal z njo na glavi pred kavčom me je bolel desn del ušesa. Zanima me če je to ok, da je tesna in se bo še mal posedla al raj nesem nazaj pa vzamem velikost XL (60-61)? Se bojim, da bi se pol vse te gobice sčasoma tolk razštelale (kokr tle eni pravte), da bo vse mim pihal in blo za nikamor?

 

P.s. Sem jo probaval pred tem v yogiju isto velikost in tam mi je bla ok, še najbolj od vseh drugih modelov in recimo NOLAN x802, ki ma cifro večje kalupe. Zdj pa ne vem al so ble nalepke z velikstjo mogoče tam zanalašč zamenane, al je bla že tolk sprobana al kaj ...

men so se vse hjc usedle, še preveč :( al pa sm shujšal v glavo. Prav tako kot pri tebi, prvih par dni so kar precej stiskale.

Aja, pa še to, ko jo nataknem na glavo, jo malo vedno zasukam levo in desno, da se "uhlji" lepo uležejo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

men so se vse hjc usedle, še preveč :( al pa sm shujšal v glavo. Prav tako kot pri tebi, prvih par dni so kar precej stiskale.

Aja, pa še to, ko jo nataknem na glavo, jo malo vedno zasukam levo in desno, da se "uhlji" lepo uležejo :D

 

RPHA 11 ima več lufta za uhle kot RPHA 10 ... mam obe :P

ampak .. s podkapo se rešiš tega, da uhli štlijo ;)

da pa se blazinice mau posedejo pa s potrditvijo pritrjujem :jezik: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, motoguzi pravi:

Hahha sem pa čudno napisal...zaspal na kavču pred tv :D

po moje laičnem mnenju, če ležiš s čelado, pritiska ... kakorkoli se obrneš, pritiska ... čelada ni za spat ampak za nost ... neobremenjeno z raznimi kauči in pouštri :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali kdo uporablja to čelado tour x4? Kako se obnese dodatni ščitnik med vožnjo pri tej ali podobni čeladi?

Vaše izkušnje in katero znamko priporočate?

 

 

TOUR-X4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 36 minutami, GO_Tomi pravi:

Je bla kr gužva danes ... me, myself and I :lol1:

Katero X-lite čelado uporabljaš in kako se obnese? Nekateri bolj hvalijo Nolan N-104. Sam bom verjetno kmalu zamenjal Schuberth C3...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, vandrovec said:

Katero X-lite čelado uporabljaš in kako se obnese

1003. Mi paše na glavo ku tata na mamo ;) Zračniki lepo ventilirajo, ni glasna, ni težka. Super zadovoljen.
Sm hotu 104-ko, pa mi ni bla vredu na buči. 
Svetujem obisk COMPACO v Velenju, majo vse za probat, vejo veliko, sigurno boš zvedel vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ž! Do sedaj sem imel 2 shark čeladi. Bo pa čas za zamenjavo počasi in pojma nimam kaj bi kupil. Pogoj je da je integralna da ima zapenanje skozi obročke DD da ima v notranjosi prostor za zvočnike od komunikacije in da je v rangu 400€. Kakšen nasvet? Ogledoval sem tudi cross z vezirjem čelade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sprobal danes nolan n87 in shoei gt air... Razocaran nad obema. Trenutno si lastim n86, primerjava:

N87 me je tiscala spredaj,na celu,

po mojem obcutku glasnejsa kot moja n86,

pri visji hitrosti stabilnejsa.

Gt air je malenkost tisja od n86, 

na glavo mi pase idealno, 

stabilnost enaka kot pri n87. 

Bolj sem razocaran nad nolanko, sem pricakoval nekaj vec, gt air pa ne vem, ce je vredna dvokratne cene n87..  Ne bom menjal.

Popravljeno . Popravil a79
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanimivo glede xlite 602 :)

jaz jo še sedaj uporabljam, nabavljena 2009 in za moje pojme ima odlično zračenje...tako mam, ko je spodaj

ne vem, kaj te matra pri njej.

 

Nič me ne matra, ker sem jo po koncu sezone podaril. Motilo me je popolno pomanjkanje zračenja, in da se je v sezoni z manj kot 10 000km začela premikat na glavi. Premikanje je meni zelo moteče, ker mi premika tudi dioptrijska očala. zaradi manjka zračenja, so se ta ista očala tudi zelo rada zarosila. Slratka, kljub imenitnim komentarjem v "eminentni" reviji je bila čelada zame, na mojih motorjih in za moje potrebe vredna en kurc. 

 

prez+račevanje v primerjavi s kasnejšo suomi, pa prejšnjo arai in trenutno shoei res ni primerlivo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo res, žal ne morem z vama deliti nekih negativnih opažanj. Meni je ok, lahka, menjal sem seveda vizir za temnejši, prezračevanje pa tudi nimam problemov (mam odprte zračnike vedno) :) 

Vsekakor pa bom moral enkrat menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je zelo vsec - tako barvna shema (se v avatarju jo imam na betici!), kot tudi udobje, vetrna tesnost, pa ce bi bil malo manjsi, bi tudi precej tisja bila na mojem mopedu - ampak z drugimi celadami je stvar se bistveno slabsa... Zamerim ji le to, da nima vgrajenega soncnega vizirja. Zato sem enkrat poskusil imeti soncna ocala v njej, pa sem jih zaradi rosenja hitro snel. Morda bi moral poskusiti ob drugacnem vremenu - ampak do zdaj se nisem, sem se kar navadil biti brez vsakrsnje zatemnitve.

Imam pa tudi jaz v planu nabaviti temnejsi vizir. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

...menjal sem seveda vizir za temnejši...

 

pred 2 urami, Zok pravi:

...Imam pa tudi jaz v planu nabaviti temnejsi vizir. :cool:

Kakšen temnejši vizir imata v mislih? Ali samo rahlo zatemnjenega ali tako temnega, da se od zunaj nič not ne vidi? In kako je s takim vizirjem na vožnji ponoči, imata "prozornega" s sabo, pa na licu mesta zamenjata?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo sem kupil dodatnega "srebrnega" in ga ni bilo več za dobit, se je malo počohal z leti.

Zato sem vzel sedaj temnejšega predlani, ki pa za nočno vožnjo ni, no ponoči se ne vozim, na ture vzamem prozornega poleg, ker tudi v kakšnem deževju pride prav. Prozorni je še original, ker ga malo uporabljam.

Sem mislil, da je temnejši pretemen pa ni, za silo gre tudi po mraku, če te ujame.

image.loader.jpg.e63eb6eda2b53a81255f436f3086ff0b.jpg596e66d8951db_image.loader(1).jpg.8baefa7fc3b67fadc9772a2659ec84e0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam v mislih bolj "nezno" varjanto. :) Sem kot mulc imel enega konkretno zatemnjenega, pa sem vedno s prehlajenimi ocmi ponoci domov prisel.

Sicer se pa po temi tako ali tako ne vozim. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Glede na to, da se čelade ne prodajajo več v SIT in da nekaterih modelov ni več že nekaj let, bi lahko tole temo začeli znova, ker je nepregledna.

Sicer tudi mene zanima, kakšno čelado kdo predlaga. Dobil sem sicer od kolega "nasvet" da naj kupim NOLAN čelado seveda v tistem višjem rangu se pravi 350€ za čelado. Pa ne vem v čem je smisel kupovati najdražjo čelado.

Lahko kdo predlaga kaj kupiti da je nekako cena in kvaliteta v razmerju. Kupil bom pa motor nekje 600 ccm naked bike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi motor in si sposodi celado. Pojdi tja, kjer lahko dobis celade na preizkus na tvojem motorju in se potem odloči.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!