Skoči na vsebino

Honda Shadow 125 (2005)


Dynax

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem nov v motociklističnem svetu, čez par mesecev bom verjetno začel delat izpit za 125 ccm kategorijo in imam nekaj vprašanj.

Zanimajo me lastnosti dotičnega modela.

Približno kolikšno končno hitrost doseže ta Honda? Hitrost je pravzaprav zadnja lastnost na moji lestvici, ampak bi rad vedel informativno.

Ima kdo izkušnje s to Hondo in lahko pove podatek, ali je zanesljiva? Se rada kvari, crkne itd.? Hočem motor ki bi me zanesljivo npr. pripeljal iz Maribora v Portorož in recimor kakšna majhna toura z prijatelji po Avstriji in Hrvaški.

Hvala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislm da s kvarljivostjo honde 125 4T ne bi smel bit problemov,čeprou nimam izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izkušenj s tem motor jaz tudi nimam. Sam pomoje to ni lih motor za dolge furce .. (po avtocesti ziher ne, ker mu boš mogel cel cajt pune davat). .. po "navadnih" cestah je pomoje kar ok stroj. Glede končne pa mal poglej na netu .. sam 125 4t .. ne računaj na preveč :blush: ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hvala.

Ker sem omejen z denarjem (tam 1M je skrajna meja) sem v katalogu videl Yamaho XVS 250 Drag Star, kar se mi zdi boljši nakup če se mi pri 18 letih odpre opcija za 250ccm.

Torej, se bi dalo to legalno uredit, da bi mi motor omejili in prilagodili 125 kategoriji in mi pri 18 potem dovolili prestopiti v pravo ''250-ko''?

Nekje sem zasledil topic o tem samo ga žal ne najdem več.

Hvala.

:)

Popravljeno . Popravil Dynax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa rabljena varianta? za ta dinar že dobiš pravo stvar..

itak boš prej ali slej menjal... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo Hondo Shadow 125 boš verjetno zelo težko dobil v SLO (mogoče pa se tudi motim). Jaz sem jo hotel kupiti pred enem letu pa je nisem mogel nikjer dobit (v TC-Motoshop-u so mi celo rekli da je v tistem letu ne bojo več dobavljali). No na koncu sem kupil letnik 2001 in sem kar zadovoljen, da nisem kupil nove, ker zadeve se zelo hitro navadiš in kmalu razmišljaš o novi zadevi.

Kar se tiče zanesljivosti mislim da ne bi smel meti večjih problemov. V enem letu se meni ni nič zgodilo oz. pokvarilo pa tudi drugi pravijo da je to "večni stroj".

Ha, kar se tiče hitrosti je pa zadeva dokaj lena. Meni jo nekako uspe naterati tam do 105km/h, seveda pri svojih 80 kilogramih in plavalnih ramenih.

Motor je drugače meni vizualno zelo lep in na prvi pogled ne zgleda da je samo 125ccm.

Če pa misliš motor uporabljatu za dolge poti, potem še malo razmisli ali je pravi zate. Jaz bom letos šel na obisk k sestrični (250km v eno smer) in vem da mi bo hrbet verjetno prelomilo. :D

LP, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, imam 59 kg, [vedno sem bil suh + 10kg sem shujšal, vem, moram začet žret] tak da bi moralo biti še v motorju dodatnih 10 km/h , ne? .)

In koliko si plačal za motor? Lahko tudi preko ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, se bi dalo to legalno uredit, da bi mi motor omejili in prilagodili 125 kategoriji in mi pri 18 potem dovolili prestopiti v pravo ''250-ko''?

Nekje sem zasledil topic o tem samo ga žal ne najdem več.

To ni možno.

Kot starejši mladoletnik, torej med 16. in 18. letom, lahko opraviš izpit A1 z omejitvijo do 125 ccm in do 11 kW. In tako kišto lahko tudi voziš.

Potem, po dveh letih posedovanja takega vozniškega dovoljenja, pa vse do izpolnjenega 21. leta pa imaš pravico voziti koreto z neomejeno prostornino, a z omejeno močjo na največ 25 kW in z razmerjem moč/masa, ki ne preseže številke 0,16 kW/kg.

In verjetno verjameš, da finančno ni smiselno motorja s prostornino 250 ccm predelovati in homologirati na motor s prostornino 125 ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko si plačal za motor? Lahko tudi preko ZS.

Mislim da ni potrebe to skrivati preko ZS. :)

Za motor sem odštel 605.000 SIT. Motor je imel zelo malo kilometrov (mislim da okoli 4000) in pa zraven še malo original dodatne opreme (torbe in naslonjalo).

LP, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jahhhh

Honda je STROJ!!!

Imel sem VT 125 C, SHADOW . In sicer prvo v SLO. Kupil sem jo v TRZINU pri AS-domžale in jo čakal 1 mesec da so jo sestavili in uredili papirologijo.

Motor je pel kot urca! Z njim sem naredil 15.000 km brez težav. Hitrost-moj je šel 130km/h :OK: . Brez problema me je pripeljal na CRES in nazaj (večkrat). (nosil je mene 80kg+kolega 120kg). ful je trpežen-bolj ga goniš bolj gre. Izgled-za 125 kapo dol. Motor vara z svojim videzom. Pogosto me je kdo vprašal če imam močnejšo sestro VT 750. :)

Motor je vreden svojega denarja...Jaz sem ga prodal leta 03 za pol mio z rolbari,naslonom,prtlažnikom,torbama in vetrobranskim steklom-!!!premalo!!!- še danes božalujem prodajo.

Vozil sem se z viragotom 125 in 250- BADDDD very BAD

ihudol...kakšne barve je motor? takrat sta bila dve siva-last AS-a (za teste) in črna B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tko da če pr 16 letih nardiš izpit za 125ccm da pol čez dve leti dobiš neomejeno, ne glede na moč motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A1 - 16let/125ccm/11kW

A2 - 18let/neomejeno ccm/0.16kW na kg teže motorja

A3=neomejeno - 21let/neomejeno ccm/neomejeno moci

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ihudol...kakšne barve je motor? takrat sta bila dve siva-last AS-a (za teste) in črna

Ja moja Hondica je črne barve. :D

LP, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tko da če pr 16 letih nardiš izpit za 125ccm da pol čez dve leti dobiš neomejeno, ne glede na moč motorja?

Tako sem dobil izpit jaz, samo zakon se je madtem spremenil, tako da je možno da je sedaj kako drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah men je inštruktor reku k sm naredu izpit da mam pol neomejeno pol pa nevem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

loool spremenl se je no...

ni vec neomejeno pr 18ih... zdej je neomejeno pr 21 :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jahhhh

Honda je STROJ!!!

Imel sem VT 125 C, SHADOW . In sicer prvo v SLO. Kupil sem jo v TRZINU pri AS-domžale in jo čakal 1 mesec da so jo sestavili in uredili papirologijo.

Motor je pel kot urca! Z njim sem naredil 15.000 km brez težav. Hitrost-moj je šel 130km/h :OK: . Brez problema me je pripeljal na CRES in nazaj (večkrat). (nosil je mene 80kg+kolega 120kg). ful je trpežen-bolj ga goniš bolj gre. Izgled-za 125 kapo dol. Motor vara z svojim videzom. Pogosto me je kdo vprašal če imam močnejšo sestro VT 750. :)

Motor je vreden svojega denarja...Jaz sem ga prodal leta 03 za pol mio z rolbari,naslonom,prtlažnikom,torbama in vetrobranskim steklom-!!!premalo!!!- še danes božalujem prodajo.

Vozil sem se z viragotom 125 in 250- BADDDD very BAD

ihudol...kakšne barve je motor? takrat sta bila dve siva-last AS-a (za teste) in črna B)

no dej no 130 km/h ne bit tak optimist pa dva na motorju 200 kg težka no .) dej ne farbi sam sebe :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dej no 130 km/h ne bit tak optimist pa dva na motorju 200 kg težka no .) dej ne farbi sam sebe :huh:

verjetno mu je šla 130km/h, ko je biu sam gor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne bit nor 130 pa dva gor že vprašanje če je bil sam gor da je šla tulk . zlo velik teh čoperjev težk prleze prek 120 ne pa ta 130 . to sam da nateguje folk :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne bit nor 130 pa dva gor že vprašanje če je bil sam gor da je šla tulk . zlo velik teh čoperjev težk prleze prek 120 ne pa ta 130 . to sam da nateguje folk :blink:

moj daelim je šou tut že 130km/h... sm biu sam gor.

Sam to je pršl na avtocesti, po ene 5km, k je biu gas skos do konca, pa brez vetra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj daelim je šou tut že 130km/h... sm biu sam gor.

Sam to je pršl na avtocesti, po ene 5km, k je biu gas skos do konca, pa brez vetra.

eh veš zakaj je blo brez vetra....ko ti je v hrbet pihu 130 pa ga nisi čutu :lol1:

ne ne joke :blush: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj daelim je šou tut že 130km/h... sm biu sam gor.

Daelim je tako ali tako zakon :OK: . Prvič je poceni :wub: , drugič malo kuri :wub: in tretjič izgleda veliko "težji" :wub: kot je v resnici. Kolikor jaz vem ima vgrajeno Hondino mašino; preizkušeno, trpežno...

Tako, da ni nič čudnega, da jo kdo natera tudi na 130km/h :eek: . Še posebej če gre v rdeče obrate in če pomaga kakšen hrib...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!