Skoči na vsebino

moja bivša yamaha tzr 125(pred in po nesreči)


bordon

Priporočene objave

no za use ki se sprašujeta kaj je ta motor...

IPB Slika

to je moja bivša yamahca v katero sem uložu veliko denarja in dosti ur...

taka je bila ko sem jo pripeljal domov:

IPB Slika

in potem se je začelo delo:

najprej busenje, potem kitanja, nastavjanje nalep...in nato sestavljanje...

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

in po par mescih dela(seveda zaradi $$$$ se je zavleklo na več mescev) je nastalo tole

IPB Slika

seveda je bilo potrebno delat tudi kaj neumnosti in nardit kakšno umetniško slikco...

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

in potem po par dnevih, je prišel usojen dan:(

in prišlo je do padca, zaradi neumnosti...

bilo bi use uredu, če bi storu to kar je bilo namen nardit..iz na pico z punco

ampak plani so se spremenili. namreč prehitel me je ranner 180 in seveda brez razmisleka sem da po gasu

in za njim...

že an prvem ovinko sem zaradi neizkušenosti skoraj zletel z ceste. ampak to ni bilo zadosti in sledila je ravnina. začel sem g adohitevati in potem tudi prehitev. merilec hitrosti je prišel neki čez 140 km/h. in kar naenkrat zaradi slabe vidljivosti(plave luči, ki so svetle kar so) prišel do ostrega ovinka na katerem nisem uspel niti pritisnit na zavoro. prijel sem v pločnik in skatapultiralo me je v trte. motor je približno 5 metrov letel po zraku, natzo padel in spet poletel. približno 40 merev je potekalo use skupaj. mene pa je vrglo v trte.

z glavo sem ruknu v eno izmed njih. najprej nisem niti vedu za kaj se gre. ustav sem, zavrelo me je in vidu vse povno plastike na okoli. dvignu sem motor in poskušal prižgat, vendar ni užgal saj je bilo stikalo na off.

voznik ranerja me je pripeljal do picerije. tam se poklical očeta se malo omil saj je bil aroka usa krvava.

in nato čez enih 10 minut so začele neznoste bolečine u roki in u hrbtu. nisem mogu stat niti na nogah.

peljali so me u bolnico in videli da je le zlom roke. pogipsali so me in peljali domov z bolnice.

nekje ob 2 zjutraj pa sem moral na wc. od takrat se ne spounem več nič ker sem padu skupaj.

zbudu sem se na avtocesti, saj so me peljali u bolnico. po 2 dneh u bolnico sem prišel domov

in videl kar sem naredu z motorja. ko sem ga vidl kaj je ratalo z njega, sem se samo usel na stol in ratale so souzne oči in takoj za tem so sledile souze. ko so mi powedali kaj bi bilo z mene če bi zadel 10 cm nižje u trt in sicer z vratom, da sem za las ušel smrti sem bil še bolj šokiran...

no tu par slikc motorja po nesreči...

IPB Slika

IPB Slika

IPB Slika

tukaj pa še jaz gor..

IPB Slika

no na motorju je odprlo med volan in rezervarjem okvir in polomlo kar se je dalo polomit

no zdaj veste kaj je uno za uni motor

pa lep pozdrav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaka šola nekaj stane :grim , tudi sam sem se pred 7 leti razbil s TZR 125 Rs, letnik '96 (če se ne motim)...in od takrat nič več nesreč(tok tok) in manj neumnosti-čeprav furam motorje od takrat, spemenil sem odnos do motorja in vožnje...

vesel sem, da ti ni nič(veliko), čim prej poflikaj kosti med tem se pa odloči in premisli kako naprej... .)

temo bom pustil odprto, predvsem kot nauk in v razmislek ostalim...prosim ne nabijat tukaj...povejte kej pametnega.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morm rečt da je fuulll lepa tale yamahca(sam na žalost velja za preteklost)...lepše res še nism vidu.. :OK: :OK:

to je pa tko če se razbiješ zarad neumnosti...tud pr men je že blo tko...

sva se s frendom vozila po vrhnki pa sva mal preveč prletela v križišče in ceste je bila mastna te peljala sva po sredini vozišča(po beli črti :xx: )...ta bela črta je pa strup če je cesta mastna...in kar naenkrat je dvojni brembo prijel in zablokiral sprednje kolo...mi2 sva padla z motorja...mene ja pa tako čudno vrglo da mi je avspuh na desni strani zabilo v kost v levo piščal...in tako sem se 1 mesc z gipsom furu okol :D

kar hočem povedat je to da je treba mal pazt...sej vem da se sliš k bi vm to mt al pa fotr govorila sam še zmer...pamet v roke pobje :)

no pa še vi povejte za kšno vašo nezgodo...da se bomo še vi kej naučil iz vaših napak .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom dal nasvet, ki ga ponavadi dam kakim čoperistom, ki cele skoz nekaj dokupujejo in rihtajo motorje. TREBA SE JE VEČ VOZIT PA MANJ ŠRAUFAT PA BODO IZKUŠNJE TUDI PRIŠLE! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smola... :BUA: :BUA: :BUA:

Samo si pa mel srečo v nesreči, dobro da si živ in dokaj zdrav. Motor se lahko nadomesti, človeka pa žal ne...

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest imam tudi ene par poškodovanih somotoristov.. pa samo adrenalin je kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal :topic: ampak zakaj se na eni sliki tko vid kt da bi meu uspred dva diska?

al se men že mal blede :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enako tud jst...sam lahko je samo tm še en disk zravn naslonjen ker na ostalih slikah ga ni...vsaj jst si tko predstavlam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prvi padec je bil se bolj neumen :wacko:

Star sem bil 16 let in imel sem hondo nsr125. Valjda sem bil frajer B)

Enega lepega dne, ko sem se vracal iz malo daljse fure (bil sem le se 3 km od doma), zagledam grupo coperistov pred sabo. Moj cilj je bil jih ujeti, prehiteti in jim nakazati. No do realizacije briljantnega nacrta ni prislo, saj sem ze na prvem zunanjem ovinku prehiteval kolono, nakar se pred mano pojavi nasproti vozece vozilo. Imel sem cez 120km/h. Na sreco je voznik nasproti vozecega vozila, opazil da me nese ven in da mi ne bo uspelo zmanevrirati po crti. Zato se mi je on umaknil proti crti, tako da sem obvozil avto po bankini. Ampak seveda pri taki brzini ne mores zmanevrerat mopeda po bankini in sem podrajsal po ograji in padel. Rezultat podrsan motor in razbito koleno.

Ce danes pogledam nazaj, sam srecen, da je bil za volanom tistega avtomobila skuleran tip, saj mi je resil zivljenje.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prvi padec je bil se bolj neumen :wacko:

Star sem bil 16 let in imel sem hondo nsr125. Valjda sem bil frajer B)

Enega lepega dne, ko sem se vracal iz malo daljse fure (bil sem le se 3 km od doma), zagledam grupo coperistov pred sabo. Moj cilj je bil jih ujeti, prehiteti in jim nakazati. No do realizacije briljantnega nacrta ni prislo, saj sem ze na prvem zunanjem ovinku prehiteval kolono, nakar se pred mano pojavi nasproti vozece vozilo. Imel sem cez 120km/h. Na sreco je voznik nasproti vozecega vozila, opazil da me nese ven in da mi ne bo uspelo zmanevrirati po crti. Zato se mi je on umaknil proti crti, tako da sem obvozil avto po bankini. Ampak seveda pri taki brzini ne mores zmanevrerat mopeda po bankini in sem podrajsal po ograji in padel. Rezultat podrsan motor in razbito koleno.

Ce danes pogledam nazaj, sam srecen, da je bil za volanom tistega avtomobila skuleran tip, saj mi je resil zivljenje.

Ni kaj, pravi nick maš, brihta :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor ma feltno pa vilce narjene za dva diska (oz. je to od jomaha tz 250), sam dodatno je treba namontirat, še en disk, zavorno čeljust pa lajtnge. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nekaj mi povej lastnik tzrke iz kot si in na katero šolo hodiš. Ker se mi zdiš znan.

ma iz okolice kopra, hodim pa na srednjo tehniško šolo(kovinarsko)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma iz okolice kopra, hodim pa na srednjo tehniško šolo(kovinarsko)

zamenjal sem te z enim si pa mu ful podoben

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor ma feltno pa vilce narjene za dva diska (oz. je to od jomaha tz 250), sam dodatno je treba namontirat, še en disk, zavorno čeljust pa lajtnge. .)

tako je... disk sem meu gor namontiran bolj z aokras, ker nisem najdu nobene čeljusti..

za tehnični pa sem ga dal dol na nebi kašnih problemou blo...če ga kdo rabi ga lahko prodam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja usaka šola je draga :cry: škoda motorja sam če pa pomisliš da bi lohk bil mrtev pa motor res ni več pomembn .) :unsure: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm šel predlani jeseni s svojo Dt 125 na nedeljsko vožnjo in se na poti domov odločil da bom šel malo preizkusit motor še na veliko asfaltno površino ob industrijski coni... Na križišču preden se zavije na cono je bila zelo mastna cesta (fin prah, ki je odpadal s tovornjakov), jaz pa sem, totalno neizkušen, položu ovinek in to še z terenskimi gumami... pripeljal sem 40... in se nisem poškodoval... Motor je bil le malo odrgnjen...

Vem da se to ne more primerjati s prej opisanimi nesrečami ampak mi je pa ostala zakoreninjena v spominu in vsakič ko norim in nabijam še zadnje kapljice adrenalina iz sebe na motorju, pomislim- A je vredno za nekaj sekund užitka tvegati življenje?

BTW:

V Beli Krajini, v Semiču je bila to nedeljo nesreča, v kateri je bil udeležen motorist... Fant se je odpravil na preizkusno vožnjo po mestu, verjetno prvič letos.

Ni imel čelade in ne registriranega motorja.

Med prehitevanjem je naletel na avtomobil, ki je ravno pripeljal iz dovoza. Letel je čez avto kar 20 m pri tem zletel na travo med trtami. Pri tem je imel neznansko srečo da ni zadel ob bližnji betonski steber.

Odnesel jo je skoraj brez poškodb- le s prasko na kolenu.

Imel je neznansko srečo... Policijski tehnik je namreč izračunal, da je pripeljal s hitrostjo 110 km/h!!!! Po mojem se mu je pokazala Marija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!