Skoči na vsebino

Križi in težave začetnikov


mačka27

Priporočene objave

Čav sončki :) !

Mene pa zanima, če ste mel kšne težavce kot začetniki? Mene je namreč kar sram, sej sem ga včer kar 2 x položila na tla, pa ga še 4 dni niti doma nimam :headbang: :cry: :cry: .

Pol sem pa enkrat tut tako sramoto nardila, da mi nikakor ni ratal u ler dat (že koj ta drug dan ane, bohnadej da bi šlo vse v redu, pa povrh še pred maso motoristov, daj bla popolna scena) :doze: :doze:

pa me zanima, če ma gdo vsaj kšno (verjetn mal manj brutalno) tako izkušnjo iz vaše začetniške kariere?

Lp in lep dan :blush:

post-807-1160464408_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo uro v avtošoli sem ga položil na tla, sebe mal popraskal, pa odlomil ročico za sklopko :blush:

Vaja dela mojstra, pa mogoče par nasvetov izkušenega motorista. :grim

Hm priporočam "kreš pede". :devil:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh tut po daljšem času se lohk kej čudnega zgodi, jst sm npr. v nedeljo na Marofu se tko lepo vlegel v travco, po neumnosti. Sm neki sanjal v ovinku pr 0 brzine, pol sm se pa kr naenkrat v travco ulegu, seveda zdej krivim mačka, če sm pa čist odkrti pa še zdej čist točn ne vem kaj sm mislu pa počel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ni se mi zgodlo ne v avtošoli in ne prvi teden, ampak čez en mesec pa pol in to na maksijevi delavnici (pa vsi vemo kolk motoristov je tam) :-/ Ko sem osmico delal (čist vredu šlo) in ko sem se hotu obrnt, me je mal vse skup zmedlo in pr brzini 0km/h sem ga sam lepo položu na bok. Pač se zgodi. Motorju sicer nič, le ena tinny praskica - že gledam za crash pade. No, lahko vsaj rečem, da sem ga zvrnu potleh in pol nazaj dvignu - baje je tudi to ena vaja na delavnicah B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot so že ostali rekli. Vaja dela mojstra :kva2:

Pa velik pazljivosti, pa gledanja, naprej, nazaj, v stran... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je stalno kaj.

Ni imunih proti temu.

Jazst se danes pripeljal z motorjem v službo

in pri vratarju ustavil, da žigosam prihod,

bil malo nepazljiv in ne prestavil v nevtralno

in seveda,

motor je crknil.

Pa kaj.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka ne sekiraj se. Tud izkušen motorist ni imun na take zadeve. Men tud kdaj crkne motor pri speljevanju na semaforju, ponavad takrat ko se rinem mimo stoječe kolone. Zato še enkrat, ne sekiraj se. Vaja dela mojstra. Pridi v nedeljo na Maksijevo delavnico varne vožnje. Več o tem zveš v temi Moto dogodki. Pa srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem ga na dovozu pred hišo položu na tla, ko sem še bil brez izpita. Najhujša pa je bila ,da sem se v Tacnu pri vključevanju na glavno cesto iz poligona zvrnu zaradi peska in to kakih 5 min po tistem ,ko sem naredil izpit. Tko,da se dogaja, tud najboljšim. .) .) .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker na svojem banditku stojim na prstkih, so me pa ničkolikokrat vlekli v rikverc...

ni hujšga...kako me je blo sram...pol sem pa ničkolikokrat vidla ,da tut ostali se "vlečejo" ... :yea1:

pa še marja me je potolažu takrat :OK: zdej pa se "znam "parkirat tko ,da sem v klančku vedno prav obrnjena in pripravljena na štart :grim

nič bat...še bo tega :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so že drugi napisali, to se dogaja tudi večletnim motoristom. Sam se sicer štejem za začetnika pa imam kar nekaj "spustov" motorja na tla, da pomoči pri manevriranju niti ne naštevam, za povrh pa še en padec na šodru in kar precejšnjo škodo na mopedu. Ampak, ni panike, važno da ti veselja ne vzame, ostalo pride s prakso.

Je pa res priporočljivo našravfat drsnike ali pa kar kovinsko zaščito na moped, se manj pozna.

Aja, še en nasvet. Ko motor pada na mestu, raje odskoči, kot da ga poskušaš zadržat. Noga pod stopalko ali kakim drugim štrlečim delom motorja ni prav prijetna stvar, lahko pa se še kaj hujšega zgodi. Dele na motorju je lahko zamenjat, na telesu pa baje nekoliko težje.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na srečo še nisem spustil svojega motorja na tla,parkrat pa ni dosti manjkalo. V avtošoli sem pa ga pri eni izmed prvih ur malo vrgel po tleh-klasična napaka,počasna vožnja,krmilo obrnjeno v eno stran in sprednja zavora.

Ker tudi sam nisem med večjimi mam občasno težavo pri parkingu na kakšnem klančku;dokler se nisem naučil pravilno parkirat so me pač vlekli v rikverc,kar glede na to,da se večinoma vozim z sopotnico ni problem,ker je vedno pri roki .) . K sreči se dosti prevozim v družbi Gody-ja & Dančija, kjer pri kakšnih težavah priskoči Danči na pomoč(tisti ki ga poznate že veste zakaj :grim ),Gody se pa je zelo izkazal pri mazanju verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na srečo še nisem spustil svojega motorja na tla,parkrat pa ni dosti manjkalo. V avtošoli sem pa ga pri eni izmed prvih ur malo vrgel po tleh-klasična napaka,počasna vožnja,krmilo obrnjeno v eno stran in sprednja zavora.

:grim

Tako ga položil v avtošoli pa še potem enkrat pred čisto polnim lokalom, pri vključevanju na glavno cesto ko sem malce pozno opazil avto in panično stisnil prednjo zavoro :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz hlod. :BUA: Nekak prekinu štrom na semaforju in vžigal k norc :?

Jasno sem se ustrašu, kaj je narobe :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtošoli sem pa ga pri eni izmed prvih ur malo vrgel po tleh-klasična napaka,počasna vožnja,krmilo obrnjeno v eno stran in sprednja zavora.

:grim

Tako ga položil v avtošoli pa še potem enkrat pred čisto polnim lokalom, pri vključevanju na glavno cesto ko sem malce pozno opazil avto in panično stisnil prednjo zavoro :blush:

:slap: Jst pa pri vulkanizerju... obračal, pa je en avto pripeljal... pa polno folka na dvorišču :slap: :blush: :blush:

So vsi skočil pa pomagal, kot da mi gre za življenje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil: nikoli ne počiva!

Pa še moja blamaža.

Ko sem kupoval mojo viragico, sem jo hotel (normalno) najprej stestirati! :OK:

:slap: Hočem kobilco zajahat, pozabil pa sem na naslonjalo zadnjega sedeža :BUA:

:doze: KABUUUMMM! :eek: :slap: In to 3x!! Prvič, zadnjič in nikoli več :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič se ne sekiraj :grrr :grrr - lahko samo tako rečem da obstajata dve vrsti motoristov :grim :grim - tisti, ki smo že padli in tisti, ki še bodo, na žalost, redko se najde kdo, ki še ni motorja kakor-koli položil vsaj malo po tleh, jaz sem ga prvič že pred tisoč kilometri - samo malo - pri 5 km/h....., pa potem še ena prometna - sreča nič hujšega meni - motor - kasko, tako, da .... :? .) .)

kar veselo naprej novim dogodivščinam naproti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takih nerodnosti kot je padanje na mestu ali pri mali brzini bi se hitro rešila če bi šla na kako delavnico maksija - toplo priporočam

sam nekih nerodnosti takih nisem mel ker sem lepo počasi od 10 leta dalje napredoval v "klasah", mam pa standardno foro da se zaprem in zadelam v opremo potem pa ugotovim da mam kluč v notranjem žepu in se ob smehu navzočih spet slačim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takih nerodnosti kot je padanje na mestu ali pri mali brzini bi se hitro rešila če bi šla na kako delavnico maksija - toplo priporočam

Prevy - Tati te ma tud rada.... .) .) :xx: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi ti kak lažji, bolj okretnejši motor kot začetnici bolj sedel....in ne-bi imela takih težav...

se dogajajo vsem nerodnosti, tudi jaz sem 125-ko dvakrat na mestu zvrnil, od takrat naprej pa ne več (tok tok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut men se je dogajal...ko sem preverjal nivo olja pa mi je padu na drugo stran,pa ko sem pozabil na tačko(sam mi ga je ratal ujet :) ).

Mi je v avtosoli rekel instruktor da je to kr nek standard zlasti za svoh ljudi in dekleta...

je pa velik lazi ce ti pade motor na mestu al pa da drsa kot pa(tako kot meni)da se ustavi v avtu(k sreči se jaz nisem-sem ga preletel)...

Le urite se...v taki ali drugačni delavnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!