Skoči na vsebino

Kateri cross motor


tehnakar

Priporočene objave

rabljen kros motor je najslabsa mozna nalozba. predvsem ce je v rekreativne namene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje kaj kupiti

1.HONDA

potem pa dolgo nič :P

2.KAWASAKI

3.YAMAHA

4.SUZUKI

Kar se delov tiče ni problem, se dobi vse v precej doglednem času, za Hondo vem da so ponavad imeli vse na lagerju razen keke eksotike.

Letnik kupi novejši, to kar si ti napisal je prestaro, kot je nekdo že tukaj napisal se zna zgodit da se boš potem z motorjem oženil :P Jaz bi ti predlagal od letnika 98 naprej ker na zunaj ni videt potem pa pride počas:

Menjava ležajev v motorju, pa kak zobnik v menjalniku zna bit sferderban, hudič vzame ojnico, tesnila na zavorah.........and just keep going. Verjemi govorim iz lastnih izkušenj.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabljen kros motor je najslabsa mozna nalozba. predvsem ce je v rekreativne namene.

Kater motor pa je dobra naložba? Oz naložba v pravem pomenu nasploh?:o <_< :lol:

Če pa že govorimo o pojmu NALOŽBA, pa to ne more biti naložba v materialnem smislu, pač pa je to lahko edinole naložba v svojo, recimo, razbistritev duha, zadovoljitev ''potrebe'' po adrenalinu, sproščanje negativne energije, za lažje prenašanje stresa, pa še kaj bi se našlo. Saj pri meni je tako. Če pa se ob vsem tem naučiš še malo ''šraufat'', spoznavaš tehniko, potem TEHNAKAR, kupi kateregakoli od teh dveh, za katerega misliš, da je manj zgonjen, ker zgonjen je itaq vsak par let star kros ali hard enduro.

Tudi sam sem nedavno nabavil krosa, čeprav sem še pred dobrim mesecem razmišljal o 1100 cestaku. V kaj sem se spuščal dobro vem, saj sem pred leti že imel krosa. Vse skupaj se je pač blazno zasukalo, ogromno sem razmišljal in to je to.

Šraufat bo treba itaq, tut če nič ne crkne, vzdrževanje in recimo temu ''preventiva''.

Tukaj imaš nekaj nasvetov:

http://www.motocross.com/s/admin/pageserve...howpage&id=1657

Zelo dobro je tisto o snemanju izpuha, kot tudi vse ostalo o zadnjih vilicah, ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to v zvezi z izpuhom e piše tukaj, je pa nekdo povedal oz. napisal, da j OK, da lastnika prosiš, če snam eizpuh in potem posvetiš v izp. kanal z baterijo in saj malo vidiš, v kakšnem stanju je valj in bat (slednje je sicer potrošna stvar).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje kaj kupiti

1.HONDA

potem pa dolgo nič :P

2.KAWASAKI

3.YAMAHA

4.SUZUKI

Kar se delov tiče ni problem, se dobi vse v precej doglednem času, za Hondo vem da so ponavad imeli vse na lagerju razen keke eksotike.

Letnik kupi novejši, to kar si ti napisal je prestaro, kot je nekdo že tukaj napisal se zna zgodit da se boš potem z motorjem oženil :P Jaz bi ti predlagal od letnika 98 naprej ker na zunaj ni videt potem pa pride počas:

Menjava ležajev v motorju, pa kak zobnik v menjalniku zna bit sferderban, hudič vzame ojnico, tesnila na zavorah.........and just keep going. Verjemi govorim iz lastnih izkušenj.

LP

Leteči

Ja edin neki si pozabu. Jest bi dal na vrh zravn Honde se Husqvarno in KTM-a. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če govorimo o starejših krosih,niti ne :hmm:

No ja ampak v citiranem post-u navaja da naj kupi od 98 l. naprej. Hm jest bom najbrz kupu od 02.naprej pa se tist bo 4T ker v bistvu je manj sprotnih stroskov z njim :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naprej pa se tist bo 4T ker v bistvu je manj sprotnih stroskov z njim :OK: .)

jah no... olje pa filtre morš skoz menjat,kar tud ni pocen :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In crkne tudi mimogrede kaj, brez skrbi. Pa če je enduro, je dosti več škode, če padeš, pa še sekiraš se bolj za praske, ker ti le ni vseeno, kako motor pred gostilno zgleda :D. Pa še registriraš ga. In po asfaltu hitro gume uničuješ. Pa...

No, zdaj se že malo hecam. Jaz bi tudi imel kak LC4, če bi se mi v MOJEM primeru in za moje ''potrebe'' zdel v redu nakup. Ampak mi je pa po drugi strani zelooo všeč podivjanih 250 2T kubikov.

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomladi nameravam prodat skuterja, ker sem ga že prerasel (glede starosti in tudi histrosti) in tudi polnoleten bom postal, avto bom imel od fotra, za kak težki motor nimam denarja in ker vem da bom težko brez motorja bi kupu kakšnega 125 ali 250ccm krosarja.

Kakšne predlagate?

Denarja pa bi blo okoli 300-400.

Kolko stane še oprema, kakšna rablena npr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja edin neki si pozabu. Jest bi dal na vrh zravn Honde se Husqvarno in KTM-a. :OK:

Morda KTM še pade na 5 mesto ampak Husqvarna, lepo te prosim. Sem videl takve in onakve stroje od Husqvarne, se pomenil z mnogo lastniki in 90% le teh mi je reklo da so to take gare da niso vredne pol k...a. Res da kar se vožnje tiče odlični (dobro vzmetenje......) sam ko pa začne crkovat pa adijo pamet, sem slišal in videl preveč Husqvarn ki so zaribale, se zjebalo to in ono.

Sam sem imel Hondo CR125R letnik 96 (dala je čez že dve sezoni v DP) kolega pa takratnega leta 2000 novo Husqvarno in ko sem videl kolko ima problemov z njo.........jao. saj so nekateri tud zadovoljni z njo sam je to tolk majhen procent da me še kmalu ne bo prepričal.Sicer pa pejd enkrat na eno dirko za DP pa boš videl kaj fantje vozijo

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če je enduro, je dosti več škode, če padeš, pa še sekiraš se bolj za praske, ker ti le ni vseeno, kako motor pred gostilno zgleda :D. Pa še registriraš ga. In po asfaltu hitro gume uničuješ. Pa...

s kroslo te pa vsi preganjajo - od policajev, do lokalnih kmetov, vsi te poznajo, med drugim tudi kaki spiclji... ...pa se na cesto ne smes, niti do gostilne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomladi nameravam prodat skuterja, ker sem ga že prerasel (glede starosti in tudi histrosti) in tudi polnoleten bom postal, avto bom imel od fotra, za kak težki motor nimam denarja in ker vem da bom težko brez motorja bi kupu kakšnega 125 ali 250ccm krosarja.

Kakšne predlagate?

Denarja pa bi blo okoli 300-400.

Kolko stane še oprema, kakšna rablena npr?

Glede na to da si napisal da je problem z denarjem malo premisli, ker kupit tak motor je še najmanj. Je hudič potem ko je treba zadevo vzdrževat, sploh če kupiš kaj starejšega. Določene stvari ki jih pri motorjih za cestno uporabo niti pogledat ni treba par let je treba tukaj kar pogosto menjavat:

Lamele sklopke

Bat

Verižni seti

To so stroji ki jih moraš stalno nekaj šraufat, menjava bata ti postane rutina k da bi olje menjal :P

Potem pa še malo zaružiš kam in kako balanco prekriviš pa kako ročko odtrgaš.....

Računaj še enih 150kSIT po tamalem za dele na leto,brez bencina in olja.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo stvar o kateri smo govorl(debata:KAKO UGOTOVIM LETNIK :P Motor ki se prodaja pod napacnim letnikomKlik Evo slikca za tiste ki se vam e da klikat PRODAJAN MOTOR: 178242_1_10_2004_imag0001p.jpg

SLIKA RESNICNEGA L 97:hon-cr125-97-bikepics-15722.jpg

HUDICA FANT SE JE ZMOTU ZA KAKIH 10LET :blink: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa na tole nasedeš moraš bit pa tud malo čuden. A ni honda že leta 97 uvedla alu okvir, ali je blo to leto pozneje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa na tole nasedeš moraš bit pa tud malo čuden. A ni honda že leta 97 uvedla alu okvir, ali je blo to leto pozneje

97 je bil ze siguro ALU :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda 125 je dobila alu okvir leta 98, tista honda na sliki višje je pa 87 al 88, dobr ga je pomladiu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda 125 je dobila alu okvir leta 98, tista honda na sliki višje je pa 87 al 88, dobr ga je pomladiu :OK:

Haha vem kako to zgleda mam izkusje s takimi kreteni. Samo v tem je razlika da je men hotu prodat 95 bil je pa 88. :wacko: :lol1: Sej vidis prec da je med 85 in 90 ker majo tastare rdec okvir,draugacne vilice , sedez.....

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!