Skoči na vsebino

Kako naj nastavim variator in sklopkoooo


ReNcHeK

Priporočene objave

eto...imam malgutija firefoxa!!! in sicer dal sem gor leo vince zxa, zraven pa sem dobil valčke 7g in federce za kuplongo! in sicer tak je na stvari! jaz sem dal vse to not in mi skuter ne pospešuje nič...če je kaki večji breg mu morem malo pomagat, ampak je končna hitrost bistveno večja, kot pa je bila prej!!! Jaz pa hočem pravilno razmerje med pospeški in končno hitrosjo!!! poskušal sem že z lažjimi valčki in orginal federcami pa nisem naredil nič!!!!!!!!!Vlečti je začel komaj pri 8500 obratih, konča hitrost pa je bila okoli 75kmh!!! zanima me kaj naj naredim da mi bo speljal pri majnših obratih!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak pol mu zmajnka moči :D sej sem napisal da sem probal težje valčke pa mi potem nikamor ne potegne jaz pa hočem da mi potegne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa daš nekaj med težkimi in lahkimi valjčki, vglavnem probavaj in kaj ti bo najbolj všeč in tisto pustiš noter :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa daš nekaj med težkimi in lahkimi valjčki, vglavnem probavaj in kaj ti bo najbolj všeč in tisto pustiš noter :)

valda da MALAGUTI OWNA :D potem pa je spet to....npr. sedaj imam v variatorju samo 3 valjčke namesto 6 in ga nabije do blokade, samo gre pa nea nikam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valda da MALAGUTI OWNA :D potem pa je spet to....npr. sedaj imam v variatorju samo 3 valjčke namesto 6 in ga nabije do blokade, samo gre pa nea nikam

Kaj ti tolko sanjaš o tej blokadi, prvo si vse valčke not daj, in ugotovi pravo težo pol pa sanjaj o blokadi in obratih.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa joj....jaz ti hočem povedat da mi prepozno zagrabiiiii sklopkaaaaaa...sej valčke mam prave mislim...!!! federce dečkooo federce kake naj dam not!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa joj....jaz ti hočem povedat da mi prepozno zagrabiiiii sklopkaaaaaa...sej valčke mam prave mislim...!!! federce dečkooo federce kake naj dam not!!!!

najprej najdi najboljse valjcke in se ne sikiraj ce ti do 20km/h potegne vredu ali ne. ko bos mel najboljse valcke not, potem pa gres na fedre. ce zelis da ti spelje takoj, vendar pac bolj pocasi daj mehkejse fedre not, ce pa hoces da zagrabi ko nabije obrate za optimalne pospeske, pol pa daj trse fedre not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej najdi najboljse valjcke in se ne sikiraj ce ti do 20km/h potegne vredu ali ne. ko bos mel najboljse valcke not, potem pa gres na fedre. ce zelis da ti spelje takoj, vendar pac bolj pocasi daj mehkejse fedre not, ce pa hoces da zagrabi ko nabije obrate za optimalne pospeske, pol pa daj trse fedre not.

hm....pol pa mi plz povej kak grejo te fedre...mislim po trdoti al so oštevilčene al kaj tak ko valčki po gramih!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm....pol pa mi plz povej kak grejo te fedre...mislim po trdoti al so oštevilčene al kaj tak ko valčki po gramih!!!

kako bi pa lahko ble fedre oznacene po gramih??? :lol1:

oznacene so po barvi, vsaka barva pa pomeni drugacno trdoto. ne me vprasat katere barve so bolj trde, ker to se tudi razlikuje glede na proizvajalca. to bos pac moral sam ugotovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od polinija so najbl trde modre, sredno trde so rumene, za mehke pa ne vem točno najbrž so bele nism 100%

ti dej notr rumene pol boš pa vidu ..... al prec prime pa nima obratu (ga mori) takraat dej notr modre, če pa motor fino obrate nabije dej pa rumene al pa bele notr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Predlagam ti da probaš najprej sprobat kje je zlata sredina,če ti zelo lahki porinejo v obrate in zelo težki zadušijo probaj najt tu sredino.Potem si nabavi set v katerm imaš štiri različno težke valčke in set v katerem so tri različno trde pritisne fedre-zaj je nastopo čas preizkusov,sprobi vse in katera možnost ti bo ustrezala pa boš tak vido,če se ti zdi da bi morali bit valčki težji ali lažji jih samo menjaj,saj boš sam ugotovo kako gr in kaj je prav.

baje obstaja formola za to, ampak je nevem napamet :book:

Več boš vložo denara in truda bolše bo šlo,ampak ne pretiravat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

A če menjaš sklopko rabiš tud jermen dol pobrat pa vse kot za valjčke?

A je kje kašn postopek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš sklopko zamenjat gre cel komplet na desni strani ( v bloku) ven.

se prav: zvonc, sklopka, jermen,feder,jermenice .)

sej boš sam vidu ko boš odšraufal :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sklopka je tam na desno pred jermenico??

A moraš to s kompresorjem odšramfat al gre tud s kašnim drugim orodjem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sklopka je tam na desno pred jermenico??

A moraš to s kompresorjem odšramfat al gre tud s kašnim drugim orodjem??

Da spraviš zvon, jermenico in skloplo dol rabiš kluč za oljne filtre in gedoro 24 misli da je, ali pa kompresor :) . Ja na desni strani je, zvon dol vzameš, potem pa vidiš da je sklopka zašravfana na jermenici in še tisto odtegneš, samo sklopko moraš držati dol, ker je vmes povratna vzmet in ti sklopko gor vrže :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Jaz bi pa vprašal, kako vi menjujete te federce?! Z golo silo, ali imate kakšno specialno orodje, ali poznate kako finto.

Jaz sem se po dveh dneh matranja in ustvarjanja orodja komaj prebil do sklopke. Vzmeti sem spravil ven, not pa ne gredo nikakor. Že zelena se komaj kaj raztegne, kaj šele modra! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa narediš si doma sam svoj kluč da uzemeš dol vetrnico pa te fore men ga je oče uzel ubistvu je čisto enostavno uzemeš eno cev malo večjo tuk da paše lepo na un tačudn šrauf pol pa rezilkou roke pa zarežeš lepo pa je misl u izi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa vprašal, kako vi menjujete te federce?! Z golo silo, ali imate kakšno specialno orodje, ali poznate kako finto.

Jaz sem se po dveh dneh matranja in ustvarjanja orodja komaj prebil do sklopke. Vzmeti sem spravil ven, not pa ne gredo nikakor. Že zelena se komaj kaj raztegne, kaj šele modra! :headbang:

z drotom si pomagas da jo naspanas.. en del das v lezisce fedrce na sklopki na drugi del pa das drot okol in z klescami naspanas in pol se vsede fedrca se v drugo lezisce..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa narediš si doma sam svoj kluč da uzemeš dol vetrnico pa te fore men ga je oče uzel ubistvu je čisto enostavno uzemeš eno cev malo večjo tuk da paše lepo na un tačudn šrauf pol pa rezilkou roke pa zarežeš lepo pa je misl u izi

daj si prosim zmanjšaj podpis

z drotom si pomagas da jo naspanas.. en del das v lezisce fedrce na sklopki na drugi del pa das drot okol in z klescami naspanas in pol se vsede fedrca se v drugo lezisce..

:OK: ta je še boljša ja z dratom (se vidi da si štajerc :D ko to vsak dan delate se morte neki spoment)

jaz sem pa to delal z tankim šraufencigerjem ali pa z dolgim žebljem, sam je to hudič pri enih sklopkah ko majo luknjo za fedrček narejeno ko lijak pa ga ne morš zahaklat, ti mora en pomagat da gor s kladvom udari da not pade

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!