Skoči na vsebino

Crknil disk


Priporočene objave

Mi lahko kdo pomaga pri reševanju podatkov iz diska (če se to sploh da). Dva maherja sta že obupala.

Pri nalaganju večje količine muzke, je crknu disk, maxtor 30 GB, 7200 obratov, serijske številke 6E030L0510202.

Se da sploh kaj z njega rešit' :?

Elektronka je v redu (smo dobili drugo, pa ni nič pomagalo, baje je 100% crknila glava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je glava crknila, oz. da nemorš več brat iz diska, ti je edina rešitev da neseš disk na... am... zaj nevem če je firma kaka, al je inštitut.. no... mislim da v LJ na inštitutu jožefa štefana al kaj je ona zadeva, maš mahere ko ti rešijo podatke.. to se pravi, disk narazn vzamejo pa preberejo kaj je na ploščah.. če ti je samo glava šla boš dobo podatke 100% nazaj... pa mislim da nebo niti dolgo trajalo... drugač oni rešujejo podatke, če se slučajno disk zlomi al pa je v požaru... ipd .... tak da bi ti znali pomagat...

edino zaj nisem ziher če to na tem inštitutu delajo, al je posebej firma za to.... vem pa da se da...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa te opozarjam, da je to drago k kurba.

Ja sem dobu en cifro nekje drugje. mojo plačo in pol : tolk pa spet niso vredni. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem dobu en cifro nekje drugje. mojo plačo in pol : tolk pa spet niso vredni. :?

Mogoče bi ti znal pomagat kak domači mojster.

Da narazen, stare glave ven, nove not, pa proba!

Diski so danes sestavljeni ko legokocke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi ti znal pomagat kak domači mojster.

Da narazen, stare glave ven, nove not, pa proba!

Diski so danes sestavljeni ko legokocke!

Lepo da si optimist, ampak ko enkrat odpres disk pa prides direktno do plosc v njem bos lahko samo se prah dol dobil, ker podatkov ne bo vec... Zato pa je to tako drago, ker delajo v laboratoriju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da si optimist, ampak ko enkrat odpres disk pa prides direktno do plosc v njem bos lahko samo se prah dol dobil, ker podatkov ne bo vec... Zato pa je to tako drago, ker delajo v laboratoriju.

Stari diski (500MB) so delali tud, če si jih dal mal narazen.

Samo plošč nisi smel prijemat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš gor kake pomembne podatke ja...če maš gor pa muzko pa še kaj kar lahko pogrešaš oz. na novo naložiš pa vrži v smeti...punci je isto krepal 80 Gb disk napolnjen s podatki in seminarskami za 2 letnika faksa in 4 letnike srednje šole...pa je še vedno predrago za reševat tako zadevo....je dala enmu "domačemu mojstru" pa ni bilo nikoli nič s tega.... <_<

kupi dva 80 Gb diska, nova...na enmu imej samo windowse in programe, drugega pa splošno uporabljaj za nesnago...na tega kjer maš windowse pa redno delaj backupe...pa je...sej zdej je to poceni.... :)

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi a lahko poveš koliko računajo za reševanje podatkov z diska (me zanima informativno), sicer pa bi se morda dalo tudi razdret zadevo kot je že nekdo napisal, vem da je folk to počenjal ko so želeli dati disk v pleksi ohišje da se je vidla noranjost, počeli pa so to v kopalnici v kateri so cel ljubi dan pretakali vodo skozi tuš da je bilo v zraku čim manj prahu sicer so to bolj maslarska posla sam vseeno. Če je bila samo muzika ne kompliciraj, pejd pa kupi nov disk pa ne spet maxtorja ker z njim so sami problemi kar sem tudi sam poizkusil in so mi v garanciji 4x menjali disk vendar sem na koncu jaz obupal in kupil WD ki dela b.p.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plošče so v vakumu, tko da že samo če disk odpreš ni šans da kej uštimaš. Lahko probaš dat disk v zmrzovalnik, tko so včasih diske rihtal in če boš mev resss oreng srečo bo začev delat, pa prej ga moraš dat v vrečko zarad kondenza. In ne prejšni stavek ni zajebancija, jst sem tko monitor popravu :). Fora je da se pri niskih temperaturah kovina skrč in bla bla bla. Probej, zgubit nimaš kaj :) . Pa preden spet priklopiš disk počakaj kako urco da se dodobra odtaja. In še enkrat, ne hecam se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se že poslovil od diska.

Po konkretnih inštrukcijah Hočka in SPIDIja sem usposobil zvočno pa modem in zdel že veselo nabijam telefonski račun :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!