Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

v oktobru pa odpiram novi terapevtsko relaksacijski studijo v MB.

Pa se kaj tam vidimo. MOTOSVETOVCI PA IMATE AVTOMATSKO 10 % POPUSTA NA VSE STORITVE! :grim

To je pa tako vzpodbudno, da bi se kar zanalašč malo polomil. :P :P :D :D :grrr

P.S.

Velja se pa zapomniti!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko nasplošno rečem, težave z gibalnim sistemom niso nikoli dobre, vendar nažalost nastanejo.

Ne bi si rad delal reklame ali kaj podobnega, povem pa naj da imam precej izkušen (7let) s športnimi poškodbami in podobnimi težavami z gibalnim sistemom.

Skrbim za športnike, da se po poškodbah hitreje spravijo k sebi in začnejo normalno trenirati. Tudi po operacijah in podobnih stvareh se je dobro obrnik na mene da zadevo glede rehabilitacije malo pospešimo.

v oktobru pa odpiram novi terapevtsko relaksacijski studijo v MB.

Pa se kaj tam vidimo. MOTOSVETOVCI PA IMATE AVTOMATSKO 10 % POPUSTA NA VSE STORITVE! :grim

Škoda da nisi kje bližje, bi te sigurno rabil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@XDR .... kje si si nabiral izkušnje, kaj si po poklicu? Kje v MB boš to odpr? Koncesija, brez koncesije?

Izkušnje si nabiram že sedem let. Po poklicu zdravstveni tehnik.

Opravil sem vse potrebne izpite za naziv terapevt maser, kar pomeni da imam za sabo (po končani sr.šoli) še leto in pol izobraževanja. Nato sem se učil še dobri dve leti pri doktorju manualne medicine. Drugače pa se večino časa ukvarjam samo s športnimi poškodbami. Baletni ansambel v SNG MB je že pet let pod mojim okriljem. Delam tudi v wellness centru v hotelu Habakuk, tam obravnavam samo iminentne goste kot so recimo Severina, Ceca, Pavaroti, konzuli, veleposlaniki in ostala visoka politična smetana. Občasno delam tudi v avstriji v kakšnem nogometnem klubu. Ko imajo težje poškodbe pokličejo mene.

Trenutno brez koncesije. Čez kakšno leto ali dve pa bo tudi koncesija. :)

Drugače pa bo studio na Smetanovi 57, v Mariboru

TERAPEVTSKO RELAKSACIJSKI STUDIO OM

Popravljeno . Popravil XDR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravil sem vse potrebne izpite za naziv terapevt maser, kar pomeni da ...

...tam obravnavam samo iminentne goste kot so recimo Severina, Ceca, Pavaroti, konzuli, veleposlaniki in ostala visoka politična smetana. Občasno delam tudi v avstriji v kakšnem nogometnem klubu. Ko imajo težje poškodbe pokličejo mene.

Trenutno brez koncesije. Čez kakšno leto ali dve pa bo tudi koncesija. :)

Drugače pa bo studio na Smetanovi 57, v Mariboru

TERAPEVTSKO RELAKSACIJSKI STUDIO OM

Ejga! A bi fičota tud' lohk obdelu'? :hmm: :hmm: :? :angry:

Ti bi bil taprav zame, k'me že vse jebe! :( :unsure: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni

Zanima me ali kdo pozna kakšnega zares dobrega ortopeda za operacijo gležnja. En kirurg iz Valdoltre je zelo skeptičen glede uspešnosti, zato bi želel drugo mnenje.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dber ortoped za to je Kavčič. Dobiš ga v SB Novo Mesto ali privat.

(http://www.ortopedija-kavcic.si/).

Mislim da je privat nekaj malega za čakat, v bolnici pa ne vem kako je.

Pokliči pa jamraj na veliko kako bi do njega prišel.

Pa vprašaj, če mogoče dela v travmatološki ambulanti tudi ali samo v ortopedski.

Včasih mora biti človek malo nadležen da kaj doseže.

Glede uspešnosti je pa tako, da je vse odvisno od tega kaj je narobe in ne samo od tistega, ki operira.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ima kdo kakšno brošuri za krepilne vaje križnih vezi za koleno

pa lahko pove kdo kaj bi to enostavno pomenilo, to je mnenje izvida

Nativno radiološko intakten skelet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kakšno brošuri za krepilne vaje križnih vezi za koleno

pa lahko pove kdo kaj bi to enostavno pomenilo, to je mnenje izvida

Nativno radiološko intakten skelet

nevem če obstajajo kakšne vaje točno za krepitev križnih vezi ker sploh ne vem kako bi lahko krepil vezi. ker pa ravno okrevam po operaciji križnih vezi ti lahko povem kakšne so te vaje.

gre za vaje za mišice (kvadriceps predvsem) in propriecepcijo (ali nekaj takega) - to so vaje za ravnotežje.

najboljše ti je da stopiš do enega fizioterapevta, ki ti pregleda izvide in ti svetuje glede vaj. ena ura posveta te bo stala od 30-50€ ampak boš vedel na čem si + svetoval ti bo glede na tvoje zahteve in trud, ki si ga pripravljen vložit v sanacijo.

če se pretirano ne ukvarjaš z športom ni panike, če pa bi se rad aktivno bo treba dosti truda in vsakodnevnega treninga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa lahko pove kdo kaj bi to enostavno pomenilo, to je mnenje izvida

Nativno radiološko intakten skelet

varjetno si bil na klasičnem slikanju in je vse OK ampak klasično slikanje itak ne pokaže nič kar ni poškodba kosti. za več moreš na magnetno resonanco (MR) ta pokaže poškodbe vezi, meniskusa itd. na katero po redni poti čakaš cca 6 mesecev ali pa samoplačniško daš cca 300e in si na vrsti drugi dan.

brez MR ti nobeden ne bo znal povedati kakšno je v resnici tvoje stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@stuhec

Škoda, da si tako daleč doma, drugače bi ti rekla, da pridi do mene na terapijo :)

Za vaje me kontaktiraj na PM, pa ti jih pošljem na mail.

Drugače pa to pomeni vaje za krepitev in vzdržljivost celotne noge (od gležnja do kolka) in propriocepcijo (ko je nekdo omenil že pred mano) ter raztezne vaje. Zelo dosti ti lahko pomaga tudi kinesio taping, predvsem za pridobitev občutka za stabilnost in odpravo bolečine.

Če neveš ali imaš strgano križno vez ali pa kaj drugega s kolenom, je najbolje, da greš na magnetno resonanco,tako kot so rekli že ostali, ali fizioterapevtu, ki ima izpit iz Cyriax ortopedske medicine in ti bo znal stestirati sklep in določiti diagnozo.

@XDR : Lahko si dober maser in športni maser, še vedno pa nisi fizioterapevt.

LP

Popravljeno . Popravil Angel_girl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Bom kar tule vprašal, kar me zanima. 

Že več let se mi pojavljajo bolečine v kolenih. Letos enkrat sem med drugim svojega zdravnika tudi povprašal o tem in je rekel, da je to najbrž zaradi rasti. Jaz močno dvomim v to, saj so se mi te težave začele pojavljati nekje pri 11. letu, ko sem začel trenirati nogomet, sedaj ga ne več. No da grem naprej. V zadnjem letu pa se mi poleg občasnih bolečin tudi pojavlja, da me desno koleno skeli. To se dogaja na motorju, ko je noga pokrčena. To skelenje začnem čutiti po okoli 150km, potem pa se vedno bolj stopnjuje. Naj še povem, da bolj kot imam koleno pokrčeno, prej me začne skeleti.

Je že kdo imel podoben primer?

Upam na kakšen odgovor, preden grem spet k zdravniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tule vprašal, kar me zanima. 

Že več let se mi pojavljajo bolečine v kolenih. Letos enkrat sem med drugim svojega zdravnika tudi povprašal o tem in je rekel, da je to najbrž zaradi rasti. Jaz močno dvomim v to, saj so se mi te težave začele pojavljati nekje pri 11. letu, ko sem začel trenirati nogomet, sedaj ga ne več. No da grem naprej. V zadnjem letu pa se mi poleg občasnih bolečin tudi pojavlja, da me desno koleno skeli. To se dogaja na motorju, ko je noga pokrčena. To skelenje začnem čutiti po okoli 150km, potem pa se vedno bolj stopnjuje. Naj še povem, da bolj kot imam koleno pokrčeno, prej me začne skeleti.

Je že kdo imel podoben primer?

Upam na kakšen odgovor, preden grem spet k zdravniku.

Pri tvojih letih je lahko zaradi rasti. Pa se slisi kaksno pokanje v sklepu, al pa nastane kdaj kaksna bula? Ti med voznjo prepihava kolena al imas zascitena? Ce je kriva rast se z razgibavalnimi vajami da te bolecine iznicit ni pa spet to nujno uspesno, cas tud nardi svoje. Ce ni hudo lahko tud to probas, drugace pa itak h zdravniku, konc koncev je on tisti ki te da lahko naprej na slikanje, iz glave je pa samo predvidevanje lahko.

Popravljeno . Popravil zan0088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nobenega pokanja, tudi kakšnih oteklin ali bul ni. Mi je pa čudno zaradi rasti, saj v višino nisem zrasel že dve leti in tudi dvomim, da še bom kaj. 

Za par km, tam do 5 imam ponavadi oblečene kavbojke, če grem pa malo dlje pa si oblečem hlače od kombinezona, ki pa imajo v predelu kolena še neke mehke ščitnike, tako, da takrat mi kolen sigurno ne prepiha. Edina možnost bi pomoje bila, da mi je prepihalo kolena zjutraj, ko sem se vozil do avtobusa, včasih je tudi po 10°C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

To na žalost ni od prepiha. Ne da se začne pri 11letih.
Če si zrastel zelo hitro v kratkem času pride do preobremenitve narastišča mišice kvadriceps in posledično do močnih bolečin v kolenih. Športna aktivnost (najbolj tek, poskoki, ...) po navadi poslabša stanje.

Najbolj učinkujejo raztezne vaje za cele noge, kolesarjenje in plavanje.

 

Kaj točno je narobe s kolenom se da ugotoviti z testiranjem kolena po principu ortopedskega testiranja, ki ga izvajajo fizioterapevti, ki imajo opravljen vsaj Cyiriax tečaj (tako da veš, če boš koga klical).
Na žalost ti osebni zdravnik ne bo nič pametnega povedal. V največ primerih te bo napotil na klasično fizioterapijo, rentgensko slikanje in te poslal k ortopedu. Predpisal ti bo še lahko kaka protibolečinska zdravila. Ta procedura, da prideš čez vse 3 zgoraj navedene napotitve ti pa lahko vzamejo vsaj 6 mesecev časa in na koncu po vsej verjetnosti ne boš vedel nič novega.

Kaj bi lahko bilo vzrok: vnetje narastišča mišic, poškodba katere od vezi, poškodba hrustanca ali meniskusa, prenapetost katere od mišic, nepravilna lega pogačice... in še tiste ki imajo za posledico bolečino v kolenu in ne izvirajo od tam: zvin gležnja in poškodbe stopala (posledična napačna hoja), težave v predelu kolka...

Priporočam obisk primernega fizioterapevta, ki bo znal testirati koleno in celo nogo (saj včasih ni vzrok tam ko je bolečina) in ti naredit ustrezno terapijo in ti svetovati na podlagi rezultatov testa. Res, da boš ob 50€ na terapijo, samo v 4 terapijah bi moralo biti za 75% boljše kot je zdaj. (priporočam Fizioterapijo Bole)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Čakam na operacijo kolenske križne vezi, katero sem strgal pri padcu z motorjem pred leti.

Kakšne vaje so dobre pred operacijo, sedaj hodim plavat in kolesarim? Zdravnik je omenil, da bi bilo bolje, če bi imel na kolesu pedala ki fiksirajo čevelj, da noga vleče še navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Po operaciji pa takoj na DOBRO fizioterapijo in začet delat (po navodilih) na mišici. Po operaciji mišice hitro pobere in potem je jeba nazaj dobit moč in maso. jaz imam še vedno par cm razlike v obsegu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam na operacijo kolenske križne vezi, katero sem strgal pri padcu z motorjem pred leti.

Kakšne vaje so dobre pred operacijo, sedaj hodim plavat in kolesarim? Zdravnik je omenil, da bi bilo bolje, če bi imel na kolesu pedala ki fiksirajo čevelj, da noga vleče še navzgor.

Samo preveč močen kvadriceps spet ni dobro. Ker potem ko je treba skrčiti koleno in zadnja loža ni dovolj močna da bi raztegnila kvadriceps je cela jeba. Iz osebnih izkušenj...

 

In tako kot je rekel Pervy; po operaciji TAKOJ DOBRO fizioterapijo. Jaz sem začel že teden dni po operaciji. To si zrihtaj že prej, da ne boš potem čakal. Ker vsak zamujen dan na začetku, ko ne delaš, se krepko pozna pri rehabilitaciji. Pa razmisli o tem da bi si nabavil Elektrostimulator (EMS). Jaz sem nabavil enega v Lidlu za 40 EUR ravno lani ob tem času in mi je prišel zelo prav, saj sem ga lahko uporabljal tudi doma, ne samo na fizioterapiji.

 

Itak pa je kolesarjenje z vpetimi čevlji čisto druga pesem kot kolesarjenje brez. Lažje, hitreje, bolj učinkovito...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kako in kje je najboljs da se to uporablja ?

In ucinkovitost ....

Na elektro in fizioterapiji uporabljajo kaj podobnega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako in kje je najboljs da se to uporablja ?

In ucinkovitost ....

Na elektro in fizioterapiji uporabljajo kaj podobnega ?

 

Na fizioterapijah uporabljajo podobne aparate. Največ imajo firme Compex http://www.compex.info/en_EU/index.html kateri stanejo od 200 eur naprej. Je pa res da ima Compex že narejene programe, recimo program za krepitev stegenske mišice po rekonstrukciji križne vezi. Takega programa Lidlov EMS nima, ima pa možnost da tak program sam narediš in tako sem jaz naredil.

 

Edina slabost Lidloveda proti Compexu je v tem da lahko Compex stimulira hkrati sprednjo in zadnjo stegensko mišico medtem ko lahko Lidlov stimulira samo eno. Lahko pa kupiš dva in jih uporabljaš hkrati pa še vedno full prišparaš...  :smoke:

 

Učinkovitost? Ko po operaciji ležiš in ne smeš obremenjevati noge mišica vidno plahni. In z elektro stimulacijo mišice se le ta krepi, ne da bi obremenjeval nogo oziroma koleno. Elektro stimulator namreč z elektro impulzom sproži pokrčenje mišice in s tem dosežeš približno tak učinek kot bi obremenjeval mišico, ti pa ležiš na kavču...  :music4:  Ne moreš pa pričakovati, da bo učinek enak kot pri treningu, je pa vsekakor bolje kot nič.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!