Skoči na vsebino

Popravljanje odlomljenih koščkov plastike


Jebediah

Priporočene objave

Torej..

kot usi, sm tut jz že pogrnu z svojim ditechom....

in sem potrgal večinoma vse koščke plastike za šraufe (npr. : taveč del ki ga maš pred nogami)

pa sem sicer dal popravt to ''strokovnjaku''...

pa mi je res popravu, ja, naredu je glih tolk, da stvar še do doma ni zdržala, saj ni dal plastike čez cel odlomlen del, ampak je naredu use skupej zelo na hitr

zdj pa gruntam kak bi to jz sam naredu?

recimo una pištola odpade k jo majo v cvetličarnah?

s čim on to u bistvu ''lota oz švasa''?

nej en, k ve, to mau razloži, pove kaj rabm..itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah glej, najboljša rešitev je veskakor poliester. Moreš pa pazit da bo površina preden boš karkoli delu očiščena (aceton,nitro) pol pa smola + vlakna pa trdilec pa si..

Zdej daš tist odlomlen košček plastike gor pa potem ko je to suho, počaki vsaj 24 ur lepo zbrus, pa na fino pokiti z kitom, pa spet lepo zbrus, pol pa vodobrusni šmirgl papir pa glanci dokler ne bo več risov pa vsega tega pa da bo gladko.. to je to

potem pa šprickit pa spet brušenje pa barva..

V kratkem pa lahka pričakujete tud kak članek kako delat iz poliestra in podobno :) URL bote že dobili :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bo poliester prjel na to?

ja dobr, sm s čim pa to delajo ...''profesionalci''?

ker jz ko sem gledal najprej ko je blu popravljenu, je blu taku, kot bi iz kake tube stiskal al kej podobnga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to "švajsa" plastike.

Najdit mores popolnoma isto zvrst plastike, potem pa jo stopiš in skupi sešvajsaš ... :fredy:

da dam primer:

js sm mel na krosu pokjen zadni blatnik, in ker ima kros tako upogobljivo plastiko, da ne pokne takoj, je majstor ko mi je hotu švajsat nikjer ni najdu take iste, in ni mogel nic naredit... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tekoca plastika tud dela cudeze  :naughty:

Tekoca plastika po domace :D je to kaj vidis pri cvetlicarju ko lepi gor razne stvari na darila itd........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni primerjave med patexom (tekoce lepilo) in poliester smolo. smola bo trda ko kamen, samo rabi pa tudi cel dan da se strdi, lepilo pa je takoj trdo (kul je za kak komp pa to, ce si kaj delas, za skut pa odpade zaradi tresljajev in vode).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni primerjave med patexom (tekoce lepilo) in poliester smolo. smola bo trda ko kamen, samo rabi pa tudi cel dan da se strdi, lepilo pa je takoj trdo (kul je za kak komp pa to, ce si kaj delas, za skut pa odpade zaradi tresljajev in vode).

Smolo imas lahko suho v 5min ce hoces samo tolko vec trdilca mores dat...Cudno da se meni v 1,5 do 2h letih ni dobena mrezca vstran padla oz. se odlepla pa sem se skozi vozil...pa treslaji so tud malo vecji...zanimivo ne...Ne pametovat ce ne ves...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, kolk bi tisto prjelo za te nosilčke ....bo pa treba probat ko bo mau toplej, da bo kaki šrauf kej držau

hm..poliester smola?

to je unu k pride trdilc zdravn?

še vednu bi probau unu najdt k ponucajo uni k švasajo s tem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kje kakšen kos podobne plastike, lahko poskusiš kar z "mašinco", ki je drugače za cinit. Daš zlomljena koščka skupaj, malo stopiš in pustiš da se sprimeta ter po potebi dodaš še malo druge plastike in bi moglo držat. Sva tako s kolegom popravila luč pri njegovem motorju.

Seveda pa to ne izgleda lepo. Vendar se mi zdi daj e to pri tebi itak z notranje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kje kakšen kos podobne plastike, lahko poskusiš kar z "mašinco", ki je drugače za cinit.

to je spajkalnik... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kr tak da bi to naredu? nimam pa tut koščka take plastike...

pa btw, k res noben ne ve, s čim to švasajo? recimo kupiš _to_pa_to pa segreješ in daš gor pa drži?

no, sj poliester je nekak isto ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh bi slo tud z epoksidno smolo.. je za cakat, ampak drzi ko 100 mater.. tud kako epoxi lepilo bi slo..

aja tista tekoca plastika (to je tista pistola ko tisto topi) pride bolj taka cigumijasta in je bolj ko ne za kake mrezice, za kej vec pa ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men mrežice držijo ko sm jih skup zlimu z tisto pištolo sam ena se mi pa skos odlepi pa noče držat pa spucaš pa daš gor pa uzameš bok dol pa je že odlepljena. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kr tak da bi to naredu? nimam pa tut koščka take plastike...

pa btw, k res noben ne ve, s čim to švasajo? recimo kupiš _to_pa_to pa segreješ in daš gor pa drži?

no, sj poliester je nekak isto ;))

Pa dobro, ne filozofiraj zaj več pri pm :angry: Še iz poliestra ne veš skup zlimat, tak da ne sanjaj o nekem profi švasanju. Kupi poliester, maš zravn navodila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!