Skoči na vsebino

Digitalne fotke iz diapozitivov


Priporočene objave

Alo!

A kdo ve, ali se da iz diapozitivov narediti digitalno fotografijo? In če (najbrž se da), kako? Je potrebno narediti navadno fotko, potem pa skenirati? Ali obstaja kakšna enostavnejša varianta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(boljši) skenerji imajo zraven že ponavadi nastavke za diase, kar konkretno olajša delo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo skenerji prav za diase... tisti nastavki, ki so zraven "flatbed" skenerjev so bolj qrc.

Mene pa zanima, če ima kdo kako ugodno varianto skeniranja APS filmov. Imam cca 13 filmov, ki bi jih nujno moral spraviti v digitalno obliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo skenerji prav za diase... tisti nastavki, ki so zraven "flatbed" skenerjev so bolj qrc.

čeprav je zadeva veliko dražja kot pa "navadni skenerji"..

primer Canonovega: http://www.canon.de/for_home/product_finde...000us/index.asp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.. se da... sploh ni probelm skenirat diapozitiva. Samo cena je malo visoka. Mislim, da se cena skena za dias (diapozitiv) giblje okoli 1.000,00 SIT po komadu, ker je potrebno imeti poseben skener, ki podpira sken diasov.

Lahko pa si kupiš svoj skener (če imaš večjo količino teh diasov). Za domačo uporabo tane skener za diase okoli 30 do 40 tisoč sit.

lahko pa zadevo kupiš pri meni, pa še na nekaj obrokov ti jo dam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

A kdo ve, ali se da iz diapozitivov narediti digitalno fotografijo? In če (najbrž se da), kako? Je potrebno narediti navadno fotko, potem pa skenirati? Ali obstaja kakšna enostavnejša varianta?

ce hoces imeti samo fajle, lahko neses diase v kak studio in ti za sorazmerno mal dnarja vse skupaj poskenirajo na CD.

ali te morda zanima, ce lahko z digitalnim fotoaparatom fotografiras diapozitive in jih tako spravis v digitalno obliko? Odgovor v tem primeru je - komplicirano, a se da. nekateri modeli digitalcev doslej so imeli posebne nastavke za to pocetje. vendar kvaliteta ni bila bogvekaksna. ce je dnar, bolj priporocam, da diase zberes in odneses v studio. eden takih je Foto Format v podhodu neboticnika.... jih priporocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je rekel sym je za navadnega uporabnika, ki NE skenira diasov redno najbolj preprosto diase odnest v foto studio. sam se to enkrat naredil v MB pri foto tabor in sem plačal okoli 2000 sit za cca 70 fotografij, torej 2 filma. je pa predhodno se dobro dogovorit v kakšni kakovosti ti jih skenirajo ker ni nujno da bodo po defaultu skenirali v največji kakovosti. jaz sem rabil za neke objave in so mi poskenirali res dobro (1 jpg cca 10 MB), ampak drugače vem, da ne skenirajo v tako visoki resoluciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Ne kupujem skenerja, ker rabi moja sestra samo nekaj slik iz diasov za internetno stran, tako da kakšen večji nakup ne pride v poštev. Je pa tudi opcija, da se naredi teh nekaj slik iz diasov kot navadne fotke, potem pa lepo poskeniram in pošljem... Mislim, da bo to še najceneje... bom pa preveril Pervyjevo opcijo... sliši se zelo sprejemljivo glede SIT... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!