Skoči na vsebino

Poraba skuterja


x8r-x

Priporočene objave

Čist možno. Ne morm nič rečt proti temu, ker e tut motorji razlikujejo med sabo.

Tak kt ima moj sosed Aprilio SR 50 di-techa pa ma še en iz Celja, ka ga tui poznam identičnega di-techa (farbe isto pa to..letnik tut) pa gre onem iz celja ene 10km/h več! Seveda sta oba brez blokad in z astandard resonancami.

Pča motorji delajo kak se jih zljubi :) barabe :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup liter rdeče je za 2g težjo od letra črne barve! Vi nevete kuk se to pozna pr končni! :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj Yamaha Aerox brez blokad porabi 3,9l/100km.

Nasvet, kako izračunati porabo:

1.)ko greš tankat (polno seveda) si zapiši kolko maš km na števcu.

2.)Ko greš spet tankat (tudi polno) si zapiši kolko maš km na števcu in kolko litrov bencina si natankal.

3.)Ko prideš domov izračunaj razliko v km in količino bencina deli z to razliko.

4.)Dobil boš porabo l/km. Torej pomnoži z 100 in dobiš l/100km.

Enostavno! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj AEROX brez blokade pokur 4l/100km.

Zdej šele vidm, da TOMOS sploh ni tako slab. Imel sem BT50, pa je šel več kot AEROX, pokuru pa ni več od 2.8l/100km.

Bravo TOMOS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Moj Yamaha Aerox brez blokad porabi 3,9l/100km.

Nasvet, kako izračunati porabo:

1.)ko greš tankat (polno seveda) si zapiši kolko maš km na števcu.

2.)Ko greš spet tankat (tudi polno) si zapiši kolko maš km na števcu in kolko litrov bencina si natankal.

3.)Ko prideš domov izračunaj razliko v km in količino bencina deli z to razliko.

4.)Dobil boš porabo l/km. Torej pomnoži z 100 in dobiš l/100km.

Enostavno! 8)

Ne vem zakaj ste nekateri tako obsedeni s porabo. Skuterji kurijo odlocno prevec, to vsi vemo, ampak tako pac je, to so dvotaktasi, katerim bencin kar "tece" skozi fergazerje. Ce bi se obremenjeval s porabo, nebi imel 70 ccm kita na skuteru, in danes ne bi imel motorja. Dvokolesna motorna sredstva so pri nas za spas in lastno zadovoljstvo, zato je poraba zadnje na kar se gleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Yamaha Aerox brez blokad porabi 3,9l/100km.

Nasvet, kako izračunati porabo:

1.)ko greš tankat (polno seveda) si zapiši kolko maš km na števcu.

2.)Ko greš spet tankat (tudi polno) si zapiši kolko maš km na števcu in kolko litrov bencina si natankal.

3.)Ko prideš domov izračunaj razliko v km in količino bencina deli z to razliko.

4.)Dobil boš porabo l/km. Torej pomnoži z 100 in dobiš l/100km.

Enostavno! 8)

Ja, navedu si dokaj realno porabo. Moram priznat, da sem mel pred odstranitvijo blokad večjo porabo. Ko pa sem dal noter še 70ccm pa se je poraba dvignila za okol 0,3l. Zanemarljivo.

Glede onega ko mu je BT50 letel več kot Aerox; zadnjič sem vidu enega Fiata 750, ki je vozil za Porschejem 996 in je Fičo trobu, naj se mu Porsche umakne. Aja, obadva sta imela okol 270 km/h na števcu. Čudeži se dogajajo...v človeških glavah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker za koga!

Sicer sem bojl fan skuterjev pa vseen. Tomosi ponudijo VELIKO za malo denarja. Moreš le bit mal sam svoj mojster pa gre motor komot 100km/h! Približno isto je pri skuterjih le, da njih močno več plačaš.

Je pa res, da npr. Tomosi niso nevem kak lepi (pač moped kot moped), majo mali tank, ni prostora pod sedežem, ne sedi se tako udobno, zasčita pred vetrom, pa še bi se kej našlo..

Tak, da do 150k SIT se splača kupit Tomos, naprej pa skuterja.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko z ATX-om, ki ima BT cilinder, dol pihneš Aeroxa (brez blokad+leo ZX)pol ne vem zakaj ne bi mogu z BT-jem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Meni pa skuter pije 8l na 100km,brez kakrsnih koli predelav razen brez vseh blokad,to mislim da ni normalno,kakorkoli pa nastavljam fergazer je vedno isto,kaj naj ukrenem? :? :? PROSIM POMOC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa skuter pije 8l na 100km,brez kakrsnih koli predelav razen brez vseh blokad,to mislim da ni normalno,kakorkoli pa nastavljam fergazer je vedno isto,kaj naj ukrenem? :? :? PROSIM POMOC

Prvo poglej če nimaš lukne v tanku :blink: :wacko: :lol1:

Nekaj more bit hudo narobe pri nastavitvi. Pelji na servis in reči naj ti nastavijo ferg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se neki Stangas mam do fula nastavljen tak da mam hod rocke za gas kratek za cetrt obrata,pa kljub temu se je prenizek na kakem kriziscu mi marsikgdaj vgasne,pospeski so slabi zaradi trokiranja kot da bi ga zalivalo zgleda.

Je mozno da je kaj narobe z fergijem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti kdaj karkoli menjal ali celo spucal?

Si ga celo na servis peljal? Ce ga nisi, je pravi cas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najvecja finta se mi je zgodila enkrat ko sem sou na bencinsko s cisto praznim tankom. Rezervoar Aeroxa meri 7,4 litre. Noter sem dobil 8l bencina. Kam ga je slo 0,6l nimam pojma. Tak da na pumpah tudi malo svingla ta nas Petrol <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro, da je moja "jajca" viertakter :P Ker zaj, ko se je benz dvigno za 60sit, od kar sem kupo Aeroxa, bi ze resno pljuval denarce skupaj :D No, tak hudo glih nebi blo, ker ni take grozne razlike v porabi med njima... V kubikih pa ze ja. Samo ce gledam tak, tut Ninja je mela 600 kubov pa je zrla 6-7l. Tak da... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, zgleda da majo vsi skuteri spodaj v tanku zvrtane luknje :lol1: :cry:

mislim 50ke ter 70ke

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Aerox brez blokad pije nekje med 3,7 in 3,8 l/100km. Eni pravite da vam brez blokad več pije? Ste kdaj razmišljali o tem kaka je poraba, če se brez blokad 50km/h peljete? Po mojem je za Aerox-a kak 2 l/100km al pa še manj B)

Tak da se odstranitev blokad 100% splača, če ne zaradi boljših zmogljivosti pa zaradi porabe. :yea2:

Bom pa dal not ta teden 70ccm in povedal kolko bo potem poraba. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ponavadi ob splošni vožnji po mestu itd. pije okol 6L na 100km (včasih tudi +-0,5L)

prejšni wikend sem šel v Mursko Soboto (iz Ptuja) in sem naredil 140km z 5L bencina :)

bil sem res presenečem. je pa res da sem se vozil z polovico gasa, nekje 70km/h :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja poraba je pa mau manjša tam okrog 2l na 100km! Sam je pa zato top speed tud manjši-okrog 80km/h!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pije tm nekje 6l ,ce pa bl umirjeno furam pa tud mal mn porab O:-) u glavnm men porab tok kukr jz hocm :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Aerox brez blokad pije nekje med 3,7 in 3,8 l/100km. Eni pravite da vam brez blokad več pije? Ste kdaj razmišljali o tem kaka je poraba, če se brez blokad 50km/h peljete? Po mojem je za Aerox-a kak 2 l/100km al pa še manj B)

Tak da se odstranitev blokad 100% splača, če ne zaradi boljših zmogljivosti pa zaradi porabe. :yea2:

Bom pa dal not ta teden 70ccm in povedal kolko bo potem poraba. :hmm:

Hja, meni je Aerox vec pil ko je bil zablokiran, kot pa pol ko sem ga odblokiral. In pil je kar za kake pol litra manj kot prej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti kdaj karkoli menjal ali celo spucal?

Si ga celo na servis peljal? Ce ga nisi, je pravi cas.

Itak da sem,tudi fergija pa filter marsigdaj scistim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!