Skoči na vsebino

Poraba skuterja


x8r-x

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Men pa kur ene 2,5 litra gre mi pa 85-90 če mam srečo. Je pa še ena blokada not k fotr noče d se ubijem. Sam je 70ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa kur ene 2,5 litra gre mi pa 85-90 če mam srečo. Je pa še ena blokada not k fotr noče d se ubijem. Sam je 70ccm.

Aha, to pa je pametno :BUA:

Predelaj ga na 70ccm, blokad pa ne vzami ven..... to je najboljši način za uničevanje motorja. Not pa še maš blokado v variatorju?

V glaven moj Aerox pa zdaj z 70ccm in Mf power auspuhom pije 3,4l/100km , če vozim tam nekje 85 s pol gasa. Samo brez blokad pa je prej pil 3,8 pri isti hotrosti (takrat s polnim gasom).

Tak da z 70ccm kitom se poraba ne poveča, razen če ga tirate do konca, pa še te ne pije več kot 4,5 :yea2:

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men po tanovem z 70 cilindrom pa 17,5 frgazarjem kur 5-6l / 100km. :? to je kr precej še dobr da mam 10 litrov tank :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
@tomozuki: In kolko ti kaj viertakter zdaj pije? Ali se kaj voziš?

Pije tam med 3 in 5 litrov. Danes sem se peljal iz Luč iz Savinjske doline v Maribor, v Celju sem tankal tja grede (se pravi, da je treba 60km že računat pri polnem tanku) in ko sem prišo v MB sem mel malo pod polovico tanka praznega. Kapaciteta pa je 10,5l ;) Aja, šparal ga pa nisem, je bla preveč fajn cesta :naughty: Sem kr zadovoljen s porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7-8l, odvisno kak ga šponam, samo pod 7l redkogdaj gre, edino ko smo šli na miting v mb sem mel rekordno malo porabo, okoli 5l :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

nevem kak vam skuteri tak malo zerejo meni zere 10ko ziher morem enkrat zmerit natancno... sicer pa mam polini70,podalsane prenose,speedcontrol, plavo fedro na kuplongi,gianelija(brez prekatov), pa sportni filter... mogoce ce bi dal tezje valce bi spil malo manj kr zaj mam samo 5g za pospeske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zadnjih podatkih mi je požrl 4,15l na 100km/h... Šparal ga nisem nič (sej ga nikoli ne :D ). Povprečno sem vozil med 90 in 120km/h. Proti Ptuju je tudi ogromno prehitevanja, zato sem s to porabo zadovljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na Piaggio X9 250 EVO porabo pri 800 km, kolikor sem jih naredil, 4,12l/100 km. Pri mestni vožnji okrog 4,5, na relaciji pa okrog 4, minimalno sem imel 3,8l.

Ko sem imel Italjet Formulo 50 LC, je bila poraba 4,5l/100km.

Pri Aprilia Leonardo 125 pa 5l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na Piaggio X9 250 EVO porabo pri 800 km, kolikor sem jih naredil, 4,12l/100 km. Pri mestni vožnji okrog 4,5, na relaciji pa okrog 4, minimalno sem imel 3,8l.

Ko sem imel Italjet Formulo 50 LC, je bila poraba 4,5l/100km.

Pri Aprilia Leonardo 125 pa 5l/100km.

Dvotakteri so žejni, Leonardo me je pa preseneto :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem 3x izmeril porabo, po tem ko sem vgradil nov uplinjač 17,5. In me je presenetlo. Poraba je med 3,7 in 3,9 l/100km. Pri čemer vedno speljujem in pospešujem s polnim plinom, vozim pa potem nekje s pol gasa, saj gre 90->95 km/h po števcu. S polnim plinom pa pride do 105 po števcu, včasih malo čez.

Pred menjavo uplinjača sem skoraj vedno vozil s polnim plinom je bla poraba med 3,9 in 4,2.

Predelave ne pomenijo nujno večjo porabo.

Sem pa prepričan, da če bi ga zdaj celi čas tiral, bi prišla poraba tudi čez 4,5 l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest ma Aprilio SR50 ditech pa mi kur nekje 2-2,5l/100km pa skos do konca tišim(95km/h), tko da ne vem kva delate nekateri da vm tolk kuri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kratkim sem lih narejo nekaj čez 310km ... pa sem pred tem natankal fse puno.. pol pa sem se tk vozo dokler ni lucka zacela goret... :) ja no.. kr solidno pomoje.. nekje 4l/100km... :D

žere pa občutno majn ko pa prej z blokadami.. zaj pa mam samo blokade vuni... ostale se pride :D

aja.. furam pa runnerco 2005 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest ma Aprilio SR50 ditech  pa mi kur nekje 2-2,5l/100km pa skos do konca tišim(95km/h), tko da ne vem kva delate nekateri da vm tolk kuri.

Ja ditech ima pač direkten vbrizg goriva....manjša poraba. Aerox ma pa frgazr.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam gilero runner, pa z 10 l naredim 160 km, torej mi kuri 6,25 l /100 km. A je to veliko? Noter mam pa gus kit, 17,5 fergazer, leovince zx in 6,3g valjčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam  gilero runner, pa z 10 l naredim 160 km, torej mi kuri 6,25 l /100 km. A je to veliko? Noter mam pa gus kit, 17,5 fergazer, leovince zx in 6,3g valjčke.

Za 17,5 frgazar je to še nekje normalno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest ma Aprilio SR50 ditech  pa mi kur nekje 2-2,5l/100km pa skos do konca tišim(95km/h), tko da ne vem kva delate nekateri da vm tolk kuri.

95 po števcu mogoče... Drgač pa tm do 75-80 km/h realnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko aprilia sportcity 125 in 200 (posamezno) porab na 100km. Posoda za gorivo je samo 9l ma pa 21km. Še link 125 in 200.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ima Sportcity 200 isto mašino kot Runner VXR 200. Slednja ima po tovarniških podatkih porabo goriva pri 90 km/h okrog 3,5l/100km. Običajno ima verjetno porabo okrog 4l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da bi lahko imeli skuterji malo večjo posodo za gorivo ne pa samo za prbližno 250 kilometrov. Govorim o večini 200-250ccm skuterjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ditech ima pač direkten vbrizg goriva....manjša poraba. Aerox ma pa frgazr.

Crownless

Ja, pri dvotakterjih se to kar pozna, med XX-om s fergazerjem in pa XX-om s einspritzom pa ni nobene razlike v porabi. S tem, da tisti s fergazerjem zmore 10KM več :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ja fantki tkole bom reku ne!kwa delajo eni s skuterji je nevrjetno da jim tok pije!!!!drgac je pa tud razlika na keri crpalki tankas al na omw al na petrolu!1.PETROL MA ZANC BENCIN IN KR IZHLAPI TAKOJ!NJIHOV BENCIN ZMANSA POSPESKE PA KONCNO TUD!2.OMW MA ODLICN BENCIN Z 100 BOSTE PORABL FULL MN PA FULL DOBRI POSPESKI PA MOGOCE SE MAL BOLSA KONCNA!PROBITE PA POVEJTE!LPO SE MEJTE CAW!

Lp Seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fantki tkole bom reku ne!kwa delajo eni s skuterji je nevrjetno da jim tok pije!!!!drgac je pa tud razlika na keri crpalki tankas al na omw al na petrolu!1.PETROL MA ZANC BENCIN IN KR IZHLAPI TAKOJ!NJIHOV BENCIN ZMANSA POSPESKE PA KONCNO TUD!2.OMW MA ODLICN BENCIN Z 100 BOSTE PORABL FULL MN PA FULL DOBRI POSPESKI PA MOGOCE SE MAL BOLSA KONCNA!PROBITE PA POVEJTE!LPO SE MEJTE CAW!

Lp Seba

Če boš tanku 100 oktanski bencin se sigurn pozna na pospeških pa končni mal, sam je 100 oktanski tud dražji. Ne morš primerjat 95 oktanca z 100 oktancm!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!