Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Stokrat prežvečena tema.

Kot sem že enkrat rekel: Če te je strah, imej homologoran izpuh, takšen ali drugačen.

Na izkušnje drugih se ne zanašat. Načeloma ni slabih izkupešenj glede tega. Lahko pa lih ti naletiš na enga štrumfa,ki od drage ni dobil in je zaradi tega tečen. (ne da ti privoščim, da ne bo pomote).

Če misliš hodit čez Ride ti bodo težili. Lansko leto so imeli po tri patrulje (tudi mimohod po Strmci-al kaj je tisti by pass ne pride v poštev) in izločevali so samo ,,neoriginal avspuhe,, . Sledi cel postopek skupaj s preiskusom alkoholiziranosti poslušanje o kaznih in posledicah, spuščanje v ostale detajle (recimo ali so amortizerji original ker so rumene barve... ) Če je alkotest pokazal ok so te spustili brez problemov, seveda z opozorilom, da bo naslednjič drugače. 120.000sit, snemanje tablic,prepoved nadaljne vožnje itd. Sedaj je leto pozneje in najbrž bodo nehali opozarjati in boš pač tam zaključil svoje popotovanje.

Drugje kot na Ridah še nisem doživela česa podobnega.

In frajerčki zaradi katerih se na Ridah sploh to dogaja že zborujejo na THE ovinku zato mislim, da bodo tudi policaji prišli iz besed k dejanjem.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kakšno je vaše mnenje o menjavi izpuha, oz. ali se mi splača menjati izpuh (cena cca. 500eur), če se bom moral naokrog furat z dušilcem in kartončkom v žepu

Kaj vi mislite kako strogo je to pri nas?? :? :?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vi mislite kako strogo je to pri nas?? :? :?

Ful strogo. Ali pa tudi ne. Odvisno, kako naletiš.

Evo - sem ti odgovoril maksimalno korektno in informativno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kakšno je vaše mnenje o menjavi izpuha, oz. ali se mi splača menjati izpuh (cena cca. 500eur), če se bom moral naokrog furat z dušilcem in kartončkom v žepu

Kaj vi mislite kako strogo je to pri nas?? :? :?

LP

Ja kaj pa boš pridobil s tem izpuhom? Pa ne reci da bo bolj letelo! Raje porabi teh 500€ za kaj bolj pametnega.

Motorji s takimi izpuhi (posebaj odprtimi) so samo za stezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa boš pridobil s tem izpuhom? Pa ne reci da bo bolj letelo! Raje porabi teh 500€ za kaj bolj pametnega.

Motorji s takimi izpuhi (posebaj odprtimi) so samo za stezo.

Ja raje prabi 500 eur za lak za lase.

Aja...no prav, zakaj pa sploh kupujete cestne motorje, ki grejo več kot 130 , ki je najvišja dovoljena hitrost v Sloveniji?

A ja taki motorji so samo za določene dele autobahna -Nemčija :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OFF TOPIC

Lina pomoje da si za toplice (GORENJSKE)!!

Takih komentarjev ne rabi nihče :alien1: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OFF TOPIC

Lina pomoje da si za toplice (GORENJSKE)!!

Takih komentarjev ne rabi nihče :alien1: :alien1:

Ti boš že vedu kje se da meni pomagat...kaj a ravno belijo pa so te ven spustil?

A ne znanaš prejšnje strani pogledat?

Tvoja vprašanja so božji žegen za ves svet...tako prodorna, tako globoka, tako mojstersko zasnovana....ja raje si kupi lak za lase....

Z avspuhom za 500 eur bi te nekdo poslal le na stezo (najbrž v prepričanju, da boš za ta denar celo pridobil kakšnega konja :lol1: (res pa je da ni povedalkaj naj bi tam počel....mogoče je mislil, da bi kosil okolico).

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kakšno je vaše mnenje o menjavi izpuha, oz. ali se mi splača menjati izpuh (cena cca. 500eur), če se bom moral naokrog furat z dušilcem in kartončkom v žepu

Kaj vi mislite kako strogo je to pri nas?? :? :?

LP

To se nesprašuje ,če imaš denar ga kupiš,če nimaš ga pač nekupiš OK. Auspuh Npr Akrapovič je lažji od originala (vsaj v mojem primeru) za ca 10Kg- auspuh nima Katalizatorja,motor ima sigurno ca 10-15% več moči,muzika tudi z dušilcem je boljša kot z originalnim auspuhom,končna naj bi bila tudi večja,kar še nisem sprobal,nekaj stane tudi NALEPKA Akrapovič. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce je ze bilo kje napisano, vendar zanima me sledece - je mogoce kje v sloveniji kupit, oz. vsaj narocit Two Brothers Racing izpusni sistem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi bajkerji pomoč rabim - tole se mi je zgodilo na auspuhu (pokat je začet po robu-slika) zadi preden se cev zoža zdej pa nimam nobene ideje kak zadevo lepo popravit.

Ideje nadvse dobrodošle.

thnks

[attachmentid=94311]

post-14218-1174747200_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej zašvasat kakem mojstru s tig postopkom(ARGON) ti garantiram iz lastnih iskušenj da se da zrihtat u nulo. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original ror za cometa izpod rok mojstra, ki dela pri Akrapoviču :D

Modifikacije

- črno eloksiranje alu lonca

- odstranjen katalizator oziroma cela notranjost

- titan konusna perforirana cev in fi67 na fi60 (izhodna odprtina) :devil: :naughty:

- rostfrei distančnik med izhodno luknjo in perforirano cevjo

- akrapovičeva volna

- db killer (še v izdelavi)

Al bo pokalo :evilgrin:

[attachmentid=94395]

[attachmentid=94396]

[attachmentid=94397]

[attachmentid=94398]

post-1190-1174859657_thumb.jpg

post-1190-1174859678_thumb.jpg

post-1190-1174859695_thumb.jpg

post-1190-1174859712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izpusnega lonca mi je po ne vem kaksnem naklucju pometalo ven skoraj vso volno. Ali pozna kdo kaksen naslov, kjer bi mi brez tezav bili pripravljeni prodati ustrezen kos volne za popravilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pozna kdo kaksen naslov...

Louise štacuna. :grim Za moje polme najboljša izbira. .)

Ideje nadvse dobrodošle.

Kakor ti je že Danixxx povedal, lahko kak lokalni mojster s TIG varilcem zelo kvalitetno popravi... samo skormna pripomba: uporablja naj enak material, kot je na loncu. Zdej se bodo vsi smejal, kao: kdo pa tega ne ve.... no, ko sm jest svoj lonec hotel popravit in sm ga nesel k Špendalu, mi je majstr takoj reku: "Fant, za tole pa rosfrej ne bo dober. Rabu boš titan." :eek: :blink: In sm ga lepo pogledal in vprašal: "A pa vi mate kak konc?" Se je samo zasmejal in reku: "Kaj pa jest nimam." :OK: :OK:

Uglavnem: da ne bo kakega sranja, prej se prepričaj, s kakega materiala je lonc, nato šele švasat.

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izpusnega lonca mi je po ne vem kaksnem naklucju pometalo ven skoraj vso volno. Ali pozna kdo kaksen naslov, kjer bi mi brez tezav bili pripravljeni prodati ustrezen kos volne za popravilo?

V Žireh je mojster ki se s tem ukvarja. Mislim da se piše Žust ,tel, žal ne vem.

LP Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna se kdo koga, ki lahko zrihta akrapotovo volno in titanovo mrezico ?

(nebi rad razdiral izpuha prej preden nimam vse robe doma)

ali je dobra kar navadna rumena steklena volna-pomoje ne

zanima me tudi kako ima kawasaki z750 narejen katalizator, ali je le ta v izpuhu?

če kdo ve kako je notranjost narejena ali pa ima celo kaksno slikico prereza izpuha od zja,

sem se raje odlocil za predelavo originala in pa v nahrbtniku vedno db killer -majnsa moznost za tezenje policajev.

slikice postopka bom objavil tukaj ko bo stvar končana :)

(sreča za grdo vreme da je cas taksne stvari delat )

lp,nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna se kdo koga, ki lahko zrihta akrapotovo volno in titanovo mrezico ?

(nebi rad razdiral izpuha prej preden nimam vse robe doma)

ali je dobra kar navadna rumena steklena volna-pomoje ne

zanima me tudi kako ima kawasaki z750 narejen katalizator, ali je le ta v izpuhu?

če kdo ve kako je notranjost narejena ali pa ima celo kaksno slikico prereza izpuha od zja,

sem se raje odlocil za predelavo originala in pa v nahrbtniku vedno db killer -majnsa moznost za tezenje policajev.

slikice postopka bom objavil tukaj ko bo stvar končana :)

(sreča za grdo vreme da je cas taksne stvari delat )

lp,nejc

Bolj pametno bi blo kupit aspuh,sam neboš nič naredil.Najprej nimaš pravega materijala,ko omenjaš Titan mora bit vse iz titana saj sicer sploh neboš mogel zvariti,sploh vprašanje kako boš sam varil Titan,kar se tiče katalizatorja ali sploh veš Npr,če bi avtomobilski katalizator razstavil-Kar je nemogoče bi z vgrajenim satjem pokril cel nogometni stadijon in kako misliš ti to napravit. :hmm: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako ima Z narejen izpuh.. Pri Cometu je npr. relativno simpl odstranit katalizator, se potegne ven kar cela notranjost. Potem pa daš not sam perforirano cev, okoli volno in to je to. Če je pri Z-ju podobno ne bo problema.. Je pa vsekakor bolje prepustit varjenje teh stavri kakšnemu mojstru, da je izdelek potem lično narejen.

Brumer, poglej si par postov nazaj, kako zgleda predelava originala od cometa. Je pa res, da je delal tapravi mojster s pravim materialom in orodjem:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naša firma se ze 15 let ukvarja z izdelavo raznih stvari iz inox materialov od ograj in notranje opreme (ne jemat to kot reklamo) tudi izpuhi so se ze delali vendar samo ˝flikali˝ tako da kar se tiče varjenja pa razdiranja in nazaj sestavljana me niti priblizno ne skrbi, skrbi me samo da bo stvar pravilno narejena (notranjot)

lp,nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce je ze bilo kje napisano, vendar zanima me sledece - je mogoce kje v sloveniji kupit, oz. vsaj narocit Two Brothers Racing izpusni sistem :?

Tega, ali ga je možno kupiti v Sloveniji, ti ne bi znala povedati, ti pa priporočam, da kontaktiraš preko maila z evropskimi dealerji (KLIK) in se pozanimaš za ceno. Ko sem se leto dni nazaj sama zanimala za njihov lonec, je znašala poštnina res minimalen znesek. Večji problem je v tem, da so njihovi lonci prekleto dragi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!