Skoči na vsebino

MOBIKROG


joe1

Priporočene objave

aha ja šmarješke so tm, ne po dolenskih se nism fijakala, poznam dolenske, sm bla na zdravljenju tm, tk da... no sj ni važno.

no tm pr unih toplicah je pot za na AC an, poleg je pa ena taka mau bol ozka cesta, a po tisti cesti se gre? v bistvu skoz naprej od toplic??

Glavni poti sta dve in sicer:

Prva pot: ena je ta, da greš dol za Novo mesto in se pelješ proti Revozu (greš mimo oz. zraven tovarne Krka in takoj preko mosta in furaš naravnost, ko prideš do OMW črpalke zaviješ na semoforiziranem križišču na levo in se pelješ do Otočca. Cesta je vijugasta in je prav super. Nato se pelješ skoz po glavni cesti in prideš v Šentjernej, kjer se pelješ spet skoz naravnost (ne zavijaš v nobenem križišču) Potem je ena full ravna in dolga cesta, kjer prideš v Kostanjevico na Krki. V križišču zaviješ levo (prec je lesen most) in nato čez 300m še en lesen most. Pelješ po glavni cesti naprej in prideš čez kakšne 5km v krožno krožišče, kjer prodajajo gradbeni material. Pelješ kar naravnost in je spet ravna cesta, ki pelje malo v hrib. Ko se spustiš iz hriba si v Cerkljah in zaviješ za Krško. Čez 1-2km si na pisti.

Druga pot je pa ta, kjer ste vi nekaj čarali. Hja, direktenga izvoza za Šmarjesške ni. Je pa res, da če greš na Otočcu pri Petrolovih črpalkah dol se potem lahko furaš skozi ob avtocesti in in prideš tudi do Šmarjeških toplic ali pa če na Dobruški vasi pelješ nazaj.

Torej v grobem je tako. Izvozi od NM dalje so Otočec, Dobruška vas in nato Smlednik in nato cestninska postaja Krško (jaz poznam vasi, imena izvozov ne, tako, da raje štejte koliko izvozov je za vami). V kolikor grete na Smledniku dol (če nočete na cestnino) lahko zavijete desno in se peljete za Šentjernej (prvo je cesta full časa skoraj ravna in se pelješ ob in čez gozd. Potem sta dva križišča za na levo (prvo je majhno). Če zavijete na prvem se peljete proti Kostanjevici (ko pridete v križišče zavijete levo. V Kostanjevici ne smete preko lesenega mosta čez reko Krko, ki je takoj za križiščem), če zavijete na drugem grete preko lesenega mosta za Šentjernej in nato na Kostanjevico in potem je pot ista kot sem napisal zgoraj.

Lahko pa na izvozu Smlednik v krožnem križišču zavijete za Krško in se peljete skoz po glavni cesti, nato se peljete preko dveh nadvozov nad avtocesto. Pridete do križišča, kjer zavijete desno in se peljete do Velike vasi in peljete skoz po prednostni cesti (ob cesti na desni stani v Veliki vasi so bele svečke, kjer je lani umrl mlad in prehiter motorist). Nato pridete do krožnega križišča, ki je vzporedno z cestninsko postajo Krško, kjer peljete naravnost za Drnovo. Ko ste na Drnovem zavijete na koncu naselja desno za Crklje. Pridete direktno na pisto. Sicer ne na prvi vhod ampak na drugega oz. pri ograji ki jo ima vojska.

Evo, zdej sem se pa razpisal. Ste dolžni eno pivo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni poti sta dve in sicer:

Prva pot: ena je ta, da greš dol za Novo mesto in se pelješ proti Revozu (greš mimo oz. zraven tovarne Krka in takoj preko mosta in furaš naravnost, ko prideš do OMW črpalke zaviješ na semoforiziranem križišču na levo in se pelješ do Otočca. Cesta je vijugasta in je prav super. Nato se pelješ skoz po glavni cesti in prideš v Šentjernej, kjer se pelješ spet skoz naravnost (ne zavijaš v nobenem križišču) Potem je ena full ravna in dolga cesta, kjer prideš v Kostanjevico na Krki. V križišču zaviješ levo (prec je lesen most) in nato čez 300m še en lesen most. Pelješ po glavni cesti naprej in prideš čez kakšne 5km v krožno krožišče, kjer prodajajo gradbeni material. Pelješ kar naravnost in je spet ravna cesta, ki pelje malo v hrib. Ko se spustiš iz hriba si v Cerkljah in zaviješ za Krško. Čez 1-2km si na pisti.

Druga pot je pa ta, kjer ste vi nekaj čarali. Hja, direktenga izvoza za Šmarjesške ni. Je pa res, da če greš na Otočcu pri Petrolovih črpalkah dol se potem lahko furaš skozi ob avtocesti in in prideš tudi do Šmarjeških toplic ali pa če na Dobruški vasi pelješ nazaj.

Torej v grobem je tako. Izvozi od NM dalje so Otočec, Dobruška vas in nato Smlednik in nato cestninska postaja Krško (jaz poznam vasi, imena izvozov ne, tako, da raje štejte koliko izvozov je za vami). V kolikor grete na Smledniku dol (če nočete na cestnino) lahko zavijete desno in se peljete za Šentjernej (prvo je cesta full časa skoraj ravna in se pelješ ob in čez gozd. Potem sta dva križišča za na levo (prvo je majhno). Če zavijete na prvem se peljete proti Kostanjevici (ko pridete v križišče zavijete levo. V Kostanjevici ne smete preko lesenega mosta čez reko Krko, ki je takoj za križiščem), če zavijete na drugem grete preko lesenega mosta za Šentjernej in nato na Kostanjevico in potem je pot ista kot sem napisal zgoraj.

Lahko pa na izvozu Smlednik v krožnem križišču zavijete za Krško in se peljete skoz po glavni cesti, nato se peljete preko dveh nadvozov nad avtocesto. Pridete do križišča, kjer zavijete desno in se peljete do Velike vasi in peljete skoz po prednostni cesti (ob cesti na desni stani v Veliki vasi so bele svečke, kjer je lani umrl mlad in prehiter motorist). Nato pridete do krožnega križišča, ki je vzporedno z cestninsko postajo Krško, kjer peljete naravnost za Drnovo. Ko ste na Drnovem zavijete na koncu naselja desno za Crklje. Pridete direktno na pisto. Sicer ne na prvi vhod ampak na drugega oz. pri ograji ki jo ima vojska.

Evo, zdej sem se pa razpisal. Ste dolžni eno pivo :naughty:

:worship: dobiš, ti sam pocukej za ščitnik hehe :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak se nisem imel namen tam ustavljat, ker je bilo pa sproti in mi je določena zadeva padla

v vodo sem imel malo več časa in s tem sem šel poiskat stezo, tako da je lahko takoj

napak glede oprijema (ker se nisem beri a ma niti mal pripravil za na stezo), tlak je bil

na normali za pocest (cca 2.4/2.7), pa sej bi se lahko tudi v konja še zapiču, samo

brez veze, raje uživejte in moj post spreglejte :whistle:

Tlak v gumah si imel previsok, če imaš vsaj malo športne gume. ;)

Strinjam s s tabo, da je Mobikrog bolj socialno "dirkališče", sestavljeno iz različnih asfaltnih flik in betona z luknjami v zavojih.

V bistvu je nekaj takega, kot so večinoma naše ceste.

Se pa zato vsaj lahko dobro naučiš obvladovati motor, pa še nasprotnega prometa naj nebi bilo. :yes:

Drsnike se da kar dobro brusiti, če ima kdo tako željo.

Je pa trenutno najprimernejši kraj za zbiranje motoristov, ki se radi vsake toliko vozijo malo hitreje in imajo željo pridobiti nekaj izkušenj tudi pri malo ostrejši vožnji.

...sam svoje fotografe pa puste doma, ker se ne znajo obnašati ob pisti :headbang: žal

Se podpišem pod tole.

Ka se mate eni fajn, js bi tut :( sj je prou treba uživat enkrat se živi :yea1: no pol se bom pa potrudla prit v soboto in nedeljo :OK:

To je pravi odgovor. :OK:

ta pravi motoristi se sploh ne pogovarjamo o kubaturi pod številko 695 :whistle:

Jaz sem pa mislil, da sem motorist, ker imam motor. :cry:

Glavni poti sta dve in sicer:

Prva pot: ena je ta, da greš dol za Novo mesto (na krožnih križiščih gledaš smer Metlika) in se pelješ proti Revozu (greš mimo oz. zraven tovarne Krka in takoj preko mosta in furaš naravnost, ko prideš do OMV črpalke zaviješ čez 200m na semoforiziranem križišču na levo in se pelješ do Rateža (s te ceste nikakor zaviti proti Otočcu, ker boste zgrešili!!!). Cesta je vijugasta in je prav super. Nato se pelješ skoz po glavni cesti in prideš v Šentjernej, kjer se pelješ spet skoz naravnost (ne zavijaš v nobenem križišču) Potem je ena full ravna in dolga cesta, kjer prideš v Kostanjevico na Krki. V križišču zaviješ levo (prec je lesen most) in nato čez 300m še en lesen most. Pelješ po glavni cesti naprej in prideš čez kakšne 5km v krožno krožišče, kjer prodajajo gradbeni material. Pelješ kar naravnost in je spet ravna cesta, ki pelje malo v hrib. Ko se spustiš iz hriba si v Cerkljah in takoj za pokopališčem, ki je na desni strani zaviješ levo za Krško. Čez cca 500m je zopet eno križišče v obliki črke Y, kjer zaviješ levo. Čez cca. 500m v križišču vidiš na koncu dolge in široke letalske steze MOBIKROG.

Mičkeno sem si drznil dodati nekaj napotkov, ki bi po mojem mnenju koristili nekomu, ki se prvič pelje po tej cesti.

Če bi šel pa jaz iz Ljubljane, bi pa raje kokt avtocesto izbral pot Kočevje - Dvor - Straža - Vavta vas - Novo mesto in ko prideš v NM samo še naravnost do Rateža in naprej po že opisani poti. Zagotavljam, da boste prišli že ogreti na pisto. :naughty:

Popravljeno . Popravil SONCE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mičkeno sem si drznil dodati nekaj napotkov, ki bi po mojem mnenju koristili nekomu, ki se prvič pelje po tej cesti.

Če bi šel pa jaz iz Ljubljane, bi pa raje kokt avtocesto izbral pot Kočevje - Dvor - Straža - Vavta vas - Novo mesto in ko prideš v NM samo še naravnost do Rateža in naprej po že opisani poti. Zagotavljam, da boste prišli že ogreti na pisto. :naughty:

tnx za podatke

ej tastar podivjani čist, kokr divji psi bomo uletel :lol1: :lol1: :lol1: :xx: :xx: :kva2: :kva2: :bounce: :bounce: :bounce:

joke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sonce

Dobr si to spesnil. Če bomo tako nadaljevali ne bomo rabili več GPS-a :naughty:

Lahk pa grete v Grosupljem dol iz avtoceste pa mimo Ambrusa :krneki: ob reki Krki za Novo mesto. Tud to je varianta :)

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sonce

Dobr si to spesnil. Če bomo tako nadaljevali ne bomo rabili več GPS-a :naughty:

Lahk pa grete v Grosupljem dol iz avtoceste pa mimo Ambrusa :krneki: ob reki Krki za Novo mesto. Tud to je varianta :)

ta mi še tanajbol diši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta mi še tanajbol diši

No, mal pred Ambrusom je pa res treba zaviti levo, da ne boste carinjeni :lol1: Cesta ni hudo prometna je pa kr dost razgibana. Kr luštna za vozit, pa še nekaj je novega asfalta. Samo, da ne boste potem prišli zvečer na Mobi in skurili par tankov. Morte pol še šotor s seboj pa spalko vzet :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mal pred Ambrusom je pa res treba zaviti levo, da ne boste carinjeni :lol1: Cesta ni hudo prometna je pa kr dost razgibana. Kr luštna za vozit, pa še nekaj je novega asfalta. Samo, da ne boste potem prišli zvečer na Mobi in skurili par tankov. Morte pol še šotor s seboj pa spalko vzet :slap:

jap sj vem jz to, k sm lih uzadno šla po teli cesti, čeprou je blo use skupi bl mau označeno, ampak sm se znajdla, nekak, kao hahahaha.

nč bat mi bomo že taprau cajt dol prpujsal hehe :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehm kdaj boste pol jutr dol? Da se mi ne bo treba prezgodaj zbujat :whistle:

pojma nima :lol1: ob 10h štaratamo iz Radovljice, pol pa ne vem kok časa se bomo pajsal dol :lol1: tud sanja se mi ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super...ob 10 se bom lih drugič v pojstli obrnu :lol1:

baraba :evilgrin: blagor teb, jz bom mela takt že 40km za sabo, po -5 sotpinjah haha nooooooot - yet :unsure: upam no hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super...ob 10 se bom lih drugič v pojstli obrnu :lol1:

A to zato, da preluftaš kar si ponoč nabral pod kovtrom. No, tud jaz se bom obračal. Zgleda, da še eno leto :cry:

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to zato, da preluftaš kar si ponoč nabral pod kovtrom. No, tud jaz se bom obračal. Zgleda, da še eno leto :cry:

????

:unsure: nekam žalostn zgledaš :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... pa še nasprotnega prometa naj nebi bilo. :yes:

Ta je dobra :lol1:

Bikez....kupi eno "kripo" za letos, tolk da se boš lahk po mobiju ganju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na začetku so našli nekaj talentov, ki so se vozili v nasprotno smer v času, ko so bili ostali tudi na pisti in so vozili pravo smer. :?

Na srečo se je to zgodilo le v dveh primerih in je sedaj red na pisti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vrjamem, da so se našli....

Sam nasmejalo me je tisto "naj ne bi bilo"

ampakkjepakjesekakšenlahkonajdepress hehhee

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na začetku so našli nekaj talentov, ki so se vozili v nasprotno smer v času, ko so bili ostali tudi na pisti in so vozili pravo smer. :?

Na srečo se je to zgodilo le v dveh primerih in je sedaj red na pisti. :OK:

a pa so še vedno mešanja na progi kot so avtomobili - motorji.. ob istem času na progi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to velja nek tihi dogovor.

Ko je na progi zelo malo motoristov se običajno odloči kakšen z avtomobilom za nekaj krogov.

Meni osebno se je zgodilo, da sem bil sam na pisti, ko je gor prišel z avtom.

Seveda sem šel še v istem krogu dol. Je potrebno tudi avtomobiliste razumet, čeprav so v manjšini, da se tudi oni radi zapeljejo. Nas motoristov je toliko kot mušic na gnilem sadju, pa se vsako minuto nekdo spomni da gre na pisto. Avtobilisti lahko izkoristijo trenutke (ki jih ni tako malo) da gredo na pisto takrat ko je na pisti malo motoristov, motoristi pa gremo narediti majhno pavzo. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to velja nek tihi dogovor.

Ko je na progi zelo malo motoristov se običajno odloči kakšen z avtomobilom za nekaj krogov.

Meni osebno se je zgodilo, da sem bil sam na pisti, ko je gor prišel z avtom.

Seveda sem šel še v istem krogu dol. Je potrebno tudi avtomobiliste razumet, čeprav so v manjšini, da se tudi oni radi zapeljejo. Nas motoristov je toliko kot mušic na gnilem sadju, pa se vsako minuto nekdo spomni da gre na pisto. Avtobilisti lahko izkoristijo trenutke (ki jih ni tako malo) da gredo na pisto takrat ko je na pisti malo motoristov, motoristi pa gremo narediti majhno pavzo. :yes:

no, lepo da je zdaj saj nek "dogovor". pa da se vse pelje v pravilno smer :)

upam da se bomo v nedeljo imeli fajn :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

????

:unsure: nekam žalostn zgledaš :unsure:

Hja, to je pa tko, če misliš, da boš jeseni kupil nov motor in prideš v "štarcuno" in poveš, da imaš denar in da bi rad ta motor in rečejo žal letos teh motorjev več ne bo in pika!!! Oglasite se drugo leto, ker smo za letos že zapolnili kvoto :cry: in žalosten odkorakaš iz štarcune in potem treba posegati po alternativi kot je že dejal @Frips.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa si sadomazohist. Brez motorja, pa bereš tukaj kdaj in kako se bomo vozili in uživali na Mobikrogu. :P

:whistle: Boljše kot nič hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!