Skoči na vsebino

FujifilmFinePixS5500


Priporočene objave

Še vedno me matra ta fotoaparat.

10X zoom, možnost namestitve teleadapterja. Originalni 1,5x ali Olympusov TCON-17. Praktično in ergonomično ohišje, barva.... Vse to navija za ta fotoaparat. Uporabljal ga bom za naravoslovno in popotno fotografiranje.

Vendar so pomembne izkušnje. Tisto 5 minutno valjanje po rokah pred nakupom ni kaj dosti vredno...

Ali ima kdo ta fotoaparat in kakšne so njegove izkušnje. No ja tudi pripombe in primerjave drugih niso za odmet.

LP HHV

P.S.: Po naslednji plači pa res moram iti v nakup.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem - jaz sem z njim fotkala in sem bila zelo zadovoljna. Sicer z še staro inačico S5000, katera je imela stekleno lečo - te imajo pa plastične.

Ti lahko pošljem par fotk iz tega fotoaparata, da boš videl, kako sem jaz kot čista začetnica naredila par lepih fotk.

Aja, sicer pa je v temi lepe fotke ena - ali dve fotki objavljeni, kateri sta slikani s tem fotoaparataom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Pupek, se spomnem tvojih sličic in tudi tvojega komentarja o tem fotoaparatu, predhodniku. Sem mislil, če ga poseduje in uporablja še kdo drug. Tako, že dalj časa z nekaj več izkušnjami. Ker mu pri meni pač ne bo lahko in bo moral preživeti svašta, pa da ne bi na hitro opešal. .)

Pa vseeno hvala.

Anybody else???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, sicer ne bo veliko informacij. Lastnik S5500 postal v ponedeljek 7.3.05. Zaenkrat krasen. Super izdelano ohišje, dobro sede v roko, funkcje krasne (kako kvalitetne bomo še videli), zooma puna kapa, cena odlična v primerjavi z konkurenco, barve na izdelanih fotografijah več kot odlične (verjetno ene boljših) :OK:

Več se bo pa izkazalo, čez nekaj časa, ko se več fotk naredi z njim. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom na dolgo in široko razglabljal (za take stvari so testi na http://www.dpreview.com in http://www.e-fotografija.com), ampak moj v.d. svaka je dva tedna kolebal med tem fotoaparatom in Canonom S1 IS (primerljiv kakovostni in cenovni razred)..

odločil se je za Canona iz sledečih razlogov:

- IS (image stabilizator, ki dejansko zelo pomaga v slabših svetlobnih pogojih (gozd) pri velikih goriščnih razdaljah (jager v gozdu))

- kvaliteta slik (bolj žive barve na istih motivih) -> posledica drugačnih tipal in procesorjev (to dejstvo se nikjer ne reklamira, pa je 100x bolj pomembno kot megapixli in ostala navlaka)

- izdelava ohišja (bolji občutek v rokah, ipd.)

Canon je že kupljen in zadovoljnemu lastniku ni žal, ti se boš pa moral odločit sam...

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ vrtljiv zaslonček (še vedno branim Canona)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem kolebal med Canonom in Fujijem. Pri meni je zmagal slednji zaradi:

-Canon nima makra (osebno mi to veliko pomeni)

-vrtljiv zaslonček mi predstavlja večjo možnost poškodb (sem pač malo bolj neroden), tako da mi ta prednost ne pomeni nič.

-Fuji lepše sede v roko (že tako se mi roke tresejo) zna biti da od... :beer2:

-Stabilizator bi znal biti boljši v Minolti Z5, čeravno se sicer samo po 2 dneh uporabe Fujija ne smem pritoževati okoli tresenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa, seveda, veliko je testov,ki ti lahko pomagajo o odločitvi. Najboljšega fotiča pa tako ali tako ni, pa ga tudi nikoli ne bo (hvala bogu). Odločiti se mora vsak sam, kateri mu najbolj ustreza. (kot pri ženskah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Canon ima samo eno veliko napako - veliko ljudi ga ima več na servisih kot v uporabi......... preverjeno! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

mogoče bo tvoj stric imel celo srečo... poznam človeka, ki popravlja fotoaparate Canon........ je bolj :grim delal kot :grrr

vsakemu pa svoje seveda......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Canon ima samo eno veliko napako - veliko ljudi ga ima več na servisih kot v uporabi......... preverjeno! :BUA:

mi imamo doma dva (powershot G3 in ixus400),enga 3 leta in enga 2 leti...uporabljata se res ogromno (btw,slučajno obstaja kšna funkcija 'števec slik'?) in delata skoz BP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

dajmo se fokusirat na vprašanje, drugače bo tule spet obsedeno stanje

vaš lastnik Canona

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nato poreče HHVulgaris?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nato poreče HHVulgaris?

Dilema, dilema...

Fuji mi je zelooo všeč. Canon pa ima stabilizator. Dobra stvar, a po drugi strani še nekaj več, kar gre lahko v franže. Na nek način sem pristaš robustnosti in enostavnosti. Za daljše posnetke je stativ itak nuja. :hmm:

Jebela, na vem, no....

Se priporočam še za kakšen vtis, za dosedanje pa prisrčna hvala.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!