Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

Strinjam se s tabo Ike da je to najbolš počet na dirkališču ki pa ga pr nas nimamo,bratov hrvatov(tatov)ne maram in jim ne dam zaslužt,na cesti pa tega raje ne bi probaval,čeprav ne rečem da nisem.Morebit če bi mel sponzorja za prave gume,pa tud človeka da te usmeri in pove kaj delaš prov in kaj ne,pa kok je vzmetenje naštelano,skratka cel kup faktorjev.Drgač pravjo da si kot dirkač,strokovnjak za to pa bi nam lahko kej svetoval glede tega,kar smo se že pred cajtom neki menli tu na forumu pa je pol vse potihnalo.Mene pa nastavitve vzmetenja zlo zanimajo in verjamem da bi se našel še kdo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Strinjam se s tabo Ike da je to najbolš počet na dirkališču ki pa ga pr nas nimamo,bratov hrvatov(tatov)ne maram in jim ne dam zaslužt,na cesti pa tega raje ne bi probaval,čeprav ne rečem da nisem....... pa tud človeka da te usmeri in pove kaj delaš prov in kaj ne,pa kok je vzmetenje naštelano,skratka cel kup faktorjev

Billy, jaz sem bil na kolenu prej kot na riti, po kareri sem se tudi že vozil. Sicer pa zgoraj navedeni razlogi niso problem. Zberi denar, pa pojdi z mano 9. maja na Panoniaring, kjer nemški inštruktorji organizirajo motoristični trening pravilnega reagiranja in vožnje po pisti.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izvleček:

An diesem Tag soll den Teilnehmern der Einstieg in das Rennstreckenfahren erleichtert werden, und denen, die vielleicht schon Rennstrecke gefahren sind, aber noch nicht auf dieser Strecke, eine gute Linie gezeigt werden.

Oft haben wir auch Leute, die eigentlich nur Tourenfahrer sind und sich bei unserem Training einfach nur mehr Fahrsicherheit durch Üben von Extremsituationen erfahren wollen. Dazu eignet sich so etwas natürlich gut, denn auf der Rennstrecke kommt mir kein Auto entgegen (sollte zumindest nicht!), es gibt keine Bäume am Straßenrand und es rennen auch keine kleinen Kinder in die Fahrbahn oder so.

1. Ein ganz wichtiger Bestandteil und Grundvoraussetzung für das sichere Befahren der Rennstrecke ist die Theorie. Der Instruktor bereitet Euch mental auf das Rennstreckenfahren vor, wo die Bilder etwas schneller ablaufen und die Kurven wie aus dem Nichts auftauchen!

2. Nach einem kurzen Kaffeepäuschen steigen wir gleich in die Lederklamotten und los geht's. Wir treffen uns alle im Kreis und die Aufmerksamkeit richtet sich erstmal auf das Motorrad des einzelnen. Es werden Fahrwerkseinstellungen gezeigt, die für die Rennstrecke am besten sind; es geht also allgemein mal um den technischen Zustand der Mopeds.

3. Dann kommen wir zu kleinen Handlingsübungen mit unseren Bikes. Das alles soll uns mal die Angst vor dem Bike nehmen, lockeres Umgehen damit macht nämlich alles viel leichter.

4. Um für die besonderen Bedingungen beim Rennstreckenfahren vorbereitet zu sein, werden hier spezielle Übungen gefahren. Da geht es zum Beispiel um Beschleunigungs- und Bremsübungen und ähnliches.

5. Als Abschluß des VORMITTASG kommt dann immer dieser lustige Teil- die Gleichgewichtsübungen auf dem fahrenden Motorrad!

6. Am Nachmittag geht's dann schon richtig zur Sache. Jeder hat den Streckenverlauf inzwischen im Kopf und das ist die Voraussetzung zum Schnellerfahren. Wieder in Gruppen nach Fahrkönnen eingeteilt geht es jetzt schon richtig zur Sache. In der Gruppe hintereinander, mit Überholverbot, geht es schon recht schnell dahin. Es wird hier eine gute Linie gezeigt, auf der man gut und ohne Streß um den Kurs kommt. Eine Ideallinie als solche gibt es nicht, denn das ist absolut vom Fahrzeug des einzelnen abhängig. Mit einer 125er kann ich wesentlich spitzer in die Kurve reinstechen, während ich mit einem großen Superbike schön rund fahren muß. Die Runden werden jetzt durch die Übung, die jeder erlangt, immer schneller und bleiben trotzdem sicher. Der Instruktor fährt immer noch mit, dann allerdings mal vor und mal hinter dem ersten der Gruppe (es wird durchgewechselt!) und der Instruktor wird Euch dann auch schon mal in die Linie reinbremsen, wie es halt im freien Training auch am Anfang passieren wird. Und wer dann schon vorbereitet ist, wird nicht erschrecken und genauso seine Linie weiterfahren können, wie er es möchte! Jeder kann bei diesen Fahrübungen auch die Gruppe wechseln, wenn er sich der Geschwindigkeit, die gefahren wird, nicht mehr gewachsen fühlt!

Vse skupaj traja en dan, od cca 9.00 do 18.00. Od tega si okoli 6 ur na motorju. Stvar stane 125 Eurov. Vozi se v vsakem vremenu. Če imaš namen, se čimprej prijavi, ker bo sicer polno. www.actionbike.de/

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

sta pa na sliki dva razlicna stila:

1. voznik "tisci" motor k tlem,sedi vec ali manj normalno na motorju (ni presedel,upam da se ne motim; ghost daj glas!) in s kolenom "otipava" tla

2. je pa klasicni hang-off,rit samo na pol na sedezu,koleno ven na tla.

upam,da se ne motim prevec.

Ice voznik 1 se je presedo, ga poznam in mi verjami in to kar tako kot pa v vsakem drugem ovinku, ko se malo hitreje pelje.

Druga stvar je voznik 1 je cca 2 do 3 x hitrejši od voznika 2.

Je pa res da je voznik 2 bolj na vstopu v ovinek, voznik 2 pa gre proti iztopu.

Kar se tiče otipavanja maš pa prav, tipa, da vidi kje je motor in koliko je še rezerve.

Definitivno pa gre za isti ovinek in to takozvani Pesniški ovinek, saj veste oni iz 24 ur.

Pa še replika g. IKU Dolanc nena se zajebavaj, da ti še ni ratalo, fantje to je večkratni državni prvak 600 super sport, tako da naj ne bo tako skromen, a ne divjak.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za intermezzo...

nisem sicer (srecni) lastnik kaksnega sportasa, ampak vsekakor se molto strinjam z zacetno teorijo "vaja dela mojstra".

sem mislil, da se 125 endurasa ne da tak polozit, da bi mel svaljke na robovih gum... pa so me prepricali, da se da. en taki sexy 180stopinj ovinek je na pagu smer novalja - simuni, kjer sem se enih 40krat predrkal gor in dol, dokler nisem dobil feelinga in prav lepo posteno naguzval robove svojih malo sirsih dunlopk (trailmaxa!!!)

zdaj pa sledi vprasanje: prevozil sem cca 20.000 km z istim motorjem, vecinoma ne commuting, ampak daljse ture. logicno se mi zdi, da je zacetek sezone kar se tice feelinga dost drugacn ko konec... ampak al je to v naravi endurasev al zakaj kljub dolgemu predrkavanju na nasih (gladkih) stajerskih cestah (+dolenjska) ne morem/upam polozit do konca....

ghostie & co z mojega konca, pa tisti ki ste prej bli na 125 enduro... recte kako...!

Speed king

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Drgač pravjo da si kot dirkač,strokovnjak za to pa bi nam lahko kej svetoval glede tega,kar smo se že pred cajtom neki menli tu na forumu pa je pol vse potihnalo.Mene pa nastavitve vzmetenja zlo zanimajo in verjamem da bi se našel še kdo!

Res je da sem se lep čas uspešno podil po pistah, tapravi strokovnjak ravno nisem, sem se pa zelo veliko naučil, predvsem na evropskih dirkah, kjer dirkači ne skrivajo stvari med sabo.

Vzmetenje je zelo dolga in specifična razlaga, ki je ni možno razložit kot pravljico ali kaj podobnega. Od konca leta 1996, ko sem zapustil piste opažam, da vozniki premalo pozornosti posvečajo vzmetenju, ki pa je zelo, zelo pomembno.

Vsak problem oziroma nepravilno delovanje ali nastavljenost se rešuje posamično. Delam v motoristični trgovini - servisu in sem dnevno v stiku z različnimi motorji, kjer sem v teh letih že mnogim nastavil in sinhroniziral vzmetenje. Vprašaj ali direktno opiši kaj se ti dogaja - kje je problem, pa bomo vidli kaj se da nardit.

Kdor maže, ta vozi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puzdaulen ike!

Kot verjetno veš vozim ZZR600, menda kot praviš, si ga tut sam vozil z gumami Z1. Omenil si, da centralštender potegne po tleh, pri ekstremnem nagibu. Zanima me, kako se ta reč kej obnaša, ko ga hudo nagneš-"na koleno"...a zelo protestira zarad štenderja-možnost padca Kaj nardit zarad te centralne tace.

Sicer pa na koleno pri tem motorju-v bistvu so stopalke dokaj nizko postavljene(primerjava z super sport) Glede na to, da je ta prvo kontrola na kolenu, pol se morš kr zlo presedet,da ni ta prvo stopalka na tleh

Sploh pa ti prvi kilometri letošnje sezone..asfalt še hladen, gume lanske, sploh nimam občutka oprijema,stabilnosti, res pa je da sem čez zimo malo olesenel.

"No revenge means no satisfaction"

Popravil/a - Gianni dne 24/03/2002 ob 22:04:52

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gianni in ostali,o vzmetenju smo ze nekaj modrovali,poglej v arhiv.drugace pa prosim,da odpres novo temo na to,ker je dokaj specificna in vazna zadeva; da je ne mesamo pri drsnikih.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

za intermezzo...

nisem sicer (srecni) lastnik kaksnega sportasa, ampak vsekakor se molto strinjam z zacetno teorijo "vaja dela mojstra".

sem mislil, da se 125 endurasa ne da tak polozit, da bi mel svaljke na robovih gum... pa so me prepricali, da se da. en taki sexy 180stopinj ovinek je na pagu smer novalja - simuni, kjer sem se enih 40krat predrkal gor in dol, dokler nisem dobil feelinga in prav lepo posteno naguzval robove svojih malo sirsih dunlopk (trailmaxa!!!)

zdaj pa sledi vprasanje: prevozil sem cca 20.000 km z istim motorjem, vecinoma ne commuting, ampak daljse ture. logicno se mi zdi, da je zacetek sezone kar se tice feelinga dost drugacn ko konec... ampak al je to v naravi endurasev al zakaj kljub dolgemu predrkavanju na nasih (gladkih) stajerskih cestah (+dolenjska) ne morem/upam polozit do konca....

ghostie & co z mojega konca, pa tisti ki ste prej bli na 125 enduro... recte kako...!

Speed king

gumy,in kaj bi rad povedal?

Popravil/a - Ice dne 24/03/2002 ob 18:14:18

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja njega zanima zakaj ne more položit do konca, kljub 20.000 km..narejenih že na istem motorju.!

Ghost,Ike, Furioso, YZFGeorge and company..... glas !

"No revenge means no satisfaction"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ghostie & co z mojega konca, pa tisti ki ste prej bli na 125 enduro... recte kako...!

Res da zgledajo scefrane gume na 125 ccm enduro mrcini fuuuulll cooolllll. Treba pa se bo odločit, kako in kje se želiš vozit in roko na srce tvoj motor je za teren ne pa za na kolen.

Problem je tudi v tem, da proizvajalci gum ne delajo športnih gum v dimenzijah ki so značilne za enduraše ( 21" spredaj in 18" zadaj ) pa še kolesni obroč ni dovolj širok za pametno ( beri športno ) gumo.

Če te mučijo nagibi in čohanje po kolen si bo potrebno omislit drug motor, ker vztrajenje da ga z endurco nagneš na koleno ima lahko boleče posledice.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da kdor ima sebe in svoje bližnje vsaj mal rad kolenskih drsnikov ne preizkuša na cesti!

Pa rečte da ni res!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej maš prav ! Sam če je lep vreme , pa poznana cest , pa super hrapav asfalt in ni prometa , pa mal prehiter do ovinka prletiš ..... ja ja,se zgodi, tut jst mam sebe rad, pa so me moji domači misli cepit dat, da bi šahist postau, pa cepiva ni.

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislim da kdor ima sebe in svoje bližnje vsaj mal rad kolenskih drsnikov ne preizkuša na cesti!

Pa rečte da ni res!!!!

Rečem, da ni res! Sebe mam rad, pa ti povem, da do Šentila, če ne leti po kolenu, sploh ni zanimivo oz. si počasen. HEHEHE malo se hecam, ali pa tudi ne. Sicer so minli časi, ko smo po rondoju brusili drsnike, da smo vsaki mesec nove montirali, vendar če se malo hitreje pelješ moraš tu pa tam malo čohnit, da vidiš kje je meja. Če cesto dobro poznaš to ni doben problem. Nikakor pa ne na silo kje probar čohat, ker slej ko prej čohneš kam v jarek!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Usaj tok počak, da dež mau cesto spere poj pa sprobavej.

Da nauš prehitr u jarku pristou. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič pri 13ih letih, uspe pa tako da se lepo na ovinku nagneš skupaj z motorjem - uležeš še v ovinek :yea2:

Teža telesa mora biti prenesena v smer v katero poteka zavoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUU to pa mi je ostalo full v spominu, 1983, Črnokalski levi oster ovinek za navzgor (tam kjer se vedno prevračajo kamioni), Suzuki GSX 1100, na poti proti Grobniku, nepozabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni glih tko preprosto, da sam motor nagneš - če to nardiš boš prej s tačko na tleh kot pa s kolenom (razen če padeš)

nogo je treba dat tud v en tak čuden položaj, pol pa gre :rolleyes:

no, vsaj men je tko ratal... :doze:

drgač pa mislm, da maš v eni lanski številki AM-a vse to lepo razložen - mal poglej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni glih tko preprosto, da sam motor nagneš - če to nardiš boš prej s tačko na tleh kot pa s kolenom (razen če padeš)

Pravim, da se nagneš skupaj z motorjem, to pa seveda pomeni da če hočeš po kolenu je samoumevno, da potisneš koleno malo naprej oz. ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim, da se nagneš skupaj z motorjem, to pa seveda pomeni da če hočeš po kolenu je samoumevno, da potisneš koleno malo naprej oz. ven

ja mogoče tebi

men, ki sem bolj počasne pameti je mogu kolega pokazat, pol je pa šlo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!