Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

teb vrjemem praktično vse kar napišeš..sama ušesa in oči so me ko kaj spesniš..

razloži prosim...on topic če se le da...moje mnenje : izpeljevanje iz ovinka+velik nagib+prepočasna vožnja+on off gas = enako velika verjetnost da sprednje kolo zdrsi....

da čujem tvoje mnenje

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razloži prosim...on topic če se le da...moje mnenje : izpeljevanje iz ovinka+velik nagib+prepočasna vožnja+on off gas = enako velika verjetnost da sprednje kolo zdrsi....

da čujem tvoje mnenje

Pomoje ti je hotel samo povedat da se zna peljat po kolenu in hitro, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je normalno da v prvem delu ovinka se gas ne dodaja:))

verjemi da če greš prepočasi iz ovinka in cimaš on off gas je večja verjetnost da boš padel kot pa če ka pelješ na nož

Kot je ugotovil že biker77, je to čisto "turistično" odpeljan ovinek, kar se na cesti tudi spodobi. Se da tudi hitreje odpeljat, gume in asfalt bi zdržali tudi večjo hitrost in nagib, ampak res ni nobene potrebe po vožnji na ful, hard bremzanju do zadnjega metra in odpiranju, ko še čist ležiš.. To sodi na dirkališče.

Kar se pa tiče gasa v prvem delu ovinka.. Na dirkališču imaš gas takoj ko popustiš bremzo ni te pauze vmes, na cesti pa, dokler ne bo organizirana Velika nagrada Rid, po takšnem početju ni potrebe :)

Drugače pa ja, kadar si na meji, te lahko on/of gas drago stane, ampak pri tempu s posnetka ne bi motor niti trznil :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem prebral preden sem začel pisat prvič na to temo.....in dal svoje mišljenje glede krožnih....še dobro da je nekdo postiral video kjer je celo popoln mini tečaj v varnem okolju(nisem videl šol...bolnic..in podobno v bližini):))

Po skoraj desetih letih se ponovno javljam na tale originalni post......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po skoraj desetih letih se ponovno javljam na tale originalni post......

No lepo Gianni zdaj je že čas (če nisi že vmes) da narediš poln report če si v tem času "po kolenu" kaj drsal....kje in kako prvič....občutki itd:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo Gianni zdaj je že čas (če nisi že vmes) da narediš poln report če si v tem času "po kolenu" kaj drsal....kje in kako prvič....občutki itd:))

:lol1::)..prav smešno mi je brati tele poste za nazaj..ne, reporta ne bo, pa tudi vmes ga ni bilo, ostal je le za tiste, ki me poznajo v živo, človek se v desetletju postara :yes:, sicer še v enem kosu, pišem samo še o pomislekih,..npr:

....sicer pa...po vseh teh letih, razvoju motociklov...po prevdarnem premisleku..o vsem skupaj..po kilometrini...po videnih prometnih, po izgubljenih....nekako ostajam redkobeseden :) .

Popravljeno . Popravil Gianni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po dolgem času se mal oglasim v tej temi.. Počasi in z razmišljenjem o tehniki, ki je seveda še daleč od idealne, je tudi koleno prišlo samo po sebi. Vaši nasveti so mi pomagali, da to počnem po mojem občutku precej varno... Lp

post-33176-0-32400300-1311932084_thumb.jpg

post-33176-0-16219100-1311932154_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep posnetek :D:yea2: ! Še kup rezerve haha, kje so še stopalke :evilgrin: :P .

Sploh ni treba "divjat" ali "noret", kot ima večina v mislih.. lepo z enakomerno hitrostjo vstopiš, nagneš motor in izstopiš z ovinka, noben riziko. Je pa res, da morajo biti ogrete gume

in nasprot ti ne sme nihče po tvojem pasu pride,t in peska ne sme bit, in še par takih faktorjev, ki jih marsikdo ne upošteva, čeprav so verjetni na takih odsekih, ker to pač ni dirkališče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nasprot ti ne sme nihče po tvojem pasu pride,t in peska ne sme bit, in še par takih faktorjev, ki jih marsikdo ne upošteva, čeprav so verjetni na takih odsekih, ker to pač ni dirkališče ...

pa sej ni noben dirkal? :unsure:

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nasprot ti ne sme nihče po tvojem pasu pride,t in peska ne sme bit, in še par takih faktorjev, ki jih marsikdo ne upošteva, čeprav so verjetni na takih odsekih, ker to pač ni dirkališče ...

No, jst sem se recimo minimaliziranja tega rizka na začetku lotil tako, da sem si zbral samo 3 ovinke v razdalji 1km... Takrat te težko kaj preseneti, ker je čas med enim in drugim trenutkom ko se pelješ skozi isti zavoj zelo majhen, cca. 3min.. In medtem ko se pelješ nazaj opazuješ ovinke, če je slučajno padej na cesto kakšen storžek, se pojavil kakšen kamen, itd.. Ta dejavnik tveganja sigurno precej zmanjšaš na ta način.. Postane pa dolgočasno... Ampak omogoča več razmišljanja o sami tehniki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej ni noben dirkal? :unsure:

:P

Res je .. sam sliko je mal bolj nagnu :lol:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nasprot ti ne sme nihče po tvojem pasu pride,t in peska ne sme bit, in še par takih faktorjev, ki jih marsikdo ne upošteva, čeprav so verjetni na takih odsekih, ker to pač ni dirkališče ...

Drugače je bil ta komentar Justin precej nekoristen..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je .. sam sliko je mal bolj nagnu :lol:

Maus, tut če Miki:)... slika je nagnjena, ker je odrezana s posnetka, ko je na zadku motorja pred mano bila nameščena kamera.. Sm mislu da si dovolj bister, da boš to vidu sam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, tut če Miki:)... slika je nagnjena, ker je odrezana s posnetka, ko je na zadku motorja pred mano bila nameščena kamera.. Sm mislu da si dovolj bister, da boš to vidu sam ;)

res hvala, da si mi pojasnil... sem mislil, da je en čepel na cesti pred motorjem ...

še veliko podrajsanih drsnikov ti želim :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res hvala, da si mi pojasnil... sem mislil, da je en čepel na cesti pred motorjem ...

še veliko podrajsanih drsnikov ti želim :yea2:

Hvala, veliko užitkov na motorju tudi tebi.. čeprav nas vreme mal heca tele dni :) pa bo že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak na mestu. Korist je odvisna od tistih, ki ga berejo :)

Glej še enkrat ti razložim.. Izpostavil si stvari, na katere motoristi nimamo vpiva. Če se bo avto pripeljal po tvojem pasu, je neugodno v vsakem primeru (res je manj možnosti odreagirat če si na kolenu.. al pa tut ne).. Pesek na cesti tut ne pometamo, tako da tam ko je, je treba pač pazit.. In kaj boš ti tuki upošteval???? To, da boš prestavil avto z nevidno močjo, če se pripelje po tvojem pasu?? Al boš z očmi odstranu pesek, ko ga vidiš??.. Če si motorist, si te nevarnosti, ki prežijo na tebe na vsakem ovinku moral sprejeti že pred nakupom motorja... Če imaš o tem pomisleke, ti svetujem da stvar prodaš in si kupiš balinčke ;) peace

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej še enkrat ti razložim.. Izpostavil si stvari, na katere motoristi nimamo vpiva. Če se bo avto pripeljal po tvojem pasu, je neugodno v vsakem primeru (res je manj možnosti odreagirat če si na kolenu.. al pa tut ne).. Pesek na cesti tut ne pometamo, tako da tam ko je, je treba pač pazit.. In kaj boš ti tuki upošteval???? To, da boš prestavil avto z nevidno močjo, če se pripelje po tvojem pasu?? Al boš z očmi odstranu pesek, ko ga vidiš??.. Če si motorist, si te nevarnosti, ki prežijo na tebe na vsakem ovinku moral sprejeti že pred nakupom motorja... Če imaš o tem pomisleke, ti svetujem da stvar prodaš in si kupiš balinčke ;) peace

Lej, ne bi rad polemiziral tri dni, ker so stvari jasne.

Motorist, ki mu je kaj do tega, da preživi, pač vozi tako, da lahko v primeru takih situacij (ki so realne) odreagira.

Balinčke potem kupujejo tisti, ki se skantajo in so kriplji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, ne bi rad polemiziral tri dni, ker so stvari jasne.

Motorist, ki mu je kaj do tega, da preživi, pač vozi tako, da lahko v primeru takih situacij (ki so realne) odreagira.

Balinčke potem kupujejo tisti, ki se skantajo in so kriplji ...

In zato ti priporočam, da iščeš svoje mesto v temi ala Easy Rider, konstruktivne nasvete vožnje po kolenu pa pustiš tistim z dobrimi nameni in željo pomagati.. Do zdej v zgodovini te teme nisi dal še ene uporabne informacije... Pa ne samo po mojem mnenju ;) Pač dejstvo je da si vedno neki proti.. Krivemu kurcu svaka dlaka smeta :P

Popravljeno . Popravil Karai
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam

@Justin

Brez zamere, ampak za moraliziranje je na motosvetu odprtih XXXXXX tem. Ta tema je namenjena vožnji po kolenu, tehniki vožnje, izkušnjam, nasvetom, itd.. Če imaš kakšen nasvet kako se da bolj prav, bolj varno, itd peljat po kolenu, potem kar, drugače pa prosim feel free premaknit pomisileke primernosti tovrsntega početja na cesti v katero izmed za to primernih tem. Ni treba lih v vseh temah na MS eno in isto. Hvala.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam

@Justin

Brez zamere, ampak za moraliziranje je na motosvetu odprtih XXXXXX tem. Ta tema je namenjena vožnji po kolenu, tehniki vožnje, izkušnjam, nasvetom, itd.. Če imaš kakšen nasvet kako se da bolj prav, bolj varno, itd peljat po kolenu, potem kar, drugače pa prosim feel free premaknit pomisileke primernosti tovrsntega početja na cesti v katero izmed za to primernih tem. Ni treba lih v vseh temah na MS eno in isto. Hvala.

Eni ala Justin,ki se sploh ne znajo peljat tako ali drugače pač serjejo po vseh temah.Za kaj druga itak niso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1::)..prav smešno mi je brati tele poste za nazaj..ne, reporta ne bo, pa tudi vmes ga ni bilo, ostal je le za tiste, ki me poznajo v živo, človek se v desetletju postara :yes:, sicer še v enem kosu, pišem samo še o pomislekih,..npr:

....sicer pa...po vseh teh letih, razvoju motociklov...po prevdarnem premisleku..o vsem skupaj..po kilometrini...po videnih prometnih, po izgubljenih....nekako ostajam redkobeseden :) .

Sicer pa...ZX-12R..je šla po kolenu takole...

Popravljeno . Popravil Gianni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa...ZX-12R..je šla po kolenu takole...

Popravljeno . Popravil Gianni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne rata mi prilepit fotke :(

Še en poizkus..da vidmo :)

ZX-12R..na podnu :) :)

post-66-0-05990400-1311947595_thumb.jpg

končno prilepu :surrender:

Popravljeno . Popravil Gianni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!