Skoči na vsebino

Po kolenu


Gianni

Priporočene objave

jaz bi tut enga 'mojstra' rabil da bi me naučil drsat s kolenom  :blush:  :rolleyes:

Pridi na Marija Reko. Če se tam ne naučiš drsat s kolenom, se ne boš nikoli :D .

post-1098-1117733871_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se tudi priporočal za kakšnega inštruktorja..  :)

Najboljš inštruktor je izletna cona (lohk tud travnik), dobre gume, dober asfalt, pa da te boli k... za motor (če ga streseš) ... pogojno tudi dober ovinek .) Inštruktor ti pa pomoje reče samo to... da postopno skoz hitreje... pa tekoče (nič cukanja in "zaletavanja"). Lahko se pa tudi motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma finta v vsem je to kako se pred ovinkom nastaviš (naj me kdo popravi, ja gregs .) ) Če si pred ovinkom u dobri poziciji boš tudi ovinke lepo spelu. Če si prepozn in se v ovinku še popravljaš......adijo koleno :yea1: je pa neki tudi res, d prideš do kolena se ne smeš ustrašit ovinka in žlajfat ku matast. OK, spet ne smeš notr zapelat ku tramvaj :slap: ma neki normalnga pa se sam preložiš in nagneš pa čakaš in čakaš in čakaš in konc ovinka... neč prdrsalo. Gremo še enkrat :lol: itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako pa ne, a misliš da sem naftni šejk da si lahko vsak dan drug motor kupim 

GhostRR ima čisto prav... in na takem mestu se običajno najmanj poškodb zgodi... tako na tebi kot motorju... a vseeno niti ni potrebno pasti, če le pravilno slediš navodilom nekoga, ki zna... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a vseeno niti ni potrebno pasti, če le pravilno slediš navodilom nekoga, ki zna...  :grim

no pol me boš pa naučil :rolleyes: .... em a se voziš kaj po naših krajih :blush: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pri počasnejših ovinkih kaj uporabljate zadnjo bremzo? Jaz jo skoraj vedno, ker se mi zdi da je boljša kontrola skozi ovinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pol me boš pa naučil  :rolleyes: .... em a se voziš kaj po naših krajih  :blush:  O:-)

Kaj pa vem... Povabi, pa pridem... :D :grim

Sicer me desno od Radgone bolj malokrat zanese, ampak za fajno furo pridem povsod... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pri počasnejših ovinkih kaj uporabljate zadnjo bremzo? Jaz jo skoraj vedno, ker se mi zdi da je boljša kontrola skozi ovinek.

Ma zadnjo je dobro uporabljati (skoraj) vedno. Edino pri prestavljanju pri manjših hitrostih moraš biti bolj pozoren...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... Povabi, pa pridem... :D  :grim

Sicer me desno od Radgone bolj malokrat zanese, ampak za fajno furo pridem povsod...  :OK:

no če boš šel kaj proti Radgoni mi javi pa pridem na inštrukcije :yes: ...upam da ne boš preveč zaračunal :whistle: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@punk, Burnout, pa še kdo... Gregs, ti tudi štet zravn kot glavni instruktor (boš še mene kej navadu ;) )

Sobota 18. junij in nedelja 19. junij sm js frai zato dejmo skoristit cajt pa jt nekam kjer se da pilit kolena... priporočam... :hmm: ....hmm :hmm: SENOŽEČE. Ovinki lepi dolgi koleno potleh nekje pri 180km/h + :lol: bo hudo za prvič :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism bral cele teme,mogoč je že kdo povedal...

jst sm jih že kr ene par vidu,k se matrajo s kolenom po tleh,že skor splezajo dol z motorja pa ni nič...to pa zato,ker tiščijo koleno nekam naprej,namest bolj pravokotno stran od motorja.še najlažje bi to pokazal s kšno sliko,ampak sej pomoje razumete kaj ččem povedat.

če grem jst s ktm-om na enduro mitaskah po kolenu,boste šli pa v s cbr-kam tud,kaj kaj kaj :P nene,hecam se...kr počas probavat pa trenirat,na enem znanem preglednem ovinku al pa parkirplacu,pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d se ne bo kdo ustrašu, ne res, Gregs kje je najbl fajn cesta za to delat... Ride so prevč obiskane, ne gre tm :grrr pa še sama zjala so gor :BUA:

1. Idrija - Kalce, so lepi nezaprti ovinki, asvalt špica :OK: prometa skorej nč :)

2. Rakitna :? Gregs bi ti kej več o tem placu...

3. Ajdovščina - Col, kar zanimivo, čeprou so ovinki mal čudni :hmm: Nosjo mal vn, pa kratki so... razn dveh :OK:

4. Gerovo, o tem ne bi :slap: :grrr

5. Marija Reka, za primorce daaaleč

6. Golica, isto ku marija

7. Zdej pa mi je zmankalo idej

8. Nja, maybe una cesta s pivke proti Ilirski Bistrici :hmm: mam v spominu d je kar neki lepih ovinkou sam asvalt ni lih, morda pa se tudi motim :hmm:

Še kdo naj odda predloge in informacije o lepih odsekih :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

d se ne bo kdo ustrašu, ne res, Gregs kje je najbl fajn cesta za to delat... Ride so prevč obiskane, ne gre tm :grrr  pa še sama zjala so gor :BUA:

1. Idrija - Kalce, so lepi nezaprti ovinki, asvalt špica :OK: prometa skorej nč :)

2. Rakitna  :? Gregs bi ti kej več o tem placu...

3. Ajdovščina - Col, kar zanimivo, čeprou so ovinki mal čudni :hmm: Nosjo mal vn, pa kratki so... razn dveh :OK:

4. Gerovo, o tem ne bi :slap:  :grrr

5. Marija Reka, za primorce daaaleč

6. Golica, isto ku marija

7. Zdej pa mi je zmankalo idej

8. Nja, maybe una cesta s pivke proti Ilirski Bistrici :hmm: mam v spominu d je kar neki lepih ovinkou sam asvalt ni lih, morda pa se tudi motim :hmm:

Še kdo naj odda predloge in informacije o lepih odsekih :OK:

Kaj pa Mobikrog? Grobnik? Panonnia Ring?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če boš šel kaj proti Radgoni mi javi pa pridem na inštrukcije  :yes: ...upam da ne boš preveč zaračunal 

Ne računam nič... :grrr Razen če imaš kakšno fajn sestro ali sestrično, se lahko zmeniva v naturalijah... :whistle: :lol1: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrstni red učenja bi bil seveda v idealnih pogojih takle:

Mugello, Panonia, Grobnik, Mobikrog... (dodaj sam poljubno pisto)

Ker pa vedno ni vse idealno, je potrebno poiskati približek.

Seveda tega približka ne bom objavljal javno, lahko pa se zmenimo enkrat nekje (kje in kdaj, pa se lahko zmenimo po PM, da ne bo zijal). Kdaj je lahko recimo naslednja sobota 10., lahko nedelja 11., lahko... (poljubno si vsak vpiše).

Skratka: če bi si kdo res želel kakšnih navodil in da v kolikor toliko varnih razmerah stvar sproba, naj mi napiše na PM, pa se bomo zmenili.

Mimogrede: če mi uspe dobiti Mobikrog za kakšno razumno ceno, se lahko en dan dobimo tudi tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez bi tut. Evo še dokaz da se tut z mojim motorjem to da počet: KLIK

... sem sicer enkrat probaval samo se malo presest v zicu pa mi je kuj zadnjo gumo odneslo, verjetno se je treba presest pred ovinkom in ne v samem ovinku, ne? :slap:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem sicer enkrat probaval samo se malo presest v zicu pa mi je kuj zadnjo gumo odneslo, verjetno se je treba presest pred ovinkom in ne v samem ovinku, ne?  :slap:

Vsekakor, B., vsekakor... ne presedaj se v ovinku... nikoli... :grrr... razen, ko se spremeni iz npr. levega v desnega... .)

Celoten manever mora biti izveden pred vstopom v ovinek: zaviranje, presedanje, primerna hitrost... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: če mi uspe dobiti Mobikrog za kakšno razumno ceno, se lahko en dan dobimo tudi tam.

K smo mi z avtomobili hodil je blo do 10 avtov (neglede na to koliko manj jih je) 50.000 SIT za en dan (mislim da 9h-20h), za vsak avto nad 10 pa še dodatnih 5.000 SIT, tko da če so cene še iste, bi se v primeru da se zbere vsaj 10 folka ali več, pršlo vsakega 5.000 sit, kar je pa v primerjavi z grobinkom recimo zlo majhen strošek za celodnevni najem piste :)

Verjetno bi šu še jst pogledat, če bo pršlo do tega :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez sem tut pripravljen riskirat tistih 5k SIT (pa če bi se to dalo čim prej, dokler mam še stare gume gor, da ne bom novih kuru :P - recimo še v juniju?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da rabiMO :P samo še enga k bo Tomljeta poklical, kandidatov je očitno zadost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!