Skoči na vsebino

20. obletnica svetovnega dne brez mesa


SiR

Priporočene objave

Če opazite kakšno čudno dvonožno bitje,ki se sredi Ljubljane pase na kakšnem travniku,ob tem obilno mljaska,se mu spahuje in veselo spušča raznorazne toplogredne pline v atmosfero.........potem je to definitivno Klimbra.

Vegeterjanci spuščajo toplogredne pline......dokazano!!!!!!!!!

Dajmo jih odstarnit s planeta Zemlje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje ob morju, borovci, 25 v senci, vročina prehaja v večerno toplino.

žar. z briketnim ogljem, nekaj bukovih drv za aromco.

perutničke, predhodno na dolgo in kvalitetno marinirane, se obračajo.

zraven čevapi samo z soljo, poprom in česnom. srednje pečeni, zelo sočni.

vejica rožmarina, s katero poleg pivca nanašam preostalo marinado.

domač koruzni kruh, malce položen na razbeljeno rešetko.

mlada čebula, narezana ostala zelenjava, pokapljana z domačim bučnim oljem in soljo.

malo pivo, ohlajeno v morju.

:doze:

---

naj me nekdo poskusi prepričat, da naj bom vegetarijanec. celo film so posneli na ta račun (mission impossible, vseeno kateri del).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje ob morju, borovci, 25 v senci, vročina prehaja v večerno toplino.

žar. z briketnim ogljem, nekaj bukovih drv za aromco.

perutničke, predhodno na dolgo in kvalitetno marinirane, se obračajo.

zraven čevapi samo z soljo, poprom in česnom. srednje pečeni, zelo sočni.

vejica rožmarina, s katero poleg pivca nanašam preostalo marinado.

domač koruzni kruh, malce položen na razbeljeno rešetko.

mlada čebula, narezana ostala zelenjava, pokapljana z domačim bučnim oljem in soljo.

malo pivo, ohlajeno v morju.

:doze:

---

naj me nekdo poskusi prepričat, da naj bom vegetarijanec. celo film so posneli na ta račun (mission impossible, vseeno kateri del).

Kdaj povabiš?????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste gledali včerajšnja Trenja, vas prosim za kako mnenje.

Moje: Jadranka in njej podobni :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debate na tako primitivnem nivoju že dolgo nisem videl :SS :SS

Še posebej od tistih ki so trdili, da je človeštvo na višjem razumnem nivoju in se lahko osvobodi krvave želje po mesu (flesh-U) :SS :SS :SS

Tolk sem bil razburjen, da sem takoj mal svinske nogice v žemljico stisnil! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,jaz si ne predstavljam kako bi poleti na kakšnem pikniku ali veselici jedli hrano brez mesa! :BUA:

Pečeš čevape pa mal jih s :beer1: zalivaš pa lepo diši..mmm,ma ni varjante,da bi to spustu! :grrr

Greš na veselico pa ti dajo krožnik solate namesto pleskavice.... :grrr

Bo počas dost,ker sm že lačen! :yea1:

Lep pozdrav Jadranki! :fight2:

:lol1:

Popravljeno . Popravil tato
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste gledali včerajšnja Trenja, vas prosim za kako mnenje.

Moje: Jadranka in njej podobni :SS

Meni je ta ženska tako zoprna.

Jaz ne vem zakaj so ti ZAJCI (beri vegetarjanci) tako vsiljivi s to njihovo zelenjavo.Če jim ne paša jest mesa naj bojo tiho in jedo samo zalenjavo im pa bomo meso.Ponavadi ko mi kdo reče da je orto vegetarjanec zaradi tega ker je proti ubijanju živali ker je to kao mučenje ,ga vprašam če je on 10000000% da zelenjave ne boli ko jo režejo in sekljajo :hmm: .

Jaz nisem še vidu da bi mi ˝mesojedci˝ kdaj imeli kakšne proteste proti zajcem. :eek: :grrr

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem vedel, kaj je bilo na sporedu v včerajšnjih trenjih, sem se raje šel v lovsko sobo po riti praskati. Več efekta, kot se razburjati nad izjavami budal, kakršne so ti "zajčki". Ma kaj zajčki, PRASCI, našim srncam travo odžirajo, barabe! .)

Samo nekaj me zanima. Ali je bilo mogoče videti, da slučajno kakšen od njih nosi usnjen pas ali usnjene čevlje? Ravno v leder hlačah verjetno ni prišel nihče od njih pred kamere, čeprav za tisto Jadranko bi si skoraj upal trditi, da jih je že kdaj imela na svoji debeli riti tudi za TV!

Pršut iber alles!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tem vegetarijancem bi bilo treba enkrat povedat, da je večina namenske vegi hrane genetsko spremenjene, poleg tega je tudi solata živo bitje, vendar, ker nas ne gleda s temi prelepimi učkami, jo lahko sesekljamo, razrežemo in požremo...toliko o moralni osveščenosti do živih bitij... <_<

pa še-če bi lačne zveri srečale otroka ali dojenčka, a mislite, da bi se začele prepirat o morali?

pa še pa še...naj vegetarijance spomnim, da solata raste iz zemlje, ki je polna mikroorganizmov in ostalin odmrlih bitjic. torej vegetarijanec=nekrofil :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste gledali včerajšnja Trenja, vas prosim za kako mnenje.

Moje: Jadranka in njej podobni :SS

Seveda! Rade volje se odzovem :lol1: Nisem sicer imel dosti časa, da bi si pogledal vse, kar so uspeli izustit, ampak tale Jadranka ga pa pihne nekam. Hehe, pa največja fora, ljudje s parolami, letaki in tablami korakajo čez mesto za boj proti mesu, oblečeni so pa v usnjene čevlje in krznene plašče :lol1: Potem se naj vsaj zavzemajo proti mučenju živali, ne pa proti mesu. Podobno, kot če bi se motoristi zbrali in organizirali protest proti proizvodnji avtomobilov, vendar bi se na protest pripeljali z njim. Torej, kot Ljubljančani radi rečete: "Kr neki!" :winkiss:

Meso vsebuje vitamine, ki so zelo pomembni v našem telesu, prevladujeta B6 in B12. Naj mi gospodična Jurasova pokaže enega krepostnega vegetarijanca! Vsi športniki jedo meso, zato da krepijo mišično maso. Če hočeš biti športnik, ne moreš živeti samo od kolerabe in zelene. Jah, sej imajo alternativo - sojino meso! Ja, to je res, ampak soja je malo predraga za vsakdanji obrok in nima takšne kalorične vrednosti kot meso. Čisto preprost primer je recimo Volk. Volkovi lovijo v tropih in lahko tečejo za svojim plenom 80km daleč. Sem prepričan, da jim ob uživanju lišajev in mahov to nebi uspelo. Pravtako Levom, Medvedom, Tigrom itd.

Potem pa Jadranka vseka še eno modro... oziroma, to sem uspel slišat... Krava spije toliko vode, da bi z isto količino lahko namakal polje s pšenico in nebi bilo lakote :blink: Em, kako veliko polje naj bi to bilo? Druga stvar je v tem, da vsi ki smo imeli kdaj opravka z žetjem pšenice vemo, da če si polje v velikosti 3 hektarov požel, si imel zrn za eno traktorsko prikolico (NE do vrha polno). In prepričan sem, da ima cela krava večjo kalorično vrednost, kot jo bo imela tale pšenica, ko bo iz nje nastal kruh. Pa sej nas učijo, da so žitarice nizkokalorična prehrana in zato odlične za hujšanje. Ste že kdaj slišali, da bi za hujšanje kdo predlagal kravje stegno? Verjetno ne. Pomoje je ženska polna raznih neargumentiranih izjav, ki znajo za 30 sekund zapreti usta nasprotniku, kje je pa te "dokaze" (kot je bil zgornji, da krava popije toliko vode kot polje pšenice) pobrala, pa se nihče ne vpraša. Verjentno niti sama ne, ker je prepričana, da kar sliši od njenih kolegov in kolegic, vse res. Mi delamo vbistvu domačim živalim uslugo, ko jih gojimo, saj se ne rabijo boriti za preživetje. Če sem že pri pšenici, tudi pleva prav pridejo pri prehrani nekaterih domačih živali, pa tudi za steljo. In tako se vse efektivno porabi. Evolucija človeka je takšna, da je človek vsejed. Na začetku se je ukvarjal z lovom (in to najstarejšo tradicijo bi zdaj tudi radi prepovedali) in nabiralništvom, potem so se ljudje ustalili in si postavili naselja, kjer so se ukvarjali z živinorejo in agrarnimi dejavnostmi, danes pa večina nismo več kmetje, kjer bi vsak gojil zelenjavo in živino zase, ampak za to obstojajo pač različni kmetijski kombinati in klavnice, kjer nam pač žival in drugo prehrano pripravijo do te mere, da jo lahko užijemo. Torej kaj je v zgodovini skupnega? Še zmeraj smo vsejeda bitja, od našega samega začetka pa do zdaj. Zakaj Triceratops ni jedel Tiranozavrov? Zato, ker je pač evolucija poskrbela, da je bilo ravno obratno. Verjetno se je prvi hitreje razmnoževal kot drugi in ga je bilo treba nekako omejiti, v tem primeru s plenilci. Majhna riba je plankton, srednja riba je manjše ribe, velika riba je srednje in manjše ribe, morski pes pa vse. In, če bi se slednji odločil, da bo živel od morske solate, bi se velike ribe tako razmnožile, da bi pojedle vse ribe pod njimi in prahranjevalna veriga bi bila pretrgana. Mi smo pač ljudje, smo na vrhu prehranjevalne verige in imamo to moč, da spreminjamo evolucijo. Pa jo je res potrebno? Dragi Jurasovi svetujem, naj na svojem vrtu odpre Jurski park za vse živalce na Svetu :yea2: Aha, še to. Ker smo ljudje pač hudo zlobna bitja (okej, včasih smo tudi), naj prosim od uživanja mesa odvadi tudi leve, tigre, medvede, varane, krokodile in druge mesojede živali in jim naj pokaže užitek v glodanju koreninic in gomoljčkov. Vsi ti mesojedci dnevno na veliko bolj krute načine ubijajo svoje plene, kot jih ubijamo ljudje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,jaz si ne predstavljam kako bi poleti na kakšnem pikniku ali veselici jedli hrano brez mesa! :BUA:

mogoče flambirane banane na žaru :lol1:

....

:OK: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona kakšno razburjenje...kot da bi mački stopil na rep...al sami sebe prepičujete, da imate prav in da niste takšni suroveži kot bi vas radi nekateri prikazali.

Jest jem meso...jebat ga všeč mi je. Ja vem da ni fajn čakat v klavnici in da se dogajajo grde-žalostne reči živalim med prevozom, v klavnici, na farmah...zato podpiram Jadranko (tudi če mr. universum HHV reče, da ima veliko rit), ker vsega itak ne bojo mogli doseči....mogoče bojo pa lahko manjše stvari dosegli(da bojo tiho...vsaj malo zadovoljni) , da bo večji nadzor v klavnicah, v reji, da bo vsak lastnik živali odgovoren zanjo in bo premislil preden jo bo nabavil in jo nato zanemarjal...in bolj humani zakoni, in krzno nekaj na kar si lahko kupi vsak tepec...ne nek simbol dame..in višjega sloja.

Če se nihče ne bi s tem ukvarjal oz. bi vsi pogledali stran....bi bile stvari še slabše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in krzno nekaj na kar si lahko kupi vsak tepec...ne nek simbol dame..in višjega sloja.

:hmm: Kengurujevo usnje - ni boljšega za moto opremo :hmm:

Tolk o pometanju pred svojim pragom. :devil:

Lina to ne leti nate ampak je splošno mišljeno!

Popravljeno . Popravil mrki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koga pa? Edino jest nisem pluvala čez vegije in čez ,,četrtkova trenja,,

In ja....da se preživet brez kenguujeve kože....komot brez napora...z nič slabšim performansom na cesti.

(če si hlod maš lahko tudi kengurujeva ušesa na čeladi in vrečko na trebuhu...pa boš še vedno hlod...če pa znaš...znaš tut brez kenguruja)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomosuzuki: glede kaloričnosti nimaš pravih predstav. Vedi, da je za pridobivanje mišične mase potrebnih več ogljikovih hidratov kot pa beljakovin. Seveda pridobivanja mase ni, če ni beljakovin vseeno dovolj, ampak weight gainerji imajo neprimerno več OH kot pa proteinov.

Tako da ono o žitaricah za hujšanje :grrr

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede udeležencev debate sem pa že v temi o lovcih napisal - večina je bila prenapetih in začuda nesposobnih normalne debate - na obeh straneh. Ona nekakšna aktivistka pa sploh ... :BUA:

Z mojim mnenjem (sploh pa z normalnim vedenjem) se je najbolj "pokrival" tisti strokovnjak za prehrano, ki je zagovarjal pestrost. Mesa tudi ne sme biti preveč, mora biti vse zmerno, predvsem pa pestro ... ne ene ne druge skrajnosti, to ne enim ne drugim ni šlo v račun. :D

Sicer pa - tisto kar je oni nekdanji mesar izjavil, je verjetno res. Če bi imeli vsi lepo eno ekskurzijo v klavnico, bi večina ljudi nehala jesti meso. Lahko je takole pisat kako je fina svinjina, ampak v klavnici bit in videti njihov proces ... to je seveda nekaj drugega.

Sem enkrat bil v klavnici, pa še to po klanju ... videl del razkosanja teleta, smrad je bil nepopisen ... verjemite, par dni mi res ni bilo do mesa, pa pravzaprav še nič nisem videl takega ... v mesu zavohaš oni vonj, ki te spomni na zelo ojačano varjanto vonja iz klavnice ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, rataj vegetarianec.

Meni meso diši. Kuhano, pečeno in surovo. in takega tudi konzumiram.

Bemti, grem kar šnicl iskat....... :yea2:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No way ... :) Meni tudi diši hehe (pečeno in kuhano, razume se :)) ... ampak poanta ostane - marsikoga bi po ekskurziji v klavnico minilo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomosuzuki: glede kaloričnosti nimaš pravih predstav. Vedi, da je za pridobivanje mišične mase potrebnih več ogljikovih hidratov kot pa beljakovin. Seveda pridobivanja mase ni, če ni beljakovin vseeno dovolj, ampak weight gainerji imajo neprimerno več OH kot pa proteinov.

Tako da ono o žitaricah za hujšanje  :grrr

Kako je z weight gainerji ne vem, zato se globje v to debato nebom spuščal. Vem samo, da je v intervjuju en zelo znan bodybuilder (večkrat državni prvak, če ne še kaj več), povdaril, da poje 20 kokošjih jajc dnevno :blink: Tudi, če vzamem riž, je njegova kalorična vrednost zelo nizka. Mogoče, pa ga weight gainerji zato pojedo večje količine in na tem temelji pridobivanje teže. Nevem, samo predvidevam. No, sem pa na eni strani izbrskal približne kalorije določenih živil:

20 dkg bijelog kruha 560 kcal

10 dkg masne salame 550 kcal

10 dkg punomasnog sira 420 kcal

Da pa hujšanje z žitaricami drži je pa 100%, saj so navedene v skoraj vsaki shujševalni dieti :grim

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!