Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

:notworthy:

Da ne bom preveč hvalil Alpos, ampak če sem malce lokal patriota, so to vrhunski kovčki glede na vložek.

Dva tavelika (41L) se dobi za ca 100€!!!

Potem pa še malo ročne spretnosti in to je to.

Za razliko v ceni se pa odpraviš na pot.

Aja pa še občutek, da si nekaj sam naredil, neprecenljivo.

alp.jpg

Ker so bili kovčki dovolj visoko montirani so dobili spodaj še povečavo.

v podaljške se pospravi celoten šotor in še kaka malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom preveč hvalil Alpos, ampak če sem malce lokal patriota, so to vrhunski kovčki glede na vložek.

Dva tavelika (41L) se dobi za ca 100€!!!

Potem pa še malo ročne spretnosti in to je to.

Za razliko v ceni se pa odpraviš na pot.

Aja pa še občutek, da si nekaj sam naredil, neprecenljivo.

alp.jpg

Ker so bili kovčki dovolj visoko montirani so dobili spodaj še povečavo.

v podaljške se pospravi celoten šotor in še kaka malenkost.

super upgrade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem letos namontiral Alposove kufre gor in moram rečt, da so se zaenkrat super obnesli :notworthy: , malo jih moram sicer še doterat, na dno kufra moram kakšno gumo dat noter in tiste kljuke na pokrove gor, to je pa tudi vse. Uporabni so tudi kot mini mizica ali sedež v campu, edin sopotnica je mal težje na motor lezla zarad njih :P

za ta denar ni boljših

Takole pa zgledajo na Elefantu :)

post-1406-0-22081100-1292487668_thumb.jpg

post-1406-0-42142300-1292487724_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice!

Kolk litrske imaš?

Daj kako fotko od blizu prpopi glede rešitve vpetja na nosilce, pa kako si jih ojačal.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice!

Kolk litrske imaš?

Daj kako fotko od blizu prpopi glede rešitve vpetja na nosilce, pa kako si jih ojačal.

36L so, ker tisti 41 so preveliki

no evo glih danes, ko sem to temo bral in imam čas sem se spomnil, da grem lahko kupit gumijasto podlago za noter

v Savski Gumitehni v KR imajo tega na kile,... kilogram stane 5,75 , rola je široka 1,2m dolžino si pa sam izbereš ;)

drgač pa mogoče so nosilci in sam sistem mal "šlosarski" videt, ampak funkcionirajo pa 100% dobro :) , edin če bi hotu res lepo narest bi jih moral dat prašno pobarvat, ker pri meni se vidi kako barvo dol olupi ko ga gor dam, mal je pa krivo tud to, da se je pred dopustom tolk mudil z izdelavo, da sem še na frišno barvo gor dajal kufre :D

lp

post-1406-0-35938100-1292516304_thumb.jpg

post-1406-0-67202200-1292516334_thumb.jpg

post-1406-0-51940300-1292516351_thumb.jpg

post-1406-0-29080200-1292516366_thumb.jpg

post-1406-0-54341000-1292516376_thumb.jpg

post-1406-0-53177900-1292516385_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem letos namontiral Alposove kufre gor in moram rečt, da so se zaenkrat super obnesli :notworthy: , malo jih moram sicer še doterat, na dno kufra moram kakšno gumo dat noter in tiste kljuke na pokrove gor, to je pa tudi vse. Uporabni so tudi kot mini mizica ali sedež v campu, edin sopotnica je mal težje na motor lezla zarad njih :P

za ta denar ni boljših

Takole pa zgledajo na Elefantu :)

JNA POTOVALKA/TRANSPORTERKA!!! :D moja omiljena cula, in poleg tank torbe skor vse kar sm rabu, dokler sm solo pohajal z motorjem :) prodaš? ;) /joke

glede lezenja na motor, če se sopotnica prej usede na pilotski stol in se pol samo prestavi na zadnjega, torbe&kufri ne ovirajo več. se pa tega ne da prakticirat na vseh terenih. Če ni skrvnost, kje si prtisnu fotko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JNA POTOVALKA/TRANSPORTERKA!!! :D moja omiljena cula, in poleg tank torbe skor vse kar sm rabu, dokler sm solo pohajal z motorjem :) prodaš? ;) /joke

glede lezenja na motor, če se sopotnica prej usede na pilotski stol in se pol samo prestavi na zadnjega, torbe&kufri ne ovirajo več. se pa tega ne da prakticirat na vseh terenih. Če ni skrvnost, kje si prtisnu fotko?

hehe to je pa oče nek na šrotu se mi zdi pobral par teh torb :D

drgač je pa leva fotke slikana na jadranski magistrali pri Bačinskih jezerih, un a desna fotka pa na cesti od Metkoviča proti Splitu, nad nasadi pomaranč ob Neretvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kađiva super tole, mah sej ko maš kufre gor se itak ne vidi prask, glavno de funkcionira.

Js sem prejšnji vikend naredil nosilce, ta vikend še pofarbam in namontiram. Pol so pa kufri na vrsti.

Una fotka je pa verjetn tlele narjena nad Plčami, če se ne motim je isti spot :)

Ploče - Neretva.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kar nekaj strani nazaj sem v tejle temi nalimal sliko kako sem obdelal notranjost. Navadna samolepilna tapeta. Od aluminija drugače postave vse črno razen, če je anodiziran (eloksiran)

Mi je malo :blush: nalimat slike pritrditve je letos porjavela in je vsa zamazana.

Evo jo limam še enkrat

post-7865-0-80082200-1292521923_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe tole je že profi izdelek,...drgač pa mogoče tud komu koristi namig, da Mercatorjeva tavelika nakupovalna vreča paše noter v 36l kufer direkt, skor enake dimenzije ima :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kađiva glede na sliko tvojih nosilcev imam pa občutek, da bi jih lahko kar na tvojga slona obesu :ninja:.

Kako visjo na mojmu juncu ste si že sigurno ogledal na spodnji povezavi.

post-7865-0-25224900-1292522305_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa notranjost tvojih kufrov so že kar dolgo navdih in zagotovo na mojem spisku pimpanja kufrov.

Abrajtam teme, kjer se najde velik uporabnih info!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so temu forumi v moderni dobi tudi namenjeni. Svet je postal v tem pogledu zelo najhen, Šele ko se odpraviš malo dlje od naše "kurje vasi" pa vidiš, da je še vedno velik.

ps, če še nisi prelistaj celo tole temo je malo tako zanimivih.

lp, Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrav. Vse pohvale mojstrom glede švasanja, montaže, dodelanja kovčkov, itd... odločil sem se, da bom mojo TT600RE opremil tudi za razvoz pic :D poklical sem v alpos in II kvaliteta 36 litrskih me pirde po komadu 46€, prva klasa pa 55€. Bom vzel kar II, saj podrajsani bodo en dva tri, pa še tistih 18€ bom vložil v klipsne, pa v pritridlia in ključavnice. en primer:

dsc00330_std.jpg

001.jpg

002.jpg

003.jpg

zanima me, kako je s ploščami za top case, ali naj se alu kufri odpirajo proti mopedu ali proč. mislite, da 36 litrski bodo ta pravi? 41 se mi zdijo pre ogromni za moj moped. kufra bom postavil vodoravno (kot je na prvi sliki). poiskati moram le še kak rabljen nosilec in ga predelati. ponudbe lahko kar na PS.

pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokrov kovčka naj se odpira naprej, samo pazi če misliš imeti topcase, da ta ne bo napoti pri odpiranju pokrovov. Če se boš vozil sam in če boš sam delal nosilce, kovčke zmontiraj bolj naprej zaradi težišča prtljage.

Kakšen topcase si imel v mislih? V tvojem primeru bi zadaj pasala vodotesna vreča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav. Vse pohvale mojstrom glede švasanja, montaže, dodelanja kovčkov, itd... odločil sem se, da bom mojo TT600RE opremil tudi za razvoz pic :D poklical sem v alpos in II kvaliteta 36 litrskih me pirde po komadu 46€, prva klasa pa 55€. Bom vzel kar II, saj podrajsani bodo en dva tri, pa še tistih 18€ bom vložil v klipsne, pa v pritridlia in ključavnice. en primer:

zanima me, kako je s ploščami za top case, ali naj se alu kufri odpirajo proti mopedu ali proč. mislite, da 36 litrski bodo ta pravi? 41 se mi zdijo pre ogromni za moj moped. kufra bom postavil vodoravno (kot je na prvi sliki). poiskati moram le še kak rabljen nosilec in ga predelati. ponudbe lahko kar na PS.

pozdrav.

Pozdravljen

Tudi sam se v tem času ukvarjam z izdelavo plošče za top case. Ker pa sem izbral največji ki se dobi na tržišču (dve čeladi), za katerega pa ne obstaja originalna plošča, se se odločil za Alu ploščo 4 mm, kakršno se uporablja tudi pri manjših velikostih kovčka. Ploščo pa sem moral povečati. Na koncu bo plošča še eloksirana, tako da bo taka kot originala. :notworthy:

Pa da ti odgovorim še na vprašanje: kovčki se običajno odpirajo v nasprotni smeri vožnje.

LP

IZ

post-779-0-41881900-1296636913_thumb.jpg

post-779-0-05475400-1296636956_thumb.jpg

Alu plosca GSA.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokrov kovčka naj se odpira naprej, samo pazi če misliš imeti topcase, da ta ne bo napoti pri odpiranju pokrovov. Če se boš vozil sam in če boš sam delal nosilce, kovčke zmontiraj bolj naprej zaradi težišča prtljage.

Kakšen topcase si imel v mislih? V tvojem primeru bi zadaj pasala vodotesna vreča.

mah tista plastika mi nekako ne sede. bomo videli, lahko da kar vrečo. glede odpiranja kovčkov, bi lahko prej pomislil. :wallbash: v kratkem bo zadeva aktualna, tako da slike sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo slucajno kake rabljene alu kufre v relativno dobrem stanju za prodat? Od Alposa so sicer poceni, ampak vseeno za 2. moped res ne mislim zapravljat niti € vec, kolikor je nujno potrebno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo slucajno kake rabljene alu kufre v relativno dobrem stanju za prodat? Od Alposa so sicer poceni, ampak vseeno za 2. moped res ne mislim zapravljat niti € vec, kolikor je nujno potrebno...

Če maš stroj za pigat se jih da narest ko keks ;) Mene je za dva VELIKA kufra koštalo slabih 50€.

Aluminij je 1,5mm, skovičeno je skupaj pa zasilikonano, težki so pa 4 kile vsak.

Poslikam ko bom mel cajt, upam da ti jih pripelem pokazat na slončka :)

Popravljeno . Popravil Robster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno kombinacijo kufrov uporabljate (širina, litraža...) in zakaj?

Se kdo kaj obremenjuje z dovoljeno širino?

Razmišljam o 32/36 L kombinaciji (litrov je za mene dovolj, bolj me zanima, če je mogoče problem širina 20/23cm in da potem kakšne stvari ne spraviš notri?).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa vzameš 2 x 45l pa gre garantirano vse not :D Širina na ne-big-enduro motorju je ustrezna in ni moteča.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!