Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Kakšno kombinacijo kufrov uporabljate (širina, litraža...) in zakaj?

Se kdo kaj obremenjuje z dovoljeno širino?

Razmišljam o 32/36 L kombinaciji (litrov je za mene dovolj, bolj me zanima, če je mogoče problem širina 20/23cm in da potem kakšne stvari ne spraviš notri?).

lp

Franc

Na prvo vprašanje ti lahko odgovorim, da aluminij Alpos 2x srednja velikost cca 36l, ker sem jih preselil iz prejšnjega motorja, bi pa seveda zaradi nesimetričnosti "junca" bila primernejša varianta levi ožji, desni pa širši. Ali izrez kot so to nekateri lepo napravili na mestu kjer je izpuh.

Širina je lahko problem ni pa nujno dokler se giblje okoli 100cm. Glede šare, ki jo tlačiš v kovčke je lahko problem šotor (palice) ostalo pa v večinoma ni problem. Čelada mogoče, vendar je nikoli nisem poskusi tlačit niti v "plastični" kovček. Njeno mesto je, ko ni na glavi na krmilu pripeta s ključavnino na številke, da ni problem kje je ključ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš stroj za pigat se jih da narest ko keks ;) Mene je za dva VELIKA kufra koštalo slabih 50€.

Aluminij je 1,5mm, skovičeno je skupaj pa zasilikonano, težki so pa 4 kile vsak.

Poslikam ko bom mel cajt, upam da ti jih pripelem pokazat na slončka :)

Gud ideja pa se nisem spomnu sljoh :slap:

Dej Robster mau poslikaj stvaritev pa mal še v centimetrih razlož,če se ti da :beer2:!!

Sm pa že hodu po Bauhausu pa Obiju pa kufru miljon sam nič uporabnega !!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrivil sem si vse tri kovčke, stranska sta 48l, srednji pa 56l. Aluminij sem nabavil v Alumix-u v Slovenski Bistrici, tam ti ga narežejo lepo na plošče.

Za stranska sem vzel srednje trd 1,5mm alu, velika sta pa 50x40x24cm.

Odrezali so mi 2 plate 150x40cm(za obod) in 4 plate 27x53cm(dno in pokrov). Vse skupi se je zakrivilo in zanetalo. MOraš pa pazit v kateri smeri kriviš, da ti ne ostane dolga stranica za na konec(odvisno tudi od abkant mašine, če je profesionalna nimaš teh problemov). Pri pokrovu zakriviš dober centimeter po vseh robovih(zunanja mera 50,6 x 24,6) , pri podnu pa slaba 2 cm(zunanja mera 50x24).

post-4409-0-33502000-1297019943_thumb.jpg

post-4409-0-26319500-1297020071_thumb.jpg

post-4409-0-18506800-1297020099_thumb.jpg

post-4409-0-40682400-1297021238_thumb.jpg

Zadnji kufr je pa iz 2mm pleha, velik 55x35x30cm. Sem ga pa našravfal direkt na nosilec od Guzzija. Je pa narjen iz ene plate 95x55cm, stranice so 38x33, pokrov pa 58x38.

post-4409-0-90329400-1297019431_thumb.jpg

post-4409-0-02494300-1297019579_thumb.jpg

post-4409-0-86522500-1297019640_thumb.jpg

Cene:

-alu stranska kufra: 33€

-alu zadnji: 25€

-kovice (okoli 150 komadov 3,2x6mm): 1,5€

-tesnilo( za okna/vrata) : 3€

-silikon za alu: 3€

-klavirski tečaj 1m(ki ga razrežeš): 5€

-zaklopke 4 kom: 5€

Skupaj slabih 80€ za tri kovčke!

Delal sem sam, bi pa rad dobil še kakšnega švasarja, da bi pošvasal par detajlov, ki bi kovčke naredili močnejše(bolj toge).

Je pa prav zabavno takole stvar pacat skupaj, vzel mi je pa na oko 10-15 ur dela.

Zdej moram pa še zrihtat stranske nosilce pol pa gaaaas :)

post-4409-0-55166800-1297021277_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrivil sem si vse tri kovčke, stranska sta 48l, srednji pa 56l. Aluminij sem nabavil v Alumix-u v Slovenski Bistrici, tam ti ga narežejo lepo na plošče.

Za stranska sem vzel srednje trd 1,5mm alu, velika sta pa 50x40x24cm.

Odrezali so mi 2 plate 150x40cm(za obod) in 4 plate 27x53cm(dno in pokrov). Vse skupi se je zakrivilo in zanetalo. MOraš pa pazit v kateri smeri kriviš, da ti ne ostane dolga stranica za na konec(odvisno tudi od abkant mašine, če je profesionalna nimaš teh problemov). Pri pokrovu zakriviš dober centimeter po vseh robovih(zunanja mera 50,6 x 24,6) , pri podnu pa slaba 2 cm(zunanja mera 50x24).

post-4409-0-33502000-1297019943_thumb.jpg

post-4409-0-26319500-1297020071_thumb.jpg

post-4409-0-18506800-1297020099_thumb.jpg

post-4409-0-40682400-1297021238_thumb.jpg

Zadnji kufr je pa iz 2mm pleha, velik 55x35x30cm. Sem ga pa našravfal direkt na nosilec od Guzzija. Je pa narjen iz ene plate 95x55cm, stranice so 38x33, pokrov pa 58x38.

post-4409-0-90329400-1297019431_thumb.jpg

post-4409-0-02494300-1297019579_thumb.jpg

post-4409-0-86522500-1297019640_thumb.jpg

Cene:

-alu stranska kufra: 33€

-alu zadnji: 25€

-kovice (okoli 150 komadov 3,2x6mm): 1,5€

-tesnilo( za okna/vrata) : 3€

-silikon za alu: 3€

-klavirski tečaj 1m(ki ga razrežeš): 5€

-zaklopke 4 kom: 5€

Skupaj slabih 80€ za tri kovčke!

Delal sem sam, bi pa rad dobil še kakšnega švasarja, da bi pošvasal par detajlov, ki bi kovčke naredili močnejše(bolj toge).

Je pa prav zabavno takole stvar pacat skupaj, vzel mi je pa na oko 10-15 ur dela.

Zdej moram pa še zrihtat stranske nosilce pol pa gaaaas :)

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robster pozdravljen. Mogoče bi pa dodatno ojačal spoje s temle AL75.

U super, tole sem iskal!

A mogoče še kdo ve, kako se zaščiti aluminij? Zdej se na kufrih pozna vsak prstni odtis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U super, tole sem iskal!

A mogoče še kdo ve, kako se zaščiti aluminij? Zdej se na kufrih pozna vsak prstni odtis...

... barva za kovine?

... Just a thought :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen prozoren lak, ki ga dajejo tudi na alu platišča ?? Nimam pa izkušenj s tem tako da tudi jaz samo ugibam. Sem pa videl včeraj ravno prozoren lak v spreju v Lidlu. Mogoče za poskusit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrditev kufrov?

Je Touratech-ov sistem dober (izgleda preprost in ga ni problem kopirati), ali je bolje da "pogledam" za kaj drugega?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrditev kufrov?

Je Touratech-ov sistem dober (izgleda preprost in ga ni problem kopirati), ali je bolje da "pogledam" za kaj drugega?

lp

Franc

Vzemi si nekaj minut časa preglej malo tole temo v celoti boš našel tudi boljše (DIY - naredi sam) variante. Sicer si že sam ugotovil, da Touratech ni problem za kopirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo vaše izkušnje, kako se aluminij obnese, če se motor obrne na bok ali pri morebitnim lažjem zdrsu? Aluminij je sorazmerno tog - ali se dajo kufri še zapreti in so še dihtig? Ali je komu aluminij prerezalo na ostrem predmetu pri lažjem padcu?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo vaše izkušnje, kako se aluminij obnese, če se motor obrne na bok ali pri morebitnim lažjem zdrsu? Aluminij je sorazmerno tog - ali se dajo kufri še zapreti in so še dihtig? Ali je komu aluminij prerezalo na ostrem predmetu pri lažjem padcu?

Scarabeo

"Padec" na nestu ali pri nizkih hitrostih v vsakem primeru ni problem za noben kovček tudi "plastični" vedno jo odnesejo samo z leponimi "popravki". V primeru, da se motor giblje pa postane zadeva precej drugačna, je pa vse odvisno od sreče v nesreči kot vedno. Če si na poti je pomembno, da ostaneš vozen ti in motor. Nekateri so si pri povsem nedolžnih padcih lomili ključnice (Nikola v Rusiji), zapestja pa še kaj. Na motorju pa so celo smerokazi ostali celi.

V tej temi sem prilepil sliko Alpos kovčka, ki ga je Koma uničil do nerazpoznavnosti sam pa je ostal nepoškodovan -SREČA. Sicer pa zgleda, da se s svojimi kaskaderskimi podvigi ne "hvalimo" radi. Drugače pa mislim, da kovčki najprej popustijo na "šivih" robovih pa ni važno če so varjeni, kovičeni ali "pertlani".

Ko sem malo "pogooglal" seem našel tole: zaščita za kovčke.

post-7865-0-99867000-1297704048_thumb.jpg

post-7865-0-29323100-1297704056_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Padec" na nestu ali pri nizkih hitrostih v vsakem primeru ni problem za noben kovček tudi "plastični" vedno jo odnesejo samo z leponimi "popravki". V primeru, da se motor giblje pa postane zadeva precej drugačna, je pa vse odvisno od sreče v nesreči kot vedno. Če si na poti je pomembno, da ostaneš vozen ti in motor. Nekateri so si pri povsem nedolžnih padcih lomili ključnice (Nikola v Rusiji), zapestja pa še kaj. Na motorju pa so celo smerokazi ostali celi.

V tej temi sem prilepil sliko Alpos kovčka, ki ga je Koma uničil do nerazpoznavnosti sam pa je ostal nepoškodovan -SREČA. Sicer pa zgleda, da se s svojimi kaskaderskimi podvigi ne "hvalimo" radi. Drugače pa mislim, da kovčki najprej popustijo na "šivih" robovih pa ni važno če so varjeni, kovičeni ali "pertlani".

Ko sem malo "pogooglal" seem našel tole: zaščita za kovčke.

Vsekakor najpomembnejša je sreča. S plastičnimi imam sorazmerno dobre izkušnje, čeprav tega niti nisem pričakoval. Na vzponu na Mangart sem ob izogibanju avta zadel skalo s kovčkom. Nastale so samo globoke brazde, aluminij bi verjetno prerezalo.

Se strinjam, da se je brezpredmetno sekirtat za kovčke, pomemben je motor in voznik, da lahko nadaljuješ pot. Všeč so mi črni alu kovčki.

Hvala MiNa.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Če koga zanimajo ALU kovčki ALPOS. Dnes sem bil v trgovini INPOS nasproti celjskega sejmišča imajo par kovčkov za motor cena pa je 69,99 za komad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Med brskanjem po spletu našel še tole opcijo. Zgledajo odlično, cena pa napram ostalim opcijam sitnica:

http://www.konvoi.ro/coburi.html

Pa še link do njegove teme na nekem drugem forumu:

http://advrider.com/...ad.php?t=661079

Glede na to, da se je tega lotil kot hobi v svoji garaži delujejo res dobro.

Cene za recimo Tigra 800xc:

2panniers 230euro

1topcase 130euro

2mounting kits for panniers 42euro

2racks sistem for bike 170 euro

Racks for topcase 72euro

plus poštnina, ali pa glede na to da je iz Romunije, tudi lastni prevzem :)

post-3574-0-17476000-1321690628_thumb.jpg

post-3574-0-89119700-1321690634_thumb.jpg

post-3574-0-05762900-1321690642_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med brskanjem po spletu našel še tole opcijo. Zgledajo odlično, cena pa napram ostalim opcijam sitnica:

http://www.konvoi.ro/coburi.html

Pa še link do njegove teme na nekem drugem forumu:

http://advrider.com/...ad.php?t=661079

Glede na to, da se je tega lotil kot hobi v svoji garaži delujejo res dobro.

Cene za recimo Tigra 800xc:

2panniers 230euro

1topcase 130euro

2mounting kits for panniers 42euro

2racks sistem for bike 170 euro

Racks for topcase 72euro

plus poštnina, ali pa glede na to da je iz Romunije, tudi lastni prevzem :)

Skoraj popolnoma enake ti naredi majster v Ločici ob Savinji za 280 EUR (vključno z mounting kitom, samo nosilce moraš imet že gor)

post-7973-0-73455800-1308406904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj popolnoma enake ti naredi majster v Ločici ob Savinji za 280 EUR (vključno z mounting kitom, samo nosilce moraš imet že gor)

kake nosilce pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake nosilce pa?

Ja rabi neko osnovo, da ti potem navari nastavek. Pri BMW GSu to navari kar na sam okvir, pri vari je preveč plastike in sem dal jaz kar original nosilce gor (ker sem jih dobil zelo poceni:)), lahko je pa tudi Givi. Odvisno od motorja, to že on pove, ko vidi motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

huh, tole temo sem prebral od zacetka do konca - kar nekaj materiala je za prestudirat. :)

Pravkar sem se vrnil iz Inposa (Celje - "trgovina nasproti Golovca"). V oci mi je padlo to, da imajo na zalogi dva kovcka Alpos C32 po ceni 59,99 eur po kosu - se moja pupa je rekla da sta izredno poceni. Kupil bi ju jaz, ampak sem izvisel zaradi hudicevo visokega in ogromnega izpusnega lonca, ki mi je omejil razkosnost kovckov na 2x 17 litrov (pa se to upam da ne bo motocikel s kovckoma vred presirok - ponoci sem izracunal da bom pristal na 2x13 litrov, pa sem se odlocil za 8 cm sirse skatle). To pomeni da mi ostaneta dve moznosti - menjava izpusnega lonca ali samogradnja malo manjse zadeve. Jaz sem se odlocil za slednje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!