Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

nas je že nekaj. naredimo spisek imen, pa en dopis in ga pošljemo na Saplex. lahko pa počakate dva tedna, da jaz naredim izpit, pol pa se nekje dobimo z našimi makinami in v miru predebatiramo in napišemo. :naughty:

na koliko barov imate kaj napumpane gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, zdaj pa nas je že nekaj. kdo bo zbral podatke od vseh? bom napisal kakšen dopis čez vikend, pa ga dam tu gor, da potrdite če je OK. če se strinjate seveda.

kaj imate še vsi garancijo na motorčke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak bom rekel v slovo:

- dovolj mam strahu, da bom ventile v rit fasal na furi

- v ponedeljek pride s carine in v štacuno moj nov lepi Kawasaki Z750 :naughty:

- ugodno prodam mojo husiko, kot nova, nova guma, novo olje, nove svečke (zaradi sindroma polomije v prednji glavi generalno obnovljen) (pišite na mejl leet.druid@gmail.com)

- zahvale DEX-u pa še komu za veliko koristnih nasvetov :worship:

- vsem pa: veliko varnih in srečnih kilometrov!!!

Popravljeno . Popravil pathoLOG
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak bom rekel v slovo:

- dovolj mam strahu, da bom ventile v rit fasal na furi

- v ponedeljek pride s carine in v štacuno moj nov lepi Kawasaki Z750 :naughty:

- ugodno prodam mojo husiko, kot nova, nova guma, novo olje, nove svečke (zaradi sindroma polomije v prednji glavi generalno obnovljen) (pišite na mejl leet.druid@gmail.com)

- zahvale DEX-u pa še komu za veliko koristnih nasvetov :worship:

- vsem pa: veliko varnih in srečnih kilometrov!!!

Edina pametna odlocitev :D :worship:

Pa ravno sedaj, ko sem se hotel spravit delat zadnji nosilec tablice in zmigovcev zate :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitam! :worship:

Z750 bo verjetno tudi moj naslednji moped čez kaki dve leti.

lp robi

Tudi pri meni. Sem prav tako razmišljal o nakupu Hyosa, ampak me je mnenjalnik in par lasastnikov odvrnal. Zeki, kdaj boš moj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne saj meni je huso čist super stroj (sploh ker je moj prvi), samo po preteku garancije si ga pa nebi upal imet (sploh če ne bomo rešili te stvari z motorjem). drugače sem pa ful zadovoljen zaenkrat, ker za tak denar bi dobil kakšnega horneta letnik 2000, pri katerem pa spet ne veš kaj se je z njim dogajalo. in takšno ''srečo'' kot jo imam jaz, bi sigurno naletel na krš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husota imam dve leti in uspelo mi je prevozit 11000 km. Do sedaj nisem imel nekih težav. Zadnjič pa mi je med vožnjo padla zadnja zavora v prazno. Ok, sem si mislil in vzel stvar narazen, saj sem ravnokar iz garancije. Nisem mehanik, ampak imam ravno toliko pojma, da sem ugotovil kaj je narobe in sicer je prihajala voda skozi zaščitno gumico v prednji cilinder in je korozija naredila svoje. ko sem stvar vzel narazen, sčistil, namazal in sestavil sedaj dela vredu. Poglejte si prednji cilinder zadnje zavore, dobro je stisnit malo grafitne masti pod protiprašno gumico. No, ker pa ima hudič mlade...danes mi je kot že parkrat vsekal na airbox, da se je pošteno skadilo izpod tanka. Seveda sem to že omenil serviserju na prejšnjem servisu, pa je odgovoril, da to tak je in da so motorji bla bla bla. Ok, nisem mehanik, pa mu še zaenkrat zaupam. Ampak fora je sedaj, da mi od tega trenutka trokira. Kot, da bi letel samo na en cilinder. Ne bom se prenaglil, ker ga jutri peljem na servis in se bom v ponedeljek pri uvozniku probal dogovorit za garancijo ali kulanco. zanima me kaj prognosticirate in kakšne so izkušnje z gospodom Saplex.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina pametna odlocitev :D :worship:

Pa ravno sedaj, ko sem se hotel spravit delat zadnji nosilec tablice in zmigovcev zate :D

DeX: hvala in kot da bi.... :winkiss: bova pa kje drugje poračunala hehe... želim ti veliko tehnoloških dosežkov pri raziskovanju tega tehnološkega čudeža...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko jih narediš zame :naughty: koliko računaš?

Hehe, lahko ti naredim. Takega, kot imam jaz, si videl fotke? Ce te res zanima PM, da ti povem kako pa kaj glede tega nosilca.

Husota imam dve leti in uspelo mi je prevozit 11000 km. Do sedaj nisem imel nekih težav. Zadnjič pa mi je med vožnjo padla zadnja zavora v prazno. Ok, sem si mislil in vzel stvar narazen, saj sem ravnokar iz garancije. Nisem mehanik, ampak imam ravno toliko pojma, da sem ugotovil kaj je narobe in sicer je prihajala voda skozi zaščitno gumico v prednji cilinder in je korozija naredila svoje. ko sem stvar vzel narazen, sčistil, namazal in sestavil sedaj dela vredu. Poglejte si prednji cilinder zadnje zavore, dobro je stisnit malo grafitne masti pod protiprašno gumico. No, ker pa ima hudič mlade...danes mi je kot že parkrat vsekal na airbox, da se je pošteno skadilo izpod tanka. Seveda sem to že omenil serviserju na prejšnjem servisu, pa je odgovoril, da to tak je in da so motorji bla bla bla. Ok, nisem mehanik, pa mu še zaenkrat zaupam. Ampak fora je sedaj, da mi od tega trenutka trokira. Kot, da bi letel samo na en cilinder. Ne bom se prenaglil, ker ga jutri peljem na servis in se bom v ponedeljek pri uvozniku probal dogovorit za garancijo ali kulanco. zanima me kaj prognosticirate in kakšne so izkušnje z gospodom Saplex.

Lahko da ti je sel en cilinder v franze kot pri mnogid drugih.. Ce je to to, je posledica serijske napake in VZTRAJAJ, da ti popravijo brezplacno tudi ce si izven garancije. G. Saso Plecko (Saplex) mi je sam zagotovil, da si pri tej okvari upravicen do popravila tudi izven garancije. Ce ti bodo kaj tezili, ti lahko posredujem emaile kjer sva se to menila, imam vse shranjeno.

Tudi jaz nisem mehanik. Ampak se upam trdit da o Husotu (s pomocjo service manuala) vem vec kot marsikateri mehanik. To da seka kot seka je posledice sekunarnega vpihovanja zraka, kar se dodatno jebe motor. To moras nujno zapret, ceprav serviserji navadno pravijo, da je to neumnost (vsaj kolikor sem se jaz menil z njimi).. Ampak praksa kaze, da motorji z zaprtim AIS in vecijimi dizami laufajo, medtem ko ostali lomijo ventile.

DeX: hvala in kot da bi.... :winkiss: bova pa kje drugje poračunala hehe... želim ti veliko tehnoloških dosežkov pri raziskovanju tega tehnološkega čudeža...

Bova, ni problema :D Ce rabis kaj v zvezi z motorji samo reci. Ce ti bom lahko pomagal, ti bom rade volje.

No, tako pa moj projekt napreduje :) Menjalnik usposobljen, dela bolje kot nov :D Se ventile pomerim, postelam ce bo potrebno, zmontiram pa gasa! :D

post-1190-1185570127_thumb.jpg

BTW, tak poseg, ki sem ga naredil sam, so mi rekli na servisu da kosta samo delo okoli 500eur :krneki: Ce pomislim kaj vse je ze slo v k pri Husotu letos, ko nimam garancije in ce ne bi use popravljal sam, ter imel doma ene extra masine za kose bi znesel ze za pol motorja na servise :headbang:

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam pa sedaj problem. ko sem menjal prvo zadnje žmigavce je delalo vse ok. potem menjam prve pa dela enkrat hitreje. po kratki vožnji ne dela več nič. v releju so neki čudni zvoki. je rele zanič? pa sem zanalašč vzel navadne blinkerje in ne LED, prodajalec pa mi je rekel da ne rabim nič druga. je šel samo rele? pa kakšnega morem kupit?

lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orcus, poglej, če ti je vrglo fergazer iz spodnje gume, (ki pride na cilinder), dol.

Ja, tud jaz sem med srečnimi dobitniki te VIN cifre in sicer je moj 7 od prve cifre, ha, ha, da bi blo to na loteriji pa ne :headbang: Ko boste zbirali podpise, se pridem takoj podpisat.

Robertos664: jst mam tud take blinkerje in mi je tud delalo hitro. (sm u prtljažniku zvezu na hitro 2 original blinkerja in ju skril pri straneh, tako, da ju sploh ni videti in placa mi tud nista niti za kubik centimeter vzela) Probi dat nazaj original, da vidiš, če ti je šel res rele, drgač pa to dela hitro, ker je manjši upor in potem hitreje utripa. Če hočeš, naredi tko kot jaz, lahko pa daš tudi upor vmes, samo kak upor, pa ti bo povedal kdo drug, ker jaz ne vem.

Dex, ti si pa res care :worship:

Popravljeno . Popravil Cash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je svojo asistenco nudil se Klajba :D

Sva porihtala ventile in sestavila masino do konca.

Tu je pa se dokaz, Klajba v akciji, ceprav me je prosil, da fotke ne objavljam, dokler ne sprobava ce bo motor sploh delal :D Da ne bo kaj kriv :D

post-1190-1185647426_thumb.jpg :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!