Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

a ma tako je s temi kitajci? pol ni čist suzuki SV650 za mal man €€€? to redno krepava al kaj?

Prvič - to so Korejci.

Drugič - s Suzuki SV650 ta zadeva nima NIČ skupnega - razen dejstva, da uporablja motor enake zasnove (650cc 90° V2) - le-ta pa spet nima NIČ skupnega z SV-jevim.

Je pa to menda Hysoungov prvi resnejši moped v popolnoma lastni režiji - tako da so 'otroške bolezni' nekaj normalnega... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič - to so Korejci.

Drugič - s Suzuki SV650 ta zadeva nima NIČ skupnega - razen dejstva, da uporablja motor enake zasnove (650cc 90° V2) - le-ta pa spet nima NIČ skupnega z SV-jevim.

Je pa to menda Hysoungov prvi resnejši moped v popolnoma lastni režiji - tako da so 'otroške bolezni' nekaj normalnega... :whistle:

D.

Ne me jemat za besedo in vem, da bo zopet nastal cel vik in krik. Ampak v par italijanskih revijah sem prebral, da je Hyosung Cometa izdeloval po suzukijevi licenci (1999), agregat je bil torej praktično suzukijev, vendar so ga lahko prodajali samo na koreji, zaradi varstva konkurence pa ga niso smeli izvažati. Za prodor na tuje trge pa so ga spremenili v tako obliko, kakršna je sedaj, zato tudi ni enak sv-jevemu.

To je povzetek prebranega in ne mnenje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem da je Hyosung nekaj časa izdeloval Cometa 600 za Korejski trg. Okvir je bil zelo podoben 250 različici, spredaj je imel samo 1disk ter 4batno čeljust. Motor kakor se spomnim je bil podobne zasnove kot 650 samo manj moči okoli 60konj.

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

hm, kaj pa pravte na nov model Comet GT 650 X?

Bo enaka polomija kot prejšnji? :headbang:

Po navedbah sodeč bo na našo žalost mašina ostala nespremenjena.

Mene ste recimo odvrnili od nakupa tega motorja in sem raje za isti denar kupil 6 let staro Hornetko 600.

Kar pa mi še danes ni žal! :worship:

post-15759-1193306061_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, kaj pa pravte na nov model Comet GT 650 X?

Bo enaka polomija kot prejšnji? :headbang:

Po navedbah sodeč bo na našo žalost mašina ostala nespremenjena.

Jajc, isto sranje lepše zapakirano..

Vsaj bremze bi lahko poštimali in namesto skuterskih čeljusti, dali ene normalne 4 batne.. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, kaj pa pravte na nov model Comet GT 650 X?

Bo enaka polomija kot prejšnji? :headbang:

Po navedbah sodeč bo na našo žalost mašina ostala nespremenjena.

Mene ste recimo odvrnili od nakupa tega motorja in sem raje za isti denar kupil 6 let staro Hornetko 600.

Kar pa mi še danes ni žal! :worship:

Nič ne pravmo.

Imel boš "večni" motor.........kar pa je po eni strani tut zelo lepo........se strinjaš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina letnik 2007 je močno dodelana napram prejšnim letnikom in naj bi bila bug-less free. Medtem ko so prve mašine 04 in 05 katastrofa medtem ko so 06 že kar ok. Popravki na vzven niso vidni (razen vodni hladilnik) in tudi kode delov se niso spremenile samo kvaliteta.

Problem pa je to da v Slo nimamo tudi enega primerka 07, to so tisti ki imajo črn geštel. Naš predragi uvoznik je še iz bohve kje navleku k nam en kup fovš 04 in 05 letnikov, ki jih sedaj prodaja po ceno in nam vsem zelo zbija ceno pri prodaji rabljenih husotov.

Drugače meni po dolgem času dela kot urca in nimam nobenih pripomb. Se vozim že kakšno leto brez problemov. Prej pod garancijo pa non stop nekaj pa še serviserji so :headbang: nesposobni in površni.

Bremze se da kar izboljšati z drugimi ploščicami in opletenimi cevmi, saj jaz imam tako in bremze so kar solidne in se ne pogrezajo več kot pri originalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pumpo za vodo za mog husota650.

Če je kakšen karamboliran...

Nova je 1/3 cene motorja (skoraj)... help...

heh, še en padalc... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi kolegi, nočem bit ciničen v nobenem primeru. PRODAT!!! (jaz sem se naj***l)

Sredim ga... i u butigu s njim. Pucam na Shivera (opet motor na koji ne idu kuferi ni bočne torbe - neću nikad naučiti).

A u pumpi mi je crko neki dihtung koji ne mogu kupiti posebno...sranje.

Popravljeno . Popravil miki_pirat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Ali mogoče kdo ve, oznako zavornih ploščic, sprednjih in zadnjih za Husote? Sej, kolikor vem, so za 125,250 in 650 enake...

Se jih da naročiti še kje drugje kot pri uradnem servisu?

Hvala :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sinter LJ. Povej, da rabiš za Cometa, pa ti jih bo našel po katalogu. Jaz sem skozi kupoval tam AP racing ploščice, navadne. Edino zadnjo rundo sem pri Saplexu kupil Goldfren, sem nujno moral zamenjat zaradi Grobnika in sem ravno nekaj naročal tam, pa sem še ploščice. Oba para skup sta manj kot 40eur, primejo pa zelo dobro, racing varianta to, ne navadne.. Ne vem pa koliko bodo zdržale. Za te Goldfren sem slišal precej kritik, da jih takoj pobere in da uničujejo diske.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :worship:

Btw, a na rednem servisu ti menja samo tisto, kar je v users manualu napisano? se prav na 4k olje & filter? (če nimaš drugih problemov seveda :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

sem novi lastnik, do zdej še ponosni, tega korejčka. Mal sm presenečen, da tak lepo leti :rolleyes: , sam škoda ko je že tak mraz.

Dejte mi sam povedat, kaj bi blo treba najprej nardit na motorju, da bi lahk šel na kakšno daljšo turo z ostalimi motorji, pa se nebi glih tazadn jajco. :unsure:

Pa še, kere stvari lahk sploh nardiš na motorju, da ti ne vzemejo garancije (mam jo še 1,5 leta, drugač je pa letnik 05), mislim na dize pa avspuh pa bremze.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helo,sory ka ti pridigam, ka nisi bral tega foruma pred kak si kupil motor :trance_33_sleep: .

Tu so Pobje razmetali hysota,ter ugotovili ka se da nareti ,predlagam dexa ali ice man :worship: .

Pred pa pogledni vin številko :unsure: GT 650 (naked) Between KM4MP51A??1100000 and KM4MP51A??1103538

GT 650 S Between KM4MP51B??1100000 and KM4MP51B??1100863

GT 650 R Between KM4MP51C??1100000 and KM4MP51C??1101196

če si notri :headbang:

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Helo,sory ka ti pridigam, ka nisi bral tega foruma pred kak si kupil motor :trance_33_sleep: .

Tu so Pobje razmetali hysota,ter ugotovili ka se da nareti ,predlagam dexa ali ice man :worship: .

Pred pa pogledni vin številko :unsure: GT 650 (naked) Between KM4MP51A??1100000 and KM4MP51A??1103538

GT 650 S Between KM4MP51B??1100000 and KM4MP51B??1100863

GT 650 R Between KM4MP51C??1100000 and KM4MP51C??1101196

če si notri :headbang:

l.p.

Bom mal povprašo, seveda!

Ja moj vin je seveda zraven, kak nebi bil, sej dobimo vedn samo sranje, tak da bom js zgleda tud :headbang: tole delo :((((.

No sej ma pa še neki garancije, do takrat lahk pa vozim, pol pa prodam.

Upam, da bo vsej do takrat lepo šou, kr so tud eni, ko jim pa motor čist lepo dela, a ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom mal povprašo, seveda!

Ja moj vin je seveda zraven, kak nebi bil, sej dobimo vedn samo sranje, tak da bom js zgleda tud :headbang: tole delo :((((.

No sej ma pa še neki garancije, do takrat lahk pa vozim, pol pa prodam.

Upam, da bo vsej do takrat lepo šou, kr so tud eni, ko jim pa motor čist lepo dela, a ne.

LP

Pozdravljen med nami, ravnokar si kupil večni motor :closedeyes: .

OK gremo k stvari. Prvo kar lahko narediš lahko blokiraš AIS, drugo je menjava glavnih diz z večjimi, priporočal bi tudi menjavo štantgas diz, ker v v nizkih obratih teče zelo na suho in poka ko zapreš gas na nulo. Drugače maš pa tuki vse postopke opisane in lepo dokumentirane Hyosung Slovenia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sredim ga... i u butigu s njim. Pucam na Shivera (opet motor na koji ne idu kuferi ni bočne torbe - neću nikad naučiti).

A u pumpi mi je crko neki dihtung koji ne mogu kupiti posebno...sranje.

O pa grejo torbe gor. Jaz imam Louisove textil torbe Vanucci racing tiste ta male in prav lepo gor pašejo. Sm pa probal standardne textil torbe gor dat pa ne gre ker je ror previsok in se vsedejo na njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!