Skoči na vsebino

Hyosung GT 650 Comet


pobalin

Priporočene objave

Zivijo.

Samo da se prepricam, torej samo tesnila za vodno pumpo ne mores kupiti? Meni je zacelo malo puscati in sicer med ohisjem pumpe in blokom (curi po bloku motorja).

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi vedel, če se da dobit, se pa da zadevo enostavno rešit z malo tesnilne paste za tesnitev blokov motorjev. Snameš vodno pumpo in namažeš okoli tesnila. Je tudi meni puščalo, sem zatesnil in je že 1 leto ok.

BTW, če rabi kdo kakšne kose, naj kontaktira. Se mi kar nekaj teh zadev valja doma po hiši. Comet namreč počasi odhaja od hiše in ne bom več rabil.. Imam komplet zadnjo feltno, prednjo luč, sklopko, števec in obratomer, armaturko kompletno, prvi disk, glave s cilindri in bati, štarter, ipd... :)

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, koliko vam je kaj zdržala original veriga na cometu? Pa pri kakšni vožnji.

Aja, btw prej ko sem ponujal kose sem pozabil omenit, da imam poleg rezervnih delov tudi servisna stojala domače izdelave (močna in na koleščkih) po meri za cometa. 35 eur oba. PM me :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ne. Sv ima slip on sistem če se ne motim, medtem ko ima comet bolt on. Lahko pa narediš adapter. V bistvu lažje predelaš ror od cometa za svja kakor obratno. Narediš adapter, ki se na eni strani privijači na bolt on ror, na drugi strani pa natakne na svjevo cev.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A paše to na SV-ja ?[t nov model]

Brez predelave ne bo šlo gor. Paše pa na Kawasaki Ninjo 636 do letnika 02 (isti razmak lukenj kot na cometu) bolt-on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne res ni :) Zakaj ne za isti keš kupt ene starejše endure in uživat 10x bolj na takem terenu :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabimo:

-Nosilec leve stopalke + stopalko (lahko brez prestavne ročice)

-Nosilec leve sopotnikove stopalke + stopalko

-radiator (hladilnik)

-balanco (klasično, za GT650N)

-ročka za sklopko z nosilcem

Če ima kdo kaj doma, PM me!

Tnx, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdravo

Sem nov v svetu motociklizma in pravkar nabavljam svoj prvi motor.

Zanima me ali mi priporočate znamko HYUSONG

zanimam pa se za 650 Comet

Vaša mnenja mi bojo zelo dobrodošla

LP Izidor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Sem nov v svetu motociklizma in pravkar nabavljam svoj prvi motor.

Zanima me ali mi priporočate znamko HYUSONG

zanimam pa se za 650 Comet

Vaša mnenja mi bojo zelo dobrodošla

LP Izidor

NE!

Razlogi so opisani v temi.

Mene je to odvrnilo od nakupa in mi ni žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot bivši lastnik Hyosunga ti svetujem, da kupiš Suzukija :D Pa ne zato ker ga imam zdaj, ampak ker je sv650 skoraj enak motor kot Comet, le bolj mnogo bolj zanesljiv. Če se boš pa že odločil za Hyosunga pa kupuj 2007 letnik dalje, ki jih pa pri nas sploh ni.. Ti naj bi bili boljši.

Zakaj tako mislim pa brezveze, da še enkrat razlagam. Svetujem ti, da si uzameš tiste par urc cajta in prebereš celo temo. Glede na to, da je v igri denar za motor, to ni preveč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Sem nov v svetu motociklizma in pravkar nabavljam svoj prvi motor.

Zanima me ali mi priporočate znamko HYUSONG

zanimam pa se za 650 Comet

Vaša mnenja mi bojo zelo dobrodošla

LP Izidor

Motor glede ciklistike je ustrezen, samo kvaliteta je bolj na psu....mi prvi lastniki sma ga prekleli. Jst sm se osebno odloču da ga bom vozu še vsaj eno leto saj nima nobene vrednosti cirka 2000eur za 3 leta star motor to je drobiž. Glede kvarjenja se da kaj postoriti in izboljšati tukaj imaš kar nekaj postopkov lepo opisanih s slikami..... Hyosung Motorcycles Slovenia --->HMS<--- Forum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Sem nov v svetu motociklizma in pravkar nabavljam svoj prvi motor.

Zanima me ali mi priporočate znamko HYUSONG

zanimam pa se za 650 Comet

Vaša mnenja mi bojo zelo dobrodošla

LP Izidor

NEKUPUJ Korejca :headbang: ,raje še eno leto šparaj in si kupi kaj PRAVEGA npr Kawasaki R-6-N ali F seveda z ABS-om.

Ps. sam vozim BMW-eja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za odgovore

Ste me odvrnil od Hyusonga

Zdej je u igri Suzuki SV 650, sam še mal bo treba na kupček dat.

Ampak poleti bo že pelo po cestah

hvala vsam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi občasnega cviljenja sklopke (kovinski zvok po drgnjenju), ob močnem speljevanju sem se odločil da razkopljem sklopko. Na prvi pogled je sklopka kot nova. Vendar sem na košari in notranjem delu ki nosi lamele našel majhne raze kot da bi se košara drgnila ob ta notranji del. Vendar je razica tako majhna in plitka da teško verjamem da bi to povzročilo tako močen zvok. Opazil sem tudi nekaj ostalih majhnih poškodb kot so čudne raze na odmični plošči (tam kjer feder pride) in podobne raze na tem notranjem delu ki je v košari (tam kjer pridejo fedri pritrjeni).

Po service manualu sem premeril vse elemente sklopke (puše, lamele...) in vsi elementi so popolnoma izpravni skoraj kot novi z minimalno obrabo.

Verjetno bom na fino pobral zunanji rob pri tem notranjem delu ki se nahaja v košari in drži lamele. Pobrusil bom tak kjer so majhne razice in s tem nekoliko povečal razdaljo do košare in možnost da bi še enkrat prišlo do istega stanja.

S kolikšno silo naj prišravfam fedre sklopke (nikjer v service manualu ne piše)? 12NM ali več, preden sem raztavil je blo cirka 18NM?

picture-025.jpg

picture-026.jpg

picture-027.jpg

picture-033.jpg

picture-035.jpg

picture-036.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da bi cometa bilo potrebno priporočiti vsem začetnikom. toliko tehničnih dilem in rešitev v domači garaži še nisem srečal pri ljudeh ki vozijo motorje mlajše od 20 let. v principu še nisem slišal nobenega ki vozi japonce da bi sploh moral vedeti kje točno je sklopka :evilgrin:

za voznike nemcev itak vem da se ukvarjajo (če sploh) samo z elektroniko, italijani pa nabavljajo samo kak nov del.

vem da je :topic: ampa kne morem se zadržat! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!