Skoči na vsebino

Galerija avtomobilov


bassko

Priporočene objave

Spet nabijaš poste in pišeš bedarije!

Turbine "crkujejo"na alfah(kjer itak vse :whistle: )

Ja, seveda, ker ima alfa svoje turbine, ki jih izdelujejo sami. Italijani pač, kajne???

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-17817-1237932679.jpg

post-17817-1237932687.jpg

post-17817-1237932701.jpg

530d pri 68.536 km zaribal motor (hvala bogu še v garanciji) dobil nov motor po 7 dneh iz Nemčije in ga takoj prodal, aja kupil sem novega v Slo, po treh bmwjih je bil to moj prvi in zadnji bmw dizel, pa še poraba za pametnjakoviče 10,5 normalno, če pa malo stisneš pa 12 do 15. Ne ga srat na pamet in po nekih boardcomputerjih od soseda, znanca ali ne vem koga, me kar pogreje ko vidim cifre 5,5 ipd pri bmwjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem narobe štel po štirih bmwjih je bila ta moj zadnji (320is, 520i, 316i, 528i) in 530d D nikoli več

najmanj je pa pil 316i 7,5 če sem bil pohleven

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem narobe štel po štirih bmwjih je bila ta moj zadnji (320is, 520i, 316i, 528i) in 530d D nikoli več

najmanj je pa pil 316i 7,5 če sem bil pohleven

Vsaj en k je napisal realne številke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek da ljudje zavestno podajajo nižje številke, kot je realno. Osebno sem prepričan, da je povprečnemu vozniku GOLFA IV ali V pod častjo povedat, da njegov porabi 6-6,5.

Moja Astra CDTI z 100 KM porabi 6- 6,2 ampak le, če jo vozim umirjeno in na daljše ture. Ker pa imam večino kratkih relacij, je poraba (po BC) skorej 7.

Če tankam na OMV, je poraba do dva deci nižja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je že glih galerija pa še o porabi se dajemo :)

Najina letošnja pridobitev :) Zakon mali Twingo. Bom povedal po resnici - mašina 1.2, poarba 6l/100km (sma v dveh mescih kar ga mava natolkla 10.000km, pa piševa vsak tank, tako da fix številka velja). Veliko se voziva po avtocesti, šla sva že do Rima pa čez Toskano nazaj, nekaj je mesta...šparava ga ne :) kot da 1.2 mašino sploh lahko šparaš - gas do konca skoz :naughty: Zato mi je še manj jasno, kako lahko BMW 170ps dizel pije manj kot tale pol lažji twingo - to so buče!

post-14218-1237995563_thumb.jpg

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda accord 2.2 diesel, ko je bila nova je porabila povprečno 6.1L na 100 km, zdaj po prevoženih 20.000 km mi porabi 5.8L, vozim se vsak dan Litija- Lj. od tega cca. 5km je mestne vožnje, je pa res da jo nikoli v nižjih prestavah ne priganjam v višje obrate, prestavljam pri 1800 do 2300 obratih. Z rezervarjem, ki drži 60 L naredim zmiraj 1000 km potem grem na črpalko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda avta ...

Škoda je MENE in TEBE ne pa ene stvari kot je avto. Že dolgo vozim dizelne menjam na 5 do 6 let pa še z nobenim nisem imel probleme

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem narobe štel po štirih bmwjih je bila ta moj zadnji (320is, 520i, 316i, 528i) in 530d D nikoli več

najmanj je pa pil 316i 7,5 če sem bil pohleven

sej bi ti lahko pamet dala vedt da bo 3000ccm pa čez 200kojnou pil 10 litrou minimalno :closedeyes: kdor ma za tak avto ma ponavad tut za bencin oz. nafto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda avta ...

zakaj bi blo škoda avta? dizel se pri normalni vožnji šatla nekje okoli 2000obratov

pa k že u porabah pišete golf 4 1.9 tdi poraba od 5,5 do 6,5 pri nurmalni vožnji (malo več kot omejitve)

Popravljeno . Popravil TADEJ46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf II- poraba od 5 do največ 5,5L :OK:

je pa težko zmerit, ker 100km v enem šusu težko uspe prepeljat:) hehe

pa brez zamere, sam smeh je fejst pomemben :winkiss:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa težko zmerit, ker 100km v enem šusu težko uspe prepeljat:) hehe

pa brez zamere, sam smeh je fejst pomemben :winkiss:

ajd

hehe :lol1: sam vrjetn si ti tist k ma v prtlažniku rezervne dele :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če se voziš vsak dan 120 po tempomatu po avtocesti Če pa dodaš malo mestne vožnje, pa se hitro poveča vsaj na 7 litrov.

Relacija Ljubljana-Novo mesto 4,8 l/100 km :OK: (320d touring, 150 KM), je uspelo bratu, jaz nimam živcev za to.

Realno pa nekje okrog 6.5 pri neki spodobni vožnji, malo nad omejitvami, predvsem relacije, če je pa več mestne vožnje pa tam nekje do 7.2 l/100 km.

Kdor ima pa 5.5 l povprečno porabo je pa zgrešil pri nakupu, BMW ni zanj :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe :lol1: sam vrjetn si ti tist k ma v prtlažniku rezervne dele :kva2:

Avto je kot nov, ni skrbi za rezervne dele, tak da si ga pihnil mimo. Edino če je spalka pa šotor zate rezervni del :) Ma tolko kot zadnje časa videvam teh starih gar od VW na cestnih postajališčih, z haubo gor seveda, pa se kadi na puno vsem...je že kr neverjetno. Žal tud Golf 2 in vsi passati in...po večih desetletjih niso več tisto so nekoč bili (če so sploh kdaj bili).

pa fajn da smo v temi "galerija"

ajd

glede porabe - moj brat je tudi vozu Stilota 1.6 na porabo pod 6.0l/100km. Meni pod 7.0 ni uspelo nikoli.

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

530d pri 68.536 km zaribal motor (hvala bogu še v garanciji) dobil nov motor po 7 dneh iz Nemčije in ga takoj prodal, aja kupil sem novega v Slo, po treh bmwjih je bil to moj prvi in zadnji bmw dizel, pa še poraba za pametnjakoviče 10,5 normalno, če pa malo stisneš pa 12 do 15. Ne ga srat na pamet in po nekih boardcomputerjih od soseda, znanca ali ne vem koga, me kar pogreje ko vidim cifre 5,5 ipd pri bmwjih...

Prvič se sploh ne čudim,da ti je avto crknu po tolk kilometrih,če ga tako tiščiš,da tolko pije!

530D pije že v osnovi več,ker predvidevam,da si imel avtomatika.Takega konkretno ima prijtelj!Pije "normalne" vožnje 9,5litra!Kaj pa ti delaš z avtom,pa je tvoja stvar :whistle:

Za 330D pa sem pisal za navaden menjalnik!Z takšnim avtom sem naredil okoli 30,000km "službeno" in menda vem kolk sem tankal!Vozil pa sem tako zelo dolge relacije kot tudi kratke!

Za 320D ne govorim kaj od znanca ampak ga imamo mi doma!In se gre tankat nekje na 870km in gre not cirka 50litrov.Se je pa naredilo tudi že 1000km.Cel kesel drži 63litrov,pa tudi takrat ni bil čisto prazen!Sem prav vprašal,ker ga ne vozim sam!Prvi model 320D z 136konji pa ga ima tudi prijatelj in mu pije 7litrov pri normalni vožnji!

A3 l.97 1,9tdi sem naredil 894kilometrov not je šlo pa 50litrov!Kolk pol pije?

Mal mi je čudno!Men vsi motorji vedno pijejo velik več kot vi pravite!Pri avtih pa glih obratno :hmm:

Avto-sploh dizel je prevozno sredstvo!Ne pa neki kar je potrebno tiščat in uničevat!Kot imam občutek,da nekateri mislite!

Tadej46 men a3 če ga menjam skozi do 2500vrt in ugasnem klimo pije še manj!Sprobano :)

@XTR Ta BMW je bila uresničitev sanj...ljubiteljsko ohranjen :) se pa vseeno pelje čez omejitve :)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

serija motorjev 3,0 d pri BMW od letnika 2005 do 2007 je imela tovarniško napako na glavi motorja in sicer je bil del glave odlit iz neke mešanice aluminija in umetne mase, da bi bil čim lažji, ni pa zdržal pritiskov in so se loputke nad valji, ki so bile vpete v ta pokrov odpele in jih je povleklo v valje, pri mojem v dva... zato so mi tudi brez besede poslali nov motor, ker se jim je to dogajalo po tekočem traku, kar pa se porabe tiče, je to zelo podobna debata kot o dolžini kurca in večina sama sebi laže, če hočeš šparat si kupi dacio logan in ne BMWja pol pa šparat na nafti da maš za jest....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

serija motorjev 3,0 d pri BMW od letnika 2005 do 2007 je imela tovarniško napako na glavi motorja in sicer je bil del glave odlit iz neke mešanice aluminija in umetne mase, da bi bil čim lažji, ni pa zdržal pritiskov in so se loputke nad valji, ki so bile vpete v ta pokrov odpele in jih je povleklo v valje, pri mojem v dva... zato so mi tudi brez besede poslali nov motor, ker se jim je to dogajalo po tekočem traku, kar pa se porabe tiče, je to zelo podobna debata kot o dolžini kurca in večina sama sebi laže, če hočeš šparat si kupi dacio logan in ne BMWja pol pa šparat na nafti da maš za jest....

ne bernardek ti neveš bmw 30D pije k faracajg, gre ko avjon. . . . dejstva nej te ne motijo. popmembna je legenda. Mit o 200 konjskih avtih s porabo 5.5l/100 km! Dejstva? Fuck'em! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi si kupu tvingca v ribnici? :unsure:

nop, v Novem Mestu - najprej ga je mela ena kuharca v OŠ 9 let, pol pa njen ravnatel mal, zdej pa midva. Po 10.000km v dveh mescih ni nič še blo narobe - na začetku je sam neki vžig hecu, pa smo mal senzorje spucal (10min dela) pa je ko nov zdej. Dala sma mu nov avdpuh pa olje pa je to to:) sma šla do Rima v en - okol 800km brez pavze (no ene pol ure) tak da je bil pošten test zanj, pa ni podlegu, he.

zakaj sprašuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bernardek ti neveš bmw 30D pije k faracajg, gre ko avjon. . . . dejstva nej te ne motijo. popmembna je legenda. Mit o 200 konjskih avtih s porabo 5.5l/100 km! Dejstva? Fuck'em! :whistle:

In kje si to prebral,da pišeš te bedarije?Al ne znaš brati?Oziroma... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!