Skoči na vsebino

Hribolazenje


pupa

Priporočene objave

jah ti se vsaj hvalila nisi s tem pa fotke gor dajala, kjer samo potrdi svojo neodgovornost ;)

Sicer bi jih pa tudi tebi, če bi vedela, da se potikaš po raznih feratah brez pasu in čelade :grim

Kako smo pa danes materinsko navdahnjeni? Bi kar malo uhice navijali, pa pod perutke skrivali? Saj bo kmalu Pupa, držim pesti.... :winkiss: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ti se vsaj hvalila nisi s tem pa fotke gor dajala, kjer samo potrdi svojo neodgovornost ;)

Sicer bi jih pa tudi tebi, če bi vedela, da se potikaš po raznih feratah brez pasu in čelade :grim

no če dajamo že nasvete za hribolazenje, pas ti nič ne koristi če zraven ne uporabljaš še kompleta za samovarovanje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če dajamo že nasvete za hribolazenje, pas ti nič ne koristi če zraven ne uporabljaš še kompleta za samovarovanje :rolleyes:

Sej nism nevem kolk v gorah, ampak še nism nikjer srečal človeka s pasom in ostalo opremo.

Res pa je, da hodim bol po neobljudenih poteh in tam , kjer ni nobenega planinskega doma ali

koče... S seboj nosim vse kar potrebujem za jesti, piti in za spati :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če dajamo že nasvete za hribolazenje, pas ti nič ne koristi če zraven ne uporabljaš še kompleta za samovarovanje :rolleyes:

No ja..... to paše zraven za ferate, ne? Ti tudi komplet za samovarovanje ne pomaga kaj dosti, če nimaš pasu :whistle: Pa še to ne plezalnega, da ne bo pomote......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nism nevem kolk v gorah, ampak še nism nikjer srečal človeka s pasom in ostalo opremo.

Res pa je, da hodim bol po neobljudenih poteh in tam , kjer ni nobenega planinskega doma ali

koče... S seboj nosim vse kar potrebujem za jesti, piti in za spati :headbang:

boš začel uporabljati omenjene zadeve k bodo poti upss smeri dobile pravi naklon :naughty:

Drugače pa podpiram vlečenje pasu, karabinov in prusikov (da ne boš glih bankrotiral s samovarovlnim kompletom) na izpostavljenih delih ferate, kjer je dosti da si malo nepazljiv ali da prileti vate kak nezani leteči predmet od pred teboj gomazečih gornikov pa poskrbiš za zaposlitev GRS-jevcev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja..... to paše zraven za ferate, ne? Ti tudi komplet za samovarovanje ne pomaga kaj dosti, če nimaš pasu :whistle: Pa še to ne plezalnega, da ne bo pomote......

ja, si pisala o opremi v feratah :whistle: in spet

no če dajamo že nasvete za hribolazenje, pas ti nič ne koristi če zraven ne uporabljaš še kompleta za samovarovanje

no zdej mi pa še razjasni kakšen pas bi ti uporabila :hmm: ???

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš začel uporabljati omenjene zadeve k bodo poti upss smeri dobile pravi naklon :naughty:

Drugače pa podpiram vlečenje pasu, karabinov in prusikov (da ne boš glih bankrotiral s samovarovlnim kompletom) na izpostavljenih delih ferate, kjer je dosti da si malo nepazljiv ali da prileti vate kak nezani leteči predmet od pred teboj gomazečih gornikov pa poskrbiš za zaposlitev GRS-jevcev ;)

Sej se čist strinjam s tabo, vem da ga mal ser... ampak tja k je pa plezarija pa mene ni, sm preveč zajca za dol pogledat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, si pisala o opremi v feratah :whistle: in spet

no če dajamo že nasvete za hribolazenje, pas ti nič ne koristi če zraven ne uporabljaš še kompleta za samovarovanje

no zdej mi pa še razjasni kakšen pas bi ti uporabila :hmm: ???

a se meni samo zdi, al bi se rada malo prepucavala? :hmm: Če bi rada kaj dokazala, potem kar z besedo na dan....... mi ni do nekega prepucavanja če poznam zadeve ali ne........

je že res, da ti pas nič ne pomaga, če nimaš kompleta za samovarovanje, ampak verjetno ne bi omenjala pasu, če ne bi zraven upoštevala tudi ta komplet, ki je meni sam po sebi umeven........

če pa hočeš nekoga malo podjebavati v glavo, potem pa ti ni samoumevno in se spuščaš v take debate, kot se sedaj ti. Takih debat se pa probam izogibati v velikem loku :trance_33_sleep:

Pa kaj je z vami ženskami, da se morate vedno v neke babje fajte spuščati :? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se mi že pozna :blush: ??

kaj bo šele od ponedeljka naprej

Od ponedeljka naprej, nikoli več ne bo tako, kot je bilo. :D

Kaj se pa tiče hribolazenja, je povsem prav, da jih karaš.

post-9142-1183203207_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ponedeljka naprej, nikoli več ne bo tako, kot je bilo. :D

Kaj se pa tiče hribolazenja, je povsem prav, da jih karaš.

Če bi prevajal iz nam bratskega jezika, bi bilo to mogoče lahko tudi: jebati. Sam vprašam ne...... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

____če pa hočeš nekoga malo podjebavati v glavo, potem pa ti ni samoumevno in se spuščaš v take debate, kot se sedaj ti. Takih debat se pa probam izogibati v velikem loku :trance_33_sleep:_____

..uff.. velik modrosti..

kaj si zlezla npr. zadnja meseca ???

Popravljeno . Popravil lo1ma
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se meni samo zdi, al bi se rada malo prepucavala? :hmm: Če bi rada kaj dokazala, potem kar z besedo na dan....... mi ni do nekega prepucavanja če poznam zadeve ali ne........

je že res, da ti pas nič ne pomaga, če nimaš kompleta za samovarovanje, ampak verjetno ne bi omenjala pasu, če ne bi zraven upoštevala tudi ta komplet, ki je meni sam po sebi umeven........

če pa hočeš nekoga malo podjebavati v glavo, potem pa ti ni samoumevno in se spuščaš v take debate, kot se sedaj ti. Takih debat se pa probam izogibati v velikem loku :trance_33_sleep:

Pa kaj je z vami ženskami, da se morate vedno v neke babje fajte spuščati :? :doze:

Peace Pupa, pucanje pa res ni moj hobi ;). Če že pametujeva o zaščitni opremi v feratah, želim le, da se navede vsa zaščitna oprema in trosi čim manj dezinformacij (neuporaba plezalnega pasu :hmm: ???).

Za vse k začenjajo odkrivati čar ferat - link o opremi http://gore-ljudje.net/objave_view.php?pid=9017 . K temu bi še dodala, da se velja pred turo pozanimati o stanju ferate ter o možnih sestopih.

Nekaj let je sicer že preteklo od mojega zadnjega feratiranja, pa vendar podajam še mojo the best ferato - Via Italiana. Ferata gre iz Belopeških jezer (bivak Nogaro) do Mangartskega sedla, sestop pa je omogočen po normalni planinski poti iz Mangartskega sedla. Ferata je zelo zračna in vodi po naravnih prehodih, tako da nudi tudi dosti plezalnih užitkov. Edino malo kratka je :(.

In še najbolj nemogoča ferata :rolleyes: - Via della Vita, ki pelje prav tako iz Belopeških jezer na Vevnico. Za moje pojme v celoti posiljeno narejena diretissima, v enem odseku se moraš kvihat po ketnah, pod vrhom pa se nahaja še lojtra dvomljive kvalitete :unsure: . Ko so ferato odprli so jo zaradi ponesrečencev skoraj preimenovali v Vio della Morte :(. No mi smo imeli še to srečo, da smo hoteli sestopiti čez Ponce do Belopeških jezer pa takrat (leta 2002 ) pot ni bila obnovljena, oziroma sploh ni obstajala, tako da smo morali ilegalno sestopiti v Tamar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole...

http://www.gore-ljudje.net/objave_view.php?pid=4670

Prej sploh nism vedu o čem je beseda ;) Mislm res no... :whistle:

Jaz tut ne! :whistle: Se mi je čudno zdelo,zakaj sta se punci skor sfajtali! :nono:

Jaz sem mislo,da sem planinc,če na Jalovc prlezem,pa na Ojstrico,pa na našo Peco! Do Kredarce sem tut že prišo! :P

Pa nisem!!! Dok ne pade kaka "ferata"! :P :grim

Samo rugzak mam pa čist podobnega unim pravim planincem,ko po feratah plezajo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tut ne! :whistle: Se mi je čudno zdelo,zakaj sta se punci skor sfajtali! :nono:

Jaz sem mislo,da sem planinc,če na Jalovc prlezem,pa na Ojstrico,pa na našo Peco! Do Kredarce sem tut že prišo! :P

Pa nisem!!! Dok ne pade kaka "ferata"! :P :grim

Samo rugzak mam pa čist podobnega unim pravim planincem,ko po feratah plezajo! :P

če nameravaš plezat kakšno ferato ti priporočam via italiano (ferrato) na mangart, če si pa malo bolj izkušenj pa via della vito, s tem da manjkajo kar na precej določenih delih zajle... štart za je seveda pri belopeških jezerih na italijanski strani, 2 uri pa pol hoda skoz šumo do bivaka, od bivaka do vstopa v steno pa še kakih 20min do pol urce, potem še za steno kake 2 urci atraktivnega plezanja, medtem ko te turisti iz sedla opazujejo in se čudijo, medtem ko maš pod nogami 500m prepad, ferrata se konča na sedlu, potem pa po želji do vrha ali nazaj.... tukaj se pokaže naša tretja najvišja gora v vsem svojem čaru, ne pa tisti sprehodu od sedla do vrha... :D

- no vsekakor je via italiana malo manj zahtevna kot via della vita, ampak če sem jaz obe v enem tednu zmogel in to 2 leti nazaj, torej pri 16ih, bo to za vas stare mačke mačji kašelj :D

by Nejko

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tut ne! :whistle: Se mi je čudno zdelo,zakaj sta se punci skor sfajtali! :nono:

Jaz sem mislo,da sem planinc,če na Jalovc prlezem,pa na Ojstrico,pa na našo Peco! Do Kredarce sem tut že prišo! :P

Pa nisem!!! Dok ne pade kaka "ferata"! :P :grim

Samo rugzak mam pa čist podobnega unim pravim planincem,ko po feratah plezajo! :P

Ma pliden :P ..... če se že hočeš popredalčkat, planinci osvajamo planine (npr. Kofce), kar si pa ti lezel so pa gore torej si gornik, hribovc ;).

@ Nejko fajn :010 , se mi zdi da bo tema uporabna če bomo pisali stanje in opise poti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi prevajal iz nam bratskega jezika, bi bilo to mogoče lahko tudi: jebati. Sam vprašam ne...... :evilgrin:

:naughty: :yes: Dobesedno več ni šlo, pa je morala malo besedno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pliden :P ..... če se že hočeš popredalčkat, planinci osvajamo planine (npr. Kofce), kar si pa ti lezel so pa gore torej si gornik, hribovc ;).

če smo dosledni - kaj pa planinke in gornice, hribovke, gorjanke? :D

ve pa osvajate planince :D

Popravljeno . Popravil brum brum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pliden :P ..... če se že hočeš popredalčkat, planinci osvajamo planine (npr. Kofce), kar si pa ti lezel so pa gore torej si gornik, hribovc ;).

@ Nejko fajn :010 , se mi zdi da bo tema uporabna če bomo pisali stanje in opise poti :)

ja, sem namreč že kot osnovnošolec z fotrom ki je napol alpinist in zagrižen gornik in včlanjen tudi v AO Kozjak, prehodil kar nekaj teh naših dvatisočakov, nekaj tudi v tujini, tak da če koga zanimajo detajli iz kakšne poti naj kar vpraša... res je da zdaj že nisem leto pa pol bil v naših gorah, ampak mi je kar precej stvari ostalo v spominu, se pa nameravam zdaj v začetku jeseni odpraviti na kako prečenje zeleniških špic ali podobno, tak da če bo kaki interesent za kako turo naj se kar javi... :OK:

Nejko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pliden :P ..... če se že hočeš popredalčkat, planinci osvajamo planine (npr. Kofce), kar si pa ti lezel so pa gore torej si gornik, hribovc ;).

@ Nejko fajn :010 , se mi zdi da bo tema uporabna če bomo pisali stanje in opise poti :)

Ahaaaaaaaaaaa! To je dobro,ne? :hmm: Planinke pa lahk glih tak osvajam?

Kat: po tvojem pisanju sodeč ti tut nisi samo planinka,ki bi na Šmarno goro lezla,ampak kar oreng gornica,drgač ne bi tolk o feratah vedla,pa o varovalnih pasih,prusiku,karabinu in ostali gorniški opremi!

Nejko:

Ja,smo se s kolegi glih o tisti ferati na Mangart nekaj menli,da bi jo letos šli pogledat.Bomo vidli.

Drgač mamo pa ta mesec v planu en špic v Avstriji,menda tut neka ferata. Bom probo prav napisat:Grossvenediger - 3676 nm. Mogoče ve kdo kaj o tem špicu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaaaaaaaaa! To je dobro,ne? :hmm: Planinke pa lahk glih tak osvajam?

Kat: po tvojem pisanju sodeč ti tut nisi samo planinka,ki bi na Šmarno goro lezla,ampak kar oreng gornica,drgač ne bi tolk o feratah vedla,pa o varovalnih pasih,prusiku,karabinu in ostali gorniški opremi!

Nejko:

Ja,smo se s kolegi glih o tisti ferati na Mangart nekaj menli,da bi jo letos šli pogledat.Bomo vidli.

Drgač mamo pa ta mesec v planu en špic v Avstriji,menda tut neka ferata. Bom probo prav napisat:Grossvenediger - 3676 nm. Mogoče ve kdo kaj o tem špicu? :hmm:

moj foter bil kaki mesec dni nazaj če se ne motim, bom ga malo povprašal...

Nejko

Popravljeno . Popravil Stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jutri grem pa na Krnska jezera pa Batognico in Krn, yessssssssssssssssss :naughty:

Klele gor...

post-15567-1184271413_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest grem tud v bližnji prihodnosti nazaj v hribe...na Krnska jezera,Krn pa Rombon.....za vikend....sam....a gre kera z mano?? :unsure: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!