Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Verjetno si mislil Pima Fortuyna.

Ja teroristični napad v Londonu, kh kh. To, da je London izvršil državni "teroristični" napad na Irak je pa kar tko, samoumevno. Viš, pri nas so pa teroristični napad na državno lastnino izvršili sami "čisti Slovenci". Poštenjaki. Ne morejo kaj drugega biti, če so Slovenci. Anede?

ja res FoRtuyn je bil. sorry.

jaaa, delno je res kar praviš, ampak....bombni napad na metroju ni nekaj kar bi lahko primerjali z pidovskimi baroni in divjo privatizacijo. na žalost so vse tiste malverzacije izpeljali zakonito. S tem ko razno razni visokoleteči odvetniki vozijo Astone niso nikogar razstrelili. (ne rečem de nebi blo treba marsikoga malo da ne ustrelit za kar so počeli) ampak da priseljenec svojega potomca vzgoji s tako malo malo kulture in objektivne samokritike je zelo žalostno in narobe. o tem sm govoril. Problematični postajajo potomci priseljencev, ki bi morali spoštovat avtohtono kulturo. Če si Turek, bodi Turek. ni blema Kar pa te ne odveže nekih uzanc, kako se obnaša in govori tukaj kjer pač smo. al pa izvoli, pojdi v miru in bodi turek v Ankari.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja tko je reesko

sam da bo pa se mev edn za enga neki več to mi pa ni ušeč

A to misliš sebe pa tega strazata pa se koga?

poleg tega - zakaj pa se ne sme nekdo imet za nekaj več? jaz recimo se imam, v nekaterih pogledih, za nekaj več od ostalih. In, kaj boš naredil okol tega? Glede na to, da mi do gležnjev ne prideš ...

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res FoRtuyn je bil. sorry.

jaaa, delno je res kar praviš, ampak....bombni napad na metroju ni nekaj kar bi lahko primerjali z pidovskimi baroni in divjo privatizacijo. na žalost so vse tiste malverzacije izpeljali zakonito. S tem ko razno razni visokoleteči odvetniki vozijo Astone niso nikogar razstrelili. (ne rečem de nebi blo treba marsikoga malo da ne ustrelit za kar so počeli)

So pa morda prispevali en košček v mozaik slovenske nacionalne bede (nizkega standarda). Strinjaš? Kaj je hujše - človeka takoj fentat, al ga fentavat na obroke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš sebe pa tega strazata pa se koga?

poleg tega - zakaj pa se ne sme nekdo imet za nekaj več? jaz recimo se imam, v nekaterih pogledih, za nekaj več od ostalih. In, kaj boš naredil okol tega? Glede na to, da mi do gležnjev ne prideš ...

:whistle:

v nekaterih primeri ti tut jst tko lohk rečem

sam si človek tko k jst

vsi smo krvavi pod kožo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa morda prispevali en košček v mozaik slovenske nacionalne bede (nizkega standarda). Strinjaš? Kaj je hujše - človeka takoj fentat, al ga fentavat na obroke?

kaj točno si tel povedat? De Angleži in Španci zdej bolš in lažje živjo, ker so teroristi brez milosti in kakršnegakoli vzroka pobili par 10 ljudi :blink: ? Po tvoji logiki bo Iraški standard kmalu višji od Švicarskega.

Čefurizem = zavesten, nekulturen in poniževalen odnos do avtohtone večine. Nič drugega. Na žalost pa stvar lahko eskalira do terorističnig napadov. Zakaj so potomci priseljencev precej precej bolj problematični? to me mede. Od kje im ideja, da se jim godi krivica, ker na upravnih enotah nimajo prevajalcev? .....

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nekaterih primeri ti tut jst tko lohk rečem

sam si človek tko k jst

vsi smo krvavi pod kožo

Torej - se tudi ti kdaj imaš za "nekaj več" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej - se tudi ti kdaj imaš za "nekaj več" ?

ja samo tega ne kažem na vzven

sem pač prepričan sam vase da nekatre stvari oblada bolje kot drugi pa se stem ne havlim kaj dosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je primerno, če citiram del pesmi reperja od murata in joseja, pa si dobro preberite, in si zapomnite to, ker vidim da vas je tu kar precej nestrpnežev...pa sn mislo da so motoristi fajn ljudje heh... :BUA:

"Kaj je s tem svetom, da je tko razdeljen,

kao če nisi naš, pazi se, ker boš tepen.

Zakaj je važn iz kje si al pa kako se pišeš,

kao če nam to ni všeč je bolj da jo takoj pobrišeš.

Pejd domov, go home al pa še kej druzga loh slišš

od ljudi k misljo da so več vredni k ti.

K misljo da je ta svet njihov in se bojijo

vsega kar je tuje in zganjajo ksenofobijo.

Ljudje hočjo boljši lajf, zato se selijo,

tko je zmeri blo in tko zmeri bo. A še veš

kaj so skini nardil Belini, če mora on domov,

pokličmo tud vse Slovence k so v Argentini

in drgje, da se vrnejo pod Triglav, kjer Slovenci živimo,

vidš, tvoja logika je mimo.

A mislš da če enga udarš, da si kej dosegu,

glej, udarc se vrne in situacija se obrne.

A res ne vidš da je prav da sprejemaš vse ljudi

sam zato k so ljudje tko k ti.

Vsi se rodimo, vsi mamo želje upe, vsi

se bojimo, vsi mamo svoja veselja, vsi trpimo.

Zakaj živimo v sovraštvu medtem k čas leti mimo

in na koncu koncev vsi zgubimo.

Moja družba se ne deli na naše in druge in jst

nazdravljam s prjatlji iz vseh republik bivše Juge.

Zapomn si, ni važn iz kje nekdo prhaja,

edina stvar k je važna, je kaj mu v glavi dogaja.

Od tega je odvisn al je out al je in, in to

misel bi rad zabil v tvojo glavo tko k klin.

Vem kaj govorim, tuki rojen tuki živim

tuki vzgojen, slovenske matere sin.

če hočeš stop z mano za besede iz teh stihov,

ker js bom stal za njimi dokler bom dihal."

tudi jaz, da ne bo kdo mislil da sn kak priseljenec ki zagovarja svoje...

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....vzgojen, ....

vsa problematika se vije okoli tegale zgoraj...... naj me kdo popravi, ce se motim, prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa problematika se vije okoli tegale zgoraj...... naj me kdo popravi, če se motim, prosim.

Stari, zate vedno. :D

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je primerno, če citiram del pesmi reperja od murata in joseja, pa si dobro preberite, in si zapomnite to, ker vidim da vas je tu kar precej nestrpnežev...pa sn mislo da so motoristi fajn ljudje heh... :BUA:

Nikoli nisem bil nestrpen do drugih ljudi, ampak kar se dogaja zadnje čase, je pa res nenormalno, že samo dogajanje te naredi nestrpnega (upravičeno)! In, če bomo še naprej vse vsakomur dovolil, bo samo še slabše.

Tako, da res nevem, kaj bo če bo šlo tko naprej.

PS. To nima nikakeršne veze z motoristi!! :angry:

vsa problematika se vije okoli tegale zgoraj...... naj me kdo popravi, ce se motim, prosim.

Se popolnoma strinjam! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že samo dogajanje te naredi nestrpnega (upravičeno)!

Stari, saj veš, da to je isto, kot da bi šolarček v šoli manjkal in skušal sam sebi v redovalnico napisat 'upravičeno' ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nwm zakaj se kregate pi..da najprej mau poglejte slovensko mladino kašni so recimo primer JANEZ NOVAK pa slis: pa đe si mi brate šta ima, pa u mp3-ju cefurjad.. najprej slovensko maldino uredmo pol sele ostale

Ja, ja, to so pa ČAPCI :) Tako imenovani slovenski čefurji :D

Hehe, na eni strani miroljubna Murat & Jose, na drugi strani pa to (oziroma v Fužinah):

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, saj veš, da to je isto, kot da bi šolarček v šoli manjkal in skušal sam sebi v redovalnico napisat 'upravičeno' ?

Noja NAŽALOST, se nemorem strinjat s tabo!

Mam pač svoje poglede, in izkušnje-iz katerih govorim, in če dobro pogledam kaj se dogaja pri nas, se res ne čudim ljudem, ki so kar naenkrat pop****li nad takimi in drugačnimi priseljenci,(res je pa tudi, da probleme delajo posamezniki in ne cela družba).

Ampak pustmo to, ker se mi o takih stvareh neda kregat.

Je pa res, da bi bli Slovenci lahko malo bolj ponosni, na to kar smo.(vsaj nekateri).

Samo naglas razmišljam :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa smo?

Ja čaki no, že tko nas je malo, pole se grejo nekateri pa še "ćefurje".(tuki manjka ponos)

In ko že govorimo o Slovencih, nemoremo mimo Slovenije-ki je samostojna država, in vsaj v svoji državi, bi lahko imel vsaj enako pravic, če ne več kot priseljenci.

Jaz sem ponosen na to, da sm Slovenec! :worship:

ti?

Sej nočem nobenmu usiljevat prepričanja, samo svoje mnenje sm izrazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa problematika se vije okoli tegale zgoraj...... naj me kdo popravi, ce se motim, prosim.

več al manj je to resnica, še družba malo doda in tukaj je hudir, miha dela špetir !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem opazil, da se je nekaj Mariborčanov obregnilo ob besedo "čefur" v smislu, da je žaljiva, neupravičena in jo uporabljajo samo bedaki, bom malo na širše opisal, zakaj gre. Lahko je soditi o zadevi, če sam veš bolj malo o tem. Tudi meni se je zdela neupravičena, dokler jih nisem bolje in pobliže spoznal ;) Bolje jih je pa v Mariboru težje spoznati, ker jih je manj in so bolj razdrobljeni pa še večina je asimiliranih in se vedejo popolnoma normalno.

Kdo je "čefur"? Imena ne bom cenzuriral, saj takšen izraz uporabljajo tudi oni sami. Kdo so ONI? So priseljenci iz vseh možnih držav (predvsem južnih), ki so se naselili v Sloveniji. Ne bom jih opisoval po zunanjem izgledu, da ne bom dobil "etikete" ksenofoba, opisal bom samo njihovo neasimiliranost v prostoru, katerem živijo. Nikoli nisem trdil, da morajo priseljenci pozabiti na svoje korenine, vendar ni prav, da jih vsiljujejo tistim, ki imajo svoje. Si predstavljaš, da bi prišel v Avstrijo in bi bančno uslužbenko nagovoril v svojem jeziku, čeprav bi znal nemško? Ne gre za neznanje, ampak negacijo neke druge kulture, kateri se nočeš prilagoditi.

Čefurji niso vsi južnjaki. Če so množica južnjaki, so čefurji njihova podmnožica. Gre za osnovne metode znanstvenega raziskovanja oziroma filozofije. Imam kar nekaj prijateljev, ki so priseljenci, vendar se ne obnašajo primitivno, ampak slovenski kulturi primerno. V praksi to pomeni, da se vozijo s registriranimi vozili, ne kradejo, ne nabijajo svoje glasbe iz avtomobila (in tako kažejo "svojo željo" po asimilaciji, ampak jo poslušajo tako, da ne moti drugih), ne razgrajajo pred blokom ob 4:00 zjutraj, Slovence nagovarjajo v slovenskem jeziku in najpomembnejše: nimajo zaničevalnega odnosa do tukaj živečih ljudi.

Čapci so Slovenci, ki so obnašajo kot čefurji. Počno podobne stvari kot čefurji in ne marajo svojega porekla. Moške populacije čapcev ni veliko. Ženske bi težko označil kot čapke (?), saj se načeloma ne sramujejo svojega porekla, ne počenjajo kriminalnih dejanj, samo tip moškega, ki je južnjak, jim je ljubši.

Sem ksenofob? Če bi bil rasist ali ksenofob, potem ne bi imel prijateljev, ki imajo korenine iz juga. Ne maram samo te vrste priseljencev, ki so prišli v boljše razmere, kot so jih imeli v svoji državi, pa živijo na račun davkoplačevalcev (socialna podpora), ne spoštujejo tukajšnje kulture (na javnih mestih se vedejo neprimerno), izjavajajo kriminalna dejanja in so hkrati bolj zaščiteni kot tukaj živeči "domorodci", ko pristanejo v poboljševalnem zavodu ali zaporu so ponovno na bremenih davkoplačevalcev (mene in tebe) itd.

Poleg tega imam zelo, zelo dober razlog, zakaj ne maram čefurjev. Nekaj let nazaj sem imel namreč neprijetno situacijo, ko so mi vkradli nekaj, v kar sem vložil ogromno denarja in svojega prostega časa. Kako vem, da so bili ONI? Tako dolgo sem vrtal nos v ta problem (saj ga policja ni), da sem izvedel od tistih, ki jih poznajo. Pri reševanju problema so mi pomagali tudi južnjaški priseljenci, saj poznajo tiste, ki mečejo slabo luč na njih in jih pravtako ne marajo.

Ker ne spoštujejo zakonov, jih imajo pol kufer tudi sodniki in policisti, ki jih vse, zelo dobro poznajo. Policija nima motivacije, da bi jih lovila, saj vedo, da bodo čez 1 teden že zunaj. Lahko tudi prej. Ker sedaj dobro poznam problematiko kraj, lahko iz prve roke povem, da je več kot 50% kartotek na policiji z južnjaškimi priimki. Ta dognanje lahko potrdi tudi statistični podatek iz dokumentarnega filma na rtvslo.si o "2. generaciji južnjakov". Sodeč po povedanem je v poboljševalnih domovih za mladostnike 70% južnjakov. Glede na to, da jih pri nas živi 300.000, je to nedvomno precej.

Moti me namreč tudi neenakost med njimi in civiliziranimi državljani, saj mene policija ustavi zaradi neprižganih luči, medtem, ko se oni mimo njih vozijo s neregistriranimi vozili, po možnosti tudi brez čelad. Večina teh motorjev in skuterjev, ki divjajo po Ljubljanskih ulicah (vozniki pa ne nosijo niti čelad) je ukradenih. Tudi ta podatek sem izvedel od policistov in tistih južnjakov, ki poznajo dotične osebke.

Glede "njihovih" naselij je pa tako. Ker sem slučajno imel na faksu predmet povezan s urbanizmom in je profesor razložil problematiko takšnih naselij, verjetno ne govorim nekaj na pamet. Takšna naselja so bila zgrajena v času pred osamosvojitvijo v 70-ih in 80-ih letih prejšnjega stoletja predvsem za delovno silo, ki je imela nižjo izobrazbo ali je sploh ni imela. Državljani bivših republik Jugoslavije navadno niso imeli dobrih pogojev za izobraževanje in so prišli v Slovenijo delat takšna dela, ki jih Slovenci nismo (želeli). Z množičnim priseljevanjem je bila povezana tudi socialna problematika (slabo finančno zaledje), zato so zgradili velike soseske s poceni stanovanji. Velikokrat so bila ta stanovanja v lasti delovnih zavodov, v katerih so delali in so jih dobili tako ceneje. Namesto, da bi urbanistična politika v takšna naselja določevala bolj pestro socialno strukturo, so bila poseljena skoraj izključno s nižjim socialnim razredom, v katerem so bili v večini priseljenci. Sosesk danes ni več. Takrat je to pomenilo predvsem blokovsko naselje s svojimi trgovinami, vrtci in drugimi storitvenimi dejavnostmi. To jim je omogočalo združevanje kulture in navad ter hkrati izolacijo od ostalih predelov mesta in ljudi. V sredini 90-ih so se pričele zapirati mnoge tovarne, kar je povzročilo tudi mnogo brezposelnosti v tem nižjem socialnem razredu. S tem je povezana tudi problematika alkoholizma in kriminalnih dejanj, saj so ljudje na lažji način (kot, da bi iskali zaposlitev) želeli priti do denarja. To se je seveda odražalo tudi na nekaterih potomcih. Deloma je svoje naredila tudi vojna, saj smo se jim z odcepitvijo zamerili. Za zamero nimajo osnove.

Še zmeraj sem mnenja, da je stopnja nasilja odvisna od socialnega statusa. Ta je hočeš - nočeš povezan s zgoraj omenjeno problematiko priseljencev. Glavni razlogi, zakaj nas določeni južnjaki, ki so dobili etiketo čefurja, ne marajo, so vojna, socialna neenakost, razlike v delavnih navadah, skinheadi itd.

Nestrpen sem samo do tistih, ki so nestrpni do mene in drugih državljanov RS brez kakšne dobre osnove. Ne maram tudi tistih, ki so nestrpni do priseljencev brez osnove (in vse tlačijo v isti koš). Zaradi mene je lahko Slovenija polna južnjakov, če se bodo le vedli razmeram primerno. In kot smo videli, nekaterim to uspeva, medtem, ko drugi "protestirajo".

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem pozabil povedati. Ljudje se v manjših skupnostih v tujem okolju obnašajo popolnoma drugače kot v svoji državi. Sej je logično. S tebi podobnimi se lahko pogovarjaš v svojem jeziku, imaš podobne poglede na svet in podoben stil življenja. No, samo toliko, da ne bo kdo rekel, da sem rastist, neonacist ali kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo lepo povedano oz. napisano morda si pozabil omeniti le še to, da so njihove očete ali t.i. prvo generacijo "zastrupili" z bratsvom i jedinstvom, tako da večina privzetih ali pa privzgojenih navad in obnašanja izvira iz tega da "smo svi mi biili braća" pa jih že zaradi tega moramo tolerirati drugače kot jih drugod po evropi koder so od nekdaj bili samo "na privremenom radu"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa, da nebo vse tako resno, še ena majčkena šala :naughty:

Mali Haso zacne v Ljubljani hoditi v prvi razred.. Zacuda nosi

domov same petke in konec leta je odlicnjak. Odlicnjak je tudi

v drugem, tretjem in cetrtem razredu. Pravzaprav je dalec

najboljši ucenec na soli. Zato se vodstvo sole in obcine

odloci, da ga nagradijo. Zadnji dan v cetrtem razredu,ko dobi

spricevalo, mu podelijo slovensko drzavljanstvo in mu ime

spremenijo v Janez.

Ponosen pride domov in pove ocetu Mujotu : "Jaz nisem vec

Bosanec Haso. Dali so mi slovensko drzavljanstvo in ime, sedaj

sem Slovenec in ime mi je Janez !".

Mujo popizdi in ga zacne mlatiti kot vola.

Haso-Janez med jokom uspe pobegniti na cesto in

sreca sosolca,

ki ga vprasa, kaj se je zgodilo.

Haso-Janez : "Zdaj vas pa razumem. Komaj eno uro sem Slovenec,

pa ze imam probleme s cefurji."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo Tomozuki. Kdo je previdno prebral tvoj post ve zakaj si si vzel toliko časa za obrazložitev pomena čefurja. Manjka samo še beseda o prilagajanju v državah EU in pri nas. Drugje se morejo prilagoditi ker ne preživijo pri nas jim pa tega ni potrebno (že v trgovinah se trgovci prilagajajo njim ).

Moje mnenje bom pa zadržal zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je "čefur"? Imena ne bom cenzuriral, saj takšen izraz uporabljajo tudi oni sami. Kdo so ONI? So priseljenci iz vseh možnih držav (predvsem južnih), ki so se naselili v Sloveniji. Ne bom jih opisoval po zunanjem izgledu, da ne bom dobil "etikete" ksenofoba, opisal bom samo njihovo neasimiliranost v prostoru, katerem živijo. Nikoli nisem trdil, da morajo priseljenci pozabiti na svoje korenine, vendar ni prav, da jih vsiljujejo tistim, ki imajo svoje. Si predstavljaš, da bi prišel v Avstrijo in bi bančno uslužbenko nagovoril v svojem jeziku, čeprav bi znal nemško? Ne gre za neznanje, ampak negacijo neke druge kulture, kateri se nočeš prilagoditi.

...

Nestrpen sem samo do tistih, ki so nestrpni do mene in drugih državljanov RS brez kakšne dobre osnove. Ne maram tudi tistih, ki so nestrpni do priseljencev brez osnove (in vse tlačijo v isti koš). Zaradi mene je lahko Slovenija polna južnjakov, če se bodo le vedli razmeram primerno. In kot smo videli, nekaterim to uspeva, medtem, ko drugi "protestirajo".

Tudi v USA so nigerji črnci, ki sami sebi rečejo nigerji. Če mu belec reče 'nigga', lahk pa faše, al pa ga stoži zaradi rasne nestrpnosti.

in to okoli nestrpnosti - kaj pa je 'razmeram primerno'? Imamo zakone, ti so za vse enaki. Ali uvajamo nove, ulične, 'slovenske ulične' zakone?

Daj to malo bolj razjastni. v Teoriji in z zgolj plitkim poznavanjem terminologije je stvar jasna, če pa kdo malo bolj kaj pozna, je pa tako teoretiziranje zgolj hujskaško nakladanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjka samo še beseda o prilagajanju v državah EU in pri nas. Drugje se morejo prilagoditi ker ne preživijo pri nas jim pa tega ni potrebno (že v trgovinah se trgovci prilagajajo njim ).

In kako je s tem prilagajanjem? Tudi v tujini so priseljenci podobno (ne)prilagojeni, kot pri nas. Poglej getoizacijo v UK, Nemčiji, Franciji ...

Kar nekaj nakladate, mamicu vam božju spalilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!