Skoči na vsebino

Kupovanje rabljenih motorjev


reesko

Priporočene objave

Živjo folk!!

jst sm to temo odprl zato ker imam sam veliko vprašanj pri nakupovanju motorjev in motoristične opreme...

v ostalih temah je vse bol posvečeno težavam, ki se pojavljajo na motorjih ne pa samemu začetku...

v tej temi prosim povejte na kaj se naj pazi, ko kupuješ motor(rabljen), kje naj pogledamo, kakšno je kupovanje prek spletnih strani(recimo prek ebay-a)..kakšni so davki če kupiš v tujini...vse v zvezi s homologacijo...

pišite vse kar je mogoče pri nakupu motorja(tujina in slovenija)..zakaj se splača v tujini oz. zakaj ne...

prosim čim bolj se razpišite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem je blo že velik napisanega :topic:

bo treba mal iskalnik uporabit :yes:

Je blo že velik napisanega.......

A lani??

Predlani??

Saj predpisi se vedno znova menjajo, tako, da ni bilo vse napisano. Sicer pa če kdo kako bedarijo vpraša, pa kar filozofirate.

Kje je boljši maser, pa kje je kava cenejša...... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sam primerjava ... pa si mislite svoje :)

poglejte cene, kilometre itd ... sej ne da je nekoga nategnu ?!?!

motor je pa isti !

diler v italiji

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=492080

slovensko prepakiranje dreka ...

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=32500

:grim

sam na kurc mi pa gre tole ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no drgač je blo res velik že napisanga... sam še zmer pišete o problemih motorjev kako vm ne užge pa kako olje dajete v motor pa kdaj greste na furo...se pravi tale forum je posvečen zgolj tistim ki že imate svoje konjičke...tisti ki si jih pa hočemo še nabavt pa nismo dobrodošli?????

pomoje se bo v tej temi zvedelo veliko novega za tiste ki si hočejo in si tudi bojo hoteli kupit svojega "konja"...

zato pa nej tisti k majo iskušne al pa k so slišla od ferendov al pa od bilo kod povejo kako pa kaj pa zakaj????

sej pomoje me večina zastop, al pač tudi ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle ti piše na kaj moraš biti predvsem pozoren pri nakupu rabljenega motorja,drugače imaš pa tudi veliko napisanega pod temami o določenih motorjih,mislim pa da je celo tema o nakupu motorja v tujini!

Nakup rabljenega motorja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor temeljito preglej, kot tudi piše v "nakup rabljenega motorja". pri pregledu poglej tudi notranjo stran plastike(če se sploh vidi), saj lahko opaziš če je bila plastika že kdaj poštukana in pokitana. če je motor imel prej več lastnikov si moraš za registracijo priskrbeti vse pogodbe med lastniki(med prvim in drugim, drugim in tretjim...). če ne boš imel vseh pogodb ga ne boš mogu registrirat, vsaj jaz ga nisem mogel. pa na pogodbo napišite čim manjšo ceno(kljub temu da plačaš dogovorjeno), saj je tako manjši davek.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je motor imel prej več lastnikov si moraš za registracijo priskrbeti vse pogodbe med lastniki(med prvim in drugim, drugim in tretjim...). če ne boš imel vseh pogodb ga ne boš mogu registrirat, vsaj jaz ga nisem mogel.

to pa ne vem če drži k jst sm mel pogodbo samo med 2.lastnikom in mano pa ni blo blema! mora bit pa pri notarju overjena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kje pa piše kej glede tujine...sm gledu z iskalnikom pa ni nč pametnga..zmer se vse sprevrže kako je mito bolši od aprilie pa te zadeve....sm bral eno temo kso motorji zlo pocen..pa v tej temi se govori da je ena francoska stran www.motor4all.com in da tm je vse ful cenej pa to???a kdo kej ve o tej strani al pa kej podobnga??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa ne vem če drži k jst sm mel pogodbo samo med 2.lastnikom in mano pa ni blo blema! mora bit pa pri notarju overjena!

drži. js sm tudi imel sam drugo pogodbo ko pa sem šel ga registrirat so mi tam rekli da je potrebno imeti vse pogodbe. potem sem se cel mesec jeb.. da sm kontaktiral prvega lastnika...

lahko pa da je zdaj drugače. ko sem ga jaz registriral je blo tako(registriral avgusta lani) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa glede tujine? kaj pa ce tm ne dobis pogodbe s prvim lastnikom?kako pa pol to poteka?al pa naprimer kaj je s homologacijo>kaj ce ti ga tuki v sloveniji nocejo homologirat?kje se sploh homologira motor?a lahko to tud tm opravs k registriras?

a je res 20% davka ce ga kups v tujini?

kaj je zdej z uno francosko stranjo www.motor4all.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drži. js sm tudi imel sam drugo pogodbo ko pa sem šel ga registrirat so mi tam rekli da je potrebno imeti vse pogodbe. potem sem se cel mesec jeb.. da  sm kontaktiral prvega lastnika...

lahko pa da je zdaj drugače. ko sem ga jaz registriral je blo tako(registriral avgusta lani) :hmm:

Kolikor jaz vem ni nujno, da imaš vse pogodbe. Temu se lahko izogneš tudi na ta način, da poiščeš zadnjega lastnika po prometnem dovoljenju in z njim direktno narediš kupoprodajno pogodbo. V tem primeru je davek eden (pa če je bilo lastnikov vmes 100). Važna je sledljivost motorja od zadnjega lastnika po prometnem dovoljenju, do tistega, ki vozilo prijavlja na upravni enoti. :yea1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem ni nujno, da imaš vse pogodbe. Temu se lahko izogneš tudi na ta način, da poiščeš zadnjega lastnika po prometnem dovoljenju in z njim direktno narediš kupoprodajno pogodbo. V tem primeru je davek eden (pa če je bilo lastnikov vmes 100). Važna je sledljivost motorja od zadnjega lastnika po prometnem dovoljenju, do tistega, ki vozilo prijavlja na upravni enoti.  :yea1:

ja, vendar je pri meni bil zadnji lastnik po prometnem dovoljenju prvi lastnik. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa glede tujine?kok je pa kej davka?a je res da je treba najprej v nemciji 20% pa pol se v sloveniji 20%?vsaj tko nej bi blo po prvemu maju letos...a kdo kej ve o tem ce je to res??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je pa glede tujine?kok je pa kej davka?a je res da je treba najprej v nemciji 20% pa pol se v sloveniji 20%?vsaj tko nej bi blo po prvemu maju letos...a kdo kej ve o tem ce je to res??

v Dojčlandu imaš 16% davek.

in ne, če enkrat plačaš davek v eni državi, ti ga potem ni treba v drugi, tudi če se stopnji razlikujeta.

no DMV, no ecotax. nada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drži. js sm tudi imel sam drugo pogodbo ko pa sem šel ga registrirat so mi tam rekli da je potrebno imeti vse pogodbe. potem sem se cel mesec jeb.. da  sm kontaktiral prvega lastnika...

lahko pa da je zdaj drugače. ko sem ga jaz registriral je blo tako(registriral avgusta lani) :hmm:

Po tem odgovoru si imel pogodb verjetno več (kolikor sem uspel razbrati si imel pogodbo med 2 in tabo, manjkala pa ti je pogodba med 1 in 2). Gre za to, da v primeru, da je vmesnih lastnikov več (preprodajanje motorja) in če vse pogodbe (overjene, plačan davek) obstajajo, le-te priložiš ob prepisu lastništva (razvidna sledljivost motorja). Če pa se ti zadeva zakomplicira (manjka kakšna vmesna pogodba) zadevo lahko rešiš na ta način, da poiščeš lastnika, ki je vpisan v prometnem dovoljenju in z njim narediš kupoprodajno pogodbo. S tem se rešiš iskanja vmesnih lastnikov in je zadeva precej hitreje rešena. Če pa si imel probleme z kontaktom prvega lastnika (ali le-ta ni hotel delati prepisa, kar je tudi verjetno) :hmm: :hmm: ....... V glavnem si zadevo rešil :yea2: :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem odgovoru si imel pogodb verjetno več (kolikor sem uspel razbrati si imel pogodbo med 2 in  tabo, manjkala pa ti je pogodba med 1 in 2).  Gre za to, da v primeru, da je vmesnih lastnikov več (preprodajanje motorja) in če vse pogodbe (overjene, plačan davek) obstajajo, le-te priložiš ob prepisu lastništva (razvidna sledljivost motorja). Če pa se ti zadeva zakomplicira (manjka kakšna vmesna pogodba) zadevo lahko rešiš na ta način, da poiščeš lastnika, ki je vpisan v prometnem dovoljenju in z njim narediš kupoprodajno pogodbo. S tem se rešiš iskanja vmesnih lastnikov in je zadeva precej hitreje rešena. Če pa si imel probleme z kontaktom prvega lastnika (ali le-ta ni hotel delati prepisa, kar je tudi verjetno) :hmm:  :hmm: ....... V glavnem si zadevo rešil  :yea2:  :yea2:

sem rešil ja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr to 16 % je najbrž davek na motorje?sam kaj pa ddv??kaj pa a je treba na meji kej plačat...??

pa povejte če ste čist sigurni::.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no a bi šlo kej???

k me resno zanima glede tega davka a je sigurn sam 16% ap na carini ni treba nč plačat pa tud v sloveniji ni treba nč???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje da gres do koga ki se ukvarja z uvozom motorjev iz tujine v slovenijo!On ti najde motor po tvojih zeljah ali pa tocno ker motor hoces in se vse ti uredi v tujini in sloveniji,pa nic velik drazje te ne pride kot ce bi sel sam vse to urejat!

Mislim da bi ti ta uvozil motor iz tujine,ga poklices in vprasas,pa na tej strani je velik takih ki uvazajo motorje,mal pogledas po trgovcih!uvoz motorja

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok tnx sam glede davka še zmer ne vem...

dejte čim več povedat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu iz tujine ni potrebno plačati davka ne takse v kolikor je pripeljani motor rabljen, se pravi vsaj pol leta reg. in/ali (tole ne vem čist) ima prevoženih 6k km.

Ne me pa zadavt če bo kaj narobe, ker se pri tejle birokraciji hitro kej zaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto.si, stevila 3. narocis jo lahk po telefonu 01/564 72 05 ali motosi@motosi.org

ce pa tm not ne pise dost o uvozu, ne pise nikjer!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kupovanju rabljenih motorjev je tko. Kilomotri nikol ne veš kdaj so tapravi (crknjen števc, vrtenje nazaj), potem lastnik bo reku da ni biu še nikol motor na tleh čez 1 mesec boš vzel dol ogledalo in boš ugotovu da se spodi nahaja originalna plast barve. Ko kupuješ rabljen motor nujno zahtevaj da ti prodajalec da servisno knjižico, račune od menjave batov, potrošnega materiala in tako naprej. Rabljen motor lahko kupš slb pa čeprov ti prvi vtis daje drugačno sliko, če maš srečo pa kupš lohk tud dobr ( v malo primerih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!