Skoči na vsebino

Kupovanje rabljenih motorjev


reesko

Priporočene objave

lol zej sm se spomnu eno dobro idejo ... morm it narest rdeco nalepko MOOOOOO pa tk nalimat cez stranske plastike od moje rske :D hahaahah :P joke zej smo pa ze itk :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem sicer kje ti rata našparat 2mio sam dobr. Sam sej ti nasledn let še ne boš mel za neomejeno izpita?

no ja sej ni 2mio....za 1.4mio se dobi že kr kej lepga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja sej ni 2mio....za 1.4mio se dobi že kr kej lepga

itak sj se tud po novem za tak dnar v sloveniji dobi nov motor :D distributerji se bojijo da bi folk hodil v tujino pa se pol ce hoce kupc it v tujino za eno pravo ceno zmenjo :D

Tko da jz bom kr to izkoristla k sm se ze menila da lahka dobim hondico novo za 5000e v nemciji so mi takoj ponudl da k mislm kupvat da naj pridem pa se zmenmo za pravo ceno :D KAo nocjo strank zgublat pa pol ti se servise nudjo in garancijo in use k drgac ti ne upostevajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja sej ni 2mio....za 1.4mio se dobi že kr kej lepga

rablene se dobi za 1.400.000, nove pa se da dobit že od 1.750.000! pa vrjetn bom rablenga nabavu, ker itk ne more bit tok zgonen v enem letu!

@RSmaniac sej ne bom dubu za neomejeno, ampak za 25kW! kawasaki Z750 pa se dobi tut z blokado na 25kW, tko da sploh ni problema! blokada za Z750 pa se dobi že za 100 evrov!

tko da še mal našapram, pol pa KAWASAKI v moji garaži!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO! :afro1:

Imam vprašanje če mi lahko kdo pomaga?Prek ebaya se zelo zanimam za nakup 125ccm enduro motorja.Tovarna se imenuje x-stream in je verjetno Korejska.Cena se giblje okoli smešnih 180.000 sit.Drugače pa ima motor vse kar imajo v ponudbi bolj znane firme:4-takten (sicer zračno hlajen motor ,kar je vsaj na videz edina pomankljivost),spredni in zadni disk,električen zagon in zagon na kurbel,piše da doseže okoli 115km/h,poleg tega pa piše da je "road legal"!!!!!!! :eek: Zanima me kakšne so pasti?Prvo kot prvo ali so korejski motorji zanesljivi in se ne kvarijo prekomerno,SO VZDRŽLJIVI?Ali je sploh mogoče registrirati nov motor iz Anglije?In če se da koliko bi koštalo?Sem velik ljubitelj motorjev čeprav imam šele 16 let,in si zelo želim nakupa močnejšega motorja od moje ljube "štjrke"(TOMOS FOREVER!).Za vsako pomoč bom zelo hvaležen. :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO!  :afro1:

Imam vprašanje če mi lahko kdo pomaga?Prek ebaya se zelo zanimam za nakup 125ccm enduro motorja.Tovarna se imenuje x-stream in je verjetno Korejska.Cena se giblje okoli smešnih 180.000 sit.Drugače pa ima motor vse kar imajo v ponudbi bolj znane firme:4-takten (sicer zračno hlajen motor ,kar je vsaj na videz edina pomankljivost),spredni in zadni disk,električen zagon in zagon na kurbel,piše da doseže okoli 115km/h,poleg tega pa piše da je "road legal"!!!!!!! :eek: Zanima me kakšne so pasti?Prvo kot prvo ali so korejski motorji zanesljivi in se ne kvarijo prekomerno,SO VZDRŽLJIVI?Ali je sploh mogoče registrirati nov motor iz Anglije?In če se da koliko bi koštalo?Sem velik ljubitelj motorjev čeprav imam šele 16 let,in si zelo želim nakupa močnejšega motorja od moje ljube "štjrke"(TOMOS FOREVER!).Za vsako pomoč bom zelo hvaležen. :hmm:  :OK:

lej: moj daelim je tut korejska ferma, pa do zdej ni blo nikol kkšnih velkih problemov! potrošni material se menja tako kot na drugih bol poznanih fermah (zajla za sklopko, žarnice => potrošni material) tko da daelim ke kr zanesljiv!

glede tega ki si ga pa omenu, pa se sam odloč. najbol da se pozanimaš kaj pa kako je glede rezervnih delov itd. ker če ne boš mogu dobit rezervnih delov, je to bl problem!

moj predlog: kup tak motor, za katerega veš, da se dobi razne rezervne dele v sloveniji in da je stalni uvoznik v slovenijo!

preden boš kej kupvov, se pozanimi glede delov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo je res smešno poceni... :)

Jaz ti predlagam da opraviš par del preko študentskega servisa, našparaš še malo denarja in si kupiš kak motor bolj znane znamke in kjer rezevrni deli niso problem...

Na žalost živimo v svetu kjer ljudje ne prodajajov motorjev poceni ker pač nočejo preveč cen navijat... Proda poceni ker ima nek razlog za to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO!  :afro1:

Imam vprašanje če mi lahko kdo pomaga?Prek ebaya se zelo zanimam za nakup 125ccm enduro motorja.Tovarna se imenuje x-stream in je verjetno Korejska.Cena se giblje okoli smešnih 180.000 sit.Drugače pa ima motor vse kar imajo v ponudbi bolj znane firme:4-takten (sicer zračno hlajen motor ,kar je vsaj na videz edina pomankljivost),spredni in zadni disk,električen zagon in zagon na kurbel,piše da doseže okoli 115km/h,poleg tega pa piše da je "road legal"!!!!!!! :eek: Zanima me kakšne so pasti?Prvo kot prvo ali so korejski motorji zanesljivi in se ne kvarijo prekomerno,SO VZDRŽLJIVI?Ali je sploh mogoče registrirati nov motor iz Anglije?In če se da koliko bi koštalo?Sem velik ljubitelj motorjev čeprav imam šele 16 let,in si zelo želim nakupa močnejšega motorja od moje ljube "štjrke"(TOMOS FOREVER!).Za vsako pomoč bom zelo hvaležen. :hmm:  :OK:

Kupi kar dva, sej ni eden tako drag in s tem lahko pozabiš skrbi glede rezervnih delov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo nism vedu kje natančno bi to prašal pa sm se odluču da bom kr v tej temi!

A mogoče kdo ve če je to res, da morš plačati nek davek, ko prodajaš motor, če maš motor manj kot eno leto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nism vedu kje natančno bi to prašal pa sm se odluču da bom kr v tej temi!

A mogoče kdo ve če je to res, da morš plačati nek davek, ko prodajaš motor, če maš motor manj kot eno leto?

dvomim da je res.ko je moj kolega prodajal motor ni plačal davka pa ga je mel majn kot eno leto. razn pri prepisu če sam kupoprodajno pogodbo pišeš pol more en plačat (ti al pa kupec) pa še to ni nujno kr če nareiš prepis pri kaki avtohiši pol jim sam kake 3 čuke daš pa nea rabiš plačat davka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če jest zdele prodam motor, bo najlažje če grem sam do ene avtohiše pa tm naredim prepis, jim dam 3k, pa še prej morm narest kupoprodajno pogodbo pr notarju, to je pa tud vse kr morm narest a je?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa čim manjšo ceno motorja vpiš na pogodbo zato k računajo na procente .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če jest zdele prodam motor, bo najlažje če grem sam do ene avtohiše pa tm naredim prepis, jim dam 3k, pa še prej morm narest kupoprodajno pogodbo pr notarju, to je pa tud vse kr morm narest a je?

ne ne ne... ti nea rabiš delat kupoprodajne pogodbe in jo nest k notarju. celi prepis ti avtohiša zrihta. in če si na avtohiši delaš prepis pol lahk ceno realno napišeš kr neoš plačal nič več in nič majn,plačaš jim samo storitev drruga pa ne. edino če nisi polnoleten morš it na občino neke dat štemplat pa nea vem več kaj pa edn od starih se ti more podpisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi bilo nekako takole:

Če je motor že bil enkrat registriran, se pravi da se prodaja rabljen motor, potem se plača davek na motorna vozila. Davek je različen in se gleda na znesek ter kubaturo. Se pravi višja kubatura višji davek. Če napišeš v kuporodajni pogodbi majhen znesek ter hočeš takorekoč okoli prinesti državo ter ji s tem dati manj denarja, nekako ne bo šlo, saj pogledajo zadevo po evrotax-u in ti DMV zvišajo. Davek plačaš glede na kubaturo motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ..... tebi ti mora edn ocenit motor uglavnm .... ma najbols da naris prepis preko avtohise in je reseno pa pol neses se k notarju overit pa je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi bilo nekako takole:

Če je motor že bil enkrat registriran, se pravi da se prodaja rabljen motor, potem se plača davek na motorna vozila. Davek je različen in se gleda na znesek ter kubaturo. Se pravi višja kubatura višji davek. Če napišeš v kuporodajni pogodbi majhen znesek ter hočeš takorekoč okoli prinesti državo ter ji s tem dati manj denarja, nekako ne bo šlo, saj pogledajo zadevo po evrotax-u in ti DMV zvišajo. Davek plačaš glede na kubaturo motorja.

glej davka se ne rabi plačat al pa sm sam js mel tako srečo ko sm kupoval motor. če pa sam delaš kupoprodajno pogodbo pa not napišeš ''premali'' znesek pa ti ga dajo ocenit. torej če prek avtohiše delaš prepis davka ne plačaš vsaj pr meni je blo tak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!