Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Domačini pravijo, da je po 15.8. dosti bolje. Ne bi vedel, ker sem bil letos prvič (pred 15.8.). Sicer boš pa hitro prebolel morebitno gužvo, ko boš uzrl to lepoto ;)

Maloprej prišel domov - testiral novo Super Tenerejko 1200. Zdej sem pa še toliko bolj nakurjen na Dolomite... Oh the humanity!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri tudi jaz prvič štartam proti Dolomitom :yes: Prenočišče rezervirano v vili Ester v Canazeiu, vreme je tudi naročeno, upam samo da ne bo taka gužva (kot pravite da je avgusta) in da se bo dalo "tekoče" odpeljat.

Lep pozdrav :D

Bili tam v juliju, sobota in nedelja.

Ravno v Canazei-ju naleteli na največjo gužvo v nedeljo dopoldan ob ca 10ih.

Dren je ostajal visok tudi proti jugu do Moene (če se ne motim).

Cestaki so se pojavli v nedeljo dopoldan, v soboto jih ni blo čutit.

Aha, blo je na dan kolesarskega maratona po Sella Ronda-i.

Lepo je tam gor, pa manj vroče.:yes:

Popravljeno . Popravil gsx750f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Gabi iz Colfosca pozdravlja vse, ki jo poznate. Sem prespal pri njej 23/24. 8. 2011.

Sicer pa krasna fura, naslednjo noč sem prespal pri jezeru Iseo, potem pa v Via Mali. No, v soboto zjutraj sem se moral prebiti čez sneg na Furki, da sem do večera prispel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Vem, da Stelvio sicer ne spada pod Dolomite (ampak je velikokrat vključen). S katere strani je boljše prevozit Stelvio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? A da ne? Ne sicer pod te Dolomite, ki so okrog Arabbe oz. Cortine d'Ampezzo, ampak narodni parki so trije, in Stelvio je pač v tretjih Dolomitih, največjem narodnem parku Dolomitov, se mi zdi. Jaz sem ga napadel s severovzhoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Vem, da Stelvio sicer ne spada pod Dolomite (ampak je velikokrat vključen). S katere strani je boljše prevozit Stelvio?

težek odgovor na tvoje vprašanje: kaj ti leži in kaj ne veš ti. če si na 'ti' z ostrimi serpentinami, potem nima veze

če ti ne dela težav vožnja pod sklopko.... potem nima veze...

če imaš dovolj dolge noge.... potem nima veze

drgač pa tkole: doslej sem šel 3x čez pa vsakič(matr, a mam sam jest tako smolo a je to tam tako običajen pojav) se mi je kdo zvrnu pred kljun

in to zmeraj na severni strani.

ja, pa še unmu pred mano: maš čist prow, stelvio NI v dolomitih. za nejeverneže in lenobe: http://en.wikipedia.org/wiki/Stelvio_Pass

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za dezinformacijo. Dolomiti segajo zahodno do reke Adiže, Stelvio pa je še bolj zahodno. Jebiga, vse mi je nekako enako delovalo. Pa glede na to, da najvišji vrh Dolomitov, Marmolada, sploh ni iz dolomita, ampak apnenca... Alpe so puzzle iz kamnin. Sicer so pa dolomitski parki štirje: di Sesto, d'Ampezzo, Friulane in Bellunesi. So pa to vse Alpe, s tem se pa menda vsi strinjamo, kajne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

... S katere strani je boljše prevozit Stelvio?

Hola mojster,

meni je veliko bolj zabavno it na Stelvio z juga, iz Bormia, ker je veliko lepša cesta in se da bolj uživat po ovinkcih (pa še prej moram čez Gavio, ki mi je sploh najboljši passo od vseh :) ), in grem dol po tistih 48 klukah v Trafoi... če boš šel večkrat boš pa itak prej ali slej šel še iz druge strani ;)

PS ahhh, ta yeba od foruma mi je spet zmešala slikce: prvi in zadnja slikca z vrha proti Trafoiju, srednji dve slikci pogled mal pod vrhom proti Bormiu

post-163-0-39503800-1315315431_thumb.jpg

post-163-0-33086900-1315315442_thumb.jpg

post-163-0-06511800-1315315459_thumb.jpg

post-163-0-01216600-1315315469_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je veliko bolj zabavno it na Stelvio z juga, iz Bormia, ker je veliko lepša cesta in se da bolj uživat po ovinkcih (pa še prej moram čez Gavio, ki mi je sploh najboljši passo od vseh :)

boljs se tega ne da povedat! Čeprav je pa res, da je Gavia najboljsa, ko se spuscas dol po taozki, ne da lezes gor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja suzuki in Dr.Jakob imata prav.

Z večjim užitkom je prevozit Stelvio iz Bormia.

Na Gavio pa je meni ljubše it po »ta ozki« strani gor, ker imam na desni strani breg, z druge strani pa je ponekod pogled v globino prav zastrašujoč. Iz Gavija se potem spustiš v Bormio, iz Bormia pa po ta »fini strani« :notworthy: na Stelvio.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carji ste! Hvala za izčrpne informacije. Kak spet komaj čakam petek... na šihtu ful gužva pa vseen čas nikamor ne gre :wallbash:

Upam sam da bo vreme kulkr tolk zdržalo do ponedeljka.

Hvala še 1x!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi na gume! Asfalt drži kot lepilo, gume pa pobira bolj kot naš zlizan. Če boš šel z napol obrabljeno, boš nazaj prišel z nezakonito. Se je že zgodilo, da je tip rekel "saj ima še dosti profila, za Dolomite bo že še", potem pa je v Italiji menjal. Sicer jo je dobil ceneje kot pri nas, pa vseeno. Za vikend zna biti bolj kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi na gume! Asfalt drži kot lepilo, gume pa pobira bolj kot naš zlizan. Če boš šel z napol obrabljeno, boš nazaj prišel z nezakonito. Se je že zgodilo, da je tip rekel "saj ima še dosti profila, za Dolomite bo že še", potem pa je v Italiji menjal. Sicer jo je dobil ceneje kot pri nas, pa vseeno. Za vikend zna biti bolj kriza.

Hehe točno to mi je rojilo po glavi, prejšnji teden. Guma je bila še "solidna" ampak sem rekel j*bi solidno - za dolomite mora bit guma NOVA. Tak da dal gor nove EXP tourance, naredil 500 km do dans - jutri pa gas proti Italiji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Uspelo mi je objaviti album, bilo je pa takole: v torek, 23. 8. zjutraj sem startal od doma, skozi Kranjsko Goro in Trbiž čez Plockenpass v Lienz in nato v Dolomite. Ko sem Dolomite malo obdelal, sem šel čez Stelvio do jezera Iseo, od tam naprej pa skozi Lecco ob Lago di Como skozi Campocologno v Švico. Via Mala, Matterhorn, vse je v albumu. V soboto, 27. 8. zjutraj sem po snegu pririnil čez Furkapass in kasneje še Oberalppass v Liechtenstein in naprej v Innsbruck, potem pa po AC proti Salzburgu do odcepa mimo Kitzbühela skozi tunel v Lienz. Od tam naprej pa po zilski dolini čez Korensko sedlo v Kranjsko Goro in na AC skozi Ljubljano domov. Noro. Bo treba še kdaj it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni.

Zanimam me nekaj glede nočitev v Dolomitih. kako je boljše da sem 2-3dni na enaki lokaciji ali da sem vsako noč drugje? koliko dni je dovolj za dolomite in stelvio?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si na eni lokaciji in potem narediš "deteljico". Le lokacijo pametno izberi :)

če ima kdo kakšno ruto razdeljeno za 3-4 dni iz iste lokacije se priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shark90....

Samo dober zemljevid v roke, markiraj prelaze in začrtaj pot.....

Vse dobre nasvete boš dobil na tem forumu (jaz sem jih :OK: ) Ne najdem fotke, kjer je bila začrtana pot, vem pa da sem našel na tem forumu....in tista tura mi je bila vodilo.

Spanje na enem kraju ali pa vsakič drugje......oboje je uredu. Jaz sem šel prvič na spanje "vsakič drugje", v planu je pa tud se stacionirati (Corvara, Colfosco, Arabba) in delati dnevne ture....

Lahko si prebereš moj zapis....turo lahko zvoziš v 3-4 dneh...midva sva šla zelo turistično....spanje ni problem. Bila konec julija....izbire veliko!

Tudi POI točke od Snecerja so ti lahko v pomoč.... (dnevne fure iz Corvare)... http://snecer-poi.bl...i-poi-2010.html :OK:

Kakorkoli....pomoči je veliko na tem forumu....Ujemi lepo vreme in UŽIVAJ!!! ;)

LP

:)

DOLOMITI 2010.pdf

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je, da greš v Dolomite med tednom in v treh dneh prevoziš kar lep kup prelazov. Mi smo spali v Colfoscu, pri slovenki Gabrieli, ki ima že lepo splanirane rute z izhoiščem iz Colfosca.

Želim ti čim več sonca in uživaj. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Moja izkušnja: Spanje na eni lokaciji. Mi smo bili lansko leto za pet dni v vzhodnih dolomitih. Če spiš na eni lokaciji ne rabiš vsak dan tovorit vse opreme, ampak samo najnujnejšo. Dolomiti so ZAKON vsako leto!!! :):kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!