Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ta teden se opravljava z punco prvič v dolomite na SS motorju,

kaj si lahko ogledava v 2, do 3. dneh?

Katere prelaze priporočate?

Hvala za odgovore :)

Tale stran ima kar lepe opise za motoriste (ni samo marketing) http://www.alpineroads.com/dolomites.php

Za prvič je najboljše odfurat "klasiko":

Dan 1:

Sella Ronda (Prelazi Falzarego, Porodi, Gardena, Sella, Fedaia, Giau, Campolognio, ...):

https://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=46.511625,11.872101&daddr=SS244+to:SS243+to:SS48+to:SS48+to:SS641+to:Neznana+cesta+to:SS638+to:SS244&hl=sl&geocode=%3BFRRkxgId3jm1AA%3BFUQexgIdcO2zAA%3BFXKYxQIdwtmzAA%3BFczAxQIdmCO3AA%3BFbzqxAIdvNWzAA%3BFeeyxAId9zy3AA%3BFehJxQIdL9a3AA%3BFaMBxgIde1W1AA&sll=46.557916,11.921539&sspn=0.459872,1.352692&vpsrc=0&dirflg=h&mra=dme&mrsp=0&sz=10&via=1,2,3,4,5,6,7&ie=UTF8&t=m&z=10

Dan 2: Severni Dolomiti

Recimo kaj takega (Penser Joch, Monte Giovo talepša pa še cel kup dodatnih je v tej turi ...)

https://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=SS244&daddr=46.42865,11.54434+to:46.88698,11.42678+to:46.71356,11.18911+to:46.60965,11.25542+to:46.39652,11.39349+to:46.37848,11.79677+to:46.54948,11.84017+to:SS244&hl=sl&geocode=FYjNxQIdXCq1AA%3BFepxxAIdFCewACm71e35NnB4RzGJAnGnSO7NAA%3BFURwywId3FuuACmbP_AHSFOdRzEgi7kRhwkHEw%3BFdjKyAIddruqAClx39GdI7qCRzFg95h9OidtaA%3BFfI0xwIdfL6rACmpWLvOxKKCRzEewjTLS9_Hrw%3BFWj0wwId0tmtAClVaGHfMHh4RzHAtTEThwkHEw%3BFfCtwwIdIgG0ACltI62m10J4RzEakE3g7YPfTw%3BFehJxgIdqqq0ACnXd2g1xj94RzGKAljXOAJ8cw%3BFaMBxgIde1W1AA&sll=46.380096,11.601563&sspn=0.461377,1.352692&vpsrc=6&dirflg=h&mra=dpe&mrsp=6&sz=10&via=1,2,3,4,5,6,7&ie=UTF8&

Dan 3: Južni Dolomiti (pso Menghen je mogoče za SS nekoliko ozek pa vsekakor bolj za med tednom kot med vikendi, pso Brocon, pso Rolle, pso Duran, ...)

https://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=SS244&daddr=46.52799,12.12136+to:46.37472,12.26034+to:46.291,12.02676+to:46.3386114,11.800591+to:46.28912,11.79872+to:46.14776,11.76829+to:46.11446,11.6588+to:46.24716,11.41609+to:46.48871,11.84646+to:SS244&hl=sl&geocode=FY0DxgIdFle1AA%3BFfb1xQIdEPW4ACmdlk3c1jV4RzGSVBl6Jqd-Hg%3BFUCfwwId9BO7ACmf34y3QbF5RzG8dp-_kBbnFw%3BFThYwgIdiIO3ACnPytgWw1N4RzGQ8XMShwkHEw%3BFTMSwwIdDxC0ACkhaSMIWFx4RzERWhLoReM2Ug%3BFeBQwgIdwAi0ACntk9jPJ1x4RzGSgautwmx4UA%3BFbAowAId4pGzAClBf8c6t_Z4RzGfQXnNW1suJw%3BFZymvwIdMOaxACmJseZJ2_J4RzEHpjURwqCZ7A%3BFfiswQIdGjKuACk3h6p0a4d4RzFytCsu-UmLJw%3BFYZcxQIdPMO0ACnHJtWT-EB4RzEhRX0ShwkHEw%3BFaMBxgIde1W1AA&sll=46.426499,11.980591&sspn=0.460985,1.352692&vpsrc=6&dirflg=h&mra=dpe&mrsp=1&sz=10&via=1,2,3,4,5,6,7,8,9&ie=UTF8&ll=46.284326,12.076721&spn=0.924364,2.705383&t=m&z=9

Sicer pa je najboljše, da navigiraš malo po občutku in veliko po "soncu". Je vse tolko skupaj, da se nimaš kje zgubit. Če te dobi slabo vreme se postaviš na eno izmed glavnih cest in odpičiš proti prenočišču (če boš stacionira na enem mestu), ali pa pač poiščeš B&B kjer si ...

Stelvio in ostale Alpske prelaze ti za začetek odsvetujem. Ker transfer do tja je precej moreč, ker so ceste gužvaste in po dolini, kar zdaj pomeni precej vročine ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kolikor poznam lastnike SS motorjev, jih znajo Dolomiti kar utrudit (zato pa so tam gor še kar ogrožena vrsta med GSi vseh oblik, barv in kubikaž). Računaj na krepko delo za balanco, sploh če boš imel sopotnico, kar veliko je precej zaprtih ovinkov in ožjih cest, ki ne dovoljujejo SS brzin, zato je povprečje slabo. Jaz sem imela po BC na mojem motorju povprečje med prelazi 39 km/h. Je pa res, da ne tiščim po ravninah absolutno nič.

Lani sem šla gor kot sopotnica na Yamaha Bulldogu in ti povem, da navožena rit ni zdržala več kot 350 km. Letos sva jih vsak na svoji kravi naredila 400, ampak je bilo to absolutno preveč za glavo. Na koncu so mi šli ovinki že pošteno na živce. Je pa odvisno, koliko se rad preizkušaš in mučiš in kakšne so tvoje izkušnje z daljšimi vožnjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kolikor poznam lastnike SS motorjev, jih znajo Dolomiti kar utrudit (zato pa so tam gor še kar ogrožena vrsta med GSi vseh oblik, barv in kubikaž). Računaj na krepko delo za balanco, sploh če boš imel sopotnico, kar veliko je precej zaprtih ovinkov in ožjih cest, ki ne dovoljujejo SS brzin, zato je povprečje slabo. Jaz sem imela po BC na mojem motorju povprečje med prelazi 39 km/h. Je pa res, da ne tiščim po ravninah absolutno nič.

Lani sem šla gor kot sopotnica na Yamaha Bulldogu in ti povem, da navožena rit ni zdržala več kot 350 km. Letos sva jih vsak na svoji kravi naredila 400, ampak je bilo to absolutno preveč za glavo. Na koncu so mi šli ovinki že pošteno na živce. Je pa odvisno, koliko se rad preizkušaš in mučiš in kakšne so tvoje izkušnje z daljšimi vožnjami.

Zdej ste mi dali kr malo mislit, kr se tiče Dolomitov, riti so kar navozene, ma ponavadi se vozimo po cestah kot jeIdrijska, jadranska itd... :OK:

Kar se pa tiče recimo vršiča je pa cesta kr :BUA: drgač pa po lepih cestah kjer je povprečje 70km/h zdrživa tudi po 7h voznje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste mi dali kr malo mislit, kr se tiče Dolomitov, riti so kar navozene, ma ponavadi se vozimo po cestah kot jeIdrijska, jadranska itd... :OK:

Kar se pa tiče recimo vršiča je pa cesta kr :BUA: drgač pa po lepih cestah kjer je povprečje 70km/h zdrživa tudi po 7h voznje :worship:

dolomiti so več ali manj hairpin ovinki, tako da pomoje niso za vaju. če sta prpravljena potrpet za fenomenalne razglede in lepo zeleno okolje potem pojdita, če pa vama je cilj bolj ali manj vožnja, potem pa ne bi predlagal dolomitov.

tule si lahko pogledaš, kaki so ovinki in kaki razgledi. pa se odločita.

http://www.motosvet.com/tabla/topic/36328-vtisi-iz-dnevnih-vozenj-2012/page__st__735#entry1940844

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste mi dali kr malo mislit, kr se tiče Dolomitov, riti so kar navozene, ma ponavadi se vozimo po cestah kot jeIdrijska, jadranska itd... :OK:

Kar se pa tiče recimo vršiča je pa cesta kr :BUA: drgač pa po lepih cestah kjer je povprečje 70km/h zdrživa tudi po 7h voznje :worship:

Kar pejta. Računajta na recimo max 500km dnevno po ovinkecih, pa je. Spanje pa ali pri gabrieli ali pa v Canazeiu Villa Ester (če vzameta polpenzion, pride cca 50€ pa je to vse, kar je stroškov, razen bencina)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni po Dolomitih....čet. 2.8. do sobote 4.8. (si pomagal z planom od "Fazer03".... :OK: )

1.dan Šk.Loka......Kr. Gora.....Tolmezzo.....Sappada.....Pieve.....Cortina......Ps. Giau.....Ps. Fedaia....Canazei (cca.360km)

Malo pred ploho nastanjena v luštnem družinskem hotelčku ;)

2.dan Canazei.....Ps.di Sella.....Ps. Grödner.....Corvara.....Ps. Campolongo....Arabba.....Ps. Pordoi.....Canazei.....Moena.....Ps. di S. Pellegrino.....Falcade....Caprile.....Pieve.....

Ps. Pordoi.....Canazei (cca170km)

Veliko pavz in pavzic, enkrat vedrila, a ostala suha. Ker je bilo vreme bolj spremenljivo, nisva delala večjih krogov....

3.dan Canazei......Ps.Pordoi (sem ga že na pamet vozil :kva2: ).......Ps. Falzarego......Cortina.....Tre Croci......Misurina.....Toblach.....Lienz.....Greifenburg.....Hermagor.....naprej znano.... (cca.330km)

Bilo kratko, a sladko......vreme ni bilo idealno, a temperature super! Proti pasji vročini v naših krajih, je bila to super ohladitev.....za telo in dušo! :yes:

Kakšnega pretiranega navala še ni bilo, se pa v soboto, pri vračanju že poznalo, da so italijani "napadli".

Cene bencina pa že pri 2€!!! (Super-blu....v Canaceiu 1,999€)

Lp

Popravljeno . Popravil ForU2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, drJakob, nimamo usi tolk celulita na riti da bi deloval kot gel in bacek hkrati! 500 km Dolomitov je za navadne smrtnike na SS verjetno kar dosti, nejcgs in Keiko izključena seveda.

Če je prvi dan všteta še pot do Dolomitov, potem 500 še kar gre, samih prelazov pa mislim, da je 500 km nemogoče naredit v enem dnevu, ker to pomeni 10 ur vratolomne vožnje... no, če vi to zmorete, potem svaka čast. Kar je napisal ForU2 je videt kar okej in zmerno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste mi dali kr malo mislit, kr se tiče Dolomitov, riti so kar navozene, ma ponavadi se vozimo po cestah kot jeIdrijska, jadranska itd... :OK:

Kar se pa tiče recimo vršiča je pa cesta kr :BUA: drgač pa po lepih cestah kjer je povprečje 70km/h zdrživa tudi po 7h voznje :worship:

Dolomiti znajo biti povsem v redu furca vendar je to bolj panoramska vožnja kot pa drajsanje ovinkov podobnih jadranski magistrali. Če si želiš slednjega je bolje poiskati nekaj dobrih cest v avstriji in si tam privoščiti dvodnevno turo pa kakšno cesto raje odpeljati večkrat.

Če pa bi rad res dobre ovinke pa je odgovor Sardinija, dolomiti se po mojem mnenju skrijejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, drJakob, nimamo usi tolk celulita na riti da bi deloval kot gel in bacek hkrati! 500 km Dolomitov je za navadne smrtnike na SS verjetno kar dosti, nejcgs in Keiko izključena seveda.

Če je prvi dan všteta še pot do Dolomitov, potem 500 še kar gre, samih prelazov pa mislim, da je 500 km nemogoče naredit v enem dnevu, ker to pomeni 10 ur vratolomne vožnje... no, če vi to zmorete, potem svaka čast. Kar je napisal ForU2 je videt kar okej in zmerno.

Mogoče maš pa samo mal premal zicledra, da bi to zdržala... se čujemo čez par let pa par 10.000km... boš pol povedala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej te kilometre sm kr tko napisal, kr dolomitov sploh ne poznam, tako da niti ne vem kateri prelazi

so zanimivi z SS motorjem niti z katere strani se jih je treba lotit :mellow:

Tako da use informacije so zelo dobrodošle :OK:

Če hočeš ti na PM pošljem ene par kart, ki so zelo koristne. Kar se spanja tiče, pa sproti najdeš, ali sobo ali kamp. Je še malo bolj zanimivo vse skupaj, pa cilj je bolj fleksibilen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš ti na PM pošljem ene par kart, ki so zelo koristne. Kar se spanja tiče, pa sproti najdeš, ali sobo ali kamp. Je še malo bolj zanimivo vse skupaj, pa cilj je bolj fleksibilen.

Ja lahko mi pošleš par kart, ti bom zelo hvalezen :notworthy: za spat se bova pa ze znašla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot je rekel ForU2. Važno je, da traso prilagodiš motorju, sposobnostim, razmeram in sopotnici (!) in, da bosta maksimalno uživala! Rajši kšn kilometer manj, da se vama ne zagabi vse skupaj.

Dragi jakob, od marca letos do danes jih imam v riti krepko čez 12 000. Pri superiornem BMWjevem vzmetenju, nadzemsko dobri ergonomiji in ultrageliranem sedežu, je rit tazadnji problem. Jaz vozim zbrano in natančno in priznam, da niti v avtu ne morem naredit več kot 700 km po avtocesti, ki je proti motoriranju po Dolomitih mačji kašelj. Meni zmanjka moči in koncentracije v glavi. Na izpitu ponavadi po 120 minutah, v Dolomitih pa po 300 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mi je koncno spet uspelo ostati suh v Dolomitih ;)...5.8. - 8.8, nekaj cez 1500 prevozenih km-jev;vreme super,pricakoval dosti vecjo guzvo. Vecerne fure po skoraj prazni Sella Rondi so se vedno zakon :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek grem na GG pol se pa selim v Cortino, v sredo pa nazaj v ljubljano

katere prelaze mi priporočate za torek pozno popoldne(zvečer) in sredo dopoldne v okolici Cortine za prevozt??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek grem na GG pol se pa selim v Cortino, v sredo pa nazaj v ljubljano

katere prelaze mi priporočate za torek pozno popoldne(zvečer) in sredo dopoldne v okolici Cortine za prevozt??????

Na poti do Cortine - Tre Croci, drugi dan pa vsaj Falzarego in Giau (lahko pa tudi Falzarego-Arabba-Pordoi-Canaze-Fedaia-Giau).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek grem na GG pol se pa selim v Cortino, v sredo pa nazaj v ljubljano

katere prelaze mi priporočate za torek pozno popoldne(zvečer) in sredo dopoldne v okolici Cortine za prevozt??????

Sella ronda se kar sama ponuja. 8 ali 9 prelazov na kupu za popoldansko/večerno zelo fino.

Sreda dopoldne pa odvisno kje se boš vračal. Lahko greš proti jugu in čez Pelegrino, Rolle, Cereda proti domu.

Ali pa proti severu Kerrerpass, MonteGiovo ali PenserJoch pa glavna cesta Toblach, Sillian, proti Sloveniji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zopet sem kot vsako leto bil pri Gabrijeli, meni odlični ovinki, grob nedrseč asfalt, carsko ! Me pa vsakič ujame kakšna kaplja in tudi tokrat ni šlo brez tega.

Pojdite tja ne bo vam žal, v avgustu je gužva, ampak se da vozit s pametjo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot je rekel ForU2. Važno je, da traso prilagodiš motorju, sposobnostim, razmeram in sopotnici (!) in, da bosta maksimalno uživala! Rajši kšn kilometer manj, da se vama ne zagabi vse skupaj.

Dragi jakob, od marca letos do danes jih imam v riti krepko čez 12 000. Pri superiornem BMWjevem vzmetenju, nadzemsko dobri ergonomiji in ultrageliranem sedežu, je rit tazadnji problem. Jaz vozim zbrano in natančno in priznam, da niti v avtu ne morem naredit več kot 700 km po avtocesti, ki je proti motoriranju po Dolomitih mačji kašelj. Meni zmanjka moči in koncentracije v glavi. Na izpitu ponavadi po 120 minutah, v Dolomitih pa po 300 km.

Vsak po svoje "pobira" ovinke in jaz se globoko strinjam s teboj, BelaStrela. Vozi, koliko in kako si sposoben oz. zbran, predvsem pa tako, da uživaš. Če je nekomu užitek naštepat 600 - 800 km v enem dnevu še ne pomeni, da je le to merilo za "pravilno uporabo motorja". Včasih je celo 100 km na dan čisti užitek, v Dolomitih pa je štetje kilometrov (vsaj zame) čisto postranskega pomena.

Ko sem bila prvič tam, je bil vsak "osvojen" prelaz posebna trofeja. :)

  • Všeč mi je 8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje v cortini oz. njeni okolici se da ugodno prespat(max. 40-50 evrov)

Živjo, upam, da nisem prepozna. Vsekakor cca. 20km pred Cortino - Dobbiaco (Tobiach), se lahko pri šiptarju Nikiju naješ odlične pice, prespiš pa v urejeni Haus Daru (malce starejše sobe, vendar čiste, prijetne, s toplo vodo, televizijo in zajtrkom mislim, ad je bilo lani v tem času 23 eur). Toplo priporočam, ker sama tud nisem ljubiteljica postavljanja šotora v zadnjem trenutku.

Aja, topel nasvet, za vsak slučaj: vedno se najej do najkasneje 13, max. 14 ure. Ob Misurina jezeru ti pač 15 minut do 3 popoldan povedo, da pravkar zapirajo kuhinjo. In si mrzel do večera!

Želim mnogo mnogo uživanja na krasnih ovinkih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti do Cortine - Tre Croci, drugi dan pa vsaj Falzarego in Giau (lahko pa tudi Falzarego-Arabba-Pordoi-Canaze-Fedaia-Giau).

Radarji, škatle na Giau, na obeh straneh. Pazljivo. Kazni do 2000 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!