Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

znalci stelvia naj mi raje povejo, a se splača na stelvio pelat iz spodnje strani ali zgornje. ko bom tam ga bom itak prevozil v obe smeri, samo maps kaže, da je preko bolzana in merana dost krajša pot. a je spodaj tok lepše (ss42 cesta), recimo passo tonale in pa potem čez santo caterino in bormio, da se splača dlje vozit.

Splača se z obeh strani, a vsaj meni je bolj všeč vzpon z južne strani (Bormio) in spust na severno stran. Na severni strani so tiste znamenite serpentine, ki so pri vzponu lahko dokaj neugodne, sploh če je več prometa (kdaj ga pa ni?), saj so ovini zelo ostri in v smeri navzgor tudi precej nepregledni. Bistveno lažje je pri spustu, ko v vsakem ovinku vidiš naprej.

Kot je zapisal Snecer, prelaz Gavia je res lep, a žal z zelo slabo cesto (vsaj v zgornjem delu, iz obeh strani). Sem letos pričakoval, da ga bodo kaj uredili (ena od etap Gira naj bi šla čez prelaz, a je zaradi snega odpadla), a je bil še v slabšem stanju kot lani. Zato je potrebno malo več pozornosti in predvidnosti (govorim iz lastnih izkušenj), saj je na cesti kar precej peska od luščenja asfalta. Vsekakor pa ga priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala za odgovore...verjetno bom potem nardil krog v smeri urinega kazalca...mail sem tudi že poslal gabrieli. predlani sem dobil še en teden kasneje sobo, tako da pomoje neb smelo bit panike. avgusta, ko talijani navalijo bi znal bit bolj problem.

kje je pa še kak ugoden garni z garažo pomožnosti, če tle ne dobim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani konec avgusta praktično ni bilo nobenega prometa. Je pa res, da sem se zaplezal gor že ob 8. uri.

Pri spustu pa se je že srečalo turiste in motoriste, a gneče ni bilo. Prava milina. V dolini pa je bil potem kaos.

 

Gavia je v prvem delu iz te smeri bolj ozka a soliden asfalt, nad gozdno mejo pa so tam res odseki ceste, ki je nam Slovencem dobro poznana :) za dol pa nimam v spominu, da bi bila slaba.

 

Lahko si pogledaš video obeh zadev.

youtube.com/watch?v=4brfOG30mH8  Gavia

 

youtube.com/watch?v=RImimoFGj2I Stelvio iz Bormia

 

youtube.com/watch?v=Vy_8SCI6PLw in dol na Drugo stran

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah nekompatibilnost pa to...jst hočem bit relaksed in na izi skozi lajf ona pač ne. pa nem zdej tu jamral pa razlagal :), k vem da je blo bolj retorično vprašanje...

 

znalci stelvia naj mi raje povejo, a se splača na stelvio pelat iz spodnje strani ali zgornje. ko bom tam ga bom itak prevozil v obe smeri, samo maps kaže, da je preko bolzana in merana dost krajša pot. a je spodaj tok lepše (ss42 cesta), recimo passo tonale in pa potem čez santo caterino in bormio, da se splača dlje vozit.

Tud men je veliko lepše za pelat iz Bormia...bil sem pa že tud iz CH stran...(sam je takrat bil en del makadam)... jz ponavad prespim v Lavinio....upam,da kot vsako leto tud letos skočim....fajn furo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič sem šel iz Bormia gor, drugič iz Prato-ja, tretjič pa iz Švice, čez Umbrail Pass. Tule je še 1.5km makadama od oka, ampak je vredu.
Letos ko bom šel, bom ubral Tonale-Gavia-Stelvio, se mi zdi se najlepša, tako kot sta napisala snecer in sand66.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo rezerviral od nedelje do srede pri garni declara, menda majo garažo. BB sem dobil za 33 EUR, se mi zdi ugodno. Če bo lepo vreme, še kak dan podaljšam, sam menda se bo skisalo v sredo in čet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa niso valda sam teli glupi 180 stopinjski ovinki skos? :eek: Pol se bolj splaca it s supermoto gor....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nazaj iz tri-dnevnega potepanja po Dolomitih! Super vreme, idealne temperature,ne preveč turistov... Kratko, ampak sladko!!!

Šel predvsem, da osvojim Pordoi......s kolesom !  :OK:

 

post-18195-0-92681400-1374002545_thumb.jpg

post-18195-0-89606500-1374002734_thumb.jpg

post-18195-0-76558500-1374002991_thumb.jpg

post-18195-0-91340500-1374003317_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki pa res ne zgleda svoh.... :)  Ja do sobote zjutri pocakat, pa da vidmo direkt u nebo kva bo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst in moja draga pa v ponedeljek iz Kobarida,pa do petka,če bo vreme ok. Če kdo najde vremensko napoved na naslednji teden,mi naj prosim nalima link tle notr,ker nimam pojma o Italjanščini.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil letos spet na stelviu, ampak naprej v bormio, tirano, švica, je  prelaz passo del bernina (2330m ). Asfalt fantastičen, ovinki tekoče speljani, dosti bolj kot stelvio, v tretji z pol gasa polagaš levo, desno. Od tam skoraj nimam slik, mi je bilo škoda ustavit. V Top Gear-u so to cesto proglasili za najboljšo na svetu. Mi je pa jasno, zakaj je vsak drugi avto v dolini bil subaru impreza ali mitshubisi evo.

post-6391-0-51683400-1374594263_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 vsakoletni postanek na vrhu valparole, klasika.

 

Kaj vojak še stoji pred muzejem na Valparoli? Ta je bil tam največja faca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek se odpravljamo v Dolomite za 3 dni. Upam, da nisem v kamen brcnil, ker bodo italjanski dopustniki mogoče že okupiral ceste in apartmaje. Sedaj pa ne vem koliko pravzaprav reskiramo, če gremo brez kamp opreme.

 

Ima kdo izkušnje z lovljenjem zadnjega vikenda v juliju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek se odpravljamo v Dolomite za 3 dni. Upam, da nisem v kamen brcnil, ker bodo italjanski dopustniki mogoče že okupiral ceste in apartmaje. Sedaj pa ne vem koliko pravzaprav reskiramo, če gremo brez kamp opreme.

 

Ima kdo izkušnje z lovljenjem zadnjega vikenda v juliju?

Mi (ca 10 motorjev) gremo tudi v petek zjutraj in se v nedeljo vračamo,vreme bo OK. spimo v Arabbi cena po osebi 33€ z zajterkom + garaža za motor,enopostelna soba doplačilo 5€,mogoče se kje srečamo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vojak še stoji pred muzejem na Valparoli? Ta je bil tam največja faca!

 

Stoji! Teden nazaj se tri dni fural po Dolomitih...mal z motorjem, mal s kolesom....in ko sva se vračala čez Valparolo, je stal tam na skali!  :OK:

 

V petek se odpravljamo v Dolomite za 3 dni. Upam, da nisem v kamen brcnil, ker bodo italjanski dopustniki mogoče že okupiral ceste in apartmaje. Sedaj pa ne vem koliko pravzaprav reskiramo, če gremo brez kamp opreme.

 

Ima kdo izkušnje z lovljenjem zadnjega vikenda v juliju?

 

Ni panike....bil lani od 2.8. do 4.8....to je bilo od čet. do sobote in ni bilo čisto nobenega problema. Bil v Canazeiu. Ne rabiš kamp opreme....bodo nevihte popoldan  ;)

Uživajte!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek se odpravljamo v Dolomite za 3 dni. Upam, da nisem v kamen brcnil, ker bodo italjanski dopustniki mogoče že okupiral ceste in apartmaje. Sedaj pa ne vem koliko pravzaprav reskiramo, če gremo brez kamp opreme.

 

Ima kdo izkušnje z lovljenjem zadnjega vikenda v juliju?

 

Dodal bi še to.....vikendi niso najboljša izbira...je velika razlika po obisku, okupaciji cest in prelazov med tednom in med vikendi! Tud italijani so postali bolj vikend turisti... B)

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala FotU2.

Upam, da nas ne bo preveč pral. Poročam kakšna bo razlika v gužvi, pred leti sem bil v prvi polovici julija med tednom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24. in 25. julija 2013 bili v Dolomitih in prespali v hiši pri Slovenki Gabrijeli. Prvi dan popoldan in zvečer oblačno, deževno in nebo popolnoma zabito. Do jutra se je popolnoma zjasnilo. Čudovita barva neba v kombinaciji z zeleno travo in mogočnimi gorami. Lahko si pogledate spodnji video posnetek. Res čudovito.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqAdgkOoiMQ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!