Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

24. in 25. julija 2013 bili v Dolomitih in prespali v hiši pri Slovenki Gabrijeli. Prvi dan popoldan in zvečer oblačno, deževno in nebo popolnoma zabito. Do jutra se je popolnoma zjasnilo. Čudovita barva neba v kombinaciji z zeleno travo in mogočnimi gorami. Lahko si pogledate spodnji video posnetek. Res čudovito.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqAdgkOoiMQ

Tuki sem se tud jaz vozu v torek. passo Pordoi,passo Sella,passo Falcarego.... Enodnevni izlet in 702km. Lepo ful.Ampak to je pa tud vse. Če so vsi prelazi taki ali pa podobni(beri cesta) ni čist nč posebnga. Asfalt uglavnem dost zjeban, skos promet.polno kolesarjev in avtomobilov. Mogoče sem se pa ravno po slabih prelazih vozu . za 1 dan je dobr. da bi šel pa za par dni,me pe ni prepričal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sella pa Pordoi sta krasna za se peljat. Asfalt je cisto vredu, se najbolje je pa na Pordoi iz Canazei-ja gor, na Sello pa iz Gardene. Vsaj meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men razn pokrajine čist nč posebnega. Čist preveč prometa ,da bi se lohk pelu tko kot bi mi pasal.

 

Hmmm....v enem dnevu si "podelal" Dolomite in zaključil....."to ni nič posebnega"?!  

Me pa res zanima, kje je tebi tista "prava" cesta.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem podelal dolomitov v  enem dnevu. Sem napisu da to kar sem prevozu ,da me ne prepriča in upam da se motim. In me zanima kje so ti prelazi kjer nekateri pravijo ,da si dajo "duška". Tle kjer sem se jaz vozu je čist preveč prometa. Tud asfalt je dost zjeban. Najbrž je kriva letošnja zima. Sej je velik delov blo novga asfalta . Če bi ble ceste bolj prazne bi blo mogoče oljš. se pač rad mal hitrej čez ovinke vozm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem podelal dolomitov v  enem dnevu. Sem napisu da to kar sem prevozu ,da me ne prepriča in upam da se motim. In me zanima kje so ti prelazi kjer nekateri pravijo ,da si dajo "duška". Tle kjer sem se jaz vozu je čist preveč prometa. Tud asfalt je dost zjeban. Najbrž je kriva letošnja zima. Sej je velik delov blo novga asfalta . Če bi ble ceste bolj prazne bi blo mogoče oljš. se pač rad mal hitrej čez ovinke vozm.

Dolomiti so zelo lepi,v njih moraš uživat,narava razgled itd....če si šel zaradi tega da se boš peljal malo hitreje čez ovinke,je dosti boljših cest,pa tudi dosti ceneje te bo prišlo.

Definitivno pa se moraš Dolomitov izogibat med vikendi in v glavni sezoni,ni užitka!

Se vidva na Ridah,bova kakšnega mal hitrejš odpeljala :P  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno so Dolomiti zelo všeč. Sem bil že kar nekajkrat v Dolomitih, poleti z motorjem, pozimi na smučanju in me vedno znova navdušijo. Res sem imel tudi največkrat srečo, da je bilo lepo in jasno vreme. Nazadnje še to, da je zvečer in ponoči ozračje opral dež... Tako, da takšnih intenzivnih barv neba, trave in gor že dolgo nisem videl. Mogoče je bilotako tudi zato, ker smo zjutraj štartali dokaj zgodaj, ko je bilo ozračje še sveže.

Asvalt je na teh prelazih, na določenih odsekih, res nekoliko načet, in posebej neprijeten za nekoliko hitro vožnjo. Pa saj ne more biti vsem vse isto všeč. Tebi bo pa gotovo všeč kje drugje in ko odkriješ, nam povej in bomo šli še mi tja pogledat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v dolomite se hodi med tednom in nikakor ne konc julija oz v avgustu. prvi in drugi teden julija sta ok. ceste so ponekod zjebane, večina pa ne. jaz letos nisem imel težav z "ovirami na cesti", tu pa tam že kaj, ampak čisto normalno.
glede hitrosti je pa tako, da jaz zmorem nekako povprečno 40 na uro po hairpinih, kaj več pa jaz ne znam, pa tud bistveno hitrej se pomoje ne da. ovinkov za polagat pr 90-100 pa tu žal ni, ker ceste so več al manj ozke in zavite. zdej pa če komu to paše so dolomiti super, če pa ma raj mau več gasa, je pač treba kam drgam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem podelal dolomitov v  enem dnevu. Sem napisu da to kar sem prevozu ,da me ne prepriča in upam da se motim. In me zanima kje so ti prelazi kjer nekateri pravijo ,da si dajo "duška". Tle kjer sem se jaz vozu je čist preveč prometa..............................

Pol pa vpraaaaašaj, če že ne znaš pogledat neskončno število albumov in posnetkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem podelal dolomitov v  enem dnevu. Sem napisu da to kar sem prevozu ,da me ne prepriča in upam da se motim. In me zanima kje so ti prelazi kjer nekateri pravijo ,da si dajo "duška". Tle kjer sem se jaz vozu je čist preveč prometa. Tud asfalt je dost zjeban. Najbrž je kriva letošnja zima. Sej je velik delov blo novga asfalta . Če bi ble ceste bolj prazne bi blo mogoče oljš. se pač rad mal hitrej čez ovinke vozm.

Tako kot sta ti že Kmet2 in Rokxy odgovorila, se je Dolomotov v zadnjem tednu julija in prvih dveh tednih avgusta bolje izognit v velikem loku - ker vožnja za avtodomom (ali avtom oziroma dvema) preko prelazov, kjer je ozka cesta in zaradi nasprotnega prometa le stežka prehitevaš: neprecenljivo! Še dobro da si se odločil za enodnevno turo, ker bi bilo dobiti prosto sobo v tem času še bolj neprecenljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot sta ti že Kmet2 in Rokxy odgovorila, se je Dolomotov v zadnjem tednu julija in prvih dveh tednih avgusta bolje izognit v velikem loku - ker vožnja za avtodomom (ali avtom oziroma dvema) preko prelazov, kjer je ozka cesta in zaradi nasprotnega prometa le stežka prehitevaš: neprecenljivo! Še dobro da si se odločil za enodnevno turo, ker bi bilo dobiti prosto sobo v tem času še bolj neprecenljivo

Ja sem opazu. Drugač je ful lepa pokrajina. nisem pa ravno tip človeka ki bi se ustavljal in slikal in zjal okol.Kar se pa termina tiče , sem pa mislu da sredi tedna ne bo gužve. Sem se uštel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil cel vikend tam pa ni kake pretirane gužve, sploh pa ne take, da se ne da vozit.

Pac uletis na kako kolono samo to prehtis pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se gužve tiče...po moje, se nisi nč uštel, le tvoja "merila" za gužvo so mal drugačna. Prave gužve za tiste kraje očitno še nisi vidu! So ti pa že ostali povedali zakaj se gre v Dolomite in tudi sam si omenil, da ti je pokrajina všeč....

Bom js še enkrat povedal - to niso kraji za dirkanje, ampak za uživancijo nasploh. Pa če si se peljal čez nekaj velikih flik novega asfalta, si  lahko ugotovil, da taljani mal drugač flikajo ceste kot pri nas - čisto vsako leto so novi odseki novega asfalta, ker ceste vzdržujejo in ne samo flika na fliko, kot pri nas. Sem prepričan, da tudi sosedje (Italijani) nimajo toliko denarja, da bi kar čez vse prelaze zamenjali komplet asfalt!

Te bom nekaj vprašal! Tudi vse ostale - ne leti to na tebe, Jože, osebno....ste kdaj plačali v Dolomitih za to, da ste se lahko zapeljali čez prelaz?, je kdo na vrhu katerega prelaza že plačal parkirnino za moped?    Ne?   No, js tudi ne!

Kaj pa recimo na našem Vršiču?

Še sreča, da je na vsake toliko kakšna proslava, oz. pride kakšen tuj državnik do Ruske kapelice (naprej ga tako ali tako ne peljejo), kajti od tam naprej je cesta, milo rečeno za :SS Tako, samo malo za primerjavo...

Da ne bom spet off...., kajti to je tema  o Dolomitih,.... nekdo prej je omennil,  da v sezoni tam ni možno dobit prenočišča. Ne bi se strinjal! Ja, mogoče takoj ob glavni cesti, kjer je tako ali tako najdražje, ali pa za celo kolono motoristov....Zapelte se malo iz centra! Po vsej verjetnosti vam bo ostal kakšen €vrček za kapučin, zjutraj pa boste za to nagrajeni še z lepim razgledom, kot je, npr. tale....

 

 

attachicon.gifIMG_3165.jpg

 

 

ali pa tale:  attachicon.gifIMG_3153 sončni vzhod nad Corvaro.jpg

 

 

 

Srečno vožnjo!  :yea1:

 

PODPIS!!! Vse si povedal!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že malo v navadi pri naju, sva tudi letos del dopusta pustila na Dolomitskih prelazih in serpentinah. Žal nama letos vreme ni služilo tako kot lani, saj sva dežjake oblačila dnevno. :BUA:

Ker pa sva po duši kamperja, je bil dež še malo bolj nadležen kot običajno, saj nama je šotorček ob letošnjih obilnih nalivih redno spuščal in je bila ponoči tu akcija v stilu filma "Das Boot": ALAAAAAARM, voda vdira, we are sinking!!!  :kva1:

Tako sva si morala dvakrat tudi sobico poiskati. Na srečo v tem v obdobju ko sva bila gor (18.-23.07.), ni bilo težko najti sobico (1x za 25€/osebo, 1x28€/osebo, vse B&B ), kar se nama je zdelo še kar sprejemljivo  B)

 

No, da ne dolgovezim. Verjetno se sedaj že sprašujete, kje hudiča so pa kakšne fotke? Samo suhoparni tekst? Ne me basat!   :?  :slap:

 

Pomirte se! :grim

Namesto običajnih slikic, sem si vzel minutko več časa in zmontiral en kratek filmček - seveda samo za vas, dragi motosvetovci, pa kogar zanima, si lahko najine dogodivščine iz ceste pogleda iz najine perspektive. :OK:

 

No, če nič drugega, pa upam da vsaj muzki ne gre oporekati - stari dobri Guns and Roses. :yea2:

 

Aja, pa vse je bilo posneto z najino "trotelj kamerco" za 100€, tako da ne računajte na HD ločljivosti  :grim

 

https://www.youtube.com/watch?v=vFD4VOZ-bWs

 

Rekordno vroči belokranjski pozdrav, kolegi motoristi  :beer2:

sory lako izdaš kje si našel sobo za 28€ na osebo ker iščem pa ne najdem .........

 

hvala za info vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sory lako izdaš kje si našel sobo za 28€ na osebo ker iščem pa ne najdem .........

 

hvala za info vnaprej

Malo sem pobrskal...to je bil naslov:

 

Via Glovo, 11

 

39010 San Martino In Passiria BZ, Italija

 

Hotel Forrelenbach.

 

<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="https://maps.google.si/maps?q=46.785854,11.230564&amp;num=1&amp;t=h&amp;hl=sl&amp;ie=UTF8&amp;z=14&amp;ll=46.785227,11.2313&amp;output=embed"></iframe><br /><small><a href="https://maps.google.si/maps?q=46.785854,11.230564&amp;num=1&amp;t=h&amp;hl=sl&amp;ie=UTF8&amp;z=14&amp;ll=46.785227,11.2313&amp;source=embed" style="color:#0000FF;text-align:left">Prikaži večji zemljevid</a></small>

Popravljeno . Popravil skalaprava
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na booking.com najdes, jaz sem v Soeldnu za 23 spal in zajtrkoval, enoposteljna, WiFi itd.

 

Če se ne bi takoj zjutraj basal s salamo in :kava:, bi prišparal še 3 €vrčke :P

 

 

 

 

Je bil hotel od znotraj takole videt.....post-13666-0-92440700-1376347096_thumb.jpg ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Stelvia cez Dolomite prek Maurie, Giau, Fedaia, Pordoi, Falzarego, Valparola, Gardena, Sella in potem cez Niger pass in Mendolo, Tonale in Gavia, nekam pod Stelvio. Nato pa cez Avstrijo prek Resie, in cez Gerlos, Grossglockner, Plöckenpass in Predel. 

 

Sam to je za dva dni pretiravanje, sem šel lani s tem da sem spal na vrhu Stelvia, tri dni bi bilo ravno prav.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!