Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Rdeč asfalt je :OK:

 

ko se moj motor zapelje na ta šmirglpapir fine granulacije, se desna ročka avtomatsko zavrti za 3/4 bolj. zgleda so avstrijci optimizirali eno mapo za te ceste :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... hahahahahah ... če ste tole zvozil včeraj in danes, pa skor tko zgleda, kt da bi se skupi vozil ..... :yea1:

 

Ali je mogoče možno, da si bil na Penesu v soboto? Okoli poldneva sem opazil LJ tablico na enem bavarcu, ki je bil v družbi dveh avstrijskih motorjev. Zvozili pa smo to v še enkrat daljšem času, kot je bil tvoj. Smo si vzeli bolj na izi in si ogledali še Vipiteno, pa kofetkali na poti v Matrei ob Weisensee-ju, pa punci sta morali prekontrolirat ves OUT LET na Brennerju in tako dalje .... zato smo si za drugič pustili še največji slap na Tirolskem (ki je v bližini Umhauzna), pa Otzijev muzej, pa gorsko cesto dol ledenika Rettenbach nad Soldnom ... ma cel kup stvari je še v tistih koncih ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je mogoče možno, da si bil na Penesu v soboto? Okoli poldneva sem opazil LJ tablico na enem bavarcu, ki je bil v družbi dveh avstrijskih motorjev. Zvozili pa smo to v še enkrat daljšem času, kot je bil tvoj. Smo si vzeli bolj na izi in si ogledali še Vipiteno, pa kofetkali na poti v Matrei ob Weisensee-ju, pa punci sta morali prekontrolirat ves OUT LET na Brennerju in tako dalje .... zato smo si za drugič pustili še največji slap na Tirolskem (ki je v bližini Umhauzna), pa Otzijev muzej, pa gorsko cesto dol ledenika Rettenbach nad Soldnom ... ma cel kup stvari je še v tistih koncih ....

 

 

.... ne, tisto nisem bil jest .... :krneki:

 

... jaz sem bil gor v sredo in četrtek .....

 

.... sicer pa vidim, da ste imeli vi pravo "šoping" furco ... :worship:

 

.. ja kar se pa šopinga tiče, bi bla pa tud moja prec za to ... :unsure:

 

..... sam vozit se ji pa ne da glih tolk ... tko da grem pol pač sam  ....  :whistle:

 

 

 

ps.

... sicer pa čakam vaš fotomaterijal ...  :eek: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je kaj mrzlo v Dolomitih takle čas?

 

 

.... če imaš normaln "termostat", bo tekl iz tebe dol ...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma gledam te napovedi ze cel tedn... Se mi zdi ze ves cas neki hladno, zdj pa se dez v nedeljo. :(

Na tvojem mestu bi preložil, škoda po dežju se vozit: meteo tut ni kaj preveč pozitiven: www.ilmeteo.it/meteo/Cortina%20d'Ampezzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost spreminjanja vremena narašča z nadmorsko višino

 

(na 2.000m se vreme spreminja neprimerno hitreje kot v dolini)

 

Za nedeljo v visokogorju slabo vreme (vsaj za naše kraje taka napoved) ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav, se tut modeli raznih vremenarjev spreminjajo dnevno. Še najbolje je odločiti se dan pred odhodom, ker so napovedi kolikor toliko točne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

no, malo sem preletel tole temo in sem videl neke divje cifre za prenočišča ipd. Jaz na mojih CBF s sopotnico in kolega na Transalpu smo se v četrtek, 15.8.2013 odpravili na pot, ki je vodila: Maribor --> Dravograd -->Völkermarkt --> Celovec --> Spittal/Drau --> Obervellach pa na Veliki Klek in v Zell am See (80% ljudi na ulici Irancev, Turkov...samo kot zanimivost, ki me je presenetila za Alpsko vasico/mestece), do kraja Mittersill, kjer smo začeli z iskanjem nočitve. Preko bookinga smo našli en penzion, ki je bil sicer 15km izven poti, je pa bila ponudba 35 EUR/osebo nočitev z zajtrkom, s tem da smo pri možakarju jedli še večerjo s pijačo in je drugo jutro dal še 5 EUR popusta na nočitev, tako da smo plačali večerjo, pijačo in nočitev z obilnim zajtrkom 118 EUR za vse tri. Drugi dan je pot vodila iz Mittersilla južno po Felbertauern Straße, s katere smo skrenili v kraju Huben, kjer se sicer najprej malo slabša cesta, potem pa čudovita, ravno prav ovinskasta, povsem prazna cesta vzpenja čez kraj St. Jakob in Defereggen mimo jezera Obersee na avstrijski strani do prelaza. Tukaj pozor: prelaz je odprt izmenično enosmerno, iz Avstrije v Italijo od polne ure do 15 minut preko, iz Italjanske pa od pol do 3/4. Vseeno je treba biti pazljiv, saj se najdejo tudi pešci in kolesarji, zato ni zagotovila, da boš za vsakim ovinkom našel prazno cesto. Na italjanski strani je res lepo jezero Lago di Anterselva, sledi pa vožnja do Brunecka, do Corvara di Badia. Lepa dolina, ampak ne ravno ovinkasti raj za motoriste. Vseskozi dokaj prazna cesta. V Corvari desno, čez prelaz Passo Gardena, pa Passo Sella, Pordoi, do Arabbe. Od tukaj fantastična, malo bolj zasedena, a še vedno dokaj zabavna cesta čez Falzareggo v Cortino d' Ampezzo na kavo. Bela kava je 4 EUR, ampak kraj je lep, ogromno ljudi, koncert na trgu...lepo, skoraj mondeno. Od tukaj na jug, Pieve di Cadore, zelo lepa cesta, vendar najbolj gost promet na celi poti. Prometni zastoj nam je prišel prav, da smo se prebili na ospredje kolone in do kraja Lorenzago di Cadore vozili brez gužve. Tukaj smo spali v hotelu Albergo Trieste, 80 EUR za 3 osebe nočitev s skromnim zajtrkom. Ni bilo salam...ostalega je bilo dovolj. Mestece je malo manj turistično, bolj romarsko središče, je pa bil na trgu koncert ene pop/rock skupine, tako da je bilo kaj za početi zvečer. Od tukaj res dinamična, super vožnja do Tolmezza, večinoma odprti ovinki skozi gozd, prometa komaj kaj. Nekaj avtomobilov in nekaj kolesarjev, sicer cesta bolj ali manj rezervirana za motoriste. Tukaj smo sprejeli še eno modro odločitev in v kraju Mogio di Sotto zavili levo in po povsem prazni, ovinkasti, razgibani cesti po prijetno sveži dolini prispeli do Pontebbe, kjer smo se povzpeli na Nassfeldpass, po avstrijski strani na vzhod, pa zopet nazaj v Italijo, v Trbiž, ker sem jaz želel peljati mimo Rateč, na Bled na pico in čez Karavanke v Avstrijo in proti Mariboru.

 

Vreme je bilo sicer sončno, vendar sveže, Großglockner na vrhu kakšnih 14 stopinj, italjanski prelazi 20-23, Tolmezzo 29. Razočaranje poti je bil mogoče edino gost promet na Großglocknerju, kjer je bila res zgolj panoramska vožnja, ostale ceste so izbiro tempa prepustile nam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

no, malo sem preletel tole temo in sem videl neke divje cifre za prenočišča ipd. Jaz na mojih CBF s sopotnico in kolega na Transalpu smo se v četrtek, 15.8.2013 odpravili na pot, ki je vodila: Maribor --> Dravograd -->Völkermarkt --> Celovec --> Spittal/Drau --> Obervellach pa na Veliki Klek in v Zell am See (80% ljudi na ulici Irancev, Turkov...samo kot zanimivost, ki me je presenetila za Alpsko vasico/mestece), do kraja Mittersill, kjer smo začeli z iskanjem nočitve. Preko bookinga smo našli en penzion, ki je bil sicer 15km izven poti, je pa bila ponudba 35 EUR/osebo nočitev z zajtrkom, s tem da smo pri možakarju jedli še večerjo s pijačo in je drugo jutro dal še 5 EUR popusta na nočitev, tako da smo plačali večerjo, pijačo in nočitev z obilnim zajtrkom 118 EUR za vse tri. Drugi dan je pot vodila iz Mittersilla južno po Felbertauern Straße, s katere smo skrenili v kraju Huben, kjer se sicer najprej malo slabša cesta, potem pa čudovita, ravno prav ovinskasta, povsem prazna cesta vzpenja čez kraj St. Jakob in Defereggen mimo jezera Obersee na avstrijski strani do prelaza. Tukaj pozor: prelaz je odprt izmenično enosmerno, iz Avstrije v Italijo od polne ure do 15 minut preko, iz Italjanske pa od pol do 3/4. Vseeno je treba biti pazljiv, saj se najdejo tudi pešci in kolesarji, zato ni zagotovila, da boš za vsakim ovinkom našel prazno cesto. Na italjanski strani je res lepo jezero Lago di Anterselva, sledi pa vožnja do Brunecka, do Corvara di Badia. Lepa dolina, ampak ne ravno ovinkasti raj za motoriste. Vseskozi dokaj prazna cesta. V Corvari desno, čez prelaz Passo Gardena, pa Passo Sella, Pordoi, do Arabbe. Od tukaj fantastična, malo bolj zasedena, a še vedno dokaj zabavna cesta čez Falzareggo v Cortino d' Ampezzo na kavo. Bela kava je 4 EUR, ampak kraj je lep, ogromno ljudi, koncert na trgu...lepo, skoraj mondeno. Od tukaj na jug, Pieve di Cadore, zelo lepa cesta, vendar najbolj gost promet na celi poti. Prometni zastoj nam je prišel prav, da smo se prebili na ospredje kolone in do kraja Lorenzago di Cadore vozili brez gužve. Tukaj smo spali v hotelu Albergo Trieste, 80 EUR za 3 osebe nočitev s skromnim zajtrkom. Ni bilo salam...ostalega je bilo dovolj. Mestece je malo manj turistično, bolj romarsko središče, je pa bil na trgu koncert ene pop/rock skupine, tako da je bilo kaj za početi zvečer. Od tukaj res dinamična, super vožnja do Tolmezza, večinoma odprti ovinki skozi gozd, prometa komaj kaj. Nekaj avtomobilov in nekaj kolesarjev, sicer cesta bolj ali manj rezervirana za motoriste. Tukaj smo sprejeli še eno modro odločitev in v kraju Mogio di Sotto zavili levo in po povsem prazni, ovinkasti, razgibani cesti po prijetno sveži dolini prispeli do Pontebbe, kjer smo se povzpeli na Nassfeldpass, po avstrijski strani na vzhod, pa zopet nazaj v Italijo, v Trbiž, ker sem jaz želel peljati mimo Rateč, na Bled na pico in čez Karavanke v Avstrijo in proti Mariboru.

 

Vreme je bilo sicer sončno, vendar sveže, Großglockner na vrhu kakšnih 14 stopinj, italjanski prelazi 20-23, Tolmezzo 29. Razočaranje poti je bil mogoče edino gost promet na Großglocknerju, kjer je bila res zgolj panoramska vožnja, ostale ceste so izbiro tempa prepustile nam.

Nekaj slik sem "nalimal" v Moj album..če koga zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap tudi mene je neprijetno presenetilo, koliko "ninđ" je v Zell am See. Kot da bi vletel v Iran.

Tja smo prispeli že v večernih urah, kakšnih 7 zvečer je bilo, lačni, že utrujeni, smo želeli na kosilo, ampak povsod kebabi, Cafe Ali Baba ipd. Smo šli hitro dalje...saj ne zaradi kakšne nestrpnosti, ampak na turi po Alpah in Dolomitih resnično nisem imel namena jest kebaba za večerjo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 nazaj v Italijo, v Trbiž, ker sem jaz želel peljati mimo Rateč, na Bled na pico in čez Karavanke v Avstrijo in proti Mariboru.

 

Če ste šli skozi Bled...si videl tudi tam ninđe? Zdaj jih tedensko vozijo iz Kuvajta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tja smo prispeli že v večernih urah, kakšnih 7 zvečer je bilo, lačni, že utrujeni, smo želeli na kosilo, ampak povsod kebabi,

 

Tudi v Mariboru bi ob sedmih zvečer (19.00), težko kje dobil kosilo.

Drugače pa zanimiva tura. Že prevozil in je bilo res prijetno, cesta vrhunska ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Mariboru bi ob sedmih zvečer (19.00), težko kje dobil kosilo.

Drugače pa zanimiva tura. Že prevozil in je bilo res prijetno, cesta vrhunska ....

No, dobro, večerja. :) Nezdrave prehrambene navade - v času kosila malica na klopci z razgledom ob cesti, ob 7h zvečer pa ''kosilo''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa jedel? pico? :)

Ne. Kruhove cmoke in meso v neki omaki z gobicami. Zadnji dan na Bledu pa je bila pica, ker je bila takšna gužva, bilo je kar vroče, pa želeli smo čim prej naprej, da je zmagal gostinec s parkingom tik ob cesti in prosto mizo. :)

 

Če ste šli skozi Bled...si videl tudi tam ninđe? Zdaj jih tedensko vozijo iz Kuvajta....

Ne spomnim se jih, bila pa je huda gužva, pa še kar vroče je postalo in smo po hitrem postopku šibali dalje. No ja, saj mene osebno ne moti, dokler zapravljajo in imajo turstični delavci od njih koristi...me je pa res presenetilo, sploh v takšnem procentu. Imam nekaj slik iz Zell/Seeja, pa razen mojih dveh sopotnikov na njih ni niti enega belca. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolomiti v septembru so kul, če najdeš lepo vreme, le dnevno porcijo kmjev mal zmanjšaj pri planiranju, ker je že kratek dan, mrzla jutra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!