Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

hvala... mata oba pir v dobrem :D glede na to da sta oba na našem koncu to nebi smel bit neki problem :) ...mislim da bo za spoznavanje tujine kar precej dobro ;) 

še enkrat hvala za pomoč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer še v dolomitih ne more brez modrobelega znaka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni smo pa čist normalno skočili do Dolomitov. Krenili smo prvi lep vikend v juniju. V petek popoldan ob 17 uri smo krenili proti Cortini. Zvečer ob 21 uri smo našli spanje (bdw takrat so lahki meli vsi neke dopuste) in smo komaj dobili hotelčič, pa vendar je bil lastnik tako uslužen, da nam je dal svoj avto da smo odšli še na večerjo v mesto. Naslednji dan smo  po karti " google zemljevidi" odcepali par prelazov in se pod večer ustavili v Arrabi , kjer smo dobili super spanje pri Marilenni. (garni hotel) Jedli smo pri Mikiju (wauuuu) in naslednji dan odšli še na par prelazov. Super izlet, nobenga planiranja, nobenih pretresov, nobenih garminov..........čista uživancija :D 

Več je pa možno videti:  

 

in moj album

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni smo pa čist normalno skočili do Dolomitov. Krenili smo prvi lep vikend v juniju. V petek popoldan ob 17 uri smo krenili proti Cortini.

 

DAMI34, pozabljaš, da ste eni od Cortine oddaljeni 214km, drugi pa preko 410km! Da sem jaz tak blizu doma, se sploh drugje ne bi vozil, kot tam.

Jaz si ponavadi vse organiziram pred odhodom. Vsak pač ima svoj sistem .... ljudje smo si različni in prav je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI34, pozabljaš, da ste eni od Cortine oddaljeni 214km, drugi pa preko 410km! Da sem jaz tak blizu doma, se sploh drugje ne bi vozil, kot tam.

Jaz si ponavadi vse organiziram pred odhodom. Vsak pač ima svoj sistem .... ljudje smo si različni in prav je tako.

Ja za to relacijo pa moraš kreniti ob 15 uri......povprečje 100km/h po ac pa je ista kalkulacija kot pri meni.

 

Zelo pomembno: Dolomiti so lepi in uživancijski ravno na začetku sezone, torej prvi, drugi lep vikend, drugače je klasika:

gneča, lahi s kamperji, biciklisti in adijo romantika :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za to relacijo pa moraš kreniti ob 15 uri......povprečje 100km/h po ac pa je ista kalkulacija kot pri meni.

 

Naša vožnja prvi dan je bila dolga 470km, saj smo si že na začetku ogledali nekaj zanimivosti, kot je recimo ... preko Vršiča in ogled KUGYa, ter Ruske kapelice,  obisk vasice Resia (vstopli v ITA pri Žagi) .....

Pot je šla takole: Maribor - Kranjska gora - prelaz Vršič-Passo di Taimena (Učja) - Rezija - Tolmezzo - Passo Mauria - Cortina D'Ampezzo - Passo Giau - Corvara di Badia

AC samo MB - LJ - JESENICE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot maš časa, več si lahko ogledaš.

Recimo Učja, rezija, Tolmezzo, Mangart, to je pr meni popoldanski izlet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z it v Dolomite je najbolje, da s sabo vzamete eno fajn motosvetovko Keiko. Je boljša kot vsak garmin in zemljevid pa še lepo vozi tako, da se ni za bat glede počasne vožnje. :grim Edino fotoaparat ji morate vzet in skrit, ker čene se boste ustavljali vsak par kilometer, ker je tolko lepega za poslikat  :photo: . Pa da ste pripravljeni delat ene 500 - 600 km/dan.   :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot maš časa, več si lahko ogledaš.

Recimo Učja, rezija, Tolmezzo, Mangart, to je pr meni popoldanski izlet :D

 

Veš, da ti večkrat zavidam lokacijo bivanja, ko gledam tvoje slike z izletov. Ti imaš Italjanske ceste na "dohvat ruke" ... Kmet ima Jadranko pred nosom ... mi iz tega konca moramo več kot pol Slovenije prevozit, če želimo uživat na pravih cestah, tak da če mene fprašaš bi z veseljem zapustil te konce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z it v Dolomite je najbolje, da s sabo vzamete eno fajn motosvetovko Keiko. Je boljša kot vsak garmin in zemljevid pa še lepo vozi tako, da se ni za bat glede počasne vožnje. :grim Edino fotoaparat ji morate vzet in skrit, ker čene se boste ustavljali vsak par kilometer, ker je tolko lepega za poslikat  :photo: . Pa da ste pripravljeni delat ene 500 - 600 km/dan.   :bike:

500-600km v dolomitih en dan? Pol boljše da doma ostaneš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, da ti večkrat zavidam lokacijo bivanja, ko gledam tvoje slike z izletov. Ti imaš Italjanske ceste na "dohvat ruke" ... Kmet ima Jadranko pred nosom ... mi iz tega konca moramo več kot pol Slovenije prevozit, če želimo uživat na pravih cestah, tak da če mene fprašaš bi z veseljem zapustil te konce.

Severno se zapelji, dobrih cest na pretek.

Seveda pa je vseeno fino kakšen skok v Dolomite in na jug :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, da ti večkrat zavidam lokacijo bivanja, ko gledam tvoje slike z izletov. Ti imaš Italjanske ceste na "dohvat ruke" ... Kmet ima Jadranko pred nosom ... mi iz tega konca moramo več kot pol Slovenije prevozit, če želimo uživat na pravih cestah, tak da če mene fprašaš bi z veseljem zapustil te konce.

Breitner, zapisal si moje misli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta v rezijo :SS  Sva šla s kolegom enkrat sprobat (gorica - učja - rezija - sella nevea - predil - gorica), pa je blo prometa za neverjet in po tisti cesti v rezijo ni prav nič zabavno s kontra prometom.

 

Fanj relacija (da se ne gre po "tavelikih" regionalkih) je Pizano al Tagliamento skozi Casiacco do Tolmezza. Brez prometa, lep asfalt in ovinki ter dokaj široka cesta. Letos grem sprobat še drugo skozi Tramonti di Sotto/Sopra. Deluje bolj vijugasta ampak ožja. Bom dodal slike takoj ko se malo otopli, da grem sprobat ;)

 

Glede dolomitov, pa ... ideje se nalagajo in nalagajo. Enkrat poleti odrinemo s kolegi (če bodo kaj kolebali pa sam), pa bom videl kam in kako :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Severno se zapelji, dobrih cest na pretek.

 

 

A dvomiš o tem, da sem šel kdaj severno!? Več ali manj se tam nahajam, ampak 1x se naveličaš tudi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta v rezijo :SS  Sva šla s kolegom enkrat sprobat (gorica - učja - rezija - sella nevea - predil - gorica), pa je blo prometa za neverjet in po tisti cesti v rezijo ni prav nič zabavno s kontra prometom.

 

Fanj relacija (da se ne gre po "tavelikih" regionalkih) je Pizano al Tagliamento skozi Casiacco do Tolmezza. Brez prometa, lep asfalt in ovinki ter dokaj široka cesta. Letos grem sprobat še drugo skozi Tramonti di Sotto/Sopra. Deluje bolj vijugasta ampak ožja. Bom dodal slike takoj ko se malo otopli, da grem sprobat ;)

 

Glede dolomitov, pa ... ideje se nalagajo in nalagajo. Enkrat poleti odrinemo s kolegi (če bodo kaj kolebali pa sam), pa bom videl kam in kako :)

premisli, če si za tja.....

 

maš ~50km čistih užitkov na cesti, kjer se motor in avto ne srečata normalno; serpentin (zaprtih, ozkih za kuplengo; če nimaš krosle ali SM-ja; kokr češ);  cesta zaprta za avtobuse, kamiončke, minibuse(se mi zdi?) no, nč bat, na vseh km-jih sem srečal ene 5 vozil....

pa črpalke tud ni. (tko, de pejt not z dovolj benza).... in če nauš mu dost.... pred krajem Bargo del Bianco zapelji v smeri Castellavazzo...

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, da ti večkrat zavidam lokacijo bivanja, ko gledam tvoje slike z izletov. Ti imaš Italjanske ceste na "dohvat ruke" ... Kmet ima Jadranko pod nosom ... mi iz tega konca moramo več kot pol Slovenije prevozit, če želimo uživat na pravih cestah, tak da če mene fprašaš bi z veseljem zapustil te konce.

 

Taljanske ceste le redko obiskujem, edino ovinkov mam več, pa kras je, pa Celzijusi so (pozimi)  :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da Stelvio ne spada v "Dolomite" , ampak ker jih veliko iz Dolomitov podaljša tudi do tja eno obvestilo (sedaj: nekdo bo šel namenoma tja - OK; za tiste potencialne kanditate, ki bi vrh slučajno napadali ta čas, pa v izogib gužvi) :

 

http://www.omnimoto.it/magazine/13147/38-moto-raduno-stelvio-2014-international-metzeler-26-giugno-quando

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrit, pa lih takrat smo meli namen tja skočit. A to misli bit potem cel vikend? Hvala za obvestilo, btw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrit, pa lih takrat smo meli namen tja skočit. A to misli bit potem cel vikend? Hvala za obvestilo, btw.

 

A ti tudi? Upajmo da ne bo snega letos. Aja pa cel vikend bo tisto ja ... Mogoce se bolje, na Stelvio sem itak lezel iz vseh moznih strani.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500-600km v dolomitih en dan? Pol boljše da doma ostaneš.

 

Na tako idejo lahko pride samo motorist tvojega kova  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, da ti večkrat zavidam lokacijo bivanja, ko gledam tvoje slike z izletov. Ti imaš Italjanske ceste na "dohvat ruke" ... Kmet ima Jadranko pred nosom ... mi iz tega konca moramo več kot pol Slovenije prevozit, če želimo uživat na pravih cestah, tak da če mene fprašaš bi z veseljem zapustil te konce.

 

Se maš tudi lepih poti gor v tvojem koncu. Kozjansko tja čez Lesično zna bit neodkrita poslastica za večino teh nas, ki se podimo čez Kras in po Jadranki. Stara magistrala čez Trojane je tudi super. Pa Tuhinj. Uf manjka se lepih poti tudi tam onkraj Ljubljane in Trojan ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IgorKR: Pozabil si klasično Roglo, Areh, Ptujsko goro, cesto od Logarske do Črne... pa še se najde.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da Stelvio ne spada v "Dolomite" , ampak ker jih veliko iz Dolomitov podaljša tudi do tja eno obvestilo (sedaj: nekdo bo šel namenoma tja - OK; za tiste potencialne kanditate, ki bi vrh slučajno napadali ta čas, pa v izogib gužvi) :

 

http://www.omnimoto.it/magazine/13147/38-moto-raduno-stelvio-2014-international-metzeler-26-giugno-quando

 

Stelvio je zelo lep, Mogoče še lepši je naskok iz strani Bormia. Je pa relacija Bormio - Stelvio ena najlepših poti v EU po mennju top gear-a (če se ne motim).

 

Sem pa konec julija na Stelvu naletel na 5 cm frišnega snega. Toliko v opozorilo :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IgorKR: Pozabil si klasično Roglo, Areh, Ptujsko goro, cesto od Logarske do Črne... pa še se najde.

 

Jaka, meni je tm še malo Terra Incognita ;)  Bom letos nadoknadil. Pa sigurno te tokrat v Celju pokličem. Skratka ni vse v Dolomitih, Avstriji in Jadranki. So biseri tudi pri nas, samo odkrit jih je treba :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!