Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Villa Ester, Canazei. Vzemi polpenzion pa imej kot bazni tabor za par dnevno raziskovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Corvari je en pub "Underground"

Dogaja za vikende. 

Osebje carsko. 

Mi smo ga kr fajn zažural za šankom. 

 

u3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretekli vikend sva si od daleč pogledala malo Dolomitov. V soboto na izi do Auronza in si ga ogledala, v nedeljo pa po drugi poti domov. Ni ratala neka kilometraža, je pa toliko bolj pasalo.

 

Dvodnevna sled analognega garmina:

 

 

post-1569-0-44364100-1403770257_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auronzo di Cadore in prenočevanje v hotelčku "Panoramic":  

 

[ ... in ja tudi v teh krajih so mojstri oblikovanja lesa ... ]

post-1569-0-28654800-1403775930_thumb.jpg

post-1569-0-63886200-1403776014_thumb.jpg

post-1569-0-84515300-1403776189_thumb.jpg

post-1569-0-36486900-1403776340_thumb.jpg

post-1569-0-67799200-1403776681_thumb.jpg

post-1569-0-68837800-1403776747_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prvi vikend v septembru imamo namen udarit tole turo spodaj na zemljevidu. Rabil bi mnenje, če je možno prevozit to v dveh dneh. Krenili bi zjutraj okrog 5 ure in prišli pozno popoldan v Koper, kjer bi prespali. Naslednji dan preostanek ture.

post-25951-0-60591200-1404907453_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno seveda je, jaz sem pred 10dnevi po bistveno slabših cestah v 1,5 dnevu naredil furo cca 900km, pa je prvi dan bil štart ob 12:15. O smiselnosti presodi sam. Na relaciji po Avstriji se samo pazi, jaz sem od tam že dobil nekaj prijaznih pozdravov s položnico (v okolici Hermagorja in tromeje). Jaz bi na tvojem mestu dodal en dan, pa se malo bolj temeljito posvetil Istri, ki je zelo lepa v centralnem delu, pa seveda cestam okrog Cortine. Če si luksuza dodatnega dneva ne moreš privoščit, bo tudi od te ture ostalo veliko lepih vtisov, kot vedno...

Popravljeno . Popravil MarkoR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, cel dan se boš sam vozil. Se splača vsaj dodatnega pol dneva, pa prideš neprimerno bolje skozi, pa več si lahko ogledaš. Realka po kmjih je max 600-700 na dan, brez kakršnihkoli pavz za oglede, slikanje itd itd. Normalno potovanje pa je nekje 450max če si karkol ogledaš. Po par dneh si pa itak crknjen kot pes in rabiš dan pavze. To so moje iskušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, cel dan se boš sam vozil. Se splača vsaj dodatnega pol dneva, pa prideš neprimerno bolje skozi, pa več si lahko ogledaš. Realka po kmjih je max 600-700 na dan, brez kakršnihkoli pavz za oglede, slikanje itd itd. Normalno potovanje pa je nekje 450max če si karkol ogledaš. Po par dneh si pa itak crknjen kot pes in rabiš dan pavze. To so moje iskušnje.

Seveda se da. Po mojih izkušnjah in ob nedivjanju po cestah, moram Googlu dodat kakih 15% in to je realni čas vožnje. Kolk rabiš malice in kolk časa zdržiš na motorju, pa sam veš.

Mislim pa, da za dva ni res ni problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Normalno potovanje pa je nekje 450max če si karkol ogledaš. Po par dneh si pa itak crknjen kot pes in rabiš dan pavze. To so moje iskušnje.

 

Ja, to ti k' nimaš kondicije  :kava: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to ti k' nimaš kondicije  :kava:

sam res....komi da do OMVja prpelem pa sm že ceu paf :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da. Po mojih izkušnjah in ob nedivjanju po cestah, moram Googlu dodat kakih 15% in to je realni čas vožnje. Kolk rabiš malice in kolk časa zdržiš na motorju, pa sam veš.

Mislim pa, da za dva ni res ni problem...

Nism rekel, da se ne da. Če fino pelješ in imaš povprečje 60km/h (brez AC) je to na realciji 700km okrog 11,5 ur čiste vožnje. Zdj pa računaj. Lahko ti pa povem, da sm v enem dnevu prišel iz Sarajeva domov, na Hvar preko Drvenika in dežjem pol poti........do Bjeljine, ampak to je vožnja, brez kakršnihkoli ogledov, kjer zgubiš 30 minut do 1 ure. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima dami prav... Včeraj sem se vozil v dolomite brez AC od 9:15 zjutraj do 18:20 do Colfosca... Naredil samo 411 km... Do Dravograda naju je pral dež, od tam naprej je bilo suho... Nujni postanki, hrana, pijača ter gorivo so navrgli nekje 2uri... V bistvu se sliši dosti, niti sam nevem kdaj se je nabralo.. (Tako mi je pokazala teta v garminu). Gužva bla na cesti v bližini večjih cest, nasploh pa od lienza do dobaccia, tam je bilo skoraj nemogoče varno prehitevat....

Morem priznat da se mi je včeraj zazdelo da sem prišel v tople kraje.. Doma je bilo namreč v četrtek maximum 14stopinj...

Nič grem uživat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So bili neki plani in želje malo raztegniti ta vikend in se zapeljat čez Dolomite, Gavio in Stelvio, Livigna (tankat ... ) pa potem taka vremenska napoved za Stelvio in Gavio:

 

Je..mti te poveza: u glavnem - iz nedelje na ponedeljek ponoči prehod hladne fronte in napoved nekaj cm svežega snega!

Previsioni meteo Passo dello Stelvio - Lunedì 21 _ IL METEO.IT.htm

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!