Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

fantje, kwa pa vi smatrate za Dolomite?

če kilometrino pogledam, skoraj pol Italije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, kwa pa vi smatrate za Dolomite?

 

Zame prelazi, ko prideš v dolino imaš tko ali tako nekaj 10km do drugega ponavadi. Kdo zaradi česa drugega hodi v tiste konce? Daš poleg še Avstrijo in je ravno prav za nekaj dni. Bi pa enkrat, ko bo čas vključil še Švico in Francijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, kwa pa vi smatrate za Dolomite?

Ja enkrat sem ujel neko tako debato in prišli smo do nekega približka: na severu naj bi bila to linija Brunecka, na jugu dokler pač sežejo hribi, vzhodo tam pri Cortini in na zahodu linija AC čez Brenner.

Ja in kako potem tukaj delaš 600 km na dan? Očitno loviš svojo senco in trikrat na dan tankaš ...

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite, bo zaradi blage  zime, letošnja sezona Dolomitov odprta kaj prej?

Kdaj spomladi so običajno odprti že vsi prelazi po dolomitih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500-600 km na dan v Dolomitih je kar tempo, če se skozi prelaze voziš v poletnih mesecih. Sva probala z Rookijem samo ne zdržiš dolgo. Max 2-3 dni ob predpostavki, da imaš kondicijo. 300-400 km je nek zmeren tempo, kjer imaš čas za spodobno vožnjo, kakšno pavzo za malico in zvečer, da si v miru najdeš prenočišče ter nekaj poješ in spiješ.

 

Mene nisi prepričal ... 500 do 600km sta delala dnevno v Dolomitih? Pa kaj si prebral svojo izjavo preden si kliknil "objavi"?

Tri dni sta imela takšen tempo!

 

Jaz sem bil z prihodom in odhodom tam 5 dni in sem naredil 1680km, prevozil 23 prelazov, najvišji je bil 2244m Passo Sella, najnižji pa Passo Cereda z 1361m, tako da ne vem, kje si lahko ti nabral povprečno 550km/dan x3??

 

Kot bi rekel Dami34 in Mujo: SWAŠTA!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako hitro ne bodo odprti. Recimo "furlanski" Passo Rest (1052 m) je uradno še vedno zaprt. Snega na cesti ni, je pa problem drevje, kamenje in pesek, ki ga pa je za prodajat.

Za drugi vikend je v okolici Cortine napovedano konkretno sneženje (blizu 40 cm ga je napovedanega samo v soboto), temperature pa bodo padle ta teden kar lepo pod nulo (v četrtek napovedano -9 °C), Bormio - napovedano sneženje do konca meseca (koliko ga bo je še vprašanje), nižje ležeča mesta pa bodo imela samo dež (Bolzano, Merano). Vremenska napoved se seveda lahko spremeni.

Status prelazov: http://www.alto-adige.com/traffico/montagna-passi-di-montagna

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite, bo zaradi blage  zime, letošnja sezona Dolomitov odprta kaj prej?

Kdaj spomladi so običajno odprti že vsi prelazi po dolomitih?

 

Načeloma so odprti, fajn pa se je prej pozanimat. Zdaj kolk sem našel aktualne informacije je trenutno zaprt prelaz Passo Rolle 1989m, ki se nahaja med Predazzo - Fiera Di Primiero.

Nekateri se odprejo šele v sredini meseca, odvisno od razmer .... zadeve se nahajajo zlo visoko in kakšen "iznenadni" sneg niti ni presenečenje.

 

DODANO: @Rokic ... dober link. Hvala!

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tol bo :topic:

Kaj za vraga je pomembno koliko kdo prevozi, 500 ali pa 100 na dan :headbang: , ša najbolj bedasto je, da se stari junci kurčijo - ja tolk se pa ne da, jaz prevozim v xx dneh samo toliko !!! Enemu pač paše tolk, eden zmore tolk, eni pa več. Imam plan 20 različnih poti od Gabrijele po dolomitih, cca 15 svojih in možno je prevozit še pa še, če ti rit zdrži, ali pa tudi ne, če se ti ne da. Škode teme za prepucavanje in filanje ega.
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nisi prepričal ... 500 do 600km sta delala dnevno v Dolomitih? Pa kaj si prebral svojo izjavo preden si kliknil "objavi"?

Tri dni sta imela takšen tempo!

 

Jaz sem bil z prihodom in odhodom tam 5 dni in sem naredil 1680km, prevozil 23 prelazov, najvišji je bil 2244m Passo Sella, najnižji pa Passo Cereda z 1361m, tako da ne vem, kje si lahko ti nabral povprečno 550km/dan x3??

 

Kot bi rekel Dami34 in Mujo: SWAŠTA!

 

Če ti rečem, da sva prvič k sva šla mal precenila vse skupi in sva druga dan naredila od 9ih zjutri do 11ih zvečer skor tisočaka te bo verjetno fršlok :) No ok, ko sva pršla v Avstrijo sva dala vinjete gor in zaključila vse skupaj po avtocesti.

 

Tole nama je takrat predlagal krucymucy in sva jo šla potem v jeseni skozi v treh dneh:

http://tinyurl.com/m2udnvf

 

Za tretji dan nama je ostalo dobrih 200km in sva jo potem podaljšala dol na Kobarid, Tolmin...

 

Da se delat 500-600 km na dan samo kot sem rekel je kar tempo. Pomojem se ne splača, rajši par 100km manj in z zmernim tempom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti rečem, da sva prvič k sva šla mal precenila vse skupi in sva druga dan naredila od 9ih zjutri do 11ih zvečer skor tisočaka te bo verjetno fršlok :)No ok, ko sva pršla v Avstrijo sva dala vinjete gor in zaključila vse skupaj po avtocesti.

 

... pa ljudje dajte probat razumet: od doma pa do hribov kilometri ne štejejo; me pa močno zanima, kako se naredi 600 km po tistih tornantah?  Mislim da je krog okoli Sella Ronde okoli 150 km in če to ponoviš 4 x v enem dnevu je to to ali kaj? Se pravi : dvakrat v smeri urinega kazalca in potem še dvakrat v nasprotno smer, da se "odviješ" ...

Za "ovinke trajbat" po moje sploh ni treba v Dolomite: čisto dobra če ne celo boljša je Jadranka tja dol do Črne gore. V hribe pa se pelješ tudi zato, da kaj vidiš, popiješ čaj na prelazu, kaj poslikaš ...

 

Malo za skomine: dve hribovski in še malo Canazei -ja:

post-1569-0-12643700-1397424484_thumb.jpg

post-1569-0-25212500-1397424562_thumb.jpg

post-1569-0-76901100-1397424721_thumb.jpg

post-1569-0-34404400-1397424841_thumb.jpg

post-1569-0-44419800-1397424943_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok maš prov. Dnevno smo delal v Dolomitih 50km. Ostala vožnja nima veze, ker daš tako ali tako na avtopilota in te motor kar sam prpelje do naslednjega prelaza. Na jadranki moraš tud štet sam tiste km, kjer se pelješ direktno ob morju, če ne je že obična magistrala.

Se oproščam in bom do nasledjič naučil garmina da km računa tko k je prov. Sam ne vem še kaj bom ženi reku, ko bo vprašala koliko sem prevozil, ko me cel dan ni blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič je v podrobnostih. :glare:

 

500-600 km na dan v Dolomitih je kar tempo, če se skozi prelaze voziš v poletnih mesecih.

 

Prov bi blo:

500-600 km na dan z Dolomiti je kar tempo, če se skozi prelaze voziš v poletnih mesecih.

 

Keiko težko delaš tako kilometrino, ker sami prelazi precej časa vzamejo. Gre ti pol dneva, števec ti pa kaže dobrih 100 prevoženih.

 

Se posipam s pepelom, ker zavajam mladino in se kregam s starešinami :notworthy:

 

Bi reku, da bom dal za kavo sprave, samo ni dnarja k so kufri za bavarce dragi ko.. :angryrant2: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 7:30 do 20:30 cel dan voznje 17 prelazov in 280km. 1 tank. Zakon.

 

Precej realna ce nisi cel cas na motorju.

 

Sem sel pa tudi ze varianto Start na Stelviu, cez Passo Resia, potem Samnaun Svica, Kuhtal, Gerlos, Grossglockner, Nassfeld in domov. 8:00-21:00.

~700km, pa prevec je blo za en dan.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej realna ce nisi cel cas na motorju.

 

Sem sel pa tudi ze varianto Start na Stelviu, cez Passo Resia, potem Samnaun Svica, Kuhtal, Gerlos, Grossglockner, Nassfeld in domov. 8:00-21:00.

~700km, pa prevec je blo za en dan.

Realna je tolk, da sem to dejansko zvozil. Pa imam slike in posnetke, če mi kdo ne verjame  :naughty: .

 

700km po Los Dolomitos je pa mal velik. Okej, tja pa nazaj so regionalke.. po samih dolomitih si torej naredil cca 200km, al pa celo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se vam da ... :grrr

 

..........................................................................................

 

Hudič je v podrobnostih. :glare:

 

 

Prov bi blo:

500-600 km na dan z Dolomiti je kar tempo, če se skozi prelaze voziš v poletnih mesecih.

 

Keiko težko delaš tako kilometrino, ker sami prelazi precej časa vzamejo. Gre ti pol dneva, števec ti pa kaže dobrih 100 prevoženih.

 

Se posipam s pepelom, ker zavajam mladino in se kregam s starešinami :notworthy:

 

Bi reku, da bom dal za kavo sprave, samo ni dnarja k so kufri za bavarce dragi ko.. :angryrant2: .)

Ti se le posipaj :P za kafe se pa vedno kaj drobiža najde no ;)

 

...................................................................................

 

Sicer pa - že zaradi poklicne deformacije so mi te zadeve malo bolj jasne... Ravno zato sem IgorKR-ja tudi popravila – da sva pravzaprav naredila manj km-jev (po samih Dolomitih) ker sva šla tja in nazaj v enem dnevu.

 

Moja najdaljša fura v Dolomite in nazaj (do zdaj so bile vse le enodnevne) je bila v moji prvi sezoni  z NejcGS-om, TBoxerjem in Heathy (http://www.motosvet.com/tabla/topic/34401-vtisi-iz-dnevnih-vozenj-2011/?p=1875076 ). Takrat smo naredili kar dosti km – jaz dobrih 800. Takrat mi je skoraj odpadla rit ...

 

Lani je bila najdaljša enodnevna (solo fura) 760 km (http://www.motosvet.com/tabla/topic/37519-vtisi-z-dnevnih-voženj-2013/?p=2020552).

 

Ma seveda mi je ob vsem tem jasno, da je od tega Dolomitov zelo malo. Samo ja - nekako je pač treba priti do tja :)

 

Sicer pa sem pisala o tem, da če komu pač paše delat tolko km-jev po Dolomitih, je to pač njegova izbira. Nekdo drug pa lahko uživa v vsakodnevnem drajsanju ene in iste trase – smo si različni (še dobro ;) ).

 

Meni je pomembno da lahko na furi uživam in kaj novega vidim, predvsem pa uni fenomenalni občutek in pričakovanje pred odhodom v do takrat neznano :kva1:  V glavnem - sej nimamo tekmovanja kdo naredi daljšo furo, največ je vredno to, da se v potepanju maksimalno uživa pa je namen dosežen - vsaj zame :D

 

Torej - komaj čakam na letošnje prvo potepanje v Dolomite! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se vam da ... :grrr

 

 

Sicer pa sem pisala o tem, da če komu pač paše delat tolko km-jev po Dolomitih, je to pač njegova izbira. Nekdo drug pa lahko uživa v vsakodnevnem drajsanju ene in iste trase – smo si različni (še dobro ;) ).

 

Meni je pomembno da lahko na furi uživam in kaj novega vidim, predvsem pa uni fenomenalni občutek in pričakovanje pred odhodom v do takrat neznano :kva1:  V glavnem - sej nimamo tekmovanja kdo naredi daljšo furo, največ je vredno to, da se v potepanju maksimalno uživa pa je namen dosežen - vsaj zame :D

 

Torej - komaj čakam na letošnje prvo potepanje v Dolomite! :yes:

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mam it namen letos v dolomite uživat, in mi sploh nebojo pomembni km.. Pa tud če bo jih samo 50 na dan, sam da uživam na motorju, v po slikah in vaših pripovedih sodeč čudovitih cestah, krasni pokrajini in :D da diham svež gorski zrak :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Realna je tolk, da sem to dejansko zvozil. Pa imam slike in posnetke, če mi kdo ne verjame  :naughty: .

 

700km po Los Dolomitos je pa mal velik. Okej, tja pa nazaj so regionalke.. po samih dolomitih si torej naredil cca 200km, al pa celo manj.

 

Sej pravim da je tako ce nisi ravno cel dan na motorju. Potem sem pa se dodal, da tudi jaz nimam neke zelje biti cel dan na motorju ...

Tudi lani smo planirali bolj zmerne razdalje a nismo?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem imel ene obveznosti v Kranjski gori in ker je bil pač čas sem šel skozi Idrijo, Bovec. Ideja je bila skozi Vršič ampak je bil zprt tako, da ni bilo druge kakor čez Predel v Italijo in potem nazaj na Slovenijo. Razmere gor so za razliko od doline še precej zimske. Snega je še kar nekaj, mokra cesta in pesek ob robu. Sem mislil, da bo šla kaka turca skozi že maja samo se bova raje obrnila proti jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem imel ene obveznosti v Kranjski gori in ker je bil pač čas sem šel skozi Idrijo, Bovec. Ideja je bila skozi Vršič ampak je bil zprt tako, da ni bilo druge kakor čez Predel v Italijo in potem nazaj na Slovenijo. Razmere gor so za razliko od doline še precej zimske. Snega je še kar nekaj, mokra cesta in pesek ob robu. Sem mislil, da bo šla kaka turca skozi že maja samo se bova raje obrnila proti jugu.

Predvidevam, da si tole želel objaviti v "Vtisi iz dnevnih voženj 2014"  ;)

Bi bilo pa fino, da je Vršič že v DOLOMITIH!  :OK:

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da si tole želel objaviti v "Vtisi iz dnevnih voženj 2014"  ;)

Bi bilo pa fino, da je Vršič že v DOLOMITIH!  :OK:

Lp

 

Mah ja sej nism vedu kam nej dam. Maja mam varstvo za nekaj dni in sem hotu z drago naredit eno dvodnevno turo po Dolomitih zato sem se šel v petek zapeljat malo višje. Sam če je čez naše prelaze slabo potem predvidevam, da je čez Dolomite še slabše. Mogoče potem na jesen, če bo prilika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!