Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Kako je z Dolomiti v septembru; vreme, ceste..? Gledam malo napoved za ta vikend in ni ne tič ne miš.

15. avgusta je bilo do 20 stopinj čez dan, jutra so bila pod 10 stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako je z Dolomiti v septembru; vreme, ceste..? Gledam malo napoved za ta vikend in ni ne tič ne miš.

Bil od 12-15 septembra, vreme večinoma sončno, na prelazih 12-14 stopinj, v dolini cca 22 stopinj, ceste prazne in še dobre, super čas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil od 12-15 septembra, vreme večinoma sončno, na prelazih 12-14 stopinj, v dolini cca 22 stopinj, ceste prazne in še dobre, super čas

 

v Dolomitih je zmer lepo (razen kadar ni - ko fajn vliva).

Za september, jadro, super temperature. Js sem imel sredi poletja, ko imamo "termostate" naštelane na "poletje", v Corvari zjutraj takole temperaturo - post-13666-0-38864100-1384384249_thumb.jpg

 Ja, vreme se tam, okrog tistih skal, lahko kaj hitr zamenja!

 

 

 

Jap tudi mene je neprijetno presenetilo, koliko "ninđ" je v Zell am See. Kot da bi vletel v Iran.

 

Ha ha, v Zell am Seeju srečat kakšnga Oberkrajnarja, je pa res prava umetnost. Res so same ninđe :ninja: .  Vozijo se pa v samih dobrih makinah, al pa jih pripelje kakšen spedenan kombi, ven pa se vsuje tolik o ninđ

:chase:  :chase:  :chase: , da ne veš al je še kak kombi vzad, al grejo pri enih vratih ven pri drugih spet not pa še enkrat.... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Dolomitih je zmer lepo (razen kadar ni - ko fajn vliva).

Za september, jadro, super temperature. Js sem imel sredi poletja, ko imamo "termostate" naštelane na "poletje", v Corvari zjutraj takole temperaturo - attachicon.gifCorvara 30.7..jpg

 Ja, vreme se tam, okrog tistih skal, lahko kaj hitr zamenja!

 

Sem bil pa presenečen, ko sem 14.9. zjutraj pokukal iz šotora pri jezeru Caldonazzo, so se pa penzionistke veselo kopale v njem! Zunaj je bilo 10 stopinj in sem jih občudoval, šele kasneje mi je soseda povedala, da ima jezero 23 stopinj in je znano po tem. Dobra lokacija za jesenski čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sem bil pa presenečen, ko sem 14.9. zjutraj pokukal iz šotora pri jezeru Caldonazzo, so se pa penzionistke veselo kopale v njem! Zunaj je bilo 10 stopinj in sem jih občudoval, šele kasneje mi je soseda povedala, da ima jezero 23 stopinj in je znano po tem. Dobra lokacija za jesenski čas.

Živijo,

 

malo sem izven debate,  sem opazil, da si bil pri jezeru Caldonazzo...Načrtujem eno turo za poleti, ki bo vsebovala tudi to lokacijo...mi lahko kaj svetuješ, okoli kaj je za videt?

 

Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

 

malo sem izven debate,  sem opazil, da si bil pri jezeru Caldonazzo...Načrtujem eno turo za poleti, ki bo vsebovala tudi to lokacijo...mi lahko kaj svetuješ, okoli kaj je za videt?

 

Hvala lp

 

Če sem zelo kratek....kaj imaš za videti tam okoli.....cele Dolomite! ;)

Drugače imaš blizu, samo čez hrib, Lago di Garda, pa Gardaland....a je kontra lepše, kot komercialna Garda.

Tole ti lahko kaj pomaga....

 

http://www.trentinoinmoto.it/EN/motorcycle-travel-holiday-italy/

 

Pa še moja pot po Dolomitih....

 

http://www.moto-potepuh.si/index.php/potopisi

 

Največ boš pa našel, če pobrskaš mal po tem forumu. :OK:

 

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja lahko mi pošleš par kart, ti bom zelo hvalezen :notworthy: za spat se bova pa ze znašla ;)

se lahko še jaz priporočim za par kart? :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me par stvari za dolomite

Kak je glede tankanja? Ko sem bral temo od začetka je blo kar dosti govora da potrebujes drobiz da so bencinske avtomatske? Se kaj glede tega spremenilo?

Kje nabavite kako karto dolomitov oz cest ko grete na pot? Pomoje jo je fajjn met že pred štartom ?

Lp matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ni ravno drobiž, 20€ gre not kot bi mignil, če pa tankaš manj je dobro imeti "drobiž" (Po mojih izkušnjah je s tem problem čez vikend, drugače normalno kasirajo) .

Reklamnih kart (ki sploh niso tako slabe) je običajno polno na vseh sejmih (verjetno jih imajo tudi v kakšnih "turističnih informacijah" , vendar jih meni tam ni uspelo najti) . Drugače pa jo kupiš (knjigarna, Leclerc) ali sposodiš v knjižnici, seveda pa jih prodajajo tudi v Italiji (dobiš jo v vsakem "kiosku" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se prav spomnim, sem bencin natočil "na avtomatski pumpi" in plačal z "evropsko" (?) bančno kartico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tankal na črpalkah, kjer je sistem takšen, da z Mastercarda/Maestra (najbrž tudi drugih kartic) "naložiš" na avtomat recimo 20 EUR in potem tankaš toliko, kolikor si plačal.  

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa rabiš zemljovid? Sej se itak ne morš zgubit. Če gre cesta gor, prideš na vrh prelaza, če gre cesta dol, prideš v dolino/mesto. Simpl k pasulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa rabiš zemljovid? Sej se itak ne morš zgubit. Če gre cesta gor, prideš na vrh prelaza, če gre cesta dol, prideš v dolino/mesto. Simpl k pasulj.

pa v dolini gredo vedno 4 ceste....3 na prelaze, ena pa ponavad med dolinami :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začrtano pot je met fajn zemljevid... Verjamem pa da radi eni potujete na blef.. Kakor kdo...

za prvo silo je copy-paste iz gugl maps tud dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začrtano pot je met fajn zemljevid... Verjamem pa da radi eni potujete na blef.. Kakor kdo...

Začrtano pot? Zakaj pa rabiš začrtano pot na Dolomitih? Itak so vsi prelazi en zraven drugega, pa pač štrikaš... z enega na drugega, pa pol namesto na levo, greš na desno itd... taglavne si pa itak zapomniš po dveh, treh mestih.

Ej, fantje. Sej ste motoristi, ne pa neki klinčevi konzervarji. Dejte mal svobode uporabit, no. K da je treba vsak drek pa vsak postanek planirat. Pač uletiš tja, se maš fino, kej vidiš, se mal pelješ, kej poješ, greš spat... kje je tle treba planirat??

đizs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Jaka, no....z zemljevidom načeloma ( v dobi Google mapsov..itd) ne začrtaš poti, ampak poskušaš dobiti malo širšo sliko,  naprimer potek cest, velikost krajev, razdalje..itd. To se mi ne zdi neko hudo  odstopanje od načel v tvojem zadnjem stavku.

Puščico usmeri v tiste, ki na pot ne grejo brez apdejta dveh navigacij (Garmina in telefona), brez shranjevanja map, načrtov poti, naslovov in števila gostiln, prenočišč, črpalk, servisov (bemvajaši. :grrr ), temperatur zraka in asfalta  v dolinah in na prelazih, predvidene porabe goriva, prevoženih kilometrov in  v minuto načrtovanega prihoda domov. In takih je tudi na MS vse več. Vsaj zdi se mi tako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem NAČRTNO vzel s seboj samo klasični zemljovid Italije in si NAČRTNO pokvaril uro na armaturki. Ker ko uživaš, je tudi čas nepomemben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Jaka, no....z zemljevidom načeloma ( v dobi Google mapsov..itd) ne začrtaš poti, ampak poskušaš dobiti malo širšo sliko,  naprimer potek cest, velikost krajev, razdalje..itd. To se mi ne zdi neko hudo  odstopanje od načel v tvojem zadnjem stavku.

Puščico usmeri v tiste, ki na pot ne grejo brez apdejta dveh navigacij (Garmina in telefona), brez shranjevanja map, načrtov poti, naslovov in števila gostiln, prenočišč, črpalk, servisov (bemvajaši. :grrr ), temperatur zraka in asfalta  v dolinah in na prelazih, predvidene porabe goriva, prevoženih kilometrov in  v minuto načrtovanega prihoda domov. In takih je tudi na MS vse več. Vsaj zdi se mi tako....

Podpis!!!

:OK:  :OK:  :OK:

 

Jakoba bi pa vprašal, če on gre vedno brez mape ali drugega pripomočka nekam, kjer še ni bil??? Maš zemljevid v glavi? ;)

Normalno da po dveh, treh obiskih Dolomitov ne rabiš več pripomočkov, ko pa prvič greš, mogoče še brez izkušenj, pa verjetno vzameš, a ne :rolleyes:

Je pa tole mal :topic:  Fant je lepo vprašal in mu naj izkušeni "navigatorji" raje dajo kakšen dober nasvet!

Lp

Popravljeno . Popravil ForU2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpis!!!

:OK:  :OK:  :OK:

 

Jakoba bi pa vprašal, če on gre vedno brez mape ali drugega pripomočka nekam, kjer še ni bil??? Maš zemljevid v glavi? ;)

Normalno da po dveh, treh obiskih Dolomitov ne rabiš več pripomočkov, ko pa prvič greš, mogoče še brez izkušenj, pa verjetno vzameš, a ne :rolleyes:

Je pa tole mal :topic:  Fant je lepo vprašal in mu naj izkušeni "navigatorji" raje dajo kakšen dober nasvet!

Lp

Zakaj se tko zelo bojiš izgubit? A se ti zdi, da je Italija tako negostoljubna, da se ne bo dalo dobit ene pice, postle in piva zvečer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm sred Dolomitov kupil karto na pumpi, da sm domov nasel. :lol1: Pa mi je velik bolj vsec ocbutek, k jo razgrnes, pa se ti strga lih tm k je ime mesta kar isces...pa odleti ti ker piha, pa tko....zur. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se tko zelo bojiš izgubit? A se ti zdi, da je Italija tako negostoljubna, da se ne bo dalo dobit ene pice, postle in piva zvečer?

Sem se že, pa se verjetn tud še bom! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!