Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ja madonca no......pa kolikor vem, je Vršič redko, ampak res redko kdaj odprt pred 1. majem. Vsaj uradno. Včeraj sem bral v lokalnem časopisu (Gorenjski glas), da so proti koncu frezanja na vrhu..oziroma na južni strani so končali, na severni bodo pa v roku enega tedna.

Je bil tudi intervju z voznikom freze, ki  Vršič čisti že ene 20 let. Je rekel, da se je par dni nazaj pripeljal Belgijec s kamp prikolico...ko se je ustavil pred  metrom in pol snega , kakih 50 metorv za frezo, je izstopil v natikačih in kratki majici. Sem se takoj spomnil  na šolarje iz Belgije in njihovo avanturo...pred leti.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec junija spet načrtujem ene 5 dni po Dolomitih. Ampak po južnih obronkih, kjer pa ne poznam prav dobro. Tam od Gardskega jezera proti Madoni di Campiglio na zahodu in do Predazza na vzhodu...v bistvu trikotnik okoli Trenta. Katere prelaze imam tam okoli, kakšna posebna znamenitost, ..karkoli vredno ogleda?

Itak bom še iskal, brskal, primerjal...ampak verjamem, da lahko kdo strese iz rokava...ene tri prelaze, kakšno jezero, dolino...

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ja sej nism vedu kam nej dam. Maja mam varstvo za nekaj dni in sem hotu z drago naredit eno dvodnevno turo po Dolomitih zato sem se šel v petek zapeljat malo višje. Sam če je čez naše prelaze slabo potem predvidevam, da je čez Dolomite še slabše. Mogoče potem na jesen, če bo prilika.

Ja, maja pa zna biti še kar "zimsko" v tistih koncih! Lani sem imel sneg v Canazeiu konec junija!!!  http://www.moto-potepuh.si/images/pdf/francija_italija_2013.pdf

 

Ti priporočam tole turco, sicer za tri dni, tu snega ne bi smelo biti... ;)  http://www.motosvet.com/tabla/topic/38284-salzburgland/

 

Malo sem  :topic: .... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam od Gardskega jezera proti Madoni di Campiglio na zahodu in do Predazza na vzhodu...v bistvu trikotnik okoli Trenta.

 

Ja takole ti napišem: karkoli v tem koncu izbereš, ne moreš falit. Vzameš si spanje B&B v Rivi (npr. http://www.hotelcampagnola.com/) ali pa v Nagu (npr. http://www.hoteltoresela.it/de/) in si zamisliš neke runde tam okoli.

 

Primer: Riva - Lago di Ledro - Storo - lago D Idro - ob koncu jezera se ustaviš v bike baru na pijački in nadaljuješ za Capovalle - pa potem Lago di Valvestino - pa spust do Gardskega jezera (Gargnano) in levo proti Rivi. Vmes lahko zaviješ v skalovje proti Tignaleju (še nisem šel) in ko se spustiš pri Limonah do obale, zaviješ še tja na sladoled.

 

Potem: iz Trenta je direktna linija za Monte Bondone - smučišče na 1500 m (po tej cesti se vozi tudi avto EP v gorskih dirkah) .... tudi ta cesta me še čaka ....

Ja pa smer Tenno - passo Ballino - pa do jezera Molveno - in kar naprej proti severu do jezera Lago di Santa di Guistina in okoli (Sanzeno, Fondo, Cliz, Ravo) in naprej do Dimara pa potem čez Maddono nazaj.

 

Tudi do Predazza je več variant: Trento - Lavis - Lisignano - Grumes - Predazzo - potem pa lahko naprej do Moene in še malo naprej pa levo za Passo di Costalunga mimo jezera Lago di Carezza in si že v Bolzanu - tu pa smer za Passo di Mendola in spust do jezera Santa di Guistina ....

 

Imam pa sam nekaj pripravljenega na lagerju približno v tistem koncu (Asiago) in imam dva rinčka:

 

Asiago – Camporovere – Passo di Vezzena (1417 m) – Lavarone – Vattaro – Trento -  Mezzolombardo – Spormaggiore – Molveno (Lago di Molveno) – Fiave – Ballino – Riva del Garda – Torbole – Rovereto – Passo Pian di Fugazze (1163 m) – Schio – Caltrano - Asiago:  cca 260 km

 

Asiago Enego – Borgo Valsugana – Passo Manghen (2047 m) – Cavalese - Predazzo – Passo di Rolle (1970 m)  – San Martino di Castrozza – Fiera di Primiero – Canal san Bovo – Passo di Brocon (1815 m) – Castelnuovo - Enego – Foza – Gallio – Asiago: cca 265 km

 

http://www.magicoveneto.it/lagorai/manghen/Passo-Manghen-Val-Calamento-Val-Cadino-Lagorai.htm

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se boste v VAL GARDENI ustavili na kavo, se spomnite, da ste na forumu brali, da ta kraj ni znan samo po smučanju, ampak tudi po nečem drugem, "kar bo prav prišlo za kakšne praznike" ...

Včeraj po 19.00 uri na DiscoveryChannel v odaji How It's Made ...

 

valgardena1.jpg

 

valgardena4.jpg

 

valgardena2.jpg

 

valgardena3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste želeli iz Val Gardene pripeljati domov "kakšen tak kipec", bo za to dejanje potrerben jamanj "quatro bycikly"... :OK:

 

header.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super info, jaz zelo rad pogledam še kaj ob poti na izletih. Z malo višje sile z vremenom sicer v sredo šibam na Knin. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A junija je ze kul se po hribih vozt, al je se sneK, pa mrzz?

 

Odvisno kateri hribi in kolk visok nesejo ! ;)

 

Tale slika je iz 28.06.2013...

post-18195-0-25330900-1399463329_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nisi prepričal ... 500 do 600km sta delala dnevno v Dolomitih? Pa kaj si prebral svojo izjavo preden si kliknil "objavi"?

Tri dni sta imela takšen tempo!

 

Jaz sem bil z prihodom in odhodom tam 5 dni in sem naredil 1680km, prevozil 23 prelazov, najvišji je bil 2244m Passo Sella, najnižji pa Passo Cereda z 1361m, tako da ne vem, kje si lahko ti nabral povprečno 550km/dan x3??

 

Kot bi rekel Dami34 in Mujo: SWAŠTA!

 

 

Lahko potrdim tole zgodbo. Prvič sva se zakalkulirala in sva šla zadnji dan zvečer na autobahn v Avstriji, ker sicer bi prišla domov ob ene treh zjutraj. Drugič je šlo skozi brez problema, je pa za moj okus še vedno preveč vožnje. Vedet je treba, da od tam pa da prideš do tja ni ravno skozi naselje in nobenih hudih prelazov in gužve. Dnevi, ko rineš čez prelaze jih zagotovo ne narediš 500, 600, povprečno vse skupaj na dan pa se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,v enem dnevu 720 km ,kje smo pa bluzili pa ve Keiko jaz sem sam za njo vozu,drugače bi bil še danes tam k bi se zgubu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A kdo ve kje bi našel seznam odprtih prelazov za Dolomite?

Čez 14 dni jo gor mahnemo, pa upam na suhe ceste in seveda odprte prelaze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje bi našel seznam odprtih prelazov za Dolomite?

Čez 14 dni jo gor mahnemo, pa upam na suhe ceste in seveda odprte prelaze!

Mi smo naredili prvo turo v Dolomite prejšnji vikend od petka popoldan do nedelje. Odprti so vsi prelazi. Snega je bolj malo za ta letni čas. Passo Gardena je še najbolj kritičen zaradi plazov in ga lahko začnejo zapirati po 12. uri.

Temperature v hribih več kot 10 stopinj v dolinah je pa že prevroče. Vsekakor prej preveri napoved, da ne zapelješ v snežni metež, ki pa je mogoč tudi avgusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedanji čas je najlepši za obisk Dolomitov. Ni gneče, dnevi so dolgi, gostinci še niso sitni........  Le vreme moraš ujeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo naredili prvo turo v Dolomite prejšnji vikend od petka popoldan do nedelje. Odprti so vsi prelazi. Snega je bolj malo za ta letni čas. Passo Gardena je še najbolj kritičen zaradi plazov in ga lahko začnejo zapirati po 12. uri.

Temperature v hribih več kot 10 stopinj v dolinah je pa že prevroče. Vsekakor prej preveri napoved, da ne zapelješ v snežni metež, ki pa je mogoč tudi avgusta.

Hvala za dobre info. 

Gardeno po planu odvozimo takoj zjutraj iz Colfosca proti Canazei-u.

 

Pa kako sliko prlimaj. 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!