Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

No pa še zadnje tri:

(nekaj poti in smeri imam tudi za Grossglockner in okolico pa se vidimo tam)

Hvala za mape. Meni bodo sigurno dobro služile vsaj kot neka osnova predno grem na pot ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Passo Palade iz smeri Merana je tud hud! :OK:

Ja, ampak na Mendoli se dejansko izvajajo GHD in tudi moto dirke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No upam da ste nehal nabijat in pametovat ter si dovolim prilepit še par poti po tistih krajih:

 

Še z moje strani zahvala za mape. Bodo šle v print in pod zic. Ko bomo naslednjič tam nekje ob piru zvečer debatiral kam naslednji dan bodo prov prišle :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kakšne so bile temperature?

Do 25 stopinj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Počasi se pripravljam na pot v Varese preko Dolomitov. Za prvi dan sem predvidel cca 500 km in 9 ur vožnje (po Googlu), kar pomeni, da bi se ustavil nekje pred prelazom Tonale. Zanima me ali je potrebno sobe poiskati prej ali se lahko mirno peljem do tja in sproti poiščem ustrezno prenočišče. Šel bi 17. junija, ker moram biti naslednji dan ob enih v Vareseju (za drugi dan sem planiral cca 5 ur).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo

 

Zanima me, če kdo planira večdnevno vožnjo po Dolomitih in kdaj. Z mojimi motoristi se nikakor ne moremo zbrati skupaj za 5 do 7 dni, tako, da bi se pridružil komu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se pripravljam na pot v Varese preko Dolomitov. Za prvi dan sem predvidel cca 500 km in 9 ur vožnje (po Googlu), kar pomeni, da bi se ustavil nekje pred prelazom Tonale. Zanima me ali je potrebno sobe poiskati prej ali se lahko mirno peljem do tja in sproti poiščem ustrezno prenočišče. Šel bi 17. junija, ker moram biti naslednji dan ob enih v Vareseju (za drugi dan sem planiral cca 5 ur).

 

Glede na to, da še ni ultra sezona, lahko dobiš sproti, tako sem tudi jaz naredil konec avgusta, tabla ob cesti, garaža in to je to.

 

A da se še s tem ne ubadaš, v današnji dobi je stvar rešena v par klikih... obišči stran booking.com

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se pripravljam na pot v Varese preko Dolomitov. Za prvi dan sem predvidel cca 500 km in 9 ur vožnje (po Googlu), kar pomeni, da bi se ustavil nekje pred prelazom Tonale. Zanima me ali je potrebno sobe poiskati prej ali se lahko mirno peljem do tja in sproti poiščem ustrezno prenočišče. Šel bi 17. junija, ker moram biti naslednji dan ob enih v Vareseju (za drugi dan sem planiral cca 5 ur).

Snecer ima načeloma prav...ampak ti priporočam, da rezerviraš naprej, sploh, če veš, kje bi rad prespal...se ti zna zgoditi, da bo v določenih (najcenejših/najboljših) zasedeno, čeprav se, ponavadi, za enega zmeraj najde plac...je pa precej drugače, če vas gre več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo sli konc julija cez dolomite in nismo nic rezerviral?ker nismo vedl do kam nam bo znesl pridt....pa smo v gostilni uprasal in dobil. Se tam,kjer so bli vsi hoteli zasedeni smo dobil sobe....in to vsak svojo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se pripravljam na pot v Varese preko Dolomitov. Za prvi dan sem predvidel cca 500 km in 9 ur vožnje (po Googlu), kar pomeni, da bi se ustavil nekje pred prelazom Tonale. Zanima me ali je potrebno sobe poiskati prej ali se lahko mirno peljem do tja in sproti poiščem ustrezno prenočišče. Šel bi 17. junija, ker moram biti naslednji dan ob enih v Vareseju (za drugi dan sem planiral cca 5 ur).

So ti sicer že drugi povedali. Ampak če greš preko Cles_a, tam se začne Val di Sole, kjer je v krajih precej apartmajev in se da relativno lahko tudi tako sproti najti.

Če pa ne najdeš, ti pa še vedno booking.com na telefonu ostane kot opcija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi naredil tko k vsi normalni pa bi spali v Colfoscu pri Gabrieli?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marillena v Arrabi nima teh problemov in prespiš komot.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor danes ni v Dolomitih...ne ve, kaj zamuja. Prekrasno vreme, 20 st. in več, jasno da še nobene gužve, asfalt pa drži...Lp

post-30160-0-80672200-1431274303_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi naredil tko k vsi normalni pa bi spali v Colfoscu pri Gabrieli?

 

 

 

Marillena v Arrabi nima teh problemov in prespiš komot.

Žal oba kraja nista dovolj blizu Vareseja. Zaenkrat sem rezerviral v Vermigliu, do 9.junija pa lahko še prekličem. Morda bom še pogledal kakšno drugo spletno stran, tole mi je našel Trivago: Albergo Alpino za 30€.

Malce je problem vnaprejšnje rezervacije, saj bi rad prišel čim dlje, da mi manj ostane za drugi dan, ne bi pa rad vozil po temi in iskal morebitne proste sobe. krenil bom okoli poldneva, do tja pa Google računa cca 9 ur (malo manj).

Še podvprašanje: Cesta čez Špital in Lienz je malce daljša, a hitrejša kot cesta čez Šmohor (Hermagor za tujce). Je toliko slabša ali le bolj ovinkasta? Razlike so sicer majhne (5km manj in 9 minut več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še podvprašanje: Cesta čez Špital in Lienz je malce daljša, a hitrejša kot cesta čez Šmohor (Hermagor za tujce). Je toliko slabša ali le bolj ovinkasta? Razlike so sicer majhne (5km manj in 9 minut več)

 

Jaz bi izbral smer Villach - Hermagor - Kotschach/Mauthen - Oberdrauburg - Lienz.

 

Kotschach/Mauthen:

post-1569-0-49813800-1431344695_thumb.jpg

post-1569-0-69602200-1431344728_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne direkt na Sillian? Je toliko slabša? povsod vidim neke vlečnice, pa precej zavojev, kar verjetno pomeni višinsko razliko.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!