Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Za Willya, Ara, Wobewta in Davea: I fucked Fedaia!!!  :yea2:  :yea2:  :yea2: (once but nice  :D )

Kdaj grem spet?!  :huh:

Svašta Gregsi :lol1: :yea2: :yea1:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolomiti so ponovno za mano... (no, in še za kom)  :wub:

Nabralo se je 1.160 km... Podobna pot kot prejšnjič... in mi sploh ni žal!!! Najboljši del (če izpostavim samo ovinke) pa je bil na Passo Mendola: popolnoma prenovljen asfalt!!!  :OK: Tako je bilo dobro, da bi šel še enkrat... ampak je bilo potrebno iti naprej.. novim ovinkom nasproti...  :yea2:

se ne morem bolj strinjati s tabo gregs. ta passo mendola je tudi meni ostal v najlepšem spominu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam Gregs! Tud jaz sem bil ravno na novem asfaltu. Tko kot Pordoi, s tem da je Mendola dost lepš speljana... Dolomiti rulz.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, novim ciljem naproti, je bil kdo že v Franciji je en prelaz še višji kot Stelvio La Bonette 2802 m . Je zatorej kot Stelvio, ma kdo kak link, se splača it al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, sm si odpočil rit :D Dolomiti rules ja :grim pa tisti passo Mandorla (mandejl za nepoznavalce italjanščine) al nociola (to je pa lešnik :D ) sej nevem :P je bil res amerika, čene pa tudi stelvio itak, pa Gavia, pa Sauris, pa Mauri, Tonale......... Ma vse je fanj.

Ko človek pride spet v Slovenijo se vozit po naših cestah ga kar mine do motorja :glare: Od predila do bovca je več lukenj kukr vseh 1100km po dolomitih :slap:

aaa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, novim ciljem naproti, je bil kdo že v Franciji je en prelaz še višji kot Stelvio La Bonette 2802 m . Je zatorej kot Stelvio, ma kdo kak link, se splača it al kako?

Seveda se splača, če je lepo vreme imaš fantastičen razgled. Oštarij pa ni gor. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, novim ciljem naproti, je bil kdo že v Franciji je en prelaz še višji kot Stelvio La Bonette 2802 m . Je zatorej kot Stelvio, ma kdo kak link, se splača it al kako?

Ima dva viša od Stelvia: la Bonette i Col de l'Iseran. Imaš moj putopis na Alpe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta Gregsi

EEEeeemmmm.... ko bi ti vedel, kako smo se prvič zafrkavali s to Fedaio... :naughty: Ma se je branila, nas ni spustila popoldne nase... je bila sicer fejst vlažna vsak večer, ampak nam taka vlaga ni bila po godu.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf...dolomiti :worship: :slap:

vse, ljudje, narava, cesta je sanjsko.....raj....

naredili 1132 km....res je super... :OK:

religijsko pojmovanje raja ob obisku dolomitov zgubi svoj pomen..... :closedeyes:

pridem še.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se splača, če je lepo vreme imaš fantastičen razgled. Oštarij pa ni gor.  .)

Ko da rabm oštarije..... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Photkas!! :lol:

Evo se galerije Dolomitov od mene in gizmota na istem mestu. Od ostalih pa kdr kej posljejo. :yes:

Pa lep pozdrav ;)

lepo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim IZKUŠENE da mi povejo, če obstaja opcija, da kje na začetku oz vzhodnem robu dolomitov prespiš kar tako, v spalki na neki travi, gozdu itd... ( ko klošar)

Ali policaji preganjajo take varjante in ali je ste že tako kdaj kje prenočili?

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim IZKUŠENE da mi povejo, če obstaja opcija, da kje na začetku oz vzhodnem robu dolomitov prespiš kar tako, v spalki na neki travi, gozdu itd... ( ko klošar)

Ali policaji preganjajo take varjante in ali je ste že tako kdaj kje prenočili?

LP, El Barto

Ni težav.

Sam tako prespim, če je le mogoče.

Le daj se nekam bolj "za kraj", da ne boš toliko na očeh, pa bo vse OK. In pazi, da se ti motor ne prevrne, če boš na premehkem terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, novim ciljem naproti, je bil kdo že v Franciji je en prelaz še višji kot Stelvio La Bonette 2802 m . Je zatorej kot Stelvio, ma kdo kak link, se splača it al kako?

Prelaz Bonette - Col de la Bonnete - je visok "le" 2715 m, zato so zviti Francozi naredili ovinek ceste od prelaza do "vrha" - Cime de la Bonette... na višini 2802 m - in tako naredili pravzaprav najvišjo (asfaltno) cesto in ne prelaz v Evropi :-)) Razgled je res fantastičen, kako izgleda na vrhu pa poglej na slikci. Tako da je najvišji pravzaprav Col de l'Iseran, 2770 m. Tudi slikca.

Čestitam Gregs! Tud jaz sem bil ravno na novem asfaltu. Tko kot Pordoi, s tem da je Mendola dost lepš speljana... Dolomiti rulz.

prosim brez zamere, a Dolomiti in Mendelpass (Passo di Mendola, 1383 m) nimajo nič skupnega... ups, pač, imajo: oboje je v Italiji.

post-163-1122563653_thumb.jpg

post-163-1122563683_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim IZKUŠENE da mi povejo, če obstaja opcija, da kje na začetku oz vzhodnem robu dolomitov prespiš kar tako, v spalki na neki travi, gozdu itd... ( ko klošar)

Ali policaji preganjajo take varjante in ali je ste že tako kdaj kje prenočili?

LP, El Barto

Cao, jaz sem dostikrat spal na prostem, ni pa dovoljeno, seveda. Lokacije ti tezko povem, ker sem dalec stran od svojega racunalnika. Proti veceru se spravis nekam za kraj, pa ni panike. Je pa res, da sem nazadnje raje sel v kaksen poceni kamp, kjer sem za jurja dobil tuse. Je pa tudi res, da je dosti odvisno od vremena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš kakega kraja kjer bi našel tak kemp? Nekje na začetku ( Vzhodni strani) Dolomitov?

LP, EL B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Willya, Ara, Wobewta in Davea: I fucked Fedaia!!!  :yea2:  :yea2:  :yea2: (once but nice  :D )

Kdaj grem spet?!  :huh:

You dirty old person! :P

Tradicionalni vsakoletni obisk dolomitov bo tokrat (ze petic v tem terminu)predvidoma na sporedu 23-26.06. 2006, tako kot vsako leto... Vljudno vabljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene pa zanima katera varianta je najboljša za 3-4 dnevni obisk Dolomitov. Začeli bomo iz Gardskega jezera. A je že kdo šel podobno varianto?

Hvala

lp uki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No končno 2,5 dni Dolomitov. :) :) :) Ah, uh, uf, huh, fino, fajn, the best. :D :D :D Ujela ravno zadnji termin za furo preden uletijo horde Italijanov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katera varianta je najboljša za 3-4 dnevni obisk Dolomitov. Začeli bomo iz Gardskega jezera. A je že kdo šel podobno varianto?

Z Gardskega jezera še nikoli nisem štartal.

Drugače pa vse odvisno od tega, kaj želiš: narediti veliko kilometrov ali veliko videti?! .)

Če so pomembni kilometri, potem prelazite čimveč prelazov, posebno priporočam Passo Mendola, Passo Giau, Passo Stelvio (z južne strani), Passo Tonale (z vzhodne strani)...

Če hočete kaj več videti, vprašaj Suzukija... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prelaz Bonette - Col de la Bonnete - je visok "le" 2715 m, zato so zviti Francozi naredili ovinek ceste od prelaza do "vrha" - Cime de la Bonette... na višini 2802 m - in tako naredili pravzaprav najvišjo (asfaltno) cesto in ne prelaz v Evropi :-)) Razgled je res fantastičen,  kako izgleda na vrhu pa poglej na slikci. Tako da je najvišji pravzaprav Col de l'Iseran, 2770 m. Tudi slikca.

prosim brez zamere, a Dolomiti in Mendelpass (Passo di Mendola, 1383 m) nimajo nič skupnega... ups, pač, imajo: oboje je v Italiji.

Sorry Suzuki, napaka. Mislil sem bolj na splosno, ker je pac vec prelazov v Dolomitih. To so pa ze Ortlerske Alpe al kako? Se opravicujem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš kakega kraja kjer bi našel tak kemp? Nekje na začetku ( Vzhodni strani) Dolomitov?

ElB,

tukaj poskusi kaj ven izluscit... http://www.motosvet.com/tun_article.php?cid=1_1_1040_2

Samo sem zdaj videl, da sem tukaj dvakrat spal na istem mestu, v kempu ob Kalterer See, kar je pa ze "na oni strani" ta prvih prelazov, in "pred drugimi"... :)

Enkrat pa dosti podobno, samo vedno na crno... bolj v hribih...

Upam, da kaj pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEEeeemmmm.... ko bi ti vedel, kako smo se prvič zafrkavali s to Fedaio...  :naughty: Ma se je branila, nas ni spustila popoldne nase... je bila sicer fejst vlažna vsak večer, ampak nam taka vlaga ni bila po godu....  :lol1:

Ajej ajej, si pa pojava :OK: :lol1: :kva2:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!