Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ojla !! :yea2:

Gody1 - res si zbral kar dosti slikic  :OK:  - vidim pa , da je sneg že "preteklost" - zanima me samo še morda to , kaj se je dogajalo z Gumami , ki si ju slikal (polno kamenja ..)

Robert - Stelvio pa odprejo 21.5 2005 !! - ta je bila slika iz "web camere" - ki jih najdeš na netu !

Hvala vsem

LP  :yea1:

Pso. Duran so asfaltirali in je bilo polito s tistim bitumnom ali karkoli je ze in polno svezega asfalta. Pa se je blo treba preko pelat, ker je cesta ozka in se ni kam umakniti. Pol pa so se kamni nalepli na gume (vse tik pod vrhom prelaza). Ko sem začel dol vozit pa je bilo, kot da si makadam zraven vozim. Sem se raje ustavil in sprednjo gumo z enim kamnom zdrgnil da je sla vecina velikih kamnov dol, ker po tistih ovinkih s polno kamni na gumo ni bilo prijetno. No po par kilometrih pa so se tako ali tako gume cisto spucale.

lp gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert - Stelvio pa odprejo 21.5 2005 !! - ta je bila slika iz "web camere" - ki jih najdeš na netu !

Ja, saj to vem, to sem še sam nekaj postov prej napisal :D Se mi edino zdi škoda, da če se gre v Dolomite, da se še na Stelvio ne gre. Škoda, Gody01, pač ni imel te sreče .) Mi je uni del iz Bormia proti Stelviu zakon. Drugi del poti, zadnji .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tednu, ki se začne s 6 junijem nacrtujemo bivanje in voznje po Dolomitih. Naslednji teden bom verjetno rezerviral sobo nekje v centru Dolomitov za dve ali tri noci.

Ce je kak kandidat za prikljucit se, se naj javi.

BTW: V Dolomite bova z dancijem prispela iz Mugella. (Aja, ce je kdo interesent za ogled dirke se lahko tudi javi, da nas bo vec).

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za boljso predstavo kako tole zgleda prilagam:

post-3284-1116711925_thumb.jpg

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Četrtek in petek (2. in 3. junij) se z Barthom odpravljava v Dolomite. Če bi se kdo pridružil --> PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar prisel iz dolomitov (petek-ponedeljek). srecal milijon motoristov, pa nobenega slovenca. :? ne glede kolikokrat je clovek tam, vedno je zakon. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na stelviu nisem bil. je bilo prevec v tem koncu za obdelat. pa saj stelvio ni v dolomitih. ne vem kaj ga vsi tlacite v to rubriko.

post-473-1117605805_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrtek in petek (2. in 3. junij) se z Barthom odpravljava v Dolomite. Če bi se kdo pridružil --> PM.

LP

Midva z MotoManiacom greva po vsej verjetnosti 4.7.

Za koliko časa pa gresta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greva za 2 dni (2. in 3. junij) ---> JUNIJ, jutri, (ne julij).

Upam, da bo konec junija ali začetek julija spet kaj časa za ponovno turco.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greva za 2 dni (2. in 3. junij) ---> JUNIJ, jutri, (ne julij).

Upam, da bo konec junija ali začetek julija spet kaj časa za ponovno turco.

lp

ups :slap:

Pa fajn se mejta :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sva se z Barthom vrnila z dvodnevnega potepanja po Dolomitih. Pot je šla takole:

1. dan: Novo mesto - Kranjska Gora - Sella Nevea - Passo Mauria - Pieve di Cadore - Passo Cibiana - Forno di Zoldo - passo Staulanza - passo di Giau - passo Falzarego - pso. Valparola - pso. Gardena - pso. Sella - pso. Fedaia.

2. dan: pso. Fedaia (v drugi smeri) - Canazei - pso. Costalunga - pso. Nigra - Castelrotto - Selva - pso. Sella - Pso. Pordoi - Pso. Falzarego - Cortina di Ampezzo - pso. Tre croci - Lago di Misurina - Tre Cime (nac. park. Sextner Dolomiten). - Grosedolomitenstr. do Dobiacca - Mauthen (Avstrija) - Plockenpass (nazaj v Ital.) - Sella Nevea - Kranjska gora - Nm.

Skupaj 20 prelazov in 1160 km. Vreme nama je služilo, le prvi popoldan sva imela na dveh prelazih dež, medtem ko so bile v dolini ceste suhe. Sicer je bil četrtek odličen za vožnjo, ker ni bilo toliko prometa, v petek so se motoristi že kar gnetli, avtobusi prav tako. Vsekakor je boljši termin med tednom ali mešano kot pa samo vikend.

Občutki: odlični + mislim, da imam za nekaj časa dovolj ovinkov (a hkrati že od lani vem da občutek vara in da bom kmalu hotel le še več). Sicer pa se tja vračam julija s punco, ko si bova vzela malo več časa za ogled teh lepih krajev in tudi znamenitosti. Tokrat sva bila more or less (z nekaj izjemami) omejena le na postanke na prelazih, če pa hočeš res začutiti to okolje, si je že treba vzeti več časa. Zanimivo si je bilo pogledati vojaško trdnjavo iz WWI (na passo Valparola), ki je zdaj preurejena v muzej. Navdušila me je tudi panoramska cesta na Tre Cime, na kateri sem bil prvič. Kljub plačilu 10 eur se ogled izplača! Razgled tam zgoraj je neverjeten.

Za julij planirava odhod v prvi polovici (prvi ali drugi teden), v drugem delu poti pa bova zavila k morju. Če bi se kdo pridružil ali bo v istem času v teh krajih naj piše na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima imam tudi nekaj on-board videov iz vožnje po prelazih -- uploadam če kdo sporoči kak dober host.

post-47-1118006531_thumb.jpg

post-47-1118006580_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima imam tudi nekaj on-board videov iz vožnje po prelazih -- uploadam če kdo sporoči kak dober host.

ja dej no ....maš še kaj slikc.....

Barth nič te ni slišat...bi rad kej zvedu..... :D

Kako je blo........po slikah sodeč 1A :OK:

Kar mal fouš...... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, pi...., sem 2 dni na dopustu in pridem nazaj v službo pa treba takoj crknit od dela.

Slikc je ful, andrej ima pa še dva filmčka posneta. Blo je itak fenomenalno, to kratko drkanje po slovenskih cestah, vedno po enih in istih, je itak brez veze. Ker sva bila samo dva, sva držala kar hiter tempo in tud vidla veliko. Jaz sem naredil 1190 km, povprečna poraba kljub občasnim precejšnjim obratom v hrib, pa je bla 5,5 l/100km. Drugače pa je bil ta dvodnevni izlet ful poceni, mislim da sem z vsem skupaj zapravil cca 80 EUR.

Matičko, žal nimam časa, da bi se igral z zmanjševanjem formata slikc in lepljenjem na motosvet. Se zmenmo za na pijačo v nedeljo ali soboto popoldne, pa ti pokažem moje slikce na fotkiču.

Lahko ti pa že zdaj povem, da ti je lahk ful žal, ker nisi šel z nami. Čast in slava vodiču andreju, ki je vodil po teh passotih kot da bi bil tam doma. Upam, da se kmalu zmenmo za kak nov podvig.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matičko: blo je :OK:

Se pa že približuje naslednji giro v Dolomite, predvidoma tam prvi oz. začetek 2. tedna v juliju. Rezervirajte si dopust! :kva2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!