Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

S Schultzem sva tudi bila tri dni na dolomith s ciljem na Stelviu. Naredili 1100km (lih prav). Blo super, najhujše je blo prist nazaj na primorsko s 34°C. Pa kaj ste delali tacajt ko nas ni blo?!? :wacko: :)

Slike sledijo!

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Welcome back! :notworthy: :yea2: :OK: Ej prow dolgčas k vaju ni blo!! :zzz:

Pol praviš da je blo faj! Komaj čakamo slikce!! :kva2: Se vidmo al pa beremo!!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober kolega,kateri me je vpeljal v svet motorizma me je prosil za uslugo.In sicer ker nima interneta bom jaz napisal povabilo na par dnevno križarjenje po Dolomitih do Švice.

Štartal bo tam okoli 3.-4. avgusta za 3 do 4 dni.Predvideva dnevne ture cca.500km prenočevanje pa po kampih..

Če je kdo zainteresiran da bi šel z njim naj mi plz pošlje PM,ker jaz ne bom mogel.

lp Bošte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mir zdej! So pršle slike od mene in Schultza iz Dolomitov :naughty:

Najhujše je ker sem kupu digitalca že decembra 2003 in mi je pred več kot mescem in pol padu po tleh, ma ne hudo in italijani ga še zdej popravljajo. :angry: Skratka, sm ga kupu lih za dolomite, da bo ja 200+ slik in še kaki filmčk, na koncu sva mogla s Schultzem kupit enga za pochi šoldi in rezultat so te slike, take ku so. In pole duhec skeniraj... :doze:

Tišina v dvorani! :P

To je takoj čez prelaz Predel. Se ne spomnem imena jezera. :rolleyes:

01_predil_IT.JPG

Tega prelaza se tudi ne spomnem. <_< Vem, samo da so bli hoteli (I guess) v bistvu bloki na 2000+ m.n.v.!

02_unknown_pass.JPG

Prvi malo bolj zaresni prelazi. Passo Falzarego.

04_passo_falzarego.JPG

Še mal bolj zaresen prelaz. Passo Pordoi. Vse še zmeri ogrevanje za Pso. Stelvio. :kva2:

05_passo_pordoi.JPG

nrdimo se en post... :)

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Passo Gavia. Na karti označen kot normalna široka cesta, prideš gor te čaka to. :doze: Lih tko uredu! :OK:

06_passo_gavia_ozka_cesta.JPG

Še zmeri passo Gavia. Cesta je bla slaba, je bil pa view tolko lepši! :lol:

07_passo_gavia_za_gor.JPG

Na vrhu passo Gavia, že mimo koče leži ta spomenik.

08_passo_gavia_spomenik.JPG

Sej ni blo dosti mušic, sam so ble tiste velike k ti nrdi packo čez cel vizir in je blo pač treba pucat. ;)

09_passo_gavia_helmet_cleaning.JPG

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Stelvio sva se odpravla po južni strani in tko zgleda južna "fasada" :rolleyes:

10_passo_stelvio_za_gor_juzna_stran.JPG

Pogled z vrha na severno stran. Serpentine rules! :grim

11_passo_stelvio_z_vrha_severna_stran.JPG

Razglednica s Stelvia. :yea2:

12_passo_stelvio_razglednica1.JPG

Pogled s severne strani gor. Ta slika nej vam bo tudi v poduk. Če že kupite fotomašinco za 4k SIT, ko vrtite film naprej dejte to delat delikatno ker če ne se zgodi tole:

13_passo_stelvio_za_dol_severna_stran.JPG

Od tu naprej namreč se je v fotoaparatu neki blokiralo al neki (ve Schultz) in je šlo 7 lepih slik po würstele. :angry: Careful!

LP

duhec

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo, lepo. Zdej vidim kaj sm zamudu :angry: Pa drugo leto nadoknadimo še vse za nazaj, je tko duhec :naughty: :naughty: in digitalca uzamemo vsi (tko al tko ga bomo pozabli pole, ma vsaj % je večji) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Evo mene srečno nazaj, kaj več (in slikce) jutri. ZADNJI hip - kolone so se že začele... bogi (ubogi?) vsi tisti, ki boste šli avgusta :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Duhec: in kravce s passo Gavia si zabu dat gor...in ime tistega prelaza(ki se ga ne spomneš) je passo del Tonale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2:

Ta zadnji škljoc ti je sigurno uspelo narediti v trenutku potresnega sunka stopnje tam nekje 7 - 8 po Mercaliju. Tudi to je umetnost ! :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi šel prihodnji teden (čet-pet) na dvodnevni skok v dolomite. Bi šel še kdo?

Kot so nekje spredaj predhodniki opozorili in jaz iskusil na lastni koži: avgusta je praktično nemogoče v Dolomitih dobiti kakšno posteljo, pa tudi kampi so bolj ali manj polni. Skratka - štala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat sprašujem,če bi kdo šel v Dolomite drugi teden sreda ali četrtek(11.8.,12.8.)za tri dni.

Če je kakšen interesent naj mi pošlje PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat sprašujem,če bi kdo šel v Dolomite drugi teden sreda ali četrtek(11.8.,12.8.)za tri dni.

Če je kakšen interesent naj mi pošlje PM.

Pojdi raje po avstrijskem koncu. Dolomiti Avgusta so groza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avgusta v Italijo nikoli več,ker je GROZA, ŠTALA,PODN

lansko leto ko sem se vračal s Korzike(Livorno-Fernetiči)so bile kilooooooometerske kolone(op.pred cestninsko postajo Venecija 47 km)pa čeprav sem del poti prevozil po stari cesti,vročina vsak kotiček nabasan,kafiči nabito polni,pumpe po 500m kolone(na eni pumpi čakol skoraj 45 min. da sem natočil gorivo pa še bi lahko našteval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj hudiča rinete v dolomite sredi avgusta v največjo gožvo... :P

Tja se gre lepo konec septembra, ko se zaključijo dopusti in je še vedno dovolj toplo. Takrat lahko komaj uživaš v teh prelazih. :OK:

Vožnja v koloni ni ravno zanimiva... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V ponedeljek 23.8 sem se vračal iz švice preko dolomitov. REs je bila precej gužva in kolone na glavnih prelazih, predvsem mimo Cortine. Zato sem zavil na stranske poti (prelazi Fedaia in Duran), kjer ni bilo kolon in se je dalo lepo peljat. V Švici pa sploh ni bilo gužve. Napol prazne ceste in prvovrstni asfalt.

V glavnem 2000 km in 20 prelazov v 4 dneh vožnje in to brez avtocest (razen po sloveniji). Prva liga. :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!