Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Kje si natančno slikal zadnjo fotko?!

Vse, ki ste bili v dolomitih : Full bi bilo fajn, če bi napisali, kje natančno ste spali, pa koliko je cena. Pa ne zdaj kar prepisovat iz kakšne revije, pa nabijat reklam.

Napišite preverjene hotele, sobe in kampe.

Tako bi mogoče drugim olajšali iskanje dobrega in poceni prenočišča.

Popravljeno . Popravil tomaž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si natančno slikal zadnjo fotko?!

Vse, ki ste bili v dolomitih : Full bi bilo fajn, če bi napisali, kje natančno ste spali, pa koliko je cena. Pa ne zdaj kar prepisovat iz kakšne revije, pa nabijat reklam.

Napišite preverjene hotele, sobe in kampe.

Tako bi mogoče drugim olajšali iskanje dobrega in poceni prenočišča.

Že marsikdo od nas je to napisal, sam mal bolj nazaj moraš pobrskat .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če ima smisla pisat preverjene hotele ker jih je toliko in cene precej podobne... Če le ne greš v avgustu ali morda konec julija boš našel prenočišče, cene pa so tam okoli 25 eur na nočitev z zajtrkom. Za toliko septembra letos spal v hotelu pod passo Fedaia.

Par tednov kasneje v Nemčiji na Bavarskem na kmečkem turizmu spal za 20 eur z zajtrkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če ima smisla pisat preverjene hotele ker jih je toliko in cene precej podobne... Če le ne greš v avgustu ali morda konec julija boš našel prenočišče, cene pa so tam okoli 25 eur na nočitev z zajtrkom. Za toliko septembra letos spal v hotelu pod passo Fedaia.

Par tednov kasneje v Nemčiji na Bavarskem na kmečkem turizmu spal za 20 eur z zajtrkom.

Se ne ravno strinjam. Cene se gibljejo od 23 do 42 Eur z zajtrkom in tudi garažo (ne vedno), zato ni slabo, če nekdo že opisuje svojo pot, da doda tudi kraj in mesto kjer je spal, pa ceno.

Ne bi blo slabo, če bi bile cene povsod le 25 Eur, vendar v resnici ni tako. Moje izkušnje! Velja za Dolomite!

Drugače sem v Avstriji spal tudi le po 17 Eur, vključen zajtrk in garaža.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz nisem imel v mislih, da pišete hotele vse po vrsti. Dejansko je tako, kot ste tudi sami videli. Ponudba je velika, za različne cene. Torej, osebno bi mi bilo všeč, če se napiše dobre hotele, v katerih ste spali. Ali pa slabe, katere odsvetujete, bodisi ste jih drago plačali, motor pustili na dežju, hrana zanič, pa še lokacija kje "bogu izza nogu", da potem rabiš dve uri, da prideš ven iz mesta, ali pa do dobrih cest. Recimo, sam sem se že nekajkrat poslužil storitev hotelčka z dvema zvezdicama v Arabbi pod Pordoi-jem. Cena 26€ za nočitev z zajtrkom. Zajtrk samopostrežen, obilen. Garaža super, z delovno mizo, orodjem, keten sprayem, stojalom za motor (da dvigneš zadnje kolo ko mažeš verigo), moto washom, vodo, kompresorjem (če si več dni tam, lahko motor tudi opereš, ali pa če se ti recimo umaže kak del motorja z oljem...), sobice s Tv in sefom primerne dvema zvezdicama imajo pa tudi TRocken Raum (sušilnico) , ki sem jo skoraj vedno uporabil, zjutraj pa suhe škornje in obleko... Lokacija 10m od pričetka vzpona na Pordoi z 33 serpentinami. Poleg tega pa v centru za večerna pohajkovanja po lokalih. S hotelčkom sem bil zelo zadovoljen, poleg tega lahko naletite v njem še na kakšnega iz osebja, ki zna naš jezik. Recimo letos poleti je v njem delala ga. Slavica iz Pule (CRO), kar je zelo olajšalo komunikacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali pa do dobrih cest. Recimo, sam sem se že nekajkrat poslužil storitev hotelčka z dvema zvezdicama v Arabbi pod Pordoi-jem. Cena 26€ za nočitev z za..

ZELO DOBRO! Mislim, da ze skoraj tezko najdes kaj boljsega kot to, kar si opisal. Informacije o mojih letosnjih Dolomitih:

Ponavadi sem nocil v Canazeiu. Ne vem imena hotela, ampak ce gres po glavni cesti skozi Canazeiu imas najprej eno Y krizisce, kjer gre ena cesta proti P. Fedaia, ena pa proti JugoZahodu > polno prelazov v tisto smer. Tam gres proti Fedai in 50m kasneje zavijes desno navzdol po blagem klancku. Na desni je en fancy hotel, na levi pa park. Takoj za parkom je hotel - dve zvezdici. Cena za dva je 50€, torej 25€ po glavi. Ce si solo, je cena 30€. Zajtrk zelo obsezen, samopostrezen. Motorji so pod streho, vendar niso zaklenjeni.

Zelo prijetno sem se imel tudi v hotelu tocno za tem, kjer je cena ista, lastnik blazno prijeten mozak, motor pa moras pustiti pod napuscem, dokaj na oceh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

komaj čakam, da ga nese...

na sneg mislim, da ne bo pomote! :lol1:

stanje na passo Stelvio...

post-4065-1106568089.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam, da ga nese...

na sneg mislim, da ne bo pomote! :lol1:

stanje na passo Stelvio...

Boš še čakal nekaj časa, kot nekateri drugi .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

V spomin, obuditev teme, cedenje slin in opozorilo na pomemben ritual med potepanjem, izvolito tole sličico!

post-499-1110887435_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole pa zgledajo ovinki okoli Selaronde :wub:

post-2289-1110888050_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut :yea2: ; komaj že čakam. se mi kar malo mešat začne ko pomislim na tiste krasne ceste v Dolomitih; = pravi raj za motoriste O:-) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut  ......... ko pomislim na tiste krasne ceste v Dolomitih; = pravi raj za motoriste  O:-)  B)

jest bi tud brskal po spominu in mislu kok je blo,.... sam prej jih bo treba še prevozt kr jih še nism :( , to treba letos dat čes pa da vile padajo.....

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da mal napovem. Smo se neki menl, da bomo tudi letos šli okrog 25.6. mal v dolomite in ponovno imeli forumsko na Stelviu. Bi odrinili nekako v čet., pet. v nedelo, al pa pon. bi bli pa doma. Lansko leto sem se imel odlično. Nas je šlo več skupinic, po različnih poteh, ki so vozile vsaka svoj tempo, srečevali smo se pa, kot bi vozili po dvorišču.

post-807-1120661137_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, a imate že zaključeno skupino ali sprejemate medse tudi nove kandidate??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da mal napovem. Smo se neki menl, da bomo tudi letos šli okrog 25.6. mal v dolomite in ponovno imeli forumsko na Stelviu....

Če gre za forumsko, potem očitno skupina ni zaključena.-)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V spomin, obuditev teme, cedenje slin in opozorilo na pomemben ritual med potepanjem, izvolito tole sličico(ena od rid na Passo Stelvio)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebiral topic in dolomiti me neznansko vlečejo k sebi! Prosim koga z izkušnjami da mi sfrizira pot iz Ljubljane - pa po možnosti z nasvetu na kateri prelaz it da ne bom ravno vsakega plačeval!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebiral topic in dolomiti me neznansko vlečejo k sebi! Prosim koga z izkušnjami da mi sfrizira pot iz Ljubljane - pa po možnosti z nasvetu na kateri prelaz it da ne bom ravno vsakega plačeval!

Pojdi na italijanske strani o Dolomitih! Saj veš, search, Dolomiti itd...

Tam imajo nekaj predlaganih turic z opisi kaj, kako, zakaj. Jaz sem ta glavne združil v avtoroutu in ratala je fletna furca lani poleti. Nismo pa v Dolomitih plačali nobenega prelaza. A je sploh kakšen za plačat? Mislim, da so bolj Avstrijci usekani na to. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!