Skoči na vsebino

Dušenje skuterja


Priporočene objave

Živjo!

Najprej se opravičujem če na ta problem tema že obstaja - prek iskanja nisem našel nič :blush:

No ... imam skuterja Yamaha Aerox 50, nepredelan, odstranjena je samo blokada tm pri jermenu ... no do zdej je delal use kot se šika, danes sm pa opazu da mi občasno (ampak res občasno ... največkrat če so večje obremenitve (ljublanski grad, itd.) ali pa tudi po ravnem) mi začne pri 40km/h (gas mam do konca) dušiti skuterja in mu hitrost še pada :? in bolj glasno ropota (normalno kot zmerej, samo da bolj glasno)

Sem že razdru skuterja, pogledu frgazar, uno "mrežco" (nwem kako bi tistmu reku) k je u posodi za gorivo, nč zamašeno ... zračni filter je biu mal naoljen, sm že spucal ... tko da nevem kaj bi še lahko blo narobe :?

kšna ideja? :blush:

Popravljeno . Popravil fridgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce svečka, pa blokado iz izpuha daj ven :)

svečko sm pregledal ... pomojem ni nč narobe z njo, bom jutr probu še z drugo :hmm:

glede auspuha ... bom kmal kupu nouga, tko da se mi ne splača okrog tega kej počet .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zračni filter mora bit malo mastn (šprej za zračne filter) zaradi boljšega filtriranja zraka. Če se ti to dogaja pri večjih obremenitvah, je možno da se pregreva, in če se pregreva motor izgublja moč. Se ti prižiga kaj lučka za temp. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zračni filter sm spucal in s tistim sprejom mal pošpricu ... svečko sm zamenju ... motor se ne pregreva, tm k kaže temperaturo ne gre čez 70°C, tut nubena lučka se ne prižge, ko ga motor biksa :blush:

to se mi je recimo zgodilo ko sm se pelu na LJ grad, pršu skor do vrha, pol je pa kr naenkrat zmankal moči in recimo sm meu gas do konca pa je šou največ 40km/h in je hitrost še padala (prej do vrha pa vsaj 50km/h -> na začetku je še bl strmo kot na vrhu), pa recimo ko sm se vozu po ravni cesti skos do fula, pa sm se ustavu na semaforju, ko sm spelu je normalno pridobil na hitrosti (tm ene 40-50), pol ga je pa spet začel dušit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Yaz mam Yamaho AeRoX RoSSi pa mi je isto delalo samo pr 50-60 kmh ... ko sem sou v breg je blo glih tolko da se nisem nazaj pelao :slap: :BUA: pol pa sem sou v stupida po valcke pa fedrce ( dobu sem rablenega polini funkyja )

pa je delalo ko urca :yea2: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zaj pa mam nov problem . . . ne gre mi vec ko pa 80kmh :kva2: :kva2: :( razen po bregu dol .... kolega ma 130 kil pa isti skuter pa vse original ... pa me v koncni spizdi .... Z DVEMA GOR :kva2: :kva2: !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je tvoja težava ali v jermenu, povratni fedri za sklopko, fedrcah na sklopki ali v valjčkih. Nič od tega ni za vedno, zato se mu reče potrošni material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi drug izpuh, al pa iz tega blokado vrzi...pa pelaj skuter naj ti precekirajo fedrce, povratno fedro, valjcke... Ce sam ne znas potem pelaj komu ki zna to :hmm: Najboljse da poisces kakega kolega ki bi znal to, da nebos servisa placeval zarad teh malekonsti kot so valjcki, fedrce itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel podobno frko, lol. Kr neki je trokiru, pol pa se furam kar nekaj cajta, se že pizdim kaj sem to kupil. (en teden ga mam) pol pa ugotovim da se mi je čok zataknu :slap:

sm ga "odtaknu" pa je kr poskočila mašina :whistle:

Popravljeno . Popravil Froš
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Hej!

Upam da sem napisal v pravo temo, ker se mi ne splača nove odpirat...

No v glavnem... Imam en problem s skuterjem Yamaha Aerox l.1998. V glavnem, spucal sem mu uplinjač od zunaj in tisti del tam pri tanku, iz katerega gre potem bencin iz tanka v uplinjač. In zdej pa je finta v tem da vedno ko ga vžgem in dam gas mi en cajt lepo nabija obrate in se peljem cca.5 sekund, potem pa mi ga začne ful dušit. In če se ustavim in dodam "zauh" in ga držim en čas, potem gre vredu dalje. In zdej mi ni jasno kaj bi lahko bilo narobe... Ima kdo kakšno idejo?

Upam da sem dovoj nazorno opisal svoj problem s skuterjem :winkiss: Če potrebujete kakšne slike za boljšo nazorbo problema, sporočite. :whistle:

Hvala za odgovore že v naprej :worship:

Lep pozdrav, Blah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil sem omeniti da skuter nima nobenih predlav, razen avspuh je nek LeoVinci (še sam nevem kateri... :whistle: ) in variator je Malosi (neki Var nekaj...)...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ga zaliva, sepravi da dubiva preveč benza !

.)

Aja puglej kašna je svečka !

Popravljeno . Popravil tugamer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede svečke, danes jo bom zamenjal pa bom probal dat drugo not, sem pa zadnjič sprobal in je imela prekleto veliko iskro...

Ja sem tudi sam razmišljal o tem ali dobiva preveč ali pa premalo bencina. Ali pa premalo/preveč zraka. Čuj kaj pa naj nardim da bo dobival dovolj zraka?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjetn ga dobiva preveč...

Puglej kašna je svečka!

A je čist črna od benza ?? Če je jo zaliva, se previ dobiva preveč bencina...

Pobi jo mau z krpo obrisat, popihat (kompresor) al pa najbolj da jo z vžigalnikom da bo tist bencin na svečki zgoru da nov več tok črna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil kot si rekel. Ampak še ne deluje. V glavnem, ziher sem da ne dobi dovolj bencina, ker ko se peljem in mi hoče "crkniti" in če dodam "zauh" potem gre dalje z lahkoto enih 10m. Tudi npr. če ga vžgem in pri tem držim "zauh" zelo dolgo se potem celo lahko peljem okrog 200m. Napredek! :closedeyes: Tak da kaj hočem nardit? Sem pa ziher da ne dobi dovolj bencina...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če ne najdem dize... Kakšno ima kapico? Da jo lahko odviješ z navadnim izvijačom ali križnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo če ne najdem dize... Kakšno ima kapico? Da jo lahko odviješ z navadnim izvijačom ali križnim?

Navadnim se mi zdi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spucal bom dizo ter zamenjal oz. najprej spucal vse cevčice za dotok bencina. Potem pa bomo vidli. Če neo šlo, skuterja nekomu podarim :naughty: oz. ga najprej pretolčem z neko palico... (joke)

Hvala,

LP, Blah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na fergazerju maš en šravfek ki določa mešanco bencin/zrak. tisto probi mal zavrtet ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na fergazerju maš en šravfek ki določa mešanco bencin/zrak. tisto probi mal zavrtet ;)

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!