Skoči na vsebino

prepis


norc 16

Priporočene objave

mam problem ,sem prodal motor pa je treba nared prepis pa me zanima gdo placa prepis. ker jaz sem bil vceraj na eni avto hisi pa mi je rekla da prepis placa kupec po zakonih, drugace pa kak se dogovoris. kupec pa trdi da placa prepis porodajalec.

kak je zaj povejte plis!!!!!!!!

pa sory ce je ze tema obstajal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi plača prepis prodajalec vsaj tko je blo pr men k sm kupoval , drgač pa sploh ni pene k prepis na občini po novem pride pomoje okol 500 Sit to pa itak ni velik,pol je pa treba sam še kupoprodajno pogodbo k pa pride nekje ene 2000sit! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi placa prepis kupec, ce ni drugace dogovorjeno.

ups. Pomota. Mislil sem prodajalec. Torej tisti, ki dobi denar.

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi prodajalec.

Sicer pa 1x našel na netu točne uradne podatke, kdo plača kej. Nekje pri zakonih je to blo al kje že; sploh se ne spovnem :blush:

Popravljeno . Popravil VmasIna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavad kupec!

Kr ko sm jst kupu motor sm sam plaču, pa tut od prodajalca mama ker dela na tem področju pravi d prepis plača kupec!

PS:pa napišta v pogodbo dost nizko ceno pa starejši letnik drgač bo prec ful tega jebenega davka :grim

čaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupec... usaj u mojmu primeru. ubistvu je prodajalec use pogodbe pa te pizdarije zrihtu pa dau overit, pol sm mogu pa jest (JA JEST!!! Z MOJIM KESOM :SS ) placat :blink:

Popravljeno . Popravil Mte :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo se pa tak zmenl da da vsak polovico pa je dal vsak 1500 pa je blo! pa to tut ni tak velik dnar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: 3 jurje za prepis :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Pol je bla vrednost motorja glih ene 100 jurju :lol1: :lol1: :lol1:

Js sm dav za prepis 25k pa še to sm dav ceno skor pou manšo kukr je biu motor pa 5 let starejši sm mogu narest, drgač bi blo še fuuul več keša!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  3 jurje za prepis :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Pol je bla vrednost motorja glih ene 100 jurju  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Js sm dav za prepis 25k pa še to sm dav ceno skor pou manšo kukr je biu motor pa 5 let starejši sm mogu narest, drgač bi blo še fuuul več keša!

mmmm :hmm: !! ce si pa delo prepis na obcini!! :slap: :slap: ce delas pr enmo k pac recimo avte prodaja das najvec 5.000!! v mojem primeru sem dal 3.000sit! sam mors vedet da ne smes it na obcino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko en pove kako je zdej s prepisom.namreč jest mam registriranga pa ta novo tablco(evropsko) in me zanima kako se zdej nardi, k kao tablca ostane.....

hvala za pomoc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma problem je pol v davku, ki ga mora plačati KUPEC! Znaša pa 5% cene.

Bolj se splača it do ene firme, ki ma rablene, pa ti napišejo za kakiga jurja, dva eno pogodbo, da ga je dal kao prodajalec v komisijsko prodajo, pa si ti od te firme kupo.

Se izogneš temu davku :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepis plača PRODAJALEC, tko je blo in še zmer bo.

Najcenej se pa nardi da sestaviš kupoprodajno pogodbo pri nekomu ki to dela(ne na kaki občini, notarju), mene je prišlo 3k, in daš pogodbo overit, mene je prišlo 225sit.

Včasih je bilo da si rabil plačat davek, to so letos spremenil. Saj ena pametna poteza naše države!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen če se zmenita drugače.

5% davek za rabljeno vozilo

20% DDV za novo vozilo iz tujine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj je da se gre preko posrednika ki se s tem ukvarja, in te tako vse skupaj pride okoli 200 sit ....kdo pa placa je pa vseeno :> tut overovt ni treba dat ... samo podpis od obeh, jest tega nism vedu zato sm mogu placat okol 50k+ da je biu motor uradno moj in da sm lahko registrirou. tko da od zdaj naprej vedno preko posrednika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davka ne plačaš le če si prepis naredil z darilno pogodbo, s kupoprodajno je še vedno 5%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr se jst spomnem (1 teden nazaj) je kr kupoprodajna. No pa jutr grem še en prepis nardit se bom pozanimov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko sem se jaz pozanimal placa prepi kupec!!!!!

samo mam se en problem kaj to nekaj rabis iz socijalniga da sploh lahko prodas ce se nisi polnoleten,ker baje se rabim neke papire od tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi če mi kej prodajamo in kupujemo dela prepis prodajalec, oz. po dogovoru.

Prepis te pride zdej vel manj, ker ni več treba notarja in nič, samo neseš nekam kjer deljao prepise in je to to.

pa tud, v kupoprodajno pogodbo lahka napises kakeršno koli ceno, ker ni važno, ker motor itak ocenijo po evrotaksu (prevoženih km, letnik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem delo prepis pred cca 3 tedni(kot prodajalec) pri enem ko pac dela prepise pa sm mogo jst placat,prslo me pa je 2400 + se nekaj drobiza na obcini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!