Skoči na vsebino

Čelade - popravila, barvanje, Paintbrush...


pupa

Priporočene objave

Kaj ne vidiš, da se je že stegno revež :whistle: samo vprašanje al od hlapov al od starosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes pa skor pocrku od hlapov :whistle:

Ne, ne to sem probala če vaza drži pa so bile samo neke arcnije pri roki pa si je mal požru. Me pa podpira. Za take unikate mora ziher bit nekaj v luftu, da uspejo. :blush:

@diablo: In tvoj hobi je off-topičarenje ali probaš z nami samo delit tvoja kinološka znanja? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamerat, jaz take unikatne stvari delam z AB-om, da se sploh zraven ne spravlaj pač pa k meni pošlji..

Veš kaj: take ideje, ko mam jest, jih tut največji mojstri (ti) ne znajo narest... tko da bom kar sam naredu :P

Pes pa skor pocrku od hlapov :whistle:

:lol1: Samo res :grim :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne to sem probala če vaza drži pa so bile samo neke arcnije pri roki pa si je mal požru. Me pa podpira. Za take unikate mora ziher bit nekaj v luftu, da uspejo. :blush:

@diablo: In tvoj hobi je off-topičarenje ali probaš z nami samo delit tvoja kinološka znanja? :hmm:

Ma nič :topic: malo le lalalala a si pomislila, da bi pustla to farbanje in si kak drug hobi zbrala?

PS le zajebancija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

jaz imam Schuberth C2, ki je narejena iz STRONG steklenih vlaken. Na navodilih piše, da ni dovoljeno lepljenje/barvanje. Ali to drži, ali je to le marketing?

Namreč nalepil bi odsevne nalepke v stilu polepljene original čelade.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam Schuberth C2, ki je narejena iz STRONG steklenih vlaken. Na navodilih piše, da ni dovoljeno lepljenje/barvanje. Ali to drži, ali je to le marketing?

Namreč nalepil bi odsevne nalepke v stilu polepljene original čelade.

Hvala!

Še nekatera čistila naj bi škodila čeladi tako da vprašaj pri prodajalcu ali serviserju. Jaz se čelade ne taknem niti z paintbrushom niti z nobeno drugo stvarjo. Če bi rad biu viden si pač dej odsevne trakove na motor (kufer), jakno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Na novi čeladi se mi je zgodilo, da sem nekam udaril in pridelal na vizirju en ris - prasko. Slišal sem, da se da s finim vodobrusnim papirjem in poliranjem marsikaj popraviti. Ima kdo kakšen nasvet, izkušnje, postopek?

Prav velik na to temo ni najti na forumu.

Hvala za odgovore.

Popravljeno . Popravil jemcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi čeladi se mi je zgodilo, da sem nekam udaril in pridelal na vizirju en ris - prasko. Slišal sem, da se da s finim vodobrusnim papirjem in poliranjem marsikaj popraviti. Ima kdo kakšen nasvet, izkušnje, postopek?

Prav velik na to temo ni najti na forumu.

Hvala za odgovore.

če je manjša praska lahko tako kot tale na ipod-u:

ali pa:

http://maic.jmu.edu/journal/10.2/r&d/heafitz/heafitz.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najcenejs varianta je mehka krpa pa zobna pasta... cist mal abraizivno je, sam je pa treba to dalj casa mucit. Vec truda ko not vlozis, bolje bo izpadlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na novi čeladi se mi je zgodilo, da sem nekam udaril in pridelal na vizirju en ris - prasko. Slišal sem, da se da s finim vodobrusnim papirjem in poliranjem marsikaj popraviti. Ima kdo kakšen nasvet, izkušnje, postopek?

Prav velik na to temo ni najti na forumu.

Hvala za odgovore.

Najbolje bo nov vizir.Namreč karkoli boš počel uničiš zgornji nanos na vizirju in po dežju neboš več dobro videl.Vem,da bodo nekateri spet to oporekali,da postoji to in ono za vizir ampak dober je samo original nanos vse ostalo je kratkotrajno !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi vizirji nimajo nanosa, nekateri so povsem "surovi".

če gre za metaliziran vizir je jeba, rešitve ni.

tudi sam sem takoj pomislil na metodo, ki ti jo je predlagal dr_jakob. s to metodo so se sankcionirale tovrstne zadeve na displejih marsikaterega telefona, ukv postaje ipd, celo na uradnih servisih.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tast mi je povedal, da je en njegov kolega spoliral prasko iz vitzirja in, ko se je šel prvič peljat bi zaradi tega skoraj pogrnil, ker mu je poliranje tako ''zvilo sliko''. Vizirji ponavadi sicer res niso poceni zadeva ampak tukaj se ne da kaj veliko prišparat.

@ELO-poglej v SSKJ kaj pomeni beseda sankcioniranje... :P

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za namig!

to je tako, ko na enem odprtem oknu pišeš pogodbo, vmes pa s prehitrimi prsti za sprostitev pišeš na motosvetu... brez skrbi, s pogodbo je vse ok,vsaj tam ne bo potrebno nič sankcionirati in sanirati.

praske se torej sanirajo in ne sankcionirajo... :)

vse je odvisno od globine praske... sigurno pa lahko pride do hudega popačenja če se zadeva neenakomerno in preveč "na globoko" obdela. lahko pride do tako čudnih popačenj, da se komu, ki je bolj občutljiv, lahko še dejansko zvrti v glavi. ampak res!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Na Shoei XR-1000 se mi je delno odlepil na strani zadnji spoiler v katerega je vgrajeno tudi prezračevanje. Dvokomponentno lepilo se mi zdi preagresivno, sekundno še bolj. S kakšnim lepilom naj ga zalepim nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Shoei XR-1000 se mi je delno odlepil na strani zadnji spoiler v katerega je vgrajeno tudi prezračevanje. Dvokomponentno lepilo se mi zdi preagresivno, sekundno še bolj. S kakšnim lepilom naj ga zalepim nazaj?

Če hočeš da bo držalo pride v poštev samo dvokomponentno. Priporočal bi ti ARALDIT trgovina MIRNIK v Ljubljani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, poglej, da ne boš hodil tja in kupoval tega v nevem kakšnih količinah, imam jaz ti doma, pridi enkrat na pivo pa ti dam malo tega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Odvisno , na katerem mestu je praska. Problem nastane pri vožnji zaradi lomljenja svetlobe (sliko, ki jo vidiš, ti lahko "zvije") in do padca ni daleč.

Jaz odsvetujem. Mislim, da so naše glave vredne precej več, kakor je cena vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če je kdo zainteresiran za poslikavo kakšne čelade, tanka, strehce ipd., podobno je pinstripingu. Kontaktirajte punco iz Kranja na enter.tina@gmail.com ali na 051 682 177 , res lepi izdelki!

Lep pozdrav

post-5256-0-21355200-1340643126_thumb.jpgpost-5256-0-25541800-1340643156_thumb.jpgpost-5256-0-44820600-1340643172_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Mr.Moto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca sicer rabi še velik prakse (brez zamere!)da se rokca umiri, ampak mi je tudi tako všeč, je nekaj posebnega :), sem pa pripravljen darovati svojo čelado, če želi trenirati v zameno, da ji delam reklamo =). Pa imava oba nekaj od tega :P.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

 

Ker nimam nič izgubit, vam povem mojo zgodbo s čelado HJC-r pha

Torej, lansko leto sem kupil novo preklopno čelado HJC pri BS-Center. Bil sem izjemno zadovoljen in pazil sem nanjo, kot na nobeno prej. V enem letu mi ni niti enkrat padla na tla, niti z najmanjše višine.

Letos Julija odidem na eno furco čez Ameriko, po petih dneh se mi odlomi bradni del. Enkrat se ustavim in hočem odpret čelado, a kaj ko mi leva stran kar uide, enostavno se odlomi !!

Tista gumica, ki tesni na vizirju se je že kak mesec prej odlepila iz utora...vidno na sliki.

 

Nazaj v Slovenijo pridem v Septembru in takoj odidem k BS u, da mi uredijo v garanciji čelado. Garancija je eno leto, kupil sem jo lanski Julij.

Prodajalec neprestano ponavlja, da s tako čelado nima kaj naredit, ker je padla na tla in se jo ne da v garanciji popravljat. Pravi, da se taka poškodba ne more naredit brez velikega udarca...ponavlja eno in isto kake pol ure, kljub temu, da mu zatrjujem, da čelada ni niti enkrat utrpela niti najmanjšega padca, saj se niti nikjer ne vidi. Za tako poškodbo bi morala biti kar velika praska, udrtina...

Čelada me je stala 400 eur, za tak denar pričakujem, da mi bo služila vsaj 2 leti, potem jo itak že amortiziram, saj mislim, da sem več življenja prebil na motorju, kot v postelji...

Ampak ne...zapravim 400 eur, pazim na tisti piksno, kot na svojega otroka in sedaj kaže, da bom moral dati še kakih dobrih 100 eur za tisti dve plastiki, kjer pride bradni del privijačen...

 

Ima kdo kakršnokoli iskušnjo z zgoraj omenjeno poškodbo na omenjeni čeladi?

 

Ima kdo kako idejo, kako najceneje popraviti zadevo?

 

 

 

 

 

post-8656-0-04065400-1379183080_thumb.jpgpost-8656-0-98464600-1379183135_thumb.jpgpost-8656-0-82057900-1379183151_thumb.jpg

 

 

Pa lepe dneve še naprej...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sporoči..jest mam te dele od svoje..pomojem da lahko kej pokombinirava..

sam najdt moram kam sm spravu..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!